آموزش ابزار Ubersuggest را کامل کنید


Ubersuggest یکی از ابزارهای سئو است که بدون شک هر سئویی درباره آن شنیده است. این ابزار آنلاین، علاوه بر تجزیه و تحلیل رقبا و مراجع سایت، هنگام جستجو و تحقیق کلمات کلیدی این به متخصصان سئو کمک می کند. Ubersuggest اطلاعات را از گوگل و سایت های مختلف جمع آوری می کند و به صورت آمار، اعداد و نمودار نمایش می دهد، بنابراین با استفاده از این اطلاعات می توانید سایت خود را به بهترین شکل ممکن بهینه کنید.

استفاده از کلمه کلیدی صحیح در سایت به کاربران امکان دسترسی به آن و ورود به سایت را می دهد. هرچه سایت شما برای کاربران و کلمات کلیدی مناسب بهینه شود، شانس شما برای کسب رتبه های بالاتر، ترافیک ارگانیک بیشتر، رشد سریع سایت و درآمد بیشتر بیشتر خواهد بود.

برای اینکه بتوانید کلمات کلیدی مناسب را تشخیص دهید و از آنها استفاده کنید، به ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی نیاز دارید که یکی از آنها Ubersuggest است. در زیر به مزایای این ابزار و آموزش آن خواهیم پرداخت.

ویژگی های ابزار Ubersuggest

این ابزار توسط یکی از معروف ترین متخصصان سئو در دنیا به نام نیل پاتل ساخته و معرفی شده است. یکی از بهترین مزیت های این ابزار در مقایسه با سایر ابزارهای رایج تحقیق کلمات کلیدی، رایگان بودن استفاده از آن است. به گزارش وب سایت Ubersuggest، از مهمترین ویژگی ها و امکانات این ابزار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تحلیل رقبا

با چسباندن لینک سایت رقیب خود در این ابزار، می توانید دید جامعی از وضعیت سئو سایت رقیب، سئو، کلمات کلیدی و رتبه بندی آنها به دست آورید. دریافت این اطلاعات به شما کمک می کند تا استراتژی بهتری برای جلوتر از رقبای خود و کسب موقعیت های بالاتر تعیین کنید.

تجزیه و تحلیل SERP

اگر نمی دانید چه محتوایی برای سایت خود ایجاد کنید یا از نوشتن مطالبی که ترافیکی برای سایت ایجاد نمی کند خسته شده اید، این قسمت از این ابزار برای شما مناسب است. با استفاده از این بخش می توانید ببینید رقبای شما برای چه کلماتی رتبه بندی می کنند و چه عبارات و مطالبی بیشترین بازدید را برای آنها به ارمغان آورده است. با این کار، می توانید شروع به تولید محتوایی کنید که به شما کمک می کند علاوه بر افزایش ترافیک به سایت، از رقبای خود جلوتر بمانید.

کلید واژه ها LSI و دم دراز

اگر نمی‌دانید از چه LSI و دم‌های بلند برای کلمه کلیدی اصلی خود استفاده کنید، این بخش از ابزار Ubersuggest به شما کمک می‌کند. فقط کلمه کلیدی اصلی خود را در این سایت وارد کنید تا لیست طولانی و LSI آن را دریافت کنید. استفاده از این کلمات کلیدی به شما کمک می کند تا برای کلمات بیشتر رتبه بندی کنید.

تجزیه و تحلیل بازخورد

بک لینک یکی از فاکتورهای مهم در رتبه بندی گوگل است. این ابزار به شما کمک می کند تا با بررسی بک لینک های سایت آمار دقیقی به دست آورید و با یافتن مطالب مرتبط بتوانید بک لینک های قوی تری برای خود به دست آورید.

نحوه استفاده از Ubersuggest

برای استفاده از این ابزار ابتدا باید وارد سایت شوید Ubersuggest to be مطابق تصویر زیر با چنین صفحه ای مواجه می شوید.

پیشنهاد ما این است که ابتدا روی گزینه Sign in کلیک کنید و با اکانت گوگل خود وارد سایت شوید تا بتوانید از تمامی قسمت های این ابزار استفاده کنید.

پس از ورود به سایت، کلمه کلیدی مورد نظر یا آدرس وب سایت خود را در نوار جستجو وارد کنید. سپس وارد ابزار شوید و با چهار بخش داشبورد، کلمات کلیدی، ترافیک و بک لینک ها مواجه خواهید شد.

داشبورد

در این قسمت می توانید وارد سایت خود در Ubersuggest شوید و به ربات های این ابزار اجازه دهید تا به طور منظم سایت شما را بخزند. یکی از مزایای این کار این است که در صورت بروز مشکل در سایت به شما اطلاع داده می شود. همچنین کلیدواژه های برتر سایت و رتبه بندی آنها را بررسی کرده و سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید. برای انجام این کار، باید به Ubersuggest اجازه دسترسی به Google Analytics و کنسول جستجوی سایت خود را بدهید.

کلید واژه ها

بخش کلمات کلیدی یکی از مهم ترین بخش های این ابزار است. در این بخش می توانید کلمات کلیدی LSI و Long-tail مورد نظر خود را پیدا کنید، برای کلمات کلیدی سایت خود ترافیک دریافت کنید، لیستی از کلمات کلیدی رقبای خود را که بیشترین جستجو را انجام داده اند و هر آنچه برای سئو سایت خود نیاز دارید را بیابید. کلمات کلیدی مورد نیاز خود را دریافت کنید.

کلمه کلیدی مورد نظر را در این قسمت وارد کرده و روی Search کلیک کنید تا تمام اطلاعات مورد نظر خود مانند جستجوی ماهانه، سختی کلمه کلیدی و CPC را به دست آورید.

ترافیک

در این قسمت می توانید آمار دقیقی از ترافیک ماهانه سایت خود و میزان رشد آن به دست آورید. این ابزار همچنین لیستی از کلمات کلیدی و صفحاتی که بیشترین جستجو را داشته اند را در اختیار شما قرار می دهد.

پیوندهای برگشتی

این بخش در تجزیه و تحلیل بک لینک سایت بسیار قدرتمند است. در این قسمت می توانید لیستی از آمار بک لینک سایت، سایت لینک دهنده، دامنه آن، انکر تکست و رتبه اسپم سایت را دریافت کنید. همچنین، می‌توانید با قرار دادن آدرس سایت رقیب، فهرستی از ارجاع‌های آن‌ها را بیابید و با رقابت قوی‌تر در آن زمینه، جایگاه‌های بالاتر SERP را به دست آورید.

نتیجه

Ubersuggest یک ابزار جامع SEO است که مهمترین نقش را در تحقیقات کلمات کلیدی ایفا می کند. این ابزار با ارائه اطلاعات کلمات کلیدی، تجزیه و تحلیل رقبا، بک لینک ها و ترافیک سایت، به شما کمک می کند تا سایت خود را به درستی سئو کنید و رتبه های بالاتری نسبت به رقبای خود کسب کنید. بزرگترین مزیت این ابزار نسبت به ابزارهای مشابه رایگان بودن تمامی قطعات آن است. البته لازم به ذکر است که استفاده رایگان روزانه از این ابزار محدود است و برای استفاده نامحدود باید در آن عضو شوید.

دیدگاهتان را بنویسید