آموزش ساخت فرم تماس با المنتور و وردپرس(ویدئو)-مدیرابازار


شما باید با پر کردن فرمی در سایت به مدیر یکی از سایت ها پیام ارسال کرده باشید یا در یکی از فروشگاه های آنلاین در صفحه ای فرم مانند ثبت سفارش کرده باشید همه این فرم ها توسط افزونه ای به نام ایجاد می شوند. افزونه تماس با ما ساخته خواهد شد. با یک ابزار مدیریتی با ما همراه باشید تا نحوه ایجاد صفحه تماس در وردپرس و المنتور را به شما آموزش دهیم.

فرم تماس ما چیست؟

فرم تماس با ما یکی از صفحاتی است که هر وب سایتی به آن نیاز دارد. این افزونه به بازدیدکنندگان سایت شما اجازه می دهد تا با شما ارتباط برقرار کنند. این فرم به عنوان یک افزونه نصب شده در وردپرس ایجاد شده است. نام این افزونه که اکثر وب سایت ها از آن استفاده می کنند فرم تماس 7 با جستجو در افزونه های وردپرس قابل نصب است.

یکی از مهم ترین افزونه های وردپرس پرس که هر سایتی به آن نیاز دارد این است: افزونه کش وردپرس و افزونه برای ارسال تیکت های پشتیبانی نقل شده

پلاگین فرم تماس 7 این یکی از بهترین افزونه های وردپرس است که بیش از 5 میلیون نصب فعال دارد و به شما امکان ایجاد فرم تماس را می دهد.

با کمک این افزونه می توانید عناصر مختلفی را در فرم ها مانند فیلد متن، فیلد متن، فیلد ایمیل، فیلد شماره تلفن، منوی کشویی قرار دهید، همچنین می توانید از کپچا در این افزونه برای جلوگیری از ارسال ایمیل های اسپم استفاده کنید.

با استفاده از این افزونه می توانید فرم هایی مانند فرم ارسال سفارش سفارشی را بدون کدنویسی طراحی کنید.

ویژگی های پیوست فرم تماس 7

 • برای ایجاد فرم مراحل آسانی وجود دارد
 • پیام های فرم را برای کاربر سفارشی کنید
 • امکان ایجاد کد امن برای سایت
 • سرعت بارگذاری بالا
 • امکان قرار دادن فرم در هر نقطه از سایت بدون کد نویسی

برای خواندن ادامه مطلب کلیک کنید

کش وردپرس چیست؟ معرفی 5 افزونه کش وردپرس در سال 2021

ابتدا افزونه Contact Form 7 را از قسمت افزونه های وردپرس نصب و فعال کنید. پس از نصب افزونه تماس با ما، گزینه ای به نام contact به داشبورد وردپرس شما اضافه می شود

می توانید فرم هایی را که تاکنون ایجاد کرده اید از قسمت فرم های تماس مشاهده و مدیریت کنید. در قسمت add new می توانید یک فرم جدید ایجاد کنید و قسمت یکپارچه سازی مربوط به ماژول های اضافی این افزونه می باشد.


چگونه در پلاگین فرم تماس ۷ فرم ایجاد کنیم؟

در این قسمت قدم به قدم شما را برای ایجاد فرم تماس در وردپرس راهنمایی می کنیم.

ابتدا از قسمت Contacts در نوار کنترل Word Press گزینه Add New را انتخاب می کنیم.

در صفحه جدیدی که باز می شود قسمتی را در بالا می بینیم به نام عنوان فرم و 4 تب به نام فرم، نامه، پیام ها و تنظیمات اضافی.

بخش فرم

در این بخش ما بخش های از پیش ساخته شده و تعدادی گزینه را در بالای این بخش می بینیم که می توانید از آنها برای ایجاد تغییرات در فرم خود مانند کد و متن امن استفاده کنید.

در ابتدا می توانید ببینید که این فیلدها به زبان انگلیسی هستند. برای تبدیل آنها به فارسی می توانید به راحتی متن انگلیسی را حذف کرده و متن فارسی را جایگزین آن کنید.

توبه ایمیل

در این قسمت باید مشخص کنید که پیام کاربر برای چه کسی ارسال می شود. اگر می خواهید پیام کاربر در هر قسمت از سایت برای مدیر قسمت مربوطه ارسال شود، باید ایمیل مدیر را در آن قسمت وارد کنید.

پیام های تب

در این قسمت مشخص می کنید که در صورت درست یا نادرست بودن هر فیلد فرم چه متنی نمایش داده شود. در این بخش می توانید به راحتی متون انگلیسی را فارسی کنید.

تب تنظیمات اضافی

در این قسمت اگر در زمینه کدنویسی باتجربه هستید می توانید تغییرات و امکانات دیگری را به فرمت های خود اضافه کنید. در نهایت با کلیک بر روی گزینه save تغییراتی که انجام داده اید ذخیره می شود و پس از ذخیره یک کد کوتاه به شما نمایش داده می شود که می توانید آن را با فرمتی که ایجاد کرده اید در هر صفحه و محتوای سایت کپی و پیست کنید.

برای اعمال این کد در صفحه مورد نظر کافی است آن را در صفحه قرار دهید

برای خواندن ادامه مطلب کلیک کنید

6 افزونه برتر بلیط وردپرس برای ارسال بلیط های پشتیبانی

نحوه ایجاد یک فرم تماس با استفاده از Elementor

با Elementor یک صفحه تماس با ما در وردپرس ایجاد کنید

قبل از ایجاد فرم، باید مطمئن شوید که نسخه Pro المنتور را نصب و فعال کرده اید، زیرا در نسخه رایگان المنتور ماژول فرم اجرایی وجود ندارد، بنابراین باید از نسخه پریمیوم استفاده کنید.

1- یک برگه تماس با ما ایجاد کنید

ابتدا وارد داشبورد وردپرس سایت خود شوید و بخشی به نام تماس با ما ایجاد کنید، سپس با Elementor روی دکمه ویرایش کلیک کنید.

2- سربرگ صفحه تماس با ما را ایجاد کنید

برای قسمت اول فرم تماس یک عنوان می نویسیم

برای انجام این کار، روی نماد + کلیک کنید تا یک تب جدید ایجاد شود و سپس یک ستون را انتخاب کنید

حالا روی تنظیمات کلیک کنید و از تب style یک تصویر به پس زمینه قسمت ردیف اضافه کنید

برای بهتر دیده شدن تصویر پس زمینه و ردیف، ارتفاع آن را از تب layout تغییر می دهیم، مثلا ارتفاع را 400 پیکسل در نظر می گیریم.

از قسمت Background Overlay، Blending Mode را روی Overlay و Blur Level را روی 5.7 قرار دهید.

ویجت عنوان را بکشید و در قسمت ردیف رها کنید. حالا ظاهر و طراحی متن را مانند تصویر زیر بسازید. می توانید از خلاقیت خود استفاده کنید و آن را به دلخواه تغییر دهید.

3- ساختن شکل

ابزار فرم را انتخاب کرده و در ستون سمت چپ قرار دهید.

سپس باید پیام ها را تغییر دهید. برای تغییر آنها روی فرم کلیک کرده و قسمت های آن را تغییر دهید.

 • فرم نام: یک نام برای فرم تایپ کنید.
 • روی نام کلیک کنید و برچسب ظرف و برچسب را فعال کنید
 • گزینه های نامه و پیام را مانند گزینه قبلی تنظیم کنید

 • غیرفعال کردن گزینه Label برچسب ها را پنهان می کند، فعال کردن گزینه اجباری ستاره ای را نشان می دهد که نشان می دهد فیلد مورد نیاز است و فعال کردن گزینه اجباری باید فیلد مربوطه را پر کنید.

روی گزینه کلیک کنید و متن را در کادر ارسال تغییر دهید و همچنین می توانید اندازه و واحد پول آیکون ها را تغییر دهید.

فرم تماس را به ایمیل مدیر سایت ارسال کنید

در صفحه تماس، زمانی که کاربر فرم را پر کرده و ثبت می کند، ایمیلی حاوی اطلاعات فرم برای مدیر سایت یا پشتیبانی ارسال می شود. برای تنظیم این کار، پس از انتخاب ویژگی ایمیل، در همان تب، قسمت ایمیل را کلیک کنید. تنظیمات این بخش را به صورت زیر انجام دهید:

 • TO: در این قسمت آدرس ایمیلی که نتیجه به آن ارسال می شود را وارد کنید. برای جدا کردن آنها از کاما استفاده کنید.
 • موضوع: موضوع ایمیل ارسالی را در این قسمت وارد کنید.
 • Massage: به صورت پیش فرض تمامی اطلاعات وارد شده در فیلدهای فرم به ایمیل های وارد شده ارسال می شود. اگر می خواهید فقط فیلدهای خاصی ارسال شوند، آن فیلدها را در این قسمت وارد کنید.
 • From Email: آدرس ایمیل فرستنده ایمیل را وارد کنید.
 • From Name: نام فرستنده ایمیل را وارد کنید.
 • پاسخ به: آدرس ایمیل را برای دریافت پاسخ در اینجا وارد کنید.
 • CC: آدرس های ایمیل به CC
 • BCC: آدرس ایمیل به BCC
 • Meta data: اطلاعات دیگری که می خواهید همراه با ایمیل برای شما ارسال شود را در این قسمت انتخاب کنید.
 • ارسال به عنوان: فرمت ایمیلی که باید ارسال شود را انتخاب کنید.

4- اطلاعات تماس دیگر را اضافه کنید

اگر می خواهید اطلاعات تماس مانند شماره تلفن همراه یا آدرس شبکه اجتماعی را اضافه کنید، ویجت نماد کادر را در ستون سمت راست که قبلا ایجاد کردیم وارد کنید.

یک نماد مربوط به پرونده خود را انتخاب کنید و نوع روش ارتباطی مانند شماره تماس را در قسمت عنوان وارد کنید و اطلاعات روش ارتباطی را در قسمت توضیحات وارد کنید. برای اطلاعات تماس دیگر تکرار کنید. تنظیمات دیگر را مطابق میل خود سفارشی کنید.

در نهایت برای ذخیره و بررسی اطلاعات وارد شده باید بر روی گزینه انتشار کلیک کرده و سپس فرم ایجاد شده را در صفحه مشاهده کنید.

در این مقاله نحوه ایجاد یکی از مهمترین صفحات یک سایت به نام تماس با ما به شما آموزش داده شد، امیدواریم برای شما مفید بوده باشد.

علاوه بر افزونه فرم تماس وردپرس، افزونه های دیگری نیز وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

بهترین افزونه های فرم تماس

1- افزونه فرم تماس ایمن سریع

شما به راحتی می توانید این افزونه را با استفاده از تنظیمات آن ویرایش و سفارشی کنید. با پشتیبانی از افزونه های Aksimet و Kecha نیز می توان از اسپم جلوگیری کرد. با این افزونه می توانید چندین فرم تماس ایجاد کنید. یکی از ویژگی های خوب این افزونه امکان انتقال کاربران به صفحه ای خاص پس از ثبت فرم تماس است.

۲- فرم تماس افزونه فرم تماس از contactme.com

این افزونه یکی از افزونه های جدید وردپرس است که می توانید از آن برای ایجاد فرم های حرفه ای استفاده کنید. این افزونه دارای ویژگی هایی مانند فیلدها و کادرهای متنی مختلف، اسلایدرها، افزودن ساعت و تاریخ می باشد که در فرم تماس وردپرس 7 موجود است.این افزونه همچنین می تواند از کپچا و تصاویر برای امنیت استفاده کند و همچنین دارای گزینه دریافت خودکار پیام تایید به پیام را ارسال کنید

3- افزونه وردپرس برای فرم های تماس سفارشی

این افزونه یکی از انعطاف پذیرترین افزونه های تماس وردپرس است. در این افزونه امکان ایجاد سبک css مورد نظر کاربر و یا افزودن استایل شیت مورد نظر و امکان قرار دادن فیلدها و ایجاد فرم تماس با روش کشیدن و رها کردن و امکان ایجاد فیلدهای بی نهایت از جمله این موارد می باشد. ویژگی های این افزونه

4- افزونه تماس فرم ساز ویژوال وردپرس

استفاده از این افزونه برای کاربران تازه کار مناسب است. در این افزونه می توانید به راحتی فرم تماس خود را با روش کشیدن و رها کردن و با تنظیمات قدرتمند ایجاد کنید. این افزونه همچنین دارای سیستم ضد اسپم قوی است و مانند افزونه Call 7 می توان آن را با استفاده از کد کوتاه در مکان های مختلف سایت قرار داد.

نتیجه

افزونه تماس با ما یکی از مهم ترین افزونه ها و صفحه تماس با ما یکی از مهمترین صفحات یک وب سایت است. از طریق این صفحه کاربران سایت می توانند در هر زمان با شما تماس بگیرند و سوالات خود را مطرح کنند. علاوه بر صفحه تماس، می توانید از این افزونه برای طراحی صفحه سفارش یا فرم ثبت نام یا هر نوع فرمی که می خواهید استفاده کنید. افزونه های زیادی برای ایجاد فرم تماس در اینترنت وجود دارد که 5 مورد از آنها در بالا ذکر شد.

این مقاله در مورد افزونه تماس با ما و نحوه ایجاد فرم صفحه تماس نوشته شده است. اگر از افزونه های دیگری برای اصلاح فرم تماس ما استفاده کرده اید، فراموش نکنید که آن را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید