آموزش تغییر رمز ورود دایرکت ادمین


البته همه ما در مورد تاثیر امنیتی یک رمز عبور قوی شنیده ایم. رمز عبور قوی که از تمام حروف کوچک، بزرگ، اعداد و نمادها استفاده می کند تقریباً دست افراد سودجو را از حساب شما کوتاه می کند. اما گاهی اوقات با وجود اینکه از رمز عبور قوی استفاده کرده اید، باید رمز عبور خود را تغییر دهید.

به عنوان مثال، شما یک همکار داشتید که به رمزهای عبور شما دسترسی داشت و اکنون ارتباط شما با آنها قطع شده است. یا خدای ناکرده شخصی به محل ذخیره رمزهای عبور شما دسترسی پیدا کرده است. یا چیزی که ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد. شاید رمز عبور خود را فراموش کرده اید!

در تمام این موارد باید رمز عبور خود را تغییر دهید. یکی از حیاتی ترین مخازن که می توان اطلاعات مهم کسب و کار را در آن ذخیره کرد، وب سایت و پایگاه داده شما است. این اطلاعات از طریق کنترل پنل قابل دسترسی است. یکی از این کنترل پنل ها دایرکت ادمین است. در این مقاله قصد دارم قدم به قدم شما را در مسیر تغییر رمز دایرکت ادمین همراهی کنم تا در آینده در صورت نیاز در کمتر از یک دقیقه رمز عبور خود را تغییر دهید.

مراحل تغییر پسورد دایرکت ادمین

وارد پنل کاربری خود شوید. برای این منظور می توانید از آموزش ورود مستقیم ادمین استفاده کنید.

سپس در نوار ابزار سمت چپ روی گزینه Password کلیک کرده و وارد صفحه رمز خود شوید.

پسورد دایرکت ادمین را تغییر دهید

داخل این صفحه همانطور که در تصویر می بینید دو فیلد خالی وجود دارد: در اولین فضای خالی که با نام Current DirectAdmin Password مشخص شده است رمز عبور دایرکت ادمین فعلی خود را وارد کنید. رمز جدید خود را در خط بعدی به نام Enter new password وارد کنید.

پسورد دایرکت ادمین را تغییر دهید

من رمز عبورم را فراموش کردم

توضیحات بالا برای زمانی بود که به پسورد دایرکت ادمین خود دسترسی دارید. اما اگر رمز عبور دایرکت ادمین خود را به طور کامل فراموش کرده اید، دو راه برای بازیابی آن دارید.

روش اول ارسال تیکت برای اطلاع همکاران پشتیبانی گنجه است تا در اسرع وقت اطلاعات سرویس جدید را برای شما ایمیل کنند.

روش دوم این است که از طریق پنل کاربری خود، آدرس را اعمال کنید. برای این کار کافی است وارد حساب کاربری خود شوید، در قسمت خدمات بر روی سرویس مورد نظر کلیک کنید.

در صفحه اطلاعات سرویس، منوی سمت راست وجود دارد که یکی از گزینه های آن تغییر رمز است.

پسورد دایرکت ادمین را تغییر دهید

پس از کلیک بر روی گزینه تغییر رمز، صفحه ای باز می شود که در آن می توانید رمز عبور جدید خود را تعیین کنید.

در پایان بر روی گزینه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا رمز عبور جدید خود با موفقیت ثبت شود.

پسورد دایرکت ادمین را تغییر دهید

اگر از کنترل پنل سی پنل استفاده می کنید و نیاز به تغییر رمز آن دارید، حتما مقاله تغییر رمز سی پنل را مطالعه کنید. همچنین آموزش تغییر رمز ایمیل در سی پنل و تغییر پسورد ایمیل در دایرکت ادمین در دانشنامه گنجه وجود دارد که می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

نتیجه

(نوع کادر=”موفقیت” align=”alignright” class=”” width=””)

در این مقاله با اهمیت رمز عبور و نحوه تغییر رمز عبور یا بازنشانی آن آشنا شدیم. این یکی از سوالات متداول کاربران است. اگر هنوز سؤالات بی پاسخی در این مورد دارید، حتماً در نظرات از من بپرسید.

(/جعبه)

دیدگاهتان را بنویسید