بمب یا بمب گوگل چیست؟ {جریمه خرید بک لینک}


امروز شما را با تکنیک سیاه سئو، بمب گوگل آشنا می کنیم. اگر برای اولین بار است که این اصطلاح را می شنوید، آن را نادیده نگیرید و پیشنهاد می کنیم آن را بسیار جدی بگیرید! بمباران گوگل یک تکنیک سئو سیاه است که هدف آن بهبود موقعیت یک صفحه یا وب سایت در نتایج موتورهای جستجو برای یک کلمه کلیدی خاص است.

تعریف بمب گذاری گوگل

بمباران گوگل، به معنای واقعی کلمه بمباران گوگل، یک تکنیک کلاه سیاه است که هدف آن بهبود رتبه یک صفحه یا وب سایت در SERP برای یک کلمه کلیدی خاص است. یک صفحه فرود بک لینک های زیادی از چندین سایت برای یک کلمه کلیدی خاص دریافت می کند که در تمام انکر تکست های آن گنجانده شده است.

بنابراین این کلمه کلیدی حتی در اولین نتایج جستجو نیز دیده می شود و حتی در رتبه اول نتایج گوگل ظاهر می شود. برخی از وب سایت ها از این تکنیک برای گیج کردن نتایج جستجو استفاده می کنند، در حالی که برخی دیگر از آن برای پایین آوردن رتبه سایت رقیب استفاده می کنند.

به همین دلیل است که گوگل تصمیم گرفته است اقدامات لازم را برای مبارزه با بمب گذاری گوگل انجام دهد. تعریف بازاریابی اشاره می کند که بمباران گوگل اغلب برای تحقیر یا حمله به یک برند یا فرد مورد استفاده قرار می گیرد.

به عنوان مثال در بیوگرافی رسمی جرج بوش در سایت کاخ سفید، زمانی که آمریکا جنگ عراق را در سال 2003 آغاز کرد، با کلمه شکست مفتضحانه اتفاق افتاد و یا نمونه دیگری از آن کلمه “بی نظمی وب” است. در زمان نیکلا سارکوزی در Bechet 2009، که ماهیت سیاسی بمب گذاری گوگل را نشان می دهد.

بمب های گوگل برای چه مواردی استفاده می شود؟

همانطور که در بالا ذکر شد، بمباران گوگل یک عمل موثر برای بهبود موقعیت یک صفحه وب در SERP و در نتیجه بهره مندی از ترافیک بهتر است. این به هیچ وجه یک تکنیک سئو کلاه سفید نیست. با این حال، توصیه می کنیم برای جلوگیری از جریمه شدن سایت خود توسط گوگل از آن استفاده نکنید.

در واقع برای تشخیص این دستکاری، موتور جستجو از الگوریتمی استفاده می کند که به طور خودکار جریمه سایت شما را آغاز می کند. سایت شما می تواند یک شبه توسط گوگل تنزل یابد یا در لیست سیاه قرار گیرد. به همین دلیل بهتر است از بمباران گوگل خودداری کنید.

چگونه سئو را بدون بمباران گوگل بهبود بخشیم؟

بدانید که رسیدن به اولین نتایج جستجوی گوگل بدون استفاده از Google Bombing یا هر تکنیک کلاه سیاه دیگری کاملا ممکن است. برای انجام این کار، باید سعی کنید موارد زیر را با جدیت بیشتری دنبال کنید:

  • سایت شما موبایل فرندلی است
  • محتوای با کیفیت ارائه دهید
  • یک استراتژی سئو و محتوا موثر داشته باشید
  • از کلمات کلیدی مرتبط عاقلانه استفاده کنید
  • بهینه سازی عملکرد وب سایت، به خصوص سرعت بارگذاری صفحه
  • بهبود ساختار مناسب سایت و محتوای آن
  • بهینه سازی تگ ها و صفحات فرود
  • فعالیت مداوم در شبکه های اجتماعی

البته ممکن است این موارد زمان بر باشد، اما سایت شما در خطر جریمه شدن توسط گوگل قرار نخواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید