افزایش ترافیک سایت با 5 روش رایگان (100%واقعی) – آکادمی سبز


بعد از اینکه سایت تان را راه اندازی کردید باید به فکر افزایش ترافیک سایت و افزایش بازدید سایت تان باشید. خیلی از دوستان به دنبال این هستند که ترافیک سایتشان را افزایش بدهند و من در این مقاله قصد دارم روشهایی را به شما آموزش بدهم هم که با پیاده سازی این روش ها میتوانید ترافیک سایتتان را بالا ببرید. برای بالا بردن ترافیک سایت نیاز به هزینه های اضافی ندارید و اگر اصولی روی سایت تان کار کنید می توانید به صورت نامحدود ترافیک سایتتان را افزایش بدهید.

ممکن است فکر کنید که برای افزایش ترافیک سایت نیاز به سرمایه اولیه داشته باشید. اما در ادامه روش هایی را به شما آموزش خواهیم داد که بدون نیاز به هیچ هزینه اضافی ترافیک سایتتان را افزایش بدهید. البته برای افزایش ترافیک سایت تان باید به شما بگویم بعد از اینکه سایت تان را راه اندازی کردید و تمام کارهایی که در ادامه کار به شما آموزش خواهیم داد را انجام دهید بعد از چند ماه متوجه می شوید که ترافیک سایتتان افزایش پیدا کرده است.

فقط قبل از اینکه به روش های افزایش ترافیک سایت بپردازیم می خواهم به شما تاکید کنم تمام روش هایی که در ادامه به شما آموزش خواهیم داد را بر اساس تجربیات مان به دست آوردیم و با انجام دادن این کارها توانستیم ترافیک بسیار زیادی را به صورت کاملاً رایگان وارد سایتمان کنیم.

فقط به این نکته توجه کنید برای اینکه از روش های زیر نتیجه بگیرید ممکن است به چندین ماه زمان نیاز باشد. اما به شما این تضمین را می‌دهم اگر اصولی تمام کارهای زیر را انجام دهید می‌توانید ترافیک بسیار زیادی را وارد سایت تان کنید. از شما می خواهم که همراه من باشید تا شما را با 5 روش کاملاً رایگان برای افزایش ترافیک سایت آشنا کنم.

روش های بالا بردن ترافیک سایت

به صورت کلی دو روش برای افزایش ترافیک سایت وجود دارد. اول اینکه از روش های رایگان استفاده کنید. که در این مقاله شما را به صورت کامل با اصلی ترین روش های افزایش ترافیک سایت آشنا کردیم. دوم اینکه از روش های پولی مثل تبلیغات و … استفاده کنید. که من اصلا توصیه نمی کنم از روش های پولی برای افزایش و بالا بردن ترافیک سایت تان استفاده کنید.

هدف اصلی من از نوشتن این مقاله این است که شما را با روش هایی آشنا کنم که خودم در کسب و کار هایم پیاده سازی کردم و با استفاده از آنها توانستم نتایج فوق العاده بگیرم. و در این مقاله می خواهم تمام تجربیاتم را به صورت کامل در اختیارتان قرار بدهم.

افزایش ترافیک سایت رایگان

با توجه به اینکه خیلی از افراد به دنبال افزایش ترافیک سایت شان هستند و میخواهند کسب و کار اینترنتی شان را راه اندازی کنند باید کاری کنید که مخاطبان و کاربرانی که به محصولات و خدماتتان نیاز دارند شما را پیدا کنند. اگر واقعاً قصد کسب درآمد از اینترنت را دارید باید مباحثی که به شما یاد خواهیم داد و کامل جدی بگیرید و سعی کنید تمام کارهایی که به شما آموزش میدهیم را انجام دهید.

روش های زیادی برای بالا بردن ترافیک سایت وجود دارد. به شما توصیه می کنم که از روش هایی مثل ربات افزایش بازدید سایت و چنین سایت هایی که این خدمات را ارائه می‌کنند استفاده نکنید.

بعد از راه اندازی کسب و کار اینترنتی تان و بعد از اینکه سایت تان را کامل طراحی کردید، هدف اصلی تان باید افزایش ترافیک هدفمند برای سایتتان باشد. شما فقط باید به فکر افزایش ترافیک هدف برای سایت تان باشید. پس بهتر است به جای اینکه به فکر افزایش ترافیک زیاد برای سایت تان باشید در اولین مرحله ترافیک هدف را جذب سایت تان کنید.

شاید بپرسید که منظور از ترافیک هدفمند چیست؟ ترافیک هدفمند ترافیک ایست که حاضرند بابت رفع نیازهای شان از محصولات و خدمات تان استفاده کنند. اگر شما بتوانید این ترافیک را جذب سایت تان کنید قطعاً درآمد اینترنتی تان افزایش پیدا میکند. پس مهمترین قدم این است که شما هدفمند ترین ترافیک را وارد سایتتان کنید.

 

5 روش رایگان افزایش ترافیک سایت

در این روش شما را با 5 روش کاملا رایگان برای افزایش و جذب ترافیک سایت آشنا کردم. با به کارگیری این نکات دیگر نیازی به هیچ هزینه‌ای بابت جذب ترافیک سایت ندارید و شما می توانید به صورت کاملا رایگان، نامحدود ترافیک هدف برای سایتتان جذب کنید.

1- به فکر سئو و بهینه سازی سایتتان باشید

اولین و بهترین روش برای افزایش ترافیک سایت سئو سایت است. شاید بپرسید که سئو چیست؟ سئو یا SEO به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر بخصوص گوگل است. وقتی شما سایتتان را بهینه سازی میکنید باعث می شود سایتتان در نتایج اول گوگل دیده شود.

به زبان خیلی ساده معنی سئو این است که شما کاری کنید تا وقتی کسی عبارات و یا کلماتی را در گوگل جستجو کرد سایت شما در نتایج اول دیده شود. اولین قدم بعد از اینکه سایت تان را راه اندازی کردید باید به فکر سئو و بهینه سازی سایت تان باشید.

اگر خیلی جدی می خواهید کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی کنید باید با مباحث سئو و بهینه سازی سایت به صورت کامل آشنا شده باشید. یادگیری است و اصلاً کار سخت و دشوار نیست! کلا مبحث سئو به سه مرحله تقسیم می شود. مرحله اول انتخاب کلمات کلیدی، مرحله دوم سئو داخلی یا on page seo و مرحله سوم سئو خارجی یا off page seo نام دارد. برای اینکه بتوانید سایت تان را بهینه سازی کنید باید این سه مرحله را کاملا اصولی انجام دهید. البته در ادامه بیشتر شما را با این سه مرحله آشنا خواهم کرد.

 

اولین مرحله در صورت بهینه سازی سایت انتخاب کلمات کلیدی است. شاید بپرسید که منظور از کلمات کلیدی چیست؟ منظور از کلمات کلیدی همان کلمات یا عباراتی هستند که مخاطبان و کاربران تان در گوگل جستجو می‌کنند. قبل از اینکه شروع به سئو سایت تان کنید باید کامل بررسی کنید و ببینی که مخاطبان و کاربران تان در گوگل چه کلماتی را جستجو می کنند. راه و روش های زیادی برای انتخاب کلمات کلیدی وجود دارد. البته قبل از این که شما را با راه های انتخاب کلمات کلیدی آشنا کنم، سعی کنید هدفمند ترین کلمات کلیدی را برای سایتتان انتخاب کنید. انتخاب کلمات کلیدی مهمترین مرحله در سئو و بهینه سازی سایت است. اگر نتوانید اصولی کلمات کلیدی سایت تان را انتخاب کنید هرگز نمی توانید در نتایج اول گوگل دیده شوید. یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات بسیاری از دوستان این است، بعد از اینکه سایت شان را راه اندازی کردند به سراغ کلمات کلیدی سخت و دشوار می روند.

 

هیچ انتظاری نداشته باشید اگر سایت تان یک سایت تازه تاسیس شده است خیلی راحت بتوانید روی کلمات کلیدی سخت به نتایج اول گوگل برسید. اگر سایت تان یک سایت تازه تاسیس شده است در اولین قدم باید بر روی کلمات کلیدی راحت کار کنید تا بتوانید راحت‌تر به نتایج اول گوگل برسید. بعد از این که روی کلمات کلیدی راحت کار کردید باید به سراغ کلمات کلیدی متوسط بروید و سعی کنید که روی کلمات کلیدی متوسط به نتایج اول گوگل برسید. بعد از اینکه روی کلمات کلیدی متوسط رتبه گرفتید می توانید به سراغ کلمات کلیدی سخت در حوزه کاری تان بروید.

اما ممکن است بپرسید که چطور می توانیم برای سایت کلمات کلیدی انتخاب کنیم؟

همانطور که گفتم برای انتخاب کلمات کلیدی راه و روش های زیادی وجود دارد .می توانید از ابزارهای مختلفی مثل google keyword planner، kwfinder و…استفاده کنید. البته اگر در اول راه هستید و کار با این ابزار ها را نمی دانید می توانید برای انتخاب کلمات کلیدی سایتتان از خود گوگل استفاده کنید.

برای پیدا کردن کلمات کلیدی از طریق گوگل شما کلمه کلیدی مد نظرتان را در گوگل جستجو کنید. و گوگل در انتهای صفحه یکسری کلمات کلیدی به شما پیشنهاد می دهد. کلماتی که گوگل به شما پیشنهاد می دهد می تواند بهترین کلمات کلیدی بر اساس تان باشد.

دومین مرحله درست و بهینه سازی سایت، سئو داخلی یا on page seo است. به مجموعه کارهایی که باید داخل سایتتون انجام دهید تا سایتتان برای گوگل بهینه سازی شود را سئو داخلی می گویند. بعد از این که کلمات کلیدی برای سایت انتخاب کردید باید داخل سایتشان را بهینه سازی کنید. مثل تولید محتوای سئو شده، بهینه سازی تصاویر، بهینه سازی دسته ها، بهینه سازی تگ ها، افزایش سرعت سایت، استفاده از هاست با کیفیت و…

یک سری از کارهای سئو داخلی را باید به صورت مرتب در سایتتان انجام دهید مثل تولید محتوای سئو شده. البته در مورد تولید محتوای صحبت شده در ادامه بیشتر با شما صحبت خواهم کرد.

سومین مرحله در سئو و بهینه سازی سایت، سئو خارجی یا off page seo است .به مجموعه کارهایی که باید خارج از سایتتون انجام دهید تا سایت تان برای گوگل و بقیه موتورهای جستجو بهینه سازی شود مثل ساخت بک لینک با کیفیت . شاید بپرسید که منظور از بک لینک چیست؟ منظور از بک لینک یعنی وقتی یک سایتی به سایت شما لینک میدهد یک بک لینک برای شما محسوب می شوند. و یکی از مهمترین فاکتورها در سئو و بهینه سازی سایت ساخت بک لینک با کیفیت است.

 

به این نکته توجه کنید که سئو و بهینه سازی سایت یک روش کاملا رایگان برای افزایش ترافیک سایت است. اگر مباحث سئو را به صورت کامل یاد بگیرید بدون نیاز به هیچ هزینه اضافی می توانید هزاران نفر را روزانه وارد سایت تان کنید.

 

2- شروع به تولید محتوا با کیفیت باشید

دومین روش برای جذب ترافیک سایت تولید محتوای هدفمند است. یکی از مهم‌ترین وظایف شما بعد از اینکه سایت تان را راه اندازی کردید باید این باشد که هر روز یا هر چند روز یکبار برای سایتتان شروع به تولید محتوای جامع و هدفمند کنید. منظور از تولید محتوا همین مقالات سایتتان است. اگر بخواهید در نتایج اول گوگل دیده شوید باید محتوا های با کیفیتی بر سایت تولید کنید.

شاید فکر کنید که تولید محتوا کار سخت و دشواری است! در صورتی که اینطور نیست و شما اگر اصول تولید محتوا را یاد بگیرید می توانید بدون اینکه هیچ مهارت و تخصصی داشته باشید محتواهای باکیفیتی برای سایت تان تولید کنید.

 

منظور از تولید محتوا یعنی جمع آوری محتوا! با توجه به اینکه خیلی از دوستان فکر می کنند منظور از تولید محتوا یعنی خلق محتواست، این مورد باعث می‌شود که نتوانند برای سایتشان محتواهای با کیفیتی تولید کنند.
شما با جمع آوری اطلاعات در هر زمینه ای که بخواهید میتوانید با کیفیت ترین محتواها را تولید کنید. می توانید از منابع مختلف برای تولید محتوا استفاده کنید. منابع زیادی برای جمع‌آوری اطلاعات وجود دارد مثل کتاب ها، اینترنت، سایت ها، شبکه اشتراک ویدیو بخصوص یوتیوب، و….

 

در زمینه تولید محتوا به این نکته توجه کنید برای هر محتوای که میخواهید تولید کنید باید یک کلمه کلیدی در نظر بگیرید. شما برای هر کلمه کلیدی حتما باید یک محتوای کامل و جامعه بنویسید. البته در ادامه به صورت چک لیست به شما آموزش خواهم داد که چطور یک محتوای جامع و کاملی تولید کنید.

 

1- اولین قدم برای تولید محتوا انتخاب یک موضوع مناسب است. سخت ترین مرحله در تولید محتوا این است که شما در مورد چه موضوعی شروع به نوشتن مقاله کنید. برای اینکه بتوانید یک موضوع مناسب انتخاب کنید میتوانید محتوای رقیبانتان را بررسی کنید و ببینید که در مورد چه موضوعاتی محتوا نوشته اند. یا بهترین راه این است که شما کامل بررسی کنید و ببینید که مخاطبان و کاربران تان چه نیازی دارد. و با توجه به نیاز آنها شروع به نوشتن محتوای کامل و جامع کنید.

2- اولین مرحله برای تولید محتوا انتخاب کلمات کلیدی است. با توجه به روش هایی که به شما آموزش داده ایم برای هر محتوای آن باید یک کلمه کلیدی در نظر بگیرید و شروع به تولید محتوا کنید و طبق مراحل زیر یک محتوای کامل بنویسید.

3- بعد از اینکه کلمه کلیدی انتخاب کردید باید رقیبانتان را کامل بررسی کنید. برای افزایش ترافیک سایت هدفتان باید این باشد که با استفاده از محتوایی که تولید می کنید در نتایج اول گوگل دیده شود. برای دیده شدن در نتایج اول گوگل شما باید نسبت به سایت هایی که در رتبه های اول هستند بهتر باشید. برای بررسی سایت رقبا در اولین قدم شما باید کلمات کلیدی مد نظرتان را در گوگل جستجو کنید. به عنوان مثال اگر کلمه کلیدی من ” افزایش ترافیک سایت ” است. کلمه افزایش ترافیک سایت را در گوگل جستجو می کنم و تمام سایت های صفحه اول گوگل را کامل بررسی می کنم. برای اینکه در صفحه اول گوگل و یا حتی رتبه اول گوگل قرار بگیرید باید نسبت به بقیه سایتا بهتر باشید. پس برای بهتر بودن باید تمام سایت ها را کامل بررسی کنید.

4- چهارمین مرحله در تولید محتوا نوشتن یک مقاله کامل و جامع است. سعی کنید برای موضوعی که انتخاب کردید یک محتوای کامل و جامع بنویسید. هنگام بررسی سایت رقبایتان سعی کنید در محتوای تان در مورد موضوعاتی که رقیبانتان صحبت کرده‌اند صحبت کنید. برای تولید محتوا می تواند از منابع مختلفی مثل شبکه های اشتراک ویدیو و یا حتی کتاب ها کمک بگیرید. می توانید از مقالات موجود در اینترنت استفاده کنید و آنها را مطالعه کنید و به زبان خودتان بنویسید. به هیچ وجه در تولید محتوا از مقالات دیگران کپی نکنید.

5- در محتوایی که تولید می کنید سعی کنید از تگ های h2 و h3 به درستی استفاده کنید. حتماً در این تگ ها کلمه کلیدی تان را تکرار کنید.

6- در محتوای که تولید می کنید سعی کنید از تصاویر استفاده کنید. استفاده از تصاویر در محتوا بسیار مهم است و باید از تصاویر هم مرتبط با موضوع که در حال نوشتن آن هستید استفاده کنید.

7- سعی کنید در محتوایی که تولید می کنید بعد از پاراگراف اول یک ویدیو ۵ دقیقه ای بگذارید. برای قرار دادن ویدیو داخل سایت تان می توانید از سایت های اشتراک ویدیو مثل آپارات یا نماشا استفاده کنید.

8- در محتوایی که تولید میکنید حتماً به مقالات مرتبط سایتتان لینک داخلی بدهید. دادن لینک داخلی در محتوا سازی بسیار مهم است.

9- حتما به منابع معتبر و سایت هایی که اعتبار بالایی دارند لینک خارجی بدهید. این کار باعث می شود ارزش محتوایی که نوشتید بیشتر شود و تاثیر مستقیمی روی استعداد های درخشان می گذارد.

البته اگر می خواهید با مبحث تولید محتوا بیشتر آشنا شوید پیشنهاد می کنم مقاله زیر را مطالعه کنید.

پیشنهاد می کنم مقاله آموزش تولید محتوا را بخوانید

3- نوشتن مقالات طولانی و پربازدید

یکی از بهترین روش ها برای افزایش ترافیک سایت نوشتن مقالات پربازدید در حوزه کاری تان است. در هر حوزه ای که شروع به راه اندازی کسب و کار اینترنتی تان کردید یک سری موضوعات پر بازدید هستند که در گوگل سرچ بسیار زیادی میشوند.

فقط به این نکته توجه کنید حتماً در مورد هر موضوعی که می‌خواهید شروع به نوشتن مقاله کنید. مقاله ای که می نویسید باید با هدف خاصی نوشته شده باشد. یعنی هدفتان این باشد که شما با استفاده از محتوایی که تولید می کنید بتواند نیاز مخاطبان و کاربران تان را برطرف کنید.

برای پیدا کردن موضوعات پربازدید در حوزه کاری تان همانطور که گفتم می توانید از ابزارهای مثل keyword planner، google trends و…استفاده کنید. با پیدا کردن کلماتی که جستجوی زیادی در گوگل می شوند، وقتی شما این کلمات را پیدا کنید و شروع به محتوا برای این کلمات کنید، وقتی روی چنین کلمات رتبه گرفتید ترافیک عظیمی را جذب سایت تان خواهید کرد.

به عنوان مثال در حوزه کاری ما کلمه مثل ” کار در منزل ” جستجوی زیادی در گوگل می شود و با تولید محتوای جامع برای چنین کلمه توانستیم با رتبه گرفتن روی این کلمه ترافیک از این را وارد سایتمان کنید و روزانه بالای چندین هزار نفر وارد سایتمان میشوند. البته ممکن است رتبه گرفتن روی چنین کلماتی کار سخت و دشوار باشد و نیاز به زمان داشته باشد. اما اگر روی چنین کلماتی رتبه بگیرید می توانید ترافیک بسیار زیادی را جذب سایتتان کنید.

4- بروزرسانی محتواهای قدیمی سایتتان

یکی دیگر از بهترین روش ها برای افزایش ترافیک سایت که خودم بارها از این روش استفاده بروزرسانی و آپدیت مقالات قدیمی سایت است. روش یک روش بی نظیر برای جذب ترافیک سایت است. سعی کنید هر چند وقت یکبار مقالات قدیمی سایت تان را بروزرسانی کنید. برای بروزرسانی مقالات سایتتان می‌توانید چند پاراگراف به محتوای قدیمی تان اضافه کنید و تصاویر و ویدیو های جدیدی به محتوا تان اضافه کنید. با این کار میتوانید به جایگاه‌های بهتری در گوگل برسید. پس از شما می خواهم که هر چند وقت یک بار محتواهای قدیمی سایتتان را به روز رسانی کنید.

5- نوشتن مقالات آسمان خراش

یکی دیگر از روش های افزایش ترافیک سایت نوشتن مقالات آسمان خراش است. با استفاده از نوشتن چنین مقالاتی شانس بیشتری برای رتبه گرفتن روی کلمات کلیدی سخت دارید. البته با نوشتن چنین مقالاتی میتوانید روی کلمات کلیدی راحت تان مثل آب خوردن را بگیرید. منظور از نوشتن مقالات آسمان خراش، مقالاتی هستند که نسبت به سایتهای رقیبانتان بسیار کامل تر و جامع تر باشد و طول محتوای آن چندین چند برابر محتوای رقیبانتان است. به عنوان مثال ممکن است در مورد یک موضوعی به طور میانگین رقیبانتان 2000 کلمه نوشته باشند. اگر محتوای شما کامل تر و جامع تر از محتوا رقیبانتان باشد و طول محتوا تان چند برابر طول محتوای رقیبانتان باشد. محتوای شما محتوای آسمانخراش است. مثلاً شما یک محتوای 6000 کلمه بنویسید. با تولید محتوا های آسمان خراش برای سایتتان شانس بهتری برای رتبه گرفتن در نتایج گوگل دارید.

چرا باید به فکر بالا بردن ترافیک سایت باشیم؟

بعد از راه‌اندازی سایت تان مهمترین وظیفه شما باید افزایش ترافیک برای سایتتان باشد.
وقتی ترافیک سایت تان افزایش پیدا میکند باعث می‌شود سایتتان در نتایج اول گوگل دیده شود و مخاطبان و کاربران جدیدی با سایت و کسب و کارتان آشنا شوند. وقتی بتوانید ترافیک سایتتان را افزایش بدهید درآمدتان افزایش پیدا میکند. علاوه بر اینکه افزایش ترافیک سایت باعث افزایش درآمد سایتتان می شود می شود باعث کاهش رتبه الکسا سایت تان می شود.

خوب دیگر بهتر است به سراغ روش های رایگان افزایش ترافیک سایت برویم. فقط قبل از اینکه شما را با این روش آشنا کنم از شما میخواهم که تمام نکات را کامل یاد بگیرید و سعی کنید مباحثی که به شما آموزش می دهم را در سایتتان پیاده سازی کنید.

مطمئن باشید با پیاده‌سازی کردن این نکات نتایج چشمگیری را خواهید گرفت و بعد از مدتی می‌توانید کاری کنید که افرادی که به محصولات و خدمات تان نیاز دارند شما را در نتایج گوگل پیدا کنند. پس از شما میخواهم تا انتهای این مقاله همراه من باشید.

جمع بندی

با توجه به اینکه خیلی از شما ها به دنبال افزایش ترافیک سایت هستید، بهترین راه برای افزایش ترافیک سایت تولید محتوای هدفمند و کاربردی برای مخاطبان و کاربران تان است. به این نکته توجه کنید اگر محتوای تان کاربردی نباشد هرگز نمی توانید در نتایج اول گوگل دیده شوید. و وقتی در نتایج اول گوگل نباشید نمی توانید ترافیک سایتتان را افزایش دهید. همانطور که گفتم برای تولید محتوا سعی کنید کامل نیاز مخاطبان و کاربران تان را شناسایی کنید و شروع به تولید محتوا کنید. محتوایی که تولید می کنید باید به گونه ای باشد که مخاطبان و کاربران تان بعد از خواندن آن نیازشان برطرف شود. امیدوارم از این مقاله نهایت استفاده را ببرید. با استفاده از روش هایی که معرفی کردیم می توانید ترافیک سایت تان را چندین و چند برابر کنید.

(yasr_overall_rating size=”medium”)

دیدگاهتان را بنویسید