آموزش لینک سازی خارجی حرفه ای – دوره موشک سئو ❤️ (لینک بیلدینگ)


آموزش لینک سازی خارجی قوی و معتبر با روش های مختلف

همانطور که میدانید برای اینکه بتوانید در بازاریابی آنلاین به موفقیت برسید باید لینک سازی خارجی و داخلی بسیار قوی داشته باشید. در واقع اهمیت بک لینک سازی فقط به سئو خوب و در اختیار داشتن جایگاه بالاتر در گوگل منجر نمی شود بلکه لینک بیلدینگ به کاربران یک سایت این امکان را می دهد تا به سایت های دیگر انتقال پیدا کنند و با معرفی وب سایت خود در پیشرفت و گسترش سایت و مطالب خود به موفقیت برسند. در دوره “آموزش لینک سازی خارجی ما به نکات مهم و تکنیک های تجربی و عملی لینک سازی که تا به حال آنها را جایی ندیده اید اشاره خواهیم کرد.

لینک سازی خارجی به روش های مختلفی صورت می گیرد از خرید لینک قوی گرفته تا لینک سازی خودکار و لینک سازی کلاه خاکستری و سفید و تبادل لینک. لینک سازی داخلی نیز اصول و نکته های زیادی دارد که در مقاله زیر به آن پرداخته ایم.

لینک سازی داخلی – آموزش نحوه لینک بیلدینگ داخلی در سئو

یکی از دلایلی که لینک سازی در تجارت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است این است که شما در سایت های پربازدید معرفی می شوید و می توانید با کمک این معرفی بازدید بسیار زیادی دریافت کنید و سپس آنها را به مشتری تبدیل کنید.

به طور کلی اصل لینک سازی در گسترش تجارت و مشتری می باشد. باید بدانید که چند نکته در لینک سازی وجود دارد:

 1.  در سایت های معتبر و غیر اسپم لینک سازی کنید.
 2. در سایت هایی که آتوریتی بالا دارند لینک سازی کنید.
 3. در سایت هایی که موضوع کاریشان به سایت شما نزدیک است لینک بیلدینگ انجام دهید.

اما سوالی که مطرح می شود و ذهن بسیاری از افرادی که در این زمینه فعالیت دارند را به خود مشغول کرده است این است که چرا گوگل و سایر موتورهای جستجو تاکید دارند که از سایت های معتبر و دارای رنک و آتوریتی بالا و مناسب لینک سازی کنید؟

باید در نظر داشته باشید که لینک سازی در سایت ها به صورت رایگان بسیار سخت و تقریبا غیر ممکن می باشد و اگر بتوانید لینک سازی انجام دهید باید هزینه زیادی را برای معرفی و تبلیغات پرداخت کنید.

به عنوان مثال تصور کنید که سایت خود را برای تبلیغ در اختیار سایتی قرار می دهید، در واقع با این کار شما مشتریان و کاربران آن سایت را به مشتریان بالقوه خود تبدیل کرده اید. حال با این تصور که گوگل هم این را میداند فکر می کنید لینک ساختن در سایت هایی که این خصوصیت را ندارند چه نتیجه ای را برای شما به همراه می آورد؟

در این مقاله در نظر داریم تا در رابطه با ۱۰ راهکار لینک سازی توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

 

 

شاید این مسئله ذهن شما را به خود مشغول کند که فقط سایت هایی که هزینه کنند میتوانند در صفحات اول گوگل قرار گیرند باید بدانید که این مسئله تا حدود زیادی درست است اما اگر قصد دارید بدون هزینه به این مهم دست پیدا کنید در این قسمت در نظر داریم راهکارهایی را با شما در میان بگذاریم.

4 بک لینک خارجی رایگان و فوق العاده!

قبل از معرفی روش ها، 4 بک لینک فوق العاده قوی و ناب رو خدمت شما تقدیم می کنیم: (کپی کنید و در تب مرورگرتون پیست کنید)

 1. (آتوریتی 89 و فالو- با فیل تر شکن وارد شوید )
 2. (آتوریتی 77 و فالو با انکرتکست)
 3. (آتوریتی 71 و فالو)
 4. (آتوریتی 77 و فالو) (برای ساختن اکانت به آدرس /signup.html بروید. در ادامه در قسمت دسکریپشن فرم لینک خود را بصورت کد html قرار دهید)
 5. (آتوریتی 62 و نوفالو)

 

۱- مهندسی معکوس لینک سازی خارجی (بررسی سایت رقبا)

اگر بتوانید لینک سازی رقیبان خود را شناسایی کنید و سطح لینک سازی آنان را ببنید میتوانید بهترین اقدام ها را در این زمینه انجام دهید.

وقتی از بهترین اقدام ها صحبت میکنیم منظور این است که با توجه به لینک سازی رقبا ، باید سعی کنید که بهتر از آنها لینک بسازید و یا به اندازه آنها لینک سازی خوبی داشته باشید. دیدن لینک سازی رقیبان به شما کمک خواهد کرد درک بهتری برای انجام روشهای لینک سازی پیدا کنید، ببینید در دسته بندی شغلی شما، رقبا در چه سایت هایی بک لینک می سازند و از چه روشهایی برای ایجاد بک لینک استفاده می کنند.

راه های زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند که لینک سازی رقیب خود را شناسایی کنید برای این کار نیاز است که سایت مورد نظر را در یکی از ابزارهای زیر وارد کنید:

 • MOZ –  Open Site Explorer
 •  Ahrefs
 • Majestic SEO
 • SiteReviewTools

این ابزارهای نام برده شده لینک های ورودی به سایت مورد نظر را در اختیار شما قرار می دهد. اما همانطور که گفته شد تعداد لینک های ورودی اصلا مهم نیست بلکه این مسئله که رقبا بک لینک ها را به چه سایت هایی ارجاع داده اند اهمیت دارد. بسیار مهم است تا با شناسایی آنها شما نیز بتوانید این کار را انجام داده و ارزش سایت خود را بالا ببرید.

از همین رو در مهندسی معکوس باید دو کار انجام دهید:

 • درآوردن لیستی از بک لینک هایی که رقیبان گرفته اند.
 • درآوردن لیستی از سایتهایی که رقبا به آنها به عنوان منبع لینک داده اند.

پس از بررسی هایی که در رابطه با سایت های رقبا انجام می دهید میتوانید بررسی کنید که برای اینکه بتوانید بک لینک بهتری تهیه کنید از چه سایت هایی میتوانید استفاده کنید و یا در چه سایت هایی تبلیغ قرار دهید. بعضی اوقات بررسی رقبا بسیار زمان بر است، در اینجا باید خیلی آرام بگوییم که می توانید خرید بک لینک قوی انجام دهید! البته به شرط این که بک لینک ها اعتبار و کیفیت بالایی داشته باشند و موقت نباشند…( می توایند از محصول خرید بک لینک فالو ما دیدن نمایید.)

۲- شناسایی سایت ها و وبلاگ های از کار افتاده در زمینه کاری شما

همانطور که میدانید امروزه عصر اینترنت و تکنولوژی می باشد و سایت ها و وبلاگ های بسیاری چه به زبان فارسی و چه به زبان های خارجی وجود دارند که تنها در زمینه تولید محتوا فعالیت دارند و فعالیت خاص دیگری را انجام نمی دهند.

این یک فرصت بزرگ برای شما محسوب می شود که با ارسال درخواست همکاری با آنها و یا خرید وب سایت آنها با صاحبان آنها وارد مذاکره شده و یا با خرید وب سایت و یا به عنوان نویسنده با آنها همکاری داشته باشید و بتوانید به صورت ماهانه و یا هفتگی یک مطلب با بک لینک هایی به سایت خود در سایت مرجع قرار دهید.

بسیاری از افراد بر این عقیده هستند که این کار بسیار سخت می باشد زیرا سایت هایی که از این قبیل کارها انجام دهند بسیار کم پیدا می شوند اما باید به شما این نوید را بدهیم که تعداد سایت هایی از این قبیل روز به روز در حال افزایش می باشد. شما می توانید به جستجو در قدیمی ترین سرویس وبلاگدهی تعداد زیادی از این قبیل وبلاگ ها پیدا کنید که ارزش توسعه و همکاری را دارند و حاضرند وبلاگ خود را در اختیار شما قرار دهند.

۳- مصاحبه با افراد شاخص در محدوده موضوع سایت

اگر در زمینه ای مخصوص و خاص مشغول به فعالیت هستید نیاز است که افراد صاحب نام در آن زمینه را پیدا کنید و یک مصاحبه با او ترتیب دهید این مصاحبه میتواند به صورت تلفنی و یا حضوری باشد سپس میتوانید متن این مصاحبه را در سایت خود قرار دهید مطمئن باشید چیزی نمیگذرد که آوازه ایشان افراد زیادی را به سمت سایت شما می کشاند.

برخی افراد هستند که میگویند این کار سخت است و نمیتوانم با شخصی مصاحبه ای داشته باشم و یا وقت گرفتن از آن شخص بسیار سخت است. اما باید بدانید که اگر برای رسیدن به خواسته ی خود تلاش کنید مطمئن باشید که شخص مورد نظر با شما همکاری خواهد کرد.

یکی دیگر از روش ها این می باشد که مصاحبه افراد صاحب نام خارجی یا صحبت های آنان در همایش ها را تبدیل به یک خبر داغ کنید. مطمئن باشید با تکرار این کارها افرادی که به این مصاحبه ها علاقمند هستند شما را به عنوان منبعی از مصاحبه های داغ کسب و کارتان برای کاربران اینترنتی تعریف کرده و آوازه شما در بین آنان پخش می شود.

۴- پست مهمان را در سایت خود فعال کنید

برخی از سایت ها این امکان را برای کاربران قرار میدهند که بدون عضویت در سایت مطلبی را در سایت درج کنند. از همین رو نیاز است که شما پست مهمان را در سایت خود فعال کنید. زیرا این کار باعث می شود سایت به طور دائم بروزرسانی شود. انجام این کار در کنار وبلاگ نویسان سایت خودتان میتواند سایت شما را برای همیشه بروز نگه دارد.

اگر با خود فکر میکنید چرا افراد باید در سایت شما مطلب بنویسند باید به شما بگوییم که اگر شما بتوانید به یک سایت معتبر و خوب تبدیل شوید این انگیزه را در وبلاگ نویسان ایجاد می کنید تا با نوشتن مطلب در سایت شما رزومه بسیار خوبی برای خود بسازند. سایت ویرگول یک شبکه اجتماعی فارسی است که شما می توانید در آن به عنوان نویسنده فعالیت کنید.

باید به همه ی کسانی که میگویند این کار جواب نمی دهد بگوییم که شما جز تنبلی کار دیگری بلند نبوده و حتی حاضر به امتحان به هیچ روشی نیستید. مطمئن باشید اگر این روش را امتحان کنید در کمتر از یکسال ۵ وبلاگ نویس بسیار خوب در سایت خود خواهید داشت.

دقت داشته باشید وبلاگ نویسان ماهری که خود دنبال کنندگانی با خود به همراه دارند میتواند در بالابردن بازدید از سایت شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

به این مسئله دقت داشته باشید که در لینک سازی همیشه روال اینگونه پیش نمی رود که لینک بگیرید گاهی باید لینک بدهید، این لینک دادن ها میتواند در اعتبار سایت شما نقش بسیار زیادی داشته باشد. از همین رو خساست را کنار گذاشته و سعی کنید لینک دادن را امتحان کنید و پست مهمان را فعال کنید مطمئن باشید که نتیجه بخش خواهد بود.

۵- توزیع محتوا به منظور لینک سازی

این مسئله در سایت های فارسی هنوز به اندازه کافی جا نیفتاده است اما باید بدانید که منظور از توزیع محتوا ارسال محتوا در مکان هایی است که برای کاربران قابل رویت باشد. استفاده از سایت هایی مانند یوتیوب، اسلایدشیر و یا پینترست میتواند در این راه به شما کمک کند.

اگر میخواهید از این طریق برای لینک سازی استفاده کنید باید به شما بگوییم که تولید محتوای ارزشمند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. در واقع اینکه بتوانید با تولید محتوایی جذاب، کاربران را به سمت خود بکشانید و آنها را مجاب کنید تا آن را در بین دوستان و همکاران خود به اشترام بگذارند.

پس از اینکه در تولید محتوا به موفقیت رسیدید حال می توانید اسلایدهای کوتاه برای توضیح محتوای خود و انتشار آن در اسلایدشیر و یا با ایجاد ویدئویی کوچک در یوتیوب و حتی تصاویر بسیار جذاب و اینفوگرافیکی در پینترست محتوای تولید شده را به اشتراک بگذارید.

سایت های فارسی که در این زمینه فعالیت دارند عبارتند از: آپارات، نماشا، ویرگول و…

این کار، به شما این امکان را میدهد تا با تولید و انتشار محتوایی ارزشمند کاربران زیادی را به سمت سایت خود جذب نمایید.

 

۶- اشتراک گذاری مطالب در توییتر و فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی

در بسیاری از سایت های خارجی به وفور یافت می شود که در آنها اشاره شده که با انتشار مطالب در توییتر و فیس بوک در صورتی که محتوای ارزشمندی را تولید کرده باشید میتوانید بازدید بسیار خوبی را برای سایتتان رقم بزنید. در واقع در فیس بوک هر انتشاری که برای URL شما انجام میگیرد یک امتیاز محسوب می شود و باعث می شود که موتورهای جستجو آن مطلب را در لیست جستجوی محبوب تر قرار دهد. این کار تاثیر فوق العاده ای در سئوی شما دارد.

اما سوالی که مطرح می شود این است که آیا مطالب فارسی نیز می توانند در فیس بوک و توییتر محبوبیت لازم را به دست آورند و باعث بالا رفتن رنک و سئو سایت شود؟

۷- ایجاد مطالب ویروسی در وبلاگ، شبکه های اجتماعی و ایمیل مارکتینگ

امروزه استفاده از بازاریابی ویروسی در بین سایت های خارجی بسیار پرطرفدار می باشد و در شبکه های اجتماعی تامبلر و فیسبوک مورد استفاده قرار میگیرد. اما همانطور که میدانید این دو شبکه در ایران فیلتر هستند اما شما میتوانید به جای آنها از دو شبکه ی اینستاگرام و لینکدین استفاده کنید.

در واقع ایجاد مطلب ویروسی میتواند به شما کمک کند تا اشراف کاملی نسبت به کسب و کار و همچنین مشتریان خود داشته باشید.

یکی از متداول ترین روش های بازاریابی ویروسی که افراد بسیاری نیز از آن استفاده می کنند قرار دادن جایزه در پست های اینستاگرام می باشد. در واقع آنها از شما میخواهند که چند نفر از دوستان خود را در زیر پست تگ کنید. این یکی از ساده ترین حالت های بازاریابی ویروسی می باشد.

در این روش باید دقت داشته باشید که عنوان خبر و همچنین مطالب در رابطه با آنها بسیار زیاد باشد. زیرا مطالب باید به گونه ای باشد که مخاطب جذب شود. راه های دیگر استفاده از بازاریابی ویروسی استفاده از وبلاگ ها و ایمیل مارکتینگ می باشد.

شما باید مطالب را به گونه ای نشر دهید که مخاطبان را جذب کرده و آنقدر آنها را حریص کنید که برای خواندن کامل مطالب به سایت و یا وبلاگ شما مراجعه کنند.

۸- داشتن رسانه جذاب و ارائه رایگان آن به وبلاگ نویسان به شرط دادن لینک خارجی

اگر بتوانید در کنار مطالبی که برای کاربران خود آماده می کنید تصاویر و یا ویدئو های جذابی در رابطه با کسب و کارهای مختلف آماده کنید میتوانم به شما اطمینان دهم که یکی از اولین گام ها برای گرفتن بک لینک را برداشته اید. سایت هایی مانند آی تی و تکنولوژی ایجاد اینفوگرافیک ها نیز می تواند یکی از راه های تاثیرگذار باشد.

شاید باورتان نشود ولی سایت هایی وجود دارند که در زمینه تولید این قبیل رسانه ها فعالیت دارند و پس از تولید آنها را به فروش می رسانند. هر چند در کشور ما چیزی به ما لایسنس رعایت نمی شود اما با ایجاد پایگاهی این چنینی مطمئنا میتوانید لینک های بسیار خوبی را دریافت کنید.

به این مسئله نیز دقت داشته باشید ممکن است وب سایت ها از تصاویر شما استفاده کنند ولی به شما بک لینک ندهند شما به راحتی می توانید در هفته با یک جستجوی ساده براساس تصویری که در گوگل داشته اید تمام وب سایت هایی که از عکس شما در وب سایت خود استفاده کرده اند را پیدا کنید.

۹- ارتقای محتوا به منظور انتشار مطالب توسط کاربران اینترنتی

همانطور که می دانید بازدیدکنندگان از سایت شما بهترین کسانی هستند که میتواند مطالب را در سطح اینترنت به اشتراک بگذارند. انتشار مطالب توسط کاربران اینترنتی یکی از اصول مهم در بکلینک سازی است.

از همین رو اولین کار و شاید مهم ترین کاری که باید انجام دهید این است که مطالب خوب منتشر کنید تا کاربران را وادار به انتشار مطالب کنید. دقت داشته باشید اگر بتوانید محتوایی خوب و مناسب تولید کنید و سایت خود را همیشه به روز نگه دارید و مطالبی که در گذشته به انتشار گذاشته اید را تکمیل کنید میتوان این اطمینان را به شما بدهیم که در آینده ای نه چندان دور به یک منبع جامع برای مخاطبان تبدیل خواهید شد و لینک سازی خارجی خودکار را گسترش دهید.

یک راه دیگر برای اشتراک گذاری مطالب، استفاده از فرم دعوت دوستان است که بارها در سایتهای مختلف فارسی دیده ایم. از این فرمها هم می توانید در انتهای مطالب خود برای اشتراک گذاری مطلبتان از طریق ایمیل استفاده کنید.

همانطور که میدانید راهکار های زیادی برای ارتقای محتوا وجود دارد که آن را به چند بخش تقسیم کرده ایم

 •  استفاده از روابط عمومی
 •  استفده از تبلیغات محتوایی
 •  استفاده از بحث و گفتگوهای مرتبط
 •  استفاده از لینک های داخلی
 • استفاده از روابط عمومی

در این روش افراد تلاش می کنند تا در رابطه با موضوع کار و هر مطالب دیگری که صاحب نظر هستند با یکدیگر به بحث و گفت و گو بپردازند. این گفتگو می تواند در رابطه با تجربیات کاری و همچنین به اشتراک گذاشتن نوشته هایشان نیز باشد که در برخی موارد باعث افزایش لینک سازی و ترافیک سایت می شود. همچنین می توانید در گروه های مرتبط کاری در شبکه های اجتماعی به دنبال افرادی بگردید که همیشه در حال شیر مطالب هستند و با آنها برای این منظور وارد همکاری شوید.

استفاده از تبلیغات محتوایی

در سایت های تبلیغاتی بسیاری مشاهده کرده اید که کمپین های محتوایی بسیار زیادی وجود دارد. شما میتوانید در این کمپین ها شرکت ها و مطالب مرتبط با وب سایت خودتان و در زمینه کاری خودتان را به نمایش بگذارید. با اینکار میتوانید مخاطبانی را به سمت خود جذب کنید.

بک لینک سازی در فروم ها و سایت های دانشگاهی

مسلما فروم ها و سایت های پرسش و پاسخ بسیاری را در زمینه کاری خود میشناسید. میتوانید با عضو شدن در آنها و فعالیت به سوالات کاربران تا حدود زیادی پاسخ دهید. شرکت کردن مکان هایی که باعث اعتبار سایت شده و امکان اشتراک گذاری مطالب را بالا می برد بسیار اهمیت دارد. شما می توانید در بخش اطلاعات کاربری آدرس سایت خود و همچنین در بخش امضای کاربری آدرس لینک خود را همراه با انکرتکست ایجاد کنید.

سعی کنید جوری رفتار نکنید که بعد از هر بار پاسخ لینک های خود را به عنوان منبع در فروم قرار دهید این کار نوعی لینک سازی فیک از جانب مدیران فروم شناخته می شود و وب سایت شما را جریمه می کند.

همچنین لینک سازی در سایت های دانشگاهی با پسوند .edu تاثیر بسیار زیادی در اعتبار بخشیدن به سایت شما دارد. این سایت ها چون توسط نهاد آموزشی معتبر اداره می شوند نزد گوگل دارای اعتبار بسیار بالایی هستند و وقتی یک سایت لینکی از آنها دریافت می کند گوگل نیز به آن سایت اعتماد و اعتبار بالایی منتقل می کند.

 پیشنهاد می کنیم محصول خرید بک لینک edu دانشگاهی را حتما مشاهده کنید. ♦ 

استفاده از لینک های داخلی

لینک ها به شما این امکان را می دهند که سایت خود را در معرض نمایش بگذارید. وقتی مطلبی سئو شده منتشر می کنید و به آن لینک می دهید می تواند تاثیر بسیار زیادی در بازدید ازسایت شما داشته باشد.

به خصوص اگر در مرحله ی اول لینک سازی کاربران زیادی صفحات شما را انتخاب کرده و دنبال کرده باشند. شما با لینک سازی داخلی از مقاله ها و مطالب قدیمی تر و پربازدیدتر به مقالات جدیدتر می توانید دیگر صفحات سایتتان را نیز محبوب کنید.

۱۰- درست کردن لینک های شکسته (احیاء پیوند)

اگر بتوانید لینک هایی که به اشتباه به سایت شما داده شده است را پیدا کنید میتوانید بهبود قابل توجهی در لینک سازی خارجی سایت خود به وجود آورید. شما این لینک ها را میتوانید در خارج و داخل سایت پیدا کنید و گاها به یکی از دلایل زیر به لینک شکسته تبدیل شده اند:

 • آدرس صفحه مورد نظر تغییر کرده است.
 • صفحه مورد نظر پاک شده است.
 • مشکلی در نوشتن آدرس لینک وجود داشته است.
 • کاربرانی که صفحه و لینک شما را به اشتراک گذاشته اند آدرس را اشتباه زده اند.

 برای اینکه بتوانید لینک های شکسته سایت خود را پیدا کنید باید تمامی مقالات و صفحات خود را بررسی کنید تا بتوانید آنها را پیدا کنید. این لینک ها اغلب موجب بروز خطای ۴۰۴ می شوند.

اما پیدا کردن لینک های شکسته مقداری سخت است و شما نیاز به ابزارهایی برای بررسی لینک های شکسته سایت خود دارید:

 • چک کردن لینکهایی که در وبمستر گوگل منجر به خطای ۴۰۴ می شوند
 • چک کردن خطاهای سایت شما در گوگل آلرت Google Alert

از همین رو بهترین کار این است که لینک های شکسته سایت خود را پیدا کنید و آنها را برطرف کنید. دقت داشته باشید این کار باید هر سه ماه یکبار انجام شود.

برای آشنایی و آموزش تخصصی و دقیق تر این مباحث می توانید در دوره آموزش خصوصی سئو ثبت نام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید