افزایش سرعت با CDN | سرعت سایت 2X برابر کن ⭐️ CDN Speed


افزایش سرعت سایت در بهینه سازی آنها بسیار موثر است. امروزه به دلیل اینکه افراد به دنبال افزایش سرعت سایت ها می باشند و مسلما سرعت سایت ها بسیار در افزایش بازدید آنها نقش دارد، می توان ادعا کرد که افزایش سرعت با روش CDN بسیار مفید می باشد. CDN به معنای سرعت تحویل محتوا می باشدو به این معنی است که شما باید بتوانید از سایت خود محتوای مورد نظر را به صورت شبکه ای گسترده با سرعت قابل اندازه ای به کاربران و سرور های کشور های مختلف برسانید. مثلا سرور یک سایت آمریکایی برای اینکه کاربران ایرانی بتوانند به آن سایت متصل شوند، باید سرعت شبکه محتوایی بالایی داشته باشد.

عملکرد سرعت یا CDN

در عملکرد CDN می توان گفت که سرعت،تاثیر بسیاری در بهینه سازی سئو و افزایش بازدید مشتریان و کاربران از سایت دارد. CDN برای سایت ها، امری ضروری است زیرا باعث لود شدن سریع سایت می شود و همچنین باعث خواهد شد اکثر افراد در کشور های مختلف، از سایت شما به طور گسترده ای بازدید کنند.

این عملکرد باعث افزایش قدرت بازدهی سایت شما شده و به طور اتوماتیک،از بروز اختلال در بارگذاری برای هر فرد که وارد سایت شما می شود جلوگیری می کند. همچنین این موضوع برای نام سایت موثر است و امنیت سایت شما را افزایش می دهد.

برای مثال هکرها در صورتی که سرور سایت شما را به عنوان سایتی با سرعت کم، مشاهده کنند به دلایلی از جمله آسان بودن هک سرور، به سایت شما دسترسی پیدا می کنند. این عمل باعث می شود اختلال در سایت شما به وجود آید و سایت شما امنیت اطلاعات خود را از دست بدهد.

قدرت یک سایت وابسته به سرعت و دانلود شدن روی صفحه مخاطبان سایت شما می باشد که باعث می شود کاربران تبدیل به کاربر و مشتری همیشگی سایت شما شوند.

همه افراد از انتظار کشیدن و صبر کردن برای آپلود فایل در سایت ها بیزارند و این اختلال در سایت، آنها را از بازدید سایت شما پشیمان می کند. سرعت در بازدهی محتوای شبکه و سایت گسترده، از مهم ترین ها برای سایت سازی است. CDN عملکرد مهمی در افزایش سرعت دارد و باعث بازدهی و آپلود سریعتر سایت می شود.

 

نحوه عملکرد CDN یا شبکه محتوایی چگونه است؟

شبکه های محتوایی یا سرعت سایت به نحوی عمل می کنند که استفاده از آن در سایت، باعث می شود که به آسانی و با هزینه مقرون به صرفه ای، سرعت سایت خود را افزایش دهید. به علاوه باعث می شود سرور سایت شما با سرعت به نزدیکترین کشور که بیننده سایت شما می باشد، وصل شود و در نتیجه موجب افزایش سرعت بازدهی سایت خواهد شد.

جالب است بدانید که این عملیات در شبکه محتوایی، از طریق دیتا سنترهایی به نام پاپ، عملکرد سرعت آپلود سایت را بالا می برد. این دیتاسنترها در سراسر جهان فعال هستند و عملکرد سریعی روی اکثر سایت ها دارند. دیتاسنتر پاپ باعث می شود قدرت اتصال کاربران به سایت ها بیشتر شود. و با این روش می بینید که سرعت سایت در بین کاربرها و کشورها افزایش پیدا می کند.

این مورد کاملا برای قدرت بهینه  سایت الزامی است، زیرا سرورها با وصل شدن به  Content Delivery Network قدرت سایت شما را در آپلود آن برای کاربران کشوری، شهری و جهانی بالا می برد. دیتاسنتر های پاپ در انواع مختلفی در کشور ها برقرار است و سایت ها را در سطح جهانی، به سرعت بالایی می رساند. شما هم با وصل کردن سایت خود به این دیتاسنترهای شبکه محتوایی، می توانید در افزایش سرعت بارگیری و آپلود سایت خود کار بهره مندی انجام دهید.

شبکه محتوایی یا CDN چگونه باعث آپلود بهتر سایت می شود؟

در واقع شبکه محتوایی یا سرعت سایت، یکی از اصول سئو و مهم ترین بخش در مرحله بارگیری و راه اندازی سایت می باشد. زیرا شبکه انتقال محتوا باعث می شود افرادی که به سایت شما سر میزنند شاهد سرعت سریع سایت شما باشند. این امر باعث می شود در بین کاربر های اینترنتی محبوب باشید.

کاربران به جای اتصال به سرور های اصلی که به دلیل فاصله زیاد سرعت کمی دارند، می توانند  به راحتی به دیتاسنتر وصل شوند و شاهد تفاوت سرعت در آپلود سایت باشند. از طرفی شما می توانید امنیت و گستردگی سایت خود را بالا ببرید.

سرعت بالای سایت شما در بارگذاری مطالب برای کاربران، خط سیستم سایتتان را در گوگل به طور جهانی در مرکز سرور های مختلف پراکنده می کند، که این مورد باعث افزایش بیننده های سایت شما می شود. گستردگی سایت شما و وصل بودن آن به دیتاسنترها و شبکه انتقال محتوایی، باعث بالا رفتن امنیت سایت شما می شود و از دسترسی هکر یاایجاد هر گونه اختلال و ناامنی در سایت شما جلوگیری می کند. در ادامه مواردی نیز برای اثبات این موضوع بیان شده است.

در مرحله اول بازدیدکنندگان سایت شما به سرور اصلی وصل نمی شوند. با فعال کردن CDN ، شما می توانید سرعتی به آپلود سایت خود بدهید که افراد آسان تر با وصل شدن به دیتاسنترهای سراسری پاپ به درصد قابل توجهی از سرعت بازدهی سایت برسند. بنابراین سریع تر محتوای سایت را مطالعه و دریافت خواهند کرد.
بهینه سازی سخت افزاری و نرم افزاری همچون لود بالانسینگ می تواند دسترسی و عملکرد سریعی به بازدید کاربران از سایت بدهد.
در واقع CDN  ، فایل ها را در سایت به طور قابل توجهی با حجم کمتری لود و آپلود می نماید. در نتیجه سایت از هر نظر برای کاربران به حالت سریعتری آپلود شده و هرچه که حجم فایل کمتر شود مسلما بارگذاری سایت سریع تر می شود. در واقع فشرده سازی فایل ها در سایت به صورت قابل توجهی بارگیری سایت را افزایش می دهد.

مزایای استفاده از روش CDN

در حالت کلی استفاده از روش های انتقال شبکه محتوایی، زنجیره ای است که تا درون سایت راه اندازی نشود سایت افت می کند و بازدید آن، چندان بالا نخواهد بود. زیرا بزودی حتی از صفحه گوگل هم حذف خواهد شد. به این دلیل می دانید که استفاده از این روش سرعت در آپلود سایت تاثیرات زیادی دارد که باعث می شود سایت شما بازخورد بالایی داشته باشد. این مورد برای هر سایتی جزو ملزومات است. به این دلیل مزایای استفاده از  CDN را در قسمت زیر بیان کردیم.

 

افزایش زمان و ساعات پاسخگویی و مورد استفاده بودن سایت

هرچه سرعت سایت شما در آپلود و بارگذاری بالا باشد فرصت مناسب تری برای شرایط خرید و فروش و بازدهی پیج شما ایجاد می کند. افزایش سرعت همچنین باعث افزایش بازار فروش سایت شما می شود.

 

دسترسی افراد را در تمام جهان به سایت خود افزایش می دهید

سرعت بازدهی و آپلود سایت شما باعث می شود این سایت با وصل شدن به دیتاسنترها به راحتی به نزدیک ترین کشور خود متصل شوید. همچنین موجب افزایش قدرت آپلود سایت برای همه کاربران در تمام جهان خواهد شد. به علاوه کمک می کند تا افراد زیادی به سایت شما جذب شوند و در نتیجه لیست جست و جو کاربران بسیار افزایش پیدا خواهد کرد.

 

هزینه هایتان را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد

شما با استفاده از CDN می توانید به صورت قابل توجهی هزینه هایتان را در پرداخت روش سرعت سایتتان کاهش دهید زیرا که بسیار موثر است و هزینه ای کاملا مقرون به صرفه برای شما دارد. در این شرایط بدون اینکه افراد را در کشور های دیگر با سرورهایی با هزینه های بالا به سایت خود جذب کنید، می توانید سایت خود را با کمترین هزینه، به میزان قابل توجهی در سرور کشور های مختلف گسترده کنید.

 

سرعت بیشتر در مورد استفاده قرار گرفتن محتوای مفید برای کاربران

امروزه افراد به دنبال جست و جوی مشکلات و سوالات خود در گوگل و وب سایت ها می باشند تا بتوانند به سرعت یک وب سایت با اطلاعات مفید و قابل استفاده در اختیار داشته باشند. برای مثال فردی به دنبال مشکل و سوالی در ذهن خود، در گوگل سرچ می کند و به دنبال این است سریع ترین سایت مورد نظرش برایش آپلود شود. زیرا می خواهد محتوا را بدون ایجاد مشکل و اختلال در آپلود سایت، به سرعت مطالعه کند و از آن بهره ببرد. این موارد فقط در صورت آپلود سریع سایت شما امکان پذیر خواهد بود.

این سرعت بالای آپلود سایت در سایت‌های فروشگاهی مثل مزون لباس ,  رستوران و طلا و جواهر باعث جذب مشتری بیشتر است.

نمایش مطالب سایت شما در صفحه اول گوگل و طریقه وصل شدن کاربران به نزدیکترین سرور، با روش افزایش سرعت با CDN امکانپذیر خواهد بود. در واقع این روش تا حد بسیاری قدرت بازدهی سایت شما را افزایش می دهد.

آیا سرعت آپلود سایت تعیین کننده محبوبیت سایت است؟

در جواب به این سوال می توان پاسخ داد بله، چون طبق صحبت هایی که در مطالب قبل بیان شد افزایش سرعت در آپلود سایت، ملاک و تعیین کننده محبوبیت و کیفیت سایت هستند. از طرفی این مورد فقط با به کارگیری روش cdn امکان پذیر است. زیرا که وصل شدن افراد به سروری که راحت تر آنها را در صفحه سایت قرار دهد موثر تر از سرور های اصلی و بی کاربرد هستند که کیفیت سایت شما را کاملا کاهش می دهند و مسلما این مورد در محبوبیت و توجه کاربران اثری ندارد.

امروزه کسی حوصله ندارد با اختلال و مشکل در بارگیری سایت مواجه شود و به دنبال راحت ترین سایت در قدرت آپلود می باشد. در واقع با این ملاک ها، می توانید روش سئو سایت خود را افزایش دهید. در غیر این صورت سایت شما بازدیدی نخواهد داشت و این باعث پایین کشیدن سایت شما در گوگل و برنامه های رسانه ای می شود.

در بحث اینکه چگونه استفاده از روش  cdn  تاثیر گذار است باید بیان کرد که این روش به سرعت شرایط و قدرت افزایش سرعت سایت ها را بالا برده و مورد استفاده افراد و مدیران سایت در سراسر جهان قرار می گیرد. امروزه به دلیل گستردگی وب سایت ها و شبکه های اینترنتی در کل جهان، ساخت سایت کار ارزشمندی است. در ضمن مورد بازدهی و بازخورد قرار دادن سایت، در مقابل دید کاربران، هم از عوامل مهم در سئو سایت می باشد.

 

نتیجه گیری

در این مقاله در ارتباط با افزایش سرعت با cdn ، مزایا و نحوه استفاده از آن تا حدودی مباحثی بیان شد. در حال حاضر اینترنت نقش مهمی در وب سایت و ساخت سایت ها دارد. مدیریت صحیح سایت، آن هم از نظر افزایش قدرت آپلود، مهم ترین عامل افزایش جست و جوی کاربران در سایت ها می باشد. در صورتی که برای افزایش سرعت سایت خود به مشاوره نیاز داشتید می توانید با کارشناسان تیم سامانه فعال شده ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید