آیا می توان از لینک های رسانه های اجتماعی برای سئو استفاده کرد؟


باورش کمی سخت است، اما برخی افراد هنوز از رسانه های اجتماعی برای معرفی استفاده می کنند. این مانند استفاده از MySpace در سال 2022 است. این به سایت شما کمکی نخواهد کرد و حتی ممکن است بیشتر از اینکه کمک کند به شما آسیب برساند.

اگر قبلاً لینک‌های رسانه‌های اجتماعی را ایجاد کرده‌اید یا قصد انجام این کار را دارید، در این مقاله قصد داریم چند جایگزین عالی لینک‌سازی را به شما آموزش دهیم تا بتوانید سایت خود را رشد دهید، رتبه بالاتری داشته باشید و ترافیک بیشتری را با پیوند بیلدینگ دریافت کنید.

برچسب گذاری اجتماعی چیست؟

وقتی صحبت از ساخت لینک به میان می‌آید، بوکمارک اجتماعی اساساً مربوط به دریافت بک لینک از یک سایت شبکه اجتماعی است. تئوری پشت این موضوع این است که از آنجایی که سایت های شبکه های اجتماعی دارای اعتبار زیادی هستند، دریافت لینک از آنها رتبه شما را افزایش می دهد. وب سایت هایی مانند Reddit، Twitter و Dribble اغلب برای بازخورد در وب سایت های خود استفاده می شوند. اما این یک استراتژی بسیار قدیمی است. گوگل این روش را نوعی ارسال هرزنامه می داند و در نهایت نشانه گذاری اجتماعی قطعا به رتبه سایت شما کمک نمی کند.

الگوریتم گوگل به اندازه کافی هوشمند است تا ببیند آیا از سایت های شبکه های اجتماعی بک لینک دریافت می کنید و سعی کنید از نشانک گذاری اجتماعی به عنوان یک استراتژی ساخت لینک استفاده کنید. این الگوریتم ممکن است لینک ها و سایت شما را به عنوان اسپم شناسایی کند و حتی ممکن است نتیجه منفی دریافت کنید که منجر به رتبه پایین تر می شود. به همین دلیل است که هنگام استفاده از نشانک های اجتماعی باید بسیار مراقب باشید.

نشانک های اجتماعی چگونه بر رتبه شما تأثیر می گذارند؟

به یاد داشته باشید که نشانه گذاری اجتماعی تأثیر مثبتی بر رتبه بندی شما ندارد یا به سئو سایت شما کمک نمی کند. از آنجایی که الگوریتم گوگل می تواند سایت های رسانه های اجتماعی را شناسایی کند و آنها را بی کیفیت تشخیص دهد، پیوندهای آنها را نادیده می گیرد. هر کسی می‌تواند این پیوندها را دریافت کند، که به گوگل می‌گوید شما هیچ چیز با ارزشی مانند تولید محتوا و به‌روزرسانی ندارید. این لینک ها به عنوان لینک های ارگانیک شناخته نمی شوند و کمکی به افزایش رتبه شما نمی کنند. استراتژی های بسیار موثرتری وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید که در ادامه بیشتر در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

ارجاعات نامناسب

معمولاً این شبکه های اجتماعی به موقعیت و موضوع فعالیت شما ارتباطی ندارند. به عنوان مثال، اگر از توییتر بک لینک دریافت می کنید و وب سایتی در مورد سگ ها دارید، واضح است که هیچ ارتباط موضوعی بین شما وجود ندارد و از آنجایی که بک لینک نامرتبط است، هیچ اعتباری دریافت نخواهید کرد. داشتن بک لینک های زیاد به شما در افزایش رتبه گوگل کمکی نمی کند.

با این حال، اگر یک رسانه اجتماعی مرتبط دارید که در آن به طور مرتب پست می گذارید که دنبال کنندگان زیادی دارد، نشان می دهد که سایت شما اعتبار دارد. اگر در حال آزمایش نشانک‌های اجتماعی بوده‌اید یا مطمئن نیستید که بهترین انواع لینک‌ها کدامند، قانون کلی این است که اگر فرآیند ویرایش و ارتباط معنی‌داری برای افزودن به بک لینک‌هایتان وجود نداشته باشد، مطمئناً هیچ ارزشی برای شما نخواهد داشت. سایت و به رتبه سایت شما کمک نمی کند. در این موارد، گوگل شما را هرزنامه می‌داند یا به طور کامل نادیده می‌گیرد.

راه های موثرتر برای دریافت لینک

مهم است که روی ایجاد یک پروفایل بک لینک که طبیعی است تمرکز کنید. این نشان دهنده اقتدار و قابلیت اطمینان است. اگر به هر یک از سایت های بزرگی که ترافیک دریافت می کنند نگاه کنید، آنها همیشه یک پروفایل بک لینک طبیعی دارند زیرا محتوای عالی تولید می کنند. اگر محتوای عالی داشته باشید، همیشه لینک جذب خواهید کرد. چه آنها را به طور طبیعی دریافت کنید یا نه.

بنابراین، ممکن است بپرسید بهترین استراتژی ساخت لینک چیست؟ توصیه می‌کنم با استفاده از تکنیک Skyscraper پیوندهای سرمقاله را دریافت کنید. این به شما کمک می کند تا بفهمید رقبای شما چگونه ارجاع می گیرند و از کجا آنها را دریافت می کنند. سپس می‌توانید محتوای بهتری نسبت به رقبای خود ایجاد کنید، به سایت‌هایی که آنها به آن‌ها لینک می‌دهند لینک دهید و بگویید می‌دانم به فلان سایت لینک داده‌اید. شاید بخواهید لینکی به من بدهید و مطالبتان را برایش بفرستید. به نظر شما این روش چگونه کار می کند؟ آیا کار می کند؟

این یک راه عالی برای دریافت لینک های سرمقاله است مالک وب سایت است. بهترین بخش این است که به دلیل محتوای خوب لینک دریافت می کنید نه به این دلیل که بسیاری از نشانک های رسانه های اجتماعی را اسپم می کنید. این یک راه بسیار قدرتمندتر و موثرتر برای دریافت لینک است.

همچنین، لینک هایی که هنگام استفاده از تکنیک Skyscraper دریافت می کنید، dofollow هستند. هنگامی که پیوندهای شما دنبال می شوند، اعتبار، اعتماد و قابلیت اطمینان را به سایت شما منتقل می کنند. با استفاده از این رویکردها، در نهایت شاهد بهبود قابل توجهی در قابلیت اطمینان وب سایت و رتبه بندی گوگل خواهید بود. همچنین باید توجه داشته باشیم که شبکه های اجتماعی هنوز هم می توانند نقش قدرتمندی در ایجاد لینک و استراتژی های سئو شما داشته باشند. اگر صفحه ای با 20000 فالوور در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام داشته باشید، نشان دهنده اعتماد کاربر و اقتدار و اعتبار سایت شماست. اگر نیاز به خرید بک لینک دارید، می توانید این کار را از وب سایت سئو تولو انجام دهید.

فالوورهای خود را افزایش دهید

مهم است که بین ایجاد فالوور در رسانه های اجتماعی که می تواند سئوی شما را بهبود بخشد و تلاش برای ایجاد فالوور غیرطبیعی با برچسب گذاری رسانه های اجتماعی با نرم افزار خودکار تفاوت قائل شوید. اولی مخاطب شما را افزایش می دهد، اما دومی نه. بنابراین اگر می‌خواهید از رسانه‌های اجتماعی برای سئو استفاده کنید، روی افزایش فالوورهای خود و ایجاد مخاطب واقعی تمرکز کنید. معیارهای تعامل مانند لایک ها، نظرات و فالوورها برای سئو قدرتمند هستند زیرا نشان دهنده اعتماد هستند. که در نهایت باعث رشد برند شما و ایجاد مخاطبی می شود که محتوای شما را دنبال می کند.

دیدگاهتان را بنویسید