آشنایی با سئو کلاه سفید


مدت زیادی است که برای شناسایی شخصیت های خوب و بد یک داستان یا فیلم نامه از اصطلاح کلاه سیاه و سفید استفاده می شود که این روش را در فیلم هایی با موضوع وسترن پایه گذاری کرده اندغ اما امروزه این اصطلاح در سئو نیز به کار می رود و می تواند وب مستر هایی که به درستی کاری را انجام دهند را از افراد خطاکار جداکنند.

بهتر است بدانید افرادی که جزو دسته و گروهی هستند که قوانین و اصول گوگل را رعایت می کنند به کلاه سفیدان گوگل شناخته می شوند. سئو به سه نوع سیاه، سفید و خاکستری تقسیم بندی می شود که سئو کلاه سفید به شخصی گفته می شود که براساس توصیه ها و قوانین گوگل کار سئو را به خوبی انجام می دهد و با گذشت زمان دچار مشکل نخواهد شد و باعث نمی شود به خاطر رعایت نکردن قوانین گوگل دچار جریمه شود

اما برخلاف سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه وجود دارد که با استفاده از دور زدن قانون و روش هایی که خلاف قانون های گوگل است سعی می کنند رتبه سایت خود را بهبود ببخشند و سئو کار کلاه خاکستری شخصی است که به طور کامل از روش های قانونی و به صورت کامل از روش های غیرقانونی استفاده نمی کند. در ادامه این مطلب و با سئو کلاه سفید و کارایی آن آشنا خواهید شد.

سئو کلاه سفید چیست؟

به نوعی از استراتژی و فعالیت هایی گفته می شود که مطابق با قوانینی است که در موتورهای جستجو مانند گوگل ثبت شده است. برای استفاده از سئو کلاه سفید باید از تمامی فعالیت های مخرب و تقلب کردن دوری کنید و سعی نمایید به سمت دور زدن قوانین موتورهای جستجو نباشید. تمامی فعالیت هایی که انجام می شود به صورت درست و با شیوه ای باید انجام شود که درست کارانه باشد.

موتورهای جستجو مانند گوگل قوانینی را بوجود آورده اند که به تمامی سایت ها توصیه می شود طبق این قوانین فعالیت های خود را انجام دهند که برای نمونه می توان گفت به سایت ها و بلاگ های فعال توصیه می شود که محتوایی تولید کنند که برای کاربر مفید باشد و بسیار کاربردی باشد و از این طریق بتوانند رضایت کاربران سایت یا سایت های خود را بدست بیاورند.

علاوه بر رضایت کاربران باید بتوانند رتبه خود را در موتورهای جستجو بالا ببرند. بهتر است بدانید که موتورهای جستجویی که از آن ها استفاده می کنیم، چیزی به جز یک الگوریتم و کدهایی که توسط برنامه نویسان نوشته می شوند نیستند و اگر به صورت هوشمندانه نیز تعریف شوند، دارای محدودیت های بسیاری هستند.

برای نمونه می توانیم به موتور جستجو گوگل اشاره کنیم که به صورت همزمان نمی تواند تمام سایت ها را بررسی نماید و تنها براساس چند قاعده به صورت کلی تمام سایت ها را می سنجد. به همین دلیل بعضی از افراد سئو کار با درک این واقعیت راه هایی برای دور زدن گوگل می یابند و از آن ها استفاده می کنند که به آن ها کلاه سیاه ها می گویند و در مقابل کلاه سفیدان سئو Seo قرار می گیرند.

 

مزایا سئو کلاه سفید چیست؟

با انجام قوانین سئو و بالا بردن رتبه سایت از راه درست این اطمینان برای شما به‌وجود می آید که خطری سایت شما را تهدید نخواهد کرد؛ اگرچه هرگونه انجام کارهایی که برخلاف قوانین سئو کلاه سفید باشد، می تواند خطرات زیادی برای سایت شما داشته باشد و به اندازه ای می تواند خطرناک باشد که سایت شما در لیست سیاه گوگل قرار بگیرد و مورد توجه نباشد. اگر برخلاف قوانین سئو کلاه سفید عمل کنید احتمالا گوگل شما را جریمه خواهد کرد.

در مواردی نیز ممکن است رتبه سایت شما تغییر نماید و در چند پله پایین تر قرار بگیرید. همانطور که می دانید در دنیای امروز بزرگترین موتورجستجو گوگل است و یک منبع مهم برای جذب ترافیک محسوب می شود که سایت ها برای ارتقا رتبه خود در گوگل هزینه زیادی می پردازند که بسیاری از این هزینه ها برای انجام سئو کلاه سیاه در گوگل است.

اما نکته اصلی در مورد گوگل اینجاست که بسیاری از روش های سئو کلاه سیاه برای گوگل قابل تشخیص نیست؛ اما پیشرفت این موتور جستجو گوگل متوجه آن ها خواهد شد و براساس میزان تخلف شما جریمه های گوگل نیز تغیر خواهد کرد و زمانی ممکن است به رتبه های پایین تر انتقال پیدا کنید یا ممکن است در معرض پنالتی گوگل قرار بگیرید.

با مراجعه به سایت سامانه فعال شده با تمام تکنیک های سئو کلاه سفید آشنا شوید و برای بهبود رتبه خود با استفاده از این روش ها تلاش نماید. یکی از مزیت های مهم سئو کلاه سفید در مقابل کلاه سیاهی است که خطری برای سایت ایجاد نمی کند و هنگامی که تلاش شما نتیجه بخش باشد حتما رتبه شما تغییر خواهد کرد و مورد توجه گوگل قرار می گیرید.

سئو کلاه سفید و کلاه سیاه چه تفاوتی باهم دارند؟

زمانیکه سئو کلاه سفید به دنبال ارتقا رتبه و انجام درست قوانین مربوط به گوگل است یک سئو کلاه سیاه برخلاف قوانین گوگل عمل می کند و به دنبال دور زدن تمام قوانین است و تنها به دنبال ارتقا رتبه با سرعت زیاد است. در ادامه این مطلب در مورد تفاوت این دو روش صحبت خواهیم کرد:

  • تمرکز برمخاطب 

یکی از اصلی ترین تفاوت هایی که بین سئو کلاه سفید و سیاه می توان بیان نمود تمرکز کردن هردو آن ها روی کاربر یا مخاطب است که سئو کلاه سیاه بیشتر از آنکه به دنبال جذب کردن مخاطب باشد به دنبال راه و روشی برای مورد توجه قرار گرفتن الگوریتم گوگل هست. به طور کلی سئو کلاه سیاه برخلاف یک سئوکار کلاه سفید مخاطب را مورد توجه ندارد و بیشتر تمرکز بر الگوریتم گوگل دارد و برای رسیدن به اهداف خود به دنبال سازگاری با الگوریتم گوگل است.

  • نتیجه گرفتن در زمان معین

افرادی که به عنوان سئو کلاه سیاه معروف هستند، زودتر از کلاه سفیدان نتیجه می گیرند و این روش را اشخاصی استفاده می کنند که دوست دارند در رتبه های بالای گوگل قرار بگیرند و زودتر نتیجه بگیرند. اما باید بدانید که سئوکار کلاه سفید برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب به زمان بیشتری نیاز دارد و در این نوع روش و با اصول قانونی جلو رفتن می توانید آهسته اما پیوسته رضایت کاربران خود را به‌ دست بیاورید و آهسته و پیوسته به رتبه های بالای گوگل دست پیدا کنید. زمان متعادل و معمولی که سئوکاران کلاه سفید به نتیجه مطلوب خود می رسند شش ماه تا یک سال می باشد.

  • استفاده از کلمات کلیدی بیش از اندازه 

برای تقلب و گول زدن خزنده هایی که در گوگل وجود دارند و به بررسی سایت ها می پردازند، سئو کلاه سیاه از کلمات کلیدی بیش از اندازه استفاده می کند؛ اما سئوکاران کلاه سفید از این روش استفاده نمی کنند و برخلاف کلاه سیاهان به یک تولید محتوا بسیار مفید و کاربردی می پردازند. برای بالا بردن رتبه خود سعی می کنند از تگ های متا و هدینگ هایی استفاده نمایند که مناسب موضوع باشد. این چند روش که سئو کار کلاه سفید استفاده می کند، باعث بالارفتن رتبه در گوگل می شود.

مهم ترین فعالیتی که سئوکاران کلاه سیاه برای بالابردن رتبه انجام می دهند، لینک سازی های بسیار زیاد است که با استفاده از این روش می توانند رتبه خوبی از گوگل دریافت نمایند و این نوع سئو از طرفی به خرید لینک ها می پردازد و از طرف دیگر لینک های خود را از سایت هایی که به موضوع سایت ایجاد شده ارتباطی ندارد، دریافت می نمایند. در سئو کلاه سفید استفاده از لینک های متعدد یا خرید لینک معنایی ندارد و تنها از لینک های طبیعی استفاده می گردد.

لینک هایی که در سئو کلاه سفید استفاده می شود معمولا با تولید محتوا یونیک و کاربردی به دست می آید و از دیگر سایت ها دریافت می شود.

  • داشتن اهداف بلند مدت

سئو کلاه سیاه با استفاده از روش های گوناگون و در مدت کوتاهی به نتیجه دل خواه خود خواهد رسید و بیشتر برای افرادی استفاده می شود که دید بلند مدت ندارند و در زمان کوتاهی می خواهند به نتیجه دلخواه برسند. اما سئو کاران کلاه سفید در مدت بیشتری به نتایج دلخواه خود و رسیدن به بالاترین رتبه گوگل دست پیدا خواهند کرد.

سئو کلاه سفید و خاکستری چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

سئو کلاه خاکستری یک نوع روش و استراتژی می باشد که بین سئو کلاه سفید و سیاه قرار گرفته است و ترکیبی از هردو آن ها می باشد. سئو کله خاکستری مجموعه ای از روش های سئو کلاه سیاه و سفید را با یکدیگر ترکیب کرده است و از ان ها استفاده می کند.

اگرچه سئو کلاه خاکستری تنها بخشی از روش هایی را که در سئو کلاه سیاه وجود دارد استفاده می کند؛ اما احتمال جریمه شدن نیز وجود دارد اما سئو کلاه سفید به دلیل رعایت تمام قوانین در هیچ خطری نمی باشد.

در بیشتر موارد سئو کلاه سفید با رعایت کردن تمام قوانین موتور جستجو به دنبال جلب رضایت مشتری می باشد؛ اما در سئو کلاه خاکستری بعضی از تکنیک ها برای لینک سازی نیز استفاده می شود که مرتبط با سایت های مشتری می باشد.

  • کد نویسی به روش استاندارد

در سئو کلاه سفید از کد نویسی های استاندارد با استفاده از html ایجاد می گردد؛ اما سئو کاران کلاه خاکستری در برخی از موارد برای توجه کاربران و مشتری از الگوریتم گوگل استفاده می نمایند.

روش های سئو کلاه سفید

روش هایی که برای سئو کلاه سفید و بهبود رتبه در گوگل استفاده می شود، همان اصول و قواعدی است که برای موتور جستجویی مانند گوگل اهمیت دارد و افراد زیادی از این روش ها برای ارتقا رتبه خود کمک می گیرند. در ادامه این مطلب با انواع روش هایی که بعنوان یک روش پیشنهادی برای بهتر شدن رتبه در گوگل استفاده می شود اشنا خواهیم شد.

  • تهیه تولید محتوای با کیفیت

ایجاد یک محتوای بسیار با کیفیت اصلی ترین کاری است که حتما باید در سئو کلاه سفید انجام شود و برای ایجاد یک محتوای مفید و کاربردی باید کلمات بسیار جذب کننده و رضایت بخش کاربران استفاده نمایید؛ زیرا از این طریق تمام مخاطبان و کاربران از سایت شما استقبال می کنند و به این طریق گوگل نیز رضایت تمام مخاطبان را درک می کند و رتبه شمارا افزایش می دهد.

در گذشته سئو کاران بر این باور بودند که متن هایی که به صورت محتوا در سایت قرار می گیرند، باید کوتاه باشند؛ اما به نظر می رسد که متن هایی که بالای هزار کلمه هستند مورد توجه موتور جستجو گوگل قرار دارند و به راحتی جایگاه بالاتری بدست می آورند.

  • استفاده درست از تمام تگ ها و متا تگ ها 

برای نوشتن کد نویسی باید به ترتیب از تمام متا تگ ها استفاده نمایید و به صورت مفید و مناسب در تمام صفحات از کلمات کلیدی استفاده شود. اگر به صورت کد نویسی عمل نمی کنید و تنها سایت شما دارای ورد پرس است خود وردپرس به صورت خودکار از عناوین و کلمات مناسب استفاده می کند. بهتر است با استفاده از متاتگ ها توضیحات را به گونه ای بنوسید که علاوه بر اینکه کاربر ترغیب به خواندن متن شما شود، توصیف محتوا در صفحه نیز وجود داشته باشد.

  • جذب لینک های طبیعی 

هرکدام از لینک هایی که از سایت های دیگر برای شما ایجاد گردد مانند یک رای برای بالابردن رتبه شما در گوگل می شود و اعتبار سایت شما در مقابل دیگر سایت ها بالا خواهد رفت. تمام سایت هایی که از تکنیک ها و روش های سئو کلاه سفید استفاده می کنند به صورت طبیعی بک لینک طبیعی دارند که در این روش کاربران از طریق دیگر سایت ها برای شما بک لینک طبیعی ایجاد می کنند.

کلام آخر

سئوکلاه سفید به روش و اصول و قوانینی گفته می شود که سئو کاران بر اساس قوانین تمامی موتورهای جستجو عمل می کنند و این قوانین را دور نمی زنند و به صورت طبیعی بک لینک می گیرند اما در مقابل سئو کلاه سفید، سئوکلاه سیاه قرار دارد که از تکنیک هایی برای دور زدن تمام قوانین موتور های جستجو استفاده می کند تا زودتر به هدف خود برسد و رتبه بهتری بدست بیاورد.

با مراجعه به سامانه فعال شده شما می توانید تکنیک ها و روش هایی را برای بهبود و ارتقا رتبه سایت خود مطابق با سئو کلاه سفید یاد بگیرید و از آن ها استفاده نمایید تا در معرض دید گوگل و دیگر موتور های جستجو قرار بگیرید.

4.8/5 – (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید