بالا بردن سرعت لود سایت – طراحی سایت فروشگاه اینترنتی فرکام


افزایش سرعت سایت برابر است با جذب کاربران بیشتر

سرعت لود شدن سایت از مهمترین و اساسی ترین اصول موفقیت یک وب سایت و کسب و کار آنلاین به حساب می آید، لازم است سرعت کم وب سایت باعث می شد که کاربر را خسته و نا امید از سرچ خود کرده و برای جستجوی کالا یا خدمات مورد نیاز خود به سایت دیگری را کلیک میکنند و شاید هم دیگر هیچ گاه سایت شما را حتی کلیک هم نکنند پس با سرعت پایین سایت خود کاربران را نیز از دست میدهید در نتیجه لازم است که با ترفندهای افزایش سرعت لود سایت در این مقاله از طراحی فروشگاه اینترنتی گروه نرم افزاری فرکام برای جذب کاربران بیشتر یک فرصت دوباره به کسب و کار خود دهید.

به همین ترتیب سایت های فروشگاه اینترنتی که سرعت بارگذاری بالایی دارند در افزاش ترافیک صفحات خود و جذب کاربر موفق تر عمل خواهند کرد. همان قدر که عملکرد سریع یک وب سایت در طولانی مدت باعث فروش بیشتر می شود و تاثیرات مثبت بر روی سایت مورد نظر می گذارد، عملکرد پایین یک وب سایت شما نیز باعث از بین رفتن اعتبار شما و هزینه های بیشتر می شود.

کلید اصلی موفقیت وب سایت بهینه سازی سرعت سایت

ابزار های تست سرعت سایت

راه های کاربردی جهت بهینه سازی سرعت سایت

کاهش تعداد افزونه ها

البته ابتدا چک کردن عملکرد وب سایت را در صفحه خود اجرا کنید تا بفهمید کدام افزونه ها سرعت وب سایت شما را کم می کنند. سرعت وب سایت نه تنها به تعداد افزونه های نصب شده بلکه به کیفیت آن ها نیز بستگی دارد. سعی کنید از پلاگین هایی که اسکریپت های زیادی را بارگیری می کنند خودداری کنید. بهترین راه حل این است که فقط موارد ضروری را نگه دارید و از بروز بودن آن ها اطمینان حاصل کنید.

جاوا اسکریپت را بهینه سازی کنید

از حافظه پنهان سایت استفاده کنید

برطرف کردن خطاهای 404

بهینه سازی cache وب سایت

بهبود صفحات سایت با minification

طراحی سایت با قالب های مناسب

کاهش تعداد ریدایرکت ها

به لینک‌هایی ریدایرکت گفته می شود که با کلیک روی آنها بعد از بازشدن، کاربر از آن صفحه سایت به صورت اتومات به صفحه‌ جدیدی انتقال داده می شوید. با کاهش تعداد ریدایرکت ها می توانید سرعت سایت را تا حد زیادی افزایش داد.

انواع ریدایرکت :

۱-ریدایرکت ۳۰۱ در حدود ۱۵ درصد،رتبه صفحه را کاهش می دهد.

۲-ریدایرکت ۳۰۲ pagerank را حفظ نمی کند. ریدایرکت های ۳۰۲ طبق تعریف آنها موقتی هستند. بنابریان رفتار متفاوت موتورهای جست و جو با آنها معقول است.

۳-انتقال های http باعث تنزل رتبه صفحه می شوند. به همین دلیل که تعداد زیادی ریدایرکت ۳۰۱ را درگیر می کنند.

این کار برای کسانی که قصد تغییر url هایشان را دارند نگرانی بزرگی بوجود آورده است. اینکه چطور مشکل صفحات منقضی شده را حل کنند و یا کل یک وبسایت را جابجا کنند.

ریسک از دست دادن ترافیک سایت می تواند به این معنی باشد که عدم تغییر بهتر از ریدایرکت های بالاست.بسیاری از سئو کاران جابجایی سایتهایشان را عقب انداختند وurl هایشان را به همان شکل نامرتب حفظ کردند و تعویض http هایشان را هم به علت اثراتی که در سقوط سایت دارد به تاخیر انداختن.

مجموعه ای از سرورهای وب است که در مکان های مختلف جغرافیایی توزیع شده اند و محتوای وب را با توجه به موقعیت مکانی خود به کاربران نهایی ارائه می دهند. هنگامی که وب سایت را روی یک سرور میزبانی می کنید، تمام درخواست های کاربران به همان سخت افزار ارسال می شود. به همین دلیل زمان مورد نیاز برای پردازش هر درخواست افزایش می یابد. علاوه بر این، وقتی کاربران از نظر فیزیکی از سرور دور هستند زمان بارگذاری افزایش می یابد. با استفاده از CDN، درخواست های کاربر به نزدیکترین سرور هدایت می شوند، در نتیجه محتوا سریع تر برای کاربر قابل مشاهده می شود و سرعت سایت افزایش میابد. این روش نسبتاً گران است اما کاملاً برای بهینه سازی زمان بارگیری موثر واقع می شود.

میدانیم که کاربران معمولا عجول هستند و یک کاربر عادی توقع دارد که صفحات وب کمتر از 3 ثانیه بارگیری شوند. اگر موانع سرعت سایت را از بین نبرید و  انتظار کاربران را برآورده نسازید ترافیک وب سایت شما رو به کاهش رفته که در نهایت منجر به از دست دادن درآمد تان می شود. در نتیجه گروه نرم افزاری فرکام، طراحی فروشگاه اینترنتی در این مقاله ترفندهای افزایش سرعت لود سایت و بهبود و بهینه سازی سرعت سایت را برای شما کاربران گرامی بازگو کرده تا بارگذاری سریع سایت و تجارتی موفق را تجربه کرده و نرخ فروش خود را بالا ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید