آشنایی با روش های سئو ارگانیک


با پیشرفت و گسترش علم در فضای دیجیتال ما شاهد هستیم که بسیاری از کسب و کارها برای رسیدن به درآمد بیشتر از دیجیتال مارکتینگ بهره می برند. البته راه درست هم همین است دیگر به روش های سنتی نمی توان به درآمد رسید. اما برای موفقیت در فضای مجازی نیاز است که اقداماتی انجام دهید. یکی از این اقدامات که تاثیر فراوانی در موفقیت شما دارد، سئو ارگانیک است. وب سایت های مختلفی با اجرای آن به موفقیت بسیاری رسیده اند. بر همین اساس ما در این مقاله قصد داریم درباره سئو ارگانیک توضیحاتی را ارائه دهیم.

معرفی سئو ارگانیک

پیش از هر چیزی نیاز است که ابتد`ا سئو ارگانیک را بشناسید، سئو ارگانیک یک استراتژی بسیار کاربردی در دیجیتال مارکتینگ digital marketing است این استراتژی از بخش های کوچک تری تشکیل شده است. با استفاده از این سئو می توان در موتور های جستجو جایگاه کسب کرد. البته با توجه به تعریف خود سئو نیز می توان سئو ارگانیک را معرفی کرد. سئو مجموعه اقداماتی است که از طریق آن می توان سایت را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کرد. هنگامی که شما این اقدامات و فعالیت ها را به صورت طبیعی و واقعی اجرا کنید به آن سئو ارگانیک گفته می شود.

نقش سئو ارگانیک در گوگل

گوگل به عنوان بزرگ ترین شرکت دنیا همیشه تلاش دارد که بهترین خدمات را به کاربران خود ارائه دهد. این شرکت بزرگ هیچگاه از وب سایت های بی کیفیت حمایت نمی کند. به بیان ساده تر وقتی یک کاربر به سایت های مختلف گوگل مراجعه کند و از خدمات آن ها راضی نباشد یعنی از گوگل راضی نیست. این امر برای این موتور جستجو بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل همیشه تلاش دارد که وب سایت های با کیفیت را به نمایش بگذارد.

سایت ها به خوبی می دانند برای اینکه بتوانند در گوگل جایگاه کسب کنند، باید خدمات ارزنده ای را ارائه دهند. از جمله این خدمات می توان به یک طراحی وب سایت عالی و سئو ارگانیک آن اشاره کرد. سئو ارگانیک با ویژگی هایی که دارد سبب می شود گوگل وب سایت شما را برای به نمایش گذاشتن در صفحه اول خود بگزیند. تحقیقات نشان داده که بخش عظیمی از کاربران سه سایت اول را برای استفاده از خدمات مختلف انتخاب می کنند.

همین امر سبب می شود رقابت در میان وب سایت ها برای کسب جایگاه افزایش یابد. اما باید بدانید که گوگل برای جایگاه دادن فاکتور های را مد نظر دارد. سئو ارگانیک بیشتر فاکتورهای مد نظر گوگل را به خوبی اجرا می کند. پس می توان گفت این نوع سئو نقش قابل توجهی را در کسب جایگاه درون گوگل ایفا می کند. البته در صورتی که اقدامات سئو ارگانیک را بتوانید به خوبی اجرا کنید. در صورت اجرای نادرست آن قطعا نمی توانید به هیچ سودی برسید.

آیا خودمان می توانیم سئو ارگانیک را اجرا کنیم؟

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که آیا می توانید خودتان سئو ارگانیک را پیاده سازی کنید جواب قاطع خیر است. زیرا که اجرای آن نیاز به تخصص دارد. البته بعضی از افراد با کسب اطلاعات جزئی فکر می کنند که می‌ توانند آن را پیاده سازی کنند. اما باید بدانید که اجرای بدون دانش سئو ارگانیک علاوه بر اینکه نمی تواند برای سایت شما مزیت داشته باشد بلکه ضرر های زیادی را نیز با آن تحمیل می کند.

به عنوان مثال تولید محتوا در بخش سئو ارگانیک جای دارد. اما بعضی از افراد اطلاعاتی تولید محتوا ندارند این افراد از محتواهای کپی استفاده می کنند. استفاده از محتوای کپی یعنی تصاویر و متن هایی که درون وب سایت های دیگر قرار دارد را وب سایت خود قرار می دهند. باید بدانیم که گوگل با محتوا های کپی به شدت برخورد می کند. برخورد گوگل به این صورت است رتبه وب سایت شما را و جایگاهی که کسب کرده اید را از شما می گیرد. بعضی از وب سایت ها به دلیل استفاده از محتوای کپی جایگاه خود را از دست داده اند.

این گونه در جستجوی کاربران وب سایت شما در صفحه های بعدی قرار می گیرد. طبیعتاً هیچ کاربری صفحه اول گوگل را رها نمی ‌کند و به رفع نیاز خود در صفحه های بعدی نمی پردازد. اگر شما از محتوای کپی استفاده کنید دوباره تلاش کنید تا بتوانید به جایگاه اولیه خود برسید. البته این تنها یکی از موارد استفاده نادرست و ناصحیح و بدون دانش از سئو ارگانیک به حساب می آید. پس لازم و ضروری است که افراد متخصص و آگاه آن را انجام دهند.

مزایای سئو ارگانیک

اگر شما فردی زیرک باشید قبل از استفاده از هر خدماتی ابتدا مزایای آن را بررسی می کنید. سئو ارگانیک نیز با توجه به گسترده بودن آن مزایای فراوانی دارد. با توجه به اینکه این مزایا بسیار متنوع هستند برای آشنایی بیشتر شما مهمترین و آنها را مورد بررسی قرار می دهیم. پس برای استفاده آگاهانه از سئو ارگانیک این مزایا را مطالعه کنید.

  • کاربران زمان بیشتری در سایت می مانند

اگر شما بتوانید به خوبی سئو ارگانیک را پیاده سازی کنید، می توانید مدت زمان حضور کاربران در سایت خود را بالا ببرید. مدت زمان یکی از فاکتورهای اساسی گوگل است. باید بدانید که سیستم های گوگل بسیار پیشرفته و مدرن هستند و از جهات مختلف یک وب سایت را بررسی می ‌کنند. بررسی رفتار کاربران نیز جز فاکتورهای آن ها به حساب می آید.

قطعاً وقتی یک کاربر مدت زمان زیادی در وب سایت و صفحات متعدد آن دارد؛ یعنی شما محتوای با کیفیت و جذابی دارید. این امر از چشم گوگل پنهان نمی ماند و با توجه به آن به شما ما جایگاه می دهد. البته کاربران نیز حتما از خدمات شما استفاده می کنند؛ به همین دلیل در سایت شما مدت زیادی حضور دارند. اگر شما بتوانید مدت زمان حضور کاربران را در سایت خود را بالا ببرید، می توانید سود بیشتری دست پیدا کنید.

  • افزایش ترافیک 

راهکارهای مختلفی برای افزایش ترافیک وب سایت وجود دارد که می توانید از آنها بهره بگیرید. یکی از مزیت های قابل توجه سئو ارگانیک این است که می‌تواند ترافیک وب سایت را به حد قابل توجهی بالا ببرد. کافی است که فقط یک مدت شاهد افزایش ترافیک وب سایت ورودی باشید.

البته این ترافیک منجر به افزایش فروش نیز می‌شود و نباید تاثیر آن را در میزان فروش نادیده گرفت. البته مهمتر از همه چیز تاثیر افزایش ترافیک بر گوگل است. گوگل ترافیک سایت ها را مورد بررسی قرار می دهند. سایت هایی که ترافیک بالایی دارند از نظر گوگل ارزش بالاتری دارند؛ بر همین اساس با آن ها جایگاه می دهد.

  • کسب رضایت مشتری

در فضای مجازی و دیجیتال همه چیز بر محور مشتریان می چرخد اگر شما قصد داشته باشید که به درآمد بالایی برسید باید حتماً ملاک شما ارائه خدمات عالی به کاربران باشد. کسب و کارهای بزرگ نیز با اینکه معروف و شناخته شده هستند، هنوز تلاش دارند که رضایت مشتریان را بیشتر کسب کنند. شما نیز برای پیشرفت باید در این راستا اقدامات خوبی انجام دهید. سئو ارگانیک باعث می‌ شود که کاربران از وب سایت و خدمات شما راضی تر باشد. پس می توان گفت که یکی از مزیت های قابل توجه اجرای سئو ارگانیک به دست آوردن رضایت مشتریان است.

برای چه وب سایتی می توان از سئو ارگانیک استفاده کرد؟

یکی از ویژگی های بارز سئو ارگانیک انعطاف پذیری بالای آن است. به عبارت دیگر شما قادر خواهید بود برای هر وب سایتی از سئو ارگانیک استفاده کنید. فرقی نمی کند که قصد شما دیده شدن یا افزایش فروش باشد در هر صورت این استراتژی کمک شایانی به شما خواهد کرد. بسیاری از کسب و کارهای کوچک برای دیده شدن از آن بهره می گیرند. تا به امروز نیز این استراتژی برای آنها تاثیر گذار بوده است. البته کسب و کارهای بزرگ نیز برای پیشرفت و جذب مخاطب بیشتر از سئو ارگانیک استفاده می کنند.

  • هزینه استفاده از سئو ارگانیک 

هزینه استفاده از هر خدماتی مهم است، قطعا اگر استفاده از بعضی خدمات هزینه زیادی به همراه داشته باشد افراد از آن استفاده نمی کنند. اما باید بدانید که سئو ارگانیک تنها یک اقدام نیست بلکه مجموعه ای از اقدامات متنوع است. تمامی این اقدامات در هزینه نهایی این استراتژی دخیل هستند. اما باید بدانید هزینه ای که شما برای سئو ارگانیک می پردازید، در برابر هزینه تبلیغات اصلا به چشم نمی آید‌.

بر کسی پوشیده نیست که بسیاری از وب سایت ها برای دیده شدن و پیشرفت هزینه فراوانی به تبلیغات اختصاص می دهند. در مواردی مشاهده شده که این تبلیغات اصلاً بازدهی نداشته اند. شما با هزینه خیلی کم تر و با استفاده از سئو ارگانیک می توانید بیشتر دیده شوید. البته مرکزی که شما به آنجا مراجعه می کنید، در هزینه نهایی تاثیر بسیاری دارد. بعضی از مراکز، مبلغ هنگفتی را از متقاضیان برای اجرای این خدمات دریافت می کنند. در همین راستا نیاز است که از مراکز معتبر برای خدمات سئو ارگانیک استفاده کنید.

روش های سئو ارگانیک

روش های مختلفی برای سئو ارگانیک وجود دارد که برای پیاده سازی سئو ارگانیک می توان از آنها بهره گرفت. این روش ها با توجه به گسترده بودن سئو ارگانیک بسیار متنوع هستند. هر چقدر دانش شما در این راستا بیشتر باشد می‌توانید از روشهای متنوع تری استفاده کنید.

بخش عظیمی از سئو ارگانیک مربوط به کلمات کلیدی است، پیدا کردن این کلمات بسیار اهمیت دارد. اما این کلمات چرا اهمیت دارند با خود شما شروع می کنیم. به عنوان مثال اگر شما قصد داشته باشید که از خدماتی در زمینه خرید پالتو چرم استفاده کنید، اولین چیزی که به ذهن شما می رسد سرچ در گوگل است. شما برای اطلاع از قیمت این محصول و همچنین خرید آن به گوگل مراجعه می کنید. کلماتی که سرچ می کنید اهمیت دارد به عنوان مثال شما خرید پالتو چرم زنانه را جست و جو می کنید.

گوگل متناسب با این جستجو وب سایت هایی را به شما معرفی خواهد کرد. یقینا شما اولین سایت ها را برای رفع این نیاز انتخاب می کنید. سایت های مختلفی در زمینه فروش پالتو چرم زنانه فعالیت می‌کنند. اما گوگل سایت هایی را به شما نمایش می دهد که از این کلمه در محتوای خود استفاده کرده باشد. اینجا است که اهمیت استفاده از کلمات کلیدی درست و با کیفیت برای دیده شدن مشخص می شود.

تولید محتوا برای هر وب سایت مهم است فرقی ندارد که وب سایت شما در چه زمینه ای فعالیت می کند در هر صورت باید محتوای عالی درون وب سایت قرار دهید. ما می دانیم که محتوای وب سایت در جذب مخاطب نقش قابل توجهی را ایفا می کند. البته منظور از محتوا فقط یک نوع محتوا نیست، بلکه شما باید تصاویر، متن، ویدیو با کیفیت و جذابی نیز درون وب سایت قرار دهید. معمولا سایت های فروشگاهی مختلف بستر به محتوا های تصویری جذاب و با کیفیت نیاز دارند.

سرعت سایت یکی از نکاتی است که در سئو ارگانیک باید حتماً به آن دقت داشته باشیم. سایت هایی که سرعت پایینی دارند، نمی توانند مخاطبان زیادی را جذب کنند. البته خود گوگل نیز به سایت های با سرعت پایین بها می دهد. بر همین اساس تا حد امکان تلاش کنید که سرعت وب سایت خود را بالا ببرید. معمولا راهکارهای مختلفی برای بالا بردن سرعت وب سایت وجود دارد که شما در صورت تمایل می توانید از این راه ها بهره بگیرید. توجه داشته باشید که وب سایت شما آینده کاری شما است پس از هیچ تلاشی برای بهبود وضعیت آن دریغ نکنید.

سخن پایانی 

سئو ارگانیک می تواند نقش قابل توجهی در پیشرفت وب سایت شما داشته باشد؛ البته در صورتی که این خدمات را به یک مجموعه معتبر بسپارید. مجموعه activated از جمله مجموعه های فعال در این زمینه است. این مجموعه خدمات بسیار مختلفی را در دیجیتال مارکتینگ انجام می دهد از جمله این خدمات می توان به تولید محتوا، طراحی وب سایت مختلف، سئوی انواع سایت ها، افزونه و غیره اشاره کرد. اگر هدف شما در فضای دیجیتال کسب درآمد بالا و دیده شدن است، سامانه فعال شده بهترین گزینه است. در صورتی که سوالی در این زمینه دارید می توانید  با کارشناسان مجموعه ارتباط بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید