بهبود سئو سایت با ویدیو

احتمالاً کلمه بهینه سازی موتور جستجو (SEO) را میلیون ها بار شنیده اید. اما آیا می دانستید که افزودن ویدیو به وب سایت شما می تواند تلاش های سئوی شما را به شدت بهبود بخشد و افراد بیشتری را به وب سایت شما هدایت کند؟ ویدئو به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از مهم ‌ترین روش های بازاریابی محتوا است. حضور آن می‌ تواند تلاش ‌های بهینه ‌سازی شما را به نتیجه برساند، با کمک ویدیو می توانید خیلی سریع رتبه سایت خود را ارتقا دهید.

اما استفاده از بهبود سئو سایت با تکنیک های جدید به همین راحتی ها هم نیست و نیاز است که شما تخصص کافی در این زمینه را داشته باشید. در این مطلب قصد داریم که درباره بهبود سئو سایت با ویدیو اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم پس اگر به فکر ارتقاء سایت خود هستید با سامانه فعال شده همراه باشید.

SEO را بهتر بشناسید

قبل از اینکه دقیقاً چگونگی بهبود رتبه بندی صفحه ارگانیک توسط ویدیو را توضیح دهیم، اجازه دهید کمی بیشتر در مورد اینکه  SEO واقعا چیست صحبت کنیم. بهینه سازی موتور جستجو کاری است که شما برای افزایش دید سایت خود در صفحات نتایج موتور های جستجو انجام می دهید. هرچه رتبه وب سایت شما بالاتر باشد طبیعتاً بهتر است و این به این معنا است که افراد بیشتری صفحه شما را در هنگام جستجو مشاهده می کنند.

سپس به وب سایت شما مراجعه می کنند، محتوای شما را می خوانند و با نام تجاری شما آشنا می شوند. در دنیای مجازی سئو یکی از بهترین راه‌ ها برای دیده شدن کسب‌ و کارها توسط مخاطبان هدف است. به یاد داشته باشید، زمانی که مردم از موتورهای جستجو استفاده می کنند، جستجوی هدفمند انجام می دهند. آن ها با آگاهی به دنبال چیزی هستند که شما ارائه می دهید؛ بنابراین اطمینان از اینکه سایت شما اولین سایتی است که کاربران می بینند باید بخش مهمی از استراتژی بازاریابی دیجیتال شما باشد.

اگر این را می دانید، احتمالاً اقداماتی را برای تقویت سئوی خود انجام داده اید، ممکن است شما وبلاگ ها و مقالات خاصی را بر اساس کلمات کلیدی تولید کرده باشید. ممکن است یک متخصص فنی سئو را استخدام کرده باشید تا به صفحات شما کمک کند تا به درستی ایندکس شوند و بخزند. چیزی که ممکن است ندانید این است که ویدیو می تواند به رتبه بندی سئو شما نیز کمک کند.

سئو سایت با ویدیو و تاثیر آن

اساس سئو این است که استراتژی محتوای داخلی خود را با آنچه که الگوریتم موتور جستجو در اولویت قرار داده است، هماهنگ کند. اما ما همیشه نمی‌ دانیم ملاک گوگل چیست؟ یا دقیقا به دنبال چه چیزی است اما برای ما مشخص بوده که ویدیو ابزار قدرتمندی برای سئو است. اما چرا ویدیو به رتبه بندی سئو کمک می کند؟ وقتی گوگل یک تصویر کوچک ویدیویی را در کنار یک نتیجه جستجو نشان می دهد کاربران به احتمال زیاد روی آن کلیک می کنند. که این امر منجر به افزایش نرخ کلیک می شود که از دید گوگل دور نمی ماند، همچنین گوگل نتایج جستجو را با ویدیو بالاتر از نتایج بدون ویدیو قرار می دهد.

ویدیو همچنین به سایر معیارهایی که Google برای رتبه‌بندی در نظر می‌گیرد کمک می‌کند. یکی از معیارها برای سئو، مدت زمانی است که کاربران در صفحه یا سایت شما صرف می‌ کنند. معیار مهم دیگر آن تعداد بک لینک ‌هایی که به دامنه شما مراجعه می‌کنند که ویدیو تقریباً همیشه هر دوی این معیار ها را بهبود می‌ بخشد. تحقیقات نشان می‌دهد که مردم مدت زمان بیشتری را در صفحه ای که ویدیو دارد صرف می کنند و هرچه کیفیت محتوای شما بهتر باشد، احتمال دریافت بک لینک ها بیشتر می‌ شود.

بنابراین، ویدئو به طور مستقیم و غیرمستقیم به سئو سود می‌ رساند به طور کلی، الگوریتم های گوگل وب سایت هایی با محتوای ویدیویی را در اولویت قرار می دهد، پس بهتر است این را  نادیده نگیرید. 93 درصد از تجربیات و خرید های آنلاین با سرچ در موتور جستجو شروع می شود، بنابراین شما هر کاری که می توانید انجام دهید تا در صفحه اول گوگل قرار بگیرید.

چگونه ویدئویی با کیفیت بالا بسازیم؟

اگر ویدیو بخشی از استراتژی سئوی شما است این برای تولید ویدیو با کیفیت که هدف خاصی دارد زمان بگذارید. ویدئو به شما در رتبه بندی کمک می کند و آن را افزایش می دهد؛ بنابراین افراد بیشتری سایت شما را خواهد دید. اما، اگر محتوای صفحه شما با کیفیت نباشد، در واقع ما کاربران برای مدت طولانی در سایت شما باقی نمی مانند. بر همین اساس آن نکاتی را می گوییم که با کمک آن ها می توانید یک ویدیو با کیفیت برای بهبود سئو سایت خود ایجاد کنید.

  • ویدیو را در جای درست بگذارید

ایجاد ویدیو کافی نیست شما باید ویدیو های خود را در سایت در جای درست منتشر کنید، می توانید یک ویدیوی عالی مرتبط را در صفحه «درباره ما» یا صفحه اصلی قرار دهید. یک ویدیوی محصول عالی برای پلتفرم تجارت الکترونیک و صفحه توضیحات محصول وب سایت قرار دهید. ویدیوها قدرتمند هستند و می توانند تقریباً در هر نقطه از سایت کار کنند البته این محتوا زمانی کارآمد است که آن را بر اساس اهداف سئو تولید کرده باشید. می توانید همان محتوا را در جای دیگری برای تکمیل بقیه استراتژی بازاریابی خود استفاده کنید.

  • به زمینه ویدیو دقت کنید

انتشار ویدیوی خود در یک صفحه خالی چندان جالب و جذاب نیست حتما ویدیوی خود را در جایی که درست و مناسب است قرار دهید و برای آن محتوای نوشتاری و بصری مرتبط در نظر داشته باشید. حتی می توانید یک رونوشت به ویدیوی خود اضافه کنید تا کلمات کلیدی بیشتری را هدف قرار دهید. هرچه Google بیشتر بفهمد که ویدیوی شما با محتوای موجود در صفحه مطابقت دارد به نتایج بهتری دست خواهید یافت. این نکات شاید بسیار ساده و ابتدایی باشند اما تاثیر بسیار زیادی در سئوی وب سایت شما دارند.

  • دائما تلاش کنید

شما نمی توانید در چند روز منتظر نتایج شگفت انگیز باشید این امر زمانی طول می کشد. به شما توصیه می کنیم اگر می خواهید زودتر به نتایج سئو ویدیو بر سئو سایت برسید از چندین کلمه کلیدی استفاده کنید و این کار را به صورت مداوم انجام دهید. بعضی از افراد در این زمینه خسته می ‌شوند و دیگر محتوای ویدیویی تولید نمی کنند. این امر سبب خواهد شد شما ضربه سنگینی بخورید پس تلاش کنیدو در این زمینه تسلیم نشوید. قطعاً بعد از گذشت مدتی نتایج تولید محتوا و ویدیو های جذاب را مشاهده خواهید کرد.

  • از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

آپلود ویدیوی خود در سایتی مانند YouTube یا Vimeo را از یاد نبرید، فراموش نکنید که اطلاعات مناسب را در زمینه آن وارد کنید تا خزنده های موتورهای جستجو بدانند که چگونه ویدیوی شما را دسته بندی و اولویت بندی کنند. تجربیات نشان داده وب سایت هایی که ویدیو خود را در شبکه های اجتماعی قرار می دهد خیلی سریع تر به نتایج دلخواه می رسند.

زیرا همه کاربران در موتورهای جستجو فعال نیستند و بیشتر علاقه مند هستند در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشند. اینستاگرام نیز می‌تواند یک بستر مناسب برای قرار دادن ویدیو باشد. می توانید در ویدیو های خود آدرس وب سایت را قرار دهید یا در زمینه آن یک لینک برای دسترسی بهتر بگذارید. اینگونه کاربران راحت تر و سریع تر به سایت شما دسترسی پیدا می کنند و ترافیک ورودی سایت افزایش می یابد.

چقدر هزینه باید به سئو ویدیو اختصاص دهیم؟

یکی از سوال های اساسی این است که باید چه مبلغی را به داشتن یک ویدیو خوب اختصاص دهیم؟ جواب این سوال به عوامل خیلی زیادی بستگی دارد. اما باید بدانید که هزینه های داشتن یک ویدیو عالی برخلاف تصور اشتباه خیلی از افراد چندان زیاد نیست. شما خودتان نیز می توانید ویدیو های جذاب و پر بازدیدی را تولید کنید، اما باید کمی خلاق باشید. از جمله عوامل تاثیر گذار در این هزینه ها می توان به نوع ویدیو اشاره کرد.

بعضی از ویدیو ها برای تبلیغات محصول خاص تولید می شوند و به شرکت‌ های بزرگ واگذار می‌ شوند. طبیعتاً برای داشتن همچنین ویدیویی که یک شرکت بزرگ را ساخته است باید مبلغ بیشتری را بپردازید. عامل دیگر نوع وب سایت شما است ویدیو ها برای سایت های مختلف متفاوت هستند. اما به طور کلی به شما توصیه می کنیم حتما هزینه مناسبی را به ویدیو اختصاص دهید و ویدیو های منحصر به فردی در این زمینه تولید کنید.

سخن پایانی

در این مطلب به بهینه سازی وب سایت با ویدیو پرداختیم، بسیاری از وب سایت های مشهور نیز از این مزیت استفاده می کنند و سئو سایت خود را ارتقا می دهند. پس بهتر است که شما از آن غافل نشوید اگر در زمینه سئو ویدیو تخصص کافی را ندارید، می توانید از مجموعه هایی در این زمینه کمک بگیرید. مجموعه activated یکی از این مجموعه ها است که در کنار تولید محتوا، سئو سایت، طراحی سایت و غیره سئو ویدیو را نیز انجام می دهد. شما می توانید از خدمات آن برای داشتن یک وب سایت عالی استفاده کنید اگر به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید با کارشناسان این مجموعه ارتباط بگیرید.

4.8/5 – (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید