آشنایی با هزینه های سئو سایت |کامل ترین لیست⭐️هزینه Seo سایت


احتمالاً به این موضوع پی برده اید که شکل تبلیغات در دهه های اخیر بسیار متفاوت شده است. صاحبان کسب و کارها و خدمات در پی معرفی محصول و کار خود به عموم مردم هستند. با پیشرفت تکنولوژی و مدرن شدن آن، نحوه تبلیغات نیز به سمت مدرنیته شدن سوق داده شده است. در حال حاضر سئو سایت امر تبلیغات و افزایش بازدیدکنندگان را بر عهده گرفته است. اما آیا نسبت به هزینه های سئو سایت آگاهی دارید؟ آیا به عملکرد و نحوه کار آن آشنایی دارید؟ آیا می دانید برای اجرای سئو سایت چقدر باید هزینه کرد؟

سئو سایت

در ابتدا باید بگوییم که سئو چگونه فعالیتی است. SEO مجموعه ای از طراحی ها و کدنویسی های سایت است که در آن تولید محتوا، استراتژی محتوا و لینک سازی صورت می گیرد. تمامی این فعالیت ها برای بالا بردن جایگاه در موتور جستجوگر گوگل انجام می گیرد. این جایگاه ویژه با بازدید بیشتر عملی می شود. به طور بسیار ساده بیان کردیم که سئو سایت چیست و تقریبا کاربرد آن را نیز ذکر کردیم اما آیا این فعالیت اهمیتی به جزء بالا بردن بازدید کنندگان دارد؟

اهمیت سئو سایت

استفاده از سئو سایت هر روزه در حال پیشرفت و پررنگ شدن است. آمارهای به دست آمده نشان می دهند که بالای 92% از مردم قبل از ثبت خرید خدمات و محصولات خود به سراغ مرورگر گوگل این غول اینترنتی می روند و در مورد خدمات و محصولات مورد نیاز خود تحقیق می کنند. حال با این توضیح این سوال پیش می آید که آیا تبلیغات شما همیشه در صفحه اول مرورگر ظاهر می شود؟ پاسخ صد در صد خیر است؛ زیرا احتمال اینکه کاربر از کلمه کلیدی مورد نظر شما استفاده نکند زیاد است. به نظر شما راهکار چیست؟

بهترین راهکار مشخص کردن تعرفه و قیمت سئو سایت است. این امر باعث می شود که تبلیغ شما در صفحه اول مرورگر ظاهر و نمایان شود. روش های بسیار زیادی وجود دارد، با ما همراه باشید. چون سامانه فعال شده تصمیم گرفته در این زمینه اطلاعات فوق العاده  تیم خود را در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهد.

عوامل موثر بر هزینه های سئو سایت

92% از جستجوگران آنلاین، فهرستی را در همان صفحه اول نتایج جستجوی محلی انتخاب می کنند. برای کسب رتبه بالا در نتایج جستجوی آنلاین، باید برای خدمات سئو با کیفیت هزینه پرداخت کنید. قبلاً آن را شنیده‌اید، اما از خود پرسیده‌اید: که سئو سایت چقدر هزینه دارد؟ یا چه عواملی بر هزینه سئو سایت تاثیر می گذارد؟

از آنجایی که بهینه سازی سئو جزء ضروری وب سایت کسب و کار شما به شمار می آید، پس باید یک درک درستی از نحوه تعیین قیمت خدمات سئو داشته باشید. عوامل تاثیرگذار عبارت است از:

 • تعداد صفحات
 • زمان
 • کسب پیوند
 • وضعیت فنی فعلی سایت
 • رتبه بندی فعلی

1ـ تعداد صفحات
تعداد صفحات جدید ایجاد شده و بهینه شده مستقیماً بر میزان هزینه سئو سایت تأثیر می گذارد. زمان و تخصص عامل هایی هستند که رتبه صفحه وب سایت شما را بالا می برند. تراز مناسب و صحیح ابر داده ها و محتوای صفحات ارزشمندی عنوان را به دنبال دارد که این ارزشمندی توسط الگوریتم های گوگل مشخص و ارزیابی می شود. حال محتوای هر یک از صفحات باید مفید و جذاب باشد؛ زیرا این جذاب و مفید بودن امری ضروری برای تمام خوانندگان است.

2ـ زمان
مدت زمان صرف شده برای بهینه سازی یا ایجاد صفحات برای عملکرد خوب، مستقیماً بر میزان هزینه سئو سایت تأثیر می گذارد. البته، همه شرکت‌های خدمات سئو در گزینه ‌های قیمت‌ گذاری خود به طور یکسان عمل نمی کنند، اما زمان همچنان در هر صورت یک عامل است. میزان هزینه سئو سایت بر اساس استراتژی سئو مختلف قیمت گذاری متفاوت دارد. شاید شما انتخاب کنید که برای بهینه سازی صفحات خود یک بار برای یک شرکت خدمات سئو سایت معتبر و برای تعداد ساعت مشخصی هزینه کنید. امکان دارد این امر در صورت داشتن بودجه کارساز باشد، اما ممکن است رتبه بندی شما را در جایی که قصد دارید حفظ نکند.

3ـ کسب پیوند
الگوریتم‌های گوگل همیشه در حال بروزرسانی هستند، اما به ‌دست آوردن بک لینک همچنان امری حیاتی و ضروری به شمار می آید؛ زیرا این عامل اول است که موتورهای جستجو برای تعیین رتبه ‌بندی صفحات برای جستجوهای خاص از آن استفاده می‌ کنند. هرچه کیفیت بک لینک هایی که به وب سایت شما اشاره می کنند بالاتر باشد، سایت شما می تواند رتبه بالاتری داشته باشد؛ زیرا بک لینک ها به گوگل نشان می دهند که وب سایت شما قابل اعتماد و مرتبط به آن جستجو است و در نتیجه جایگاه بالاتری را در رتبه بندی کسب می کنید.

4ـ وضعیت فنی فعلی سایت 
یکی از عواملی که باعث بالا رفتن هزینه سئو سایت می شود راه اندازی رتبه بندی وب سایت است. حال اگر شما در این مسیر قرار دارید طبیعتا باید هزینه بیشتری را متحمل شوید. آنچه سال‌ها پیش برای رتبه ‌بندی کار می‌ کرد ممکن است امروز جوابگو نباشد؛ زیرا همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم الگوریتم گوگل همیشه در حال بروزرسانی است. در برخی موارد، اگر سئوی شما سال‌ ها پیش به درستی انجام شده باشد و فقط نیاز به تنظیم دقیق داشته باشد، ممکن است هزینه سئو شما کمتر باشد.

5ـ رتبه بندی فعلی
اگر از رتبه بندی ارگانیک خود شروع کنید، تأثیر مستقیمی بر هزینه خدمات سئو اعمال کرده اید. طبیعتا نگهداری و حفظ امری آسان تر از دستیابی به نظر می رسد؛ همچنین ممکن است این فرصت را داشته باشید که برای دستیابی به رتبه ‌بندی، به کلمات کلیدی طولانی ‌تر یا کلید واژه‌های خاص با رقابت کمتر ایجاد کنید.

میانگین هزینه های سئو سایت

همانطور که بیان کردیم روش های بسیار زیادی برای انجام SEO در بازار وجود دارد. این امر باعث به وجود آمدن انواع تعرفه های سئو سایت شده است. این متفاوت بودن تعرفه که توسط شرکت ها و روش های پرداخت ایجاد شده ناخواسته نگرانی شما را زیاد کرده است. به هر حال باید پذیرفت که این تعرفه های متفاوت وجود دارند.

تحقیقات نشان داده که میانیگن هزینه های سئو سایت ساعتی بین 120 ـ 200 هزار تومان مشخص شده است. اما در مورد هزینه های سئو سایت ماهانه بسیار متفاوت است و هزینه آن بین 5 ـ 20 میلیون تومان ارزیابی و ارائه شده است.

نحوه ارزیابی هزینه های سئو سایت ساعتی

یک نمونه از قیمت گذاری های سئو سایت به صورت ساعتی است که شرکت های بسیار کمی دنباله رو این روش هستند. نحوه ارزیابی آن این گونه است که زمان حضور در آن به صورت ساعتی تخمین زده می شود. یعنی مدت زمانی که شخص در محل کار شما حضور دارد قیمت سئو سایت را مشخص می کند.

مزایایی را که این روش به دنبال دارد عبارت است از:

 • محاسبه بسیار ساده و شفاف
 • واضح بودن مدت زمان کار
 • دسترسی به میزان پیشرفت

معایبی را که این روش به دنبال دارد عبارت است از:

 • عدم وابستگی بین پرداخت ها و نتایج
 • نتیجه گیری دیر
 • نحوه ارزیابی هزینه های سئو سایت ماهانه

تمامی قیمت گذاری های این روش به صورت ماهانه بوده است و اکثر پروژه های که به صورت طولانی فعالیت دارند از این روش استفاده می کنند. میانگین هزینه سئو سایت ماهانه حداقل 5 میلیون تومان ارزیابی شده است.

مزایایی را که این روش به دنبال دارد عبارت است از:

 • بهینه سازی تمامی پرداختی های
 • عدم نیاز به فعالیت
 • ایجاد رابطه بهتر

معایبی را که این روش به دنبال دارد عبارت است از:

 • بالا بودن تعهدات
 • امکان به هدر رفتن پول و زمان

سخن پایانی

رتبه بندی بالا در گوگل در دنیای مبتنی بر وب امروزی بسیار مهم است، اما فقط به صورت جادویی اتفاق نمی افتد. اجرای صحیح نیاز به تحقیق و تخصص دارد. در این مقاله سعی کردیم که روشن کنیم که یک سئو سایت فوق العاده نیاز به هزینه دارد و چه عواملی می توانند بر این هزینه تاثیر بگذارند. حال اگر ترجیح می دهید با یک متخصص سئو سایت مشورت داشته باشید یک پیشنهاد بسیار فوق العاده برای شما داریم آن هم مراجعه به سامانه فعال شده است؛ زیرا این سامانه با تجربه و سابقه بی نظیر در این زمینه می تواند خواسته شما را به راحتی عملی سازد.

4.8/5 – (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید