اصولی که باید هنگام ساخت لینک رعایت کنید. قسمت اول


بک لینک ها یکی از مهم ترین عوامل برای رتبه بندی بالاتر در موتورهای جستجو و افزایش ترافیک وب سایت شما هستند.

بک لینک به سادگی پیوندی از یک وب سایت به وب سایت دیگر است. گوگل این پیوندها را به عنوان “رای” برای وب سایت شما می بیند. هر چه تعداد رای (ارجاعات) بیشتری داشته باشید، رتبه وب سایت شما در گوگل بالاتر خواهد بود.

دو نوع بازخورد وجود دارد:

بک لینک های Do-follow: این ها با ارزش ترین بک لینک ها هستند زیرا به گوگل می گویند لینک را دنبال کند و آن را بشمارد.

بک لینک های بدون فالو: این بک لینک ها به اندازه بک لینک های فالو شده ارزشمند نیستند، اما همچنان بهتر از بک لینک های بدون فالو هستند.

اکنون که دو نوع ارجاع را می شناسید، بیایید نحوه دریافت ارجاعات با کیفیت بالا را بررسی کنیم.

بهترین راه برای دریافت بک لینک، ایجاد محتوای عالی است که مردم بخواهند به آن لینک دهند. اما گاهی اوقات محتوای شما آنچنان که شایسته است مورد توجه قرار نمی گیرد و باید به طور فعال لینک بسازید.

وقتی صحبت از ایجاد بک لینک می شود، چند استراتژی مختلف وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید:

1. وبلاگ نویسی مهمان

2. لینک ساخت و ساز شکسته

3. تکنیک آسمان خراش

4. تبلیغات اینفوگرافیک

5. پیوند دادن صفحه منبع

6. تجزیه و تحلیل بازخورد رقبا

7. نظر دادن در وبلاگ

8. ارسال در انجمن

هر کدام از این استراتژی ها می توانند به روش خود موثر باشند، اما وبلاگ نویسی مهمان بهترین راه برای دریافت بک لینک های با کیفیت است.

وقتی وبلاگ مهمان می شوید، مقاله ای برای وب سایت دیگری در صنعت خود می نویسید و هدف آن این است که پیوندی به وب سایت خود بازگردانید.

برای یافتن فرصت های وبلاگ نویسی مهمان، می توانید از اپراتورهای جستجوی گوگل مانند “پست مهمان”، “برای ما بنویسید”، “ارسال مقاله” و غیره استفاده کنید.

وقتی فرصتی برای وبلاگ مهمان پیدا کردید که امیدوارکننده به نظر می رسد، به سادگی با صاحب وب سایت تماس بگیرید و ایده مقاله خود را مطرح کنید.

اگر ایده مقاله شما را دوست داشته باشند، به احتمال زیاد به شما اجازه می دهند که در وب سایت خود پست مهمان ارسال کنید و به وب سایت خود پیوند دهید.

وبلاگ نویسی مهمان نه تنها یک راه عالی برای دریافت بک لینک است، بلکه یک راه عالی برای هدایت ترافیک به وب سایت شما و ایجاد روابط با وبلاگ نویسان دیگر در صنعت شما است.

بنابراین، اگر به دنبال دریافت لینک های بیشتر و جذب ترافیک بیشتر به وب سایت خود هستید، وبلاگ نویسی مهمان استراتژی است که قطعا باید از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید