بهترین سایت‌های هوش مصنوعی (1402)


امروزه شاهد ورود موجی شدید از بهترین سایت‌‌های هوش مصنوعی به زندگی بشریت هستیم؛ به‌گونه‌ای که برای پیشبرد بسیاری از کارها به امکاناتی که در اختیارمان قرار داده وابسته هستیم.

یکی از پررنگ‌ترین موارد این ابزار نوین، هوش مصنوعی است؛ با تنوعی که در موضوعات و مسائل مختلف دارد، دنیایی لایتناهی برای خود رقم زده است که با هر نیاز و چالشی که دارید می‌توانید از آن کمک بگیرید.

هوش مصنوعی بسته به امکاناتی که در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد نسخه‌های متفاوتی دارد؛ به‌طوری که برخی از آن‌ها مکالمه محور هستند و برخی دیگر تنها با دریافت داده، خودکار، شروع به تولید محتوا یا طراحی سایت می‌کنند.

به همین سبب بهتر است پیش از استفاده از سایت هوش مصنوعی، نسبت به ویژگی‌های هرکدام واقف باشید.

 

بهترین سایت‌های هوش مصنوعی رایگان

ازآنجایی‌که هزینة پلتفرم‌های خارجی به دلار حساب می‌شود، بسیاری از کاربران ایرانی همواره در پی رفع این چالش و یافتن سایت هوش مصنوعی رایگان هستند؛ به همین جهت بسیاری از ابزار هوشمند به‌گونه‌ای طراحی شدند تا در اختیار تمامی کاربران قرار گرفته و به‌راحتی برای انجام امور خود از آن‌ها بهره بگیرند.

به‌طورکلی می‌توان گفت یکی از بهترین و موفق‌ترین ابزارهای هوش مصنوعی، ChatGPT بوده که از طریق مکالمه با کاربران، نیاز آن‌ها درک و راه‌حلی متناسب با آن را ارائه می‌دهد.

معرفی سایت هوش مصنوعی فارسی

بسیاری از ابزار هوشمند از زبان فارسی پشتیبانی می‌کنند؛ به همین جهت اگر انتخاب شما، صرفا کار با ابزار هوشمند فارسی‌زبان است، به هنگام کمک گرفتن از سایت‌های هوش مصنوعی، انتخاب‌هایتان تا حدی محدود می‌شوند.

بنابراین، در این قسمت سعی کرده به معرفی چند سایت هوش مصنوعی فارسی بپردازیم:

 • Breathhh
 • Divi AI
 • Midjourney

معرفی سایت هوش مصنوعی

در حال حاضر چندین سایت هوش مصنوعی جهت انجام امور مختلفی طراحی شده‌اند که به شما این امکان را می‎‌دهند تا بسته به نیازی که دارید از امکانات متنوع هرکدام بهره‌مند شوید.

به همین جهت در ادامه این مطلب تعدادی از پرکاربردترین ابزار هوشمند در فعالیت‌های رایج روز دنیا را معرفی کرده‌ایم.

وب‌سایت‌های هوش مصنوعی تولید عکس
MidJourney
Craiyon
Nightcafe

سایت هوش مصنوعی برای کار

امروزه باتوجه‌به بستری که در فضای مجازی فراهم شده است، بسیاری از کسب‌و‌کارها را به سمت خود فراخوانده است؛ به‌طوری‌که بسیاری از افرادی که قصد راه‌اندازی کار خود را دارند، در ابتدا به دنبال طراحی سایتی جامع جهت ارائه خدمات و تبلیغ محصولات خود هستند تا از طریق آن، مخاطبان را نسبت به این کسب‌و‌کار جذب کنند.

ازآنجاکه بازاریابی و مدیریت پروژه‌ها به مهارت‌های متنوع و هزینه‌های زیادی نیازمند است، بسیاری از ابزارهای نوینی که اخیراً پا به این عرصه گذاشتند، در جهت پیشبرد این اهداف بسیار کاربردی هستند؛ چرا که به کاربران خود این امکان را می‌دهند تا بدون داشتن تخصص کافی در این امر، شغل خود را کاملاً مدیریت کرده و با پاسخ‌دهی سریع و مناسب به مخاطبانشان، بهترین عملکرد را داشته باشند.

در این قسمت تعدادی سایت هوش مصنوعی که برای سهولت امور مربوط به کسب‌و‌کارها طراحی شده‌اند را معرفی کرده‌ایم:

 • Wix ADI
 • Brandmark
 • Landbot

سایت‌های هوش مصنوعی برای استفاده شخصی

ابزارهای هوشمند متنوعی در جهت پیشبرد کارهای شخصی انسان‌ها طراحی شده‌اند که برای بسیاری از امور، همچون دریافت پاسخ برخی سؤالات، تقویت مهارت‌های نوشتاری و کارهای مربوط به پژوهش‌هایتان می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید.

در این قسمت برخی از مهم‌ترین سایت‌های هوش مصنوعی جهت تحقق این اهداف را معرفی کرده‌ایم:

 • WordTune
 • Google Brad
 • Rytr
 • ai

وب‌سایت‌های هوش مصنوعی تولید عکس

یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی که طراحان سایت و اشخاصی که در فضای مجازی تولید محتوا می‌کنند، تولید عکس‌هایی هوشمندانه جهت جذب حداکثری مخاطبان است؛ به همین جهت این افراد می‌توانند با استفاده از ابزارهای پیشرفته‌ای که بر اساس هوش مصنوعی هستند، تصاویری خلاقانه و متنوع متناسب با نیاز کاربران تولید کنند.

در این قسمت برخی از پرطرف‌دارترین سایت‌های هوش مصنوعی مناسب برای تولید عکس را معرفی کرده‌ایم:

 • MidJourney
 • Craiyon
 • Nightcafe

سایت هوش مصنوعی برای ادیت عکس

باتوجه‌به افزایش استقبال انسان‌ها از عکاسی، ادیت کردن عکس به یکی از مهم‌ترین چالش‌های افراد عادی، عکاسان و همچنین طراحان سایت بدل گشت؛ اما ازآنجایی‌که یادگیری نرم‌افزارهای ادیت عکس زمان قابل‌توجهی را می‌طلبد، بسیاری از ابزارهای هوش مصنوعی طوری طراحی شدند تا به‌سادگی، تصاویر شما را به عکس‌هایی جذاب تغییر دهند؛ بنابراین افرادی که مهارت تخصصی جهت ادیت عکس ندارند نیز جذب این سایت‌های هوش مصنوعی شده‌اند.

در ادامه به معرفی چند سایت هوش مصنوعی معروف برای ادیت عکس پرداخته‌ایم:

 • Fotor
 • Image Enlarger
 • Let’s Enhance

سایت AI برای تولید محتوا

باتوجه‌به سیری که جامعة کنونی در بستر اینترنت طی می‌کند، بسیاری از خدمات و محصولات نیز در همین بستر ارائه می‌شوند و افراد پیش از انتخاب آن‌ها به شناختی جامع دربارة این خدمات و محصولات نیازمندند؛ به همین جهت تولید محتوا برای جذب حداکثری مخاطبان و مشتریان، بیش‌ازپیش پررنگ و مهم جلوه کرد.

بنابراین، تولید محتوایی اصولی می‌تواند بیشترین تأثیر را در جذب مخاطبان داشته باشد؛ به همین دلیل برخی ابزارهای هوش مصنوعی جهت تولید نوشتاری متناسب با اهدافی که دارید طراحی شده و پرکاربردترین آن‌ها به شرح زیر است:

 • QuillBot AI
 • WriteSonic
 • Jasper

سایت هوش مصنوعی برای ساخت آهنگ

یکی از چالش‌هایی که همواره به هنگام استفاده از آهنگ‌ها در ساخت ویدئوها و فایل‌های صوتی با آن مواجه بودیم، محدودیت‌های کپی‌رایت بود که امروزه با برخی سایت‌های هوش مصنوعی می‌توان بدون این محدودیت و مهارت خاصی در حوزة موسیقی، آهنگ‌های دلخواهمان را تولید کنیم؛ به همین جهت در این قسمت به معرفی تعدادی از کاربردی‌ترین این سایت‌ها پرداخته‌ایم:

 • SoundDraw
 • Soundful
 • OpenAI MuseNet
 • Ecrett Music

سایت‌های هوش مصنوعی برای تبدیل گفتار به متن

باتوجه‌به شدت‌گرفتن دغدغه انسان‌ها، زمان ارزش ویژه‌ای پیدا کرده و افراد به دنبال انجام امور در کمترین زمان ممکن هستند؛ به‌طوری که جهت تسریع برخی امور زمان‌بری همچون تبدیل صوت یا ویدئو به متن، ابزارهای هوشمندی طراحی شد تا افراد به‌راحتی تبدیل گفتار به متن را از طریق آن‌ها انجام دهند.

در ادامه برخی از سایت‌های هوش مصنوعی مناسب تحقق این امر را معرفی کرده‌ایم:

 • SpeechNotes
 • io
 • ai
 • SpeechTexter

کاربرد سایت هوش مصنوعی برای تبدیل متن به ویدئو چیست؟

باتوجه‌به توجهی که محتواهای ویدئویی به خود جلب می‌کنند، بسیاری از اشخاص برای سایت‌های کسب‌و‌کارهایی که دارند از محتواهای ویدئویی استفاده می‌کنند تا حداکثر توجه را از سوی مخاطبان جلب کنند؛ به همین منظور ابزارهایی هوشمند جهت استفادة افراد مبتدی طراحی شد تا آن‌ها را در تولید ویدئوهایی جذاب یاری کنند.

در این قسمت به معرفی برخی ازاین‌دست سایت‌های هوش مصنوعی پرداخته‌ایم:

سایت‌های اخبار جدید هوش مصنوعی

باتوجه‌به استقبال روزافزون بشریت از هوش مصنوعی، دستاوردها و رویکردهای آن با شدت زیادی در حال به‌روزرسانی و ارائه خدماتی نوین است؛ به همین دلیل افرادی که به این حوزه علاقه‌مند هستند یا در مشاغل وابسته به هوش مصنوعی مشغول‌اند، باید اطلاعات خود را از آن به‌روز نگه دارند؛ به همین جهت سایت‌های خبری هوش مصنوعی برای ارائه رویکردهای جدید طراحی شدند.

در این بخش سعی کرده به معرفی تعدادی از مهم‌ترین سایت‌های خبری هوش مصنوعی بپردازیم:

 • Berkeley
 • KDnuggets
 • MIT News

سایت هوش مصنوعی برای معماران

با ورود هوش مصنوعی به جامعه کنونی، بسیاری از امور، همچون پژوهش‌ها و روند پیشبرد پروژه‌های رشته‌های مختلف، دچار تحولی عظیم شده است؛ به‌گونه‌ای که با استفاده از سایت هوش مصنوعی، می‌توان منجر به تسریع و سهولت این روند شد.

رشتة معماری باتوجه‌به اطلاعات ورودی‌ متنوعی که دارد، همواره با پروژه‌ها و پژوهش‌های مختلفی مواجه بوده است؛ به همین جهت سایت‌هایی با ابزار هوشمند طراحی شد تا با دادن ایده به دانشجویان و افراد فعال در این حوزه، سبب پیشبرد ساده‌تر این اهداف شوند.

در این بخش معروف‌ترین سایت‌های هوش مصنوعی مناسب معماران را معرفی کرده‌ایم.

 • ARCHITECHTURES
 • Luma
 • Kaedim

سایت هوش مصنوعی برای برنامه‌نویسی

با امکاناتی که سایت هوش مصنوعی در اختیار گروه برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان قرار داده است، شاهد استقبال روزافزون این دست افراد از ابزارهای هوشمند هستیم؛ به‌گونه‌ای که با بهره‌گرفتن از این ابزار، می‌توانند پروژه‌های خود را کارآمدتر و سریع‌تر پیش برده و پیشنهاداتی را جهت بهتر کردن قطعه کدهای خود دریافت کنند.

در این بخش سعی کرده بهترین سایت‌های هوش مصنوعی برای برنامه‌نویسی را معرفی کنیم.

 • Amazon Code Whisperer
 • Replit
 • Tabnine
 • CodeWP

سایت هوش مصنوعی برای نوشتن مقاله

امروزه بسیاری از سایت‌های هوش مصنوعی جهت نوشتن و بهبود کیفیت مطالب مختلف طراحی شده‌اند تا با ارائه ایده‌ها و عناوینی جذاب برای محتواها و مقاله‌ها، به کاربران خود این فرصت را دهند متنی منسجم و مرتبط با موضوعی که مدنظرشان است تولید کنند.

برخی از سایت‌های پرطرف‌دار برای نوشتن مقاله به شرح زیر است:

سایت هوش مصنوعی برای تغییر صدا

یکی از مهم‌ترین کاربردهای هوش مصنوعی، امکان تغییر صدا و تولید صدایی جدید است؛ به‌طوری که می‌توان با بهره‌گرفتن از این قابلیت، صدایی مشابه صدای دیگران ساخت و به هنگام تولید محتوا در بستر اینترنت و شبکه‌های اجتماعی از آن استفاده کرد.

چرا که بسیاری از افراد تمایلی به استفاده از صدای خود در محتواهای صوتی و ویدئویی خود ندارند و این سایت‌های هوش مصنوعی برای رفع دغدغة آن‌ها بسیار مناسب و کاربردی است.

در این قسمت به معرفی چند سایت هوش مصنوعی کاربردی در همین راستا پرداخته‌ایم.

سایت هوش مصنوعی برای یادگیری زبان

نیاز روزافزون انسان‌ها به یادگیری و تسلط بر زبان بین‌المللی و دیگر زبان‎‌ها و همچنین تأکیدی که بر آموزش‌های کوتاه‌مدت داشتند، منجر به طراحی چندین سایت هوش مصنوعی جهت آموزش زبان‌های مختلف گشت؛ به‌طوری که این آموزش‌ها بر اساس الگوهای هوش مصنوعی و متناسب با نیاز و  درخواست کاربران طراحی شده و با تحلیل سطح پیشرفت آن‌ها، بازخوردهایی را نسبت به روند یادگیری آن‌ها ارائه می‌کنند تا سبب بهبود عملکردشان در یادگیری زبان شوند.

در این بخش تعدادی از بهترین سایت‌های هوش مصنوعی برای آموزش زبان‌های جدید را معرفی کرده‌ایم.

سایت هوش مصنوعی برای حل ریاضی

باتوجه‌به گسترده بودن علم ریاضی و دشواری مواجهه با آن برای اکثر مردم، چندین سایت هوش مصنوعی با دستاوردها و رویکردهایی جدیدش به کمک این دسته از افراد آمده است؛ به‌گونه‌ای که درک مسائل ریاضی و  نحوة یادگیری آن را برای دانش‌آموزان و دانشجویان با تحولی بزرگ همراه کرده است.

این ابزارهای هوشمند با جذاب‌تر و لذت‌بخش کردن یادگیری مسائل و علم ریاضی، سبب آسان‌شدن هرچه بیشتر درک مسائل ریاضی شده است؛ به همین جهت در این قسمت سعی کرده تعدادی از محبوب‌ترین و بهترین سایت‌های هوش مصنوعی حل مسائل ریاضی را معرفی کنیم.

 • Socratic
 • Photomath
 • Maple Calculator

سایت هوش مصنوعی برای نوشتن رزومه

از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین دستاوردهای هوش مصنوعی، ارائه ابزارهایی جهت نوشتن رزومه است؛ چرا که بسیاری از مردم به دنبال نوشتن رزومه‌هایی حرفه‌ای و گیرا هستند تا شانس خود را برای استخدام در مشاغل مختلف یا موقعیت‌های تحصیلی افزایش دهند؛ در راستای تحقق این هدف تعدادی سایت هوش مصنوعی جهت نوشتن رزومه‌های کامل طراحی شده‌اند که در این بخش بهترین آن‌ها را معرفی کرده‌ایم:

سایت هوش مصنوعی برای طراحی لوگو

یکی از دغدغه‌ها و چالش‌هایی که هر طراح با آن مواجه است، طراحی لوگوهای مناسب کسب‌و‌کارها و شرکت‌های تجاری است؛ به‌منظور رفع این دغدغه، ابزارهای هوش مصنوعی متنوعی پا به عرصه گذاشته و با  گرفتن داده‌های اولیه نظیر نام برند و سپس مشخص‌کردن تنظیماتی همچون فونت و رنگ مدنظرتان، چند لوگوی متنوع را طراحی و به شما پیشنهاد می‌کنند.

در این بخش چندین سایت هوش مصنوعی جهت طراحی لوگوی اختصاصی و دلخواهتان معرفی کرده‌ایم:

 • Wix Logo Marker
 • DesignEVO
 • LogoAI

سایت هوش مصنوعی برای ترجمه

ترجمة زبان‌های مختلف از دیگر امکانات ارزشمندی است که هوش مصنوعی در اختیار بشریت قرار داده است؛ به‌گونه‌ای که با تشخیص زبان ورودی اولیه و سپس با تحلیل و بررسی آن، به زبانی که مدنظر کاربر است ترجمه کرده و با فرمت صوت یا متن، در اختیار آن قرار می‌دهد.

یکی از ویژگی‌های مثبت این ابزار هوشمند، ارائه نهایی متن‌ها در قالبی مرتب و منسجم است. در ادامه چندین سایت هوش مصنوعی مناسب برای ترجمه را معرفی کرده‌ایم تا افراد فعال در حوزه ترجمه و نویسندگی با کمک این ابزار هوشمند، کیفیت عملکرد خود را در کمترین زمان ممکن بالا ببرند.

 • Bing Microsoft Translator
 • Google Translate
 • Reverso

سایت هوش مصنوعی برای طراحی داخلی

یکی از مهم‌ترین حوزه‌هایی که در پروژه‌ها و روند امور خود، از ابزار هوش مصنوعی استفاده می‌کند، حوزه طراحی و دکوراسیون داخلی است؛ زیرا با کمک سایت‌های هوش مصنوعی دیگر نیازی به هزینه وقت و انرژی جهت طراحی دستی ساختمان‌ها نیست و کافی است تنها با مطرح‌کردن ویژگی‌های دکوراسیون داخلی مدنظرتان در سایت هوش مصنوعی، طرح نهایی را مطابق با انتظاراتی که داشتید دریافت کنید.

به‌منظور تحقق این هدف، در این بخش دوتا از معروف‌ترین و پرکاربردترین سایت‌های هوش مصنوعی را در حوزه طراحی داخلی معرفی کرده‌ایم.

بهترین سایت هوش مصنوعی برای طراحی سایت

امروزه علی‌رغم روش‌های زیادی که برای طراحی سایت وجود دارد، طراحی سایت به کمک ابزار هوشمند، یکی از سریع‌ترین و آسان‌ترین راه‌های طراحی یک سایت کامل و جامع است؛ چرا که چندین سایت هوش مصنوعی با ابزار متنوعی که در اختیار کاربران خود می‌گذارند، بستری را فراهم کرده‌اند تا بتوانند صفر تا صد طراحی وب‌سایت مشاغل خرد خود را با استفاده از این ابزار هوشمند، انجام دهند؛ به‌منظور پیشبرد این هدف و آشنایی افراد علاقه‌مند به طراحی سایت، چند سایت هوش مصنوعی مناسب طراحی سایت را در این قسمت معرفی کرده‌ایم.

 • DomainWheel
 • Durable
 • 10Web

بهترین سایت هوش مصنوعی برای سئو

باتوجه‌به تصمیم‌گیری‌ای که گوگل در خصوص دیده‌شدن یا پنهان‌کردن محتواها، بر اساس اصول سئو دارد، بهتر است محتواهایی را تولید کنید که این اصول در آن‌ها لحاظ شده باشد تا از محتواهای رقبای شما برتر بوده و دیده شود؛ به همین منظور بسیاری از افراد برای تقویت کیفیت سئوی کسب‌و‌کاری که دارند بسیار هزینه می‌کنند.

درصورتی‌که ابزار هوشمند متنوعی برای کمک به این امر طراحی شده‌اند که می‌توانید بدون هزینه و در کمترین زمان ممکن، محتواهایی با رعایت اصول سئو تولید کنید. در این قسمت چندین هوش مصنوعی مناسب برای سئو را معرفی کرده‌ایم.

 • AlliAI
 • Pro Rank Tracker
 • INK

بهترین سایت هوش مصنوعی برای تولید ویدئو

امروزه در رسانه‌های اجتماعی شاهد ویدئوهایی جذاب و خلاقانه‌ هستیم که کپی یا برگرفته از ویدئوهای ماقبل خود نیست؛ به‌گونه‌ای که هرکدام پیام خود را با روشی خاص القا کرده و با همین تمایز، در جذب بسیاری از مخاطبان موفق عمل می‌کند.

ازآنجایی‌که چندین ابزار و سایت هوش مصنوعی در راستای تحقق این امر طراحی شده‌اند، گمان می‌شود اکثر این ویدئوها به‌واسطة همین بستر تولید شده‌اند؛ به همین جهت تعدادی از این سایت‌های هوش مصنوعی را در این قسمت معرفی کرده‌ایم.

بهترین سایت هوش مصنوعی برای امنیت وب‌سایت‌ها

تأمین امنیت وب‌سایت‌ها یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های طراحان سایت است؛ چرا که اگر اصول کافی رعایت نشود امکان هک اطلاعات سایت وجود دارد؛ به همین جهت چند سایت هوش مصنوعی را که برای بهبود امنیت وب‌سایت‌ها مناسب هستند را معرفی کرده‌ایم:

کاربرد هوش مصنوعی در فعالیت‌های مجازی

پس از شیوع کرونا در کشورمان، شاهد افزایش روزافزون انتقال مشاغل و آموزش‌ها به بستر اینترنت و فضای مجازی هستیم؛ به‌گونه‌ای که تحولی عظیم در آموزش‌های مجازی رخ‌داده و افراد بیش‌ازپیش نسبت به آموزش مجازی مشتاق و آگاه شده‌اند.

به همین جهت بسیاری از ابزار هوشمند، طراحی شدند تا با شناسایی نیاز دانشجویان و افراد علاقه‌مند به یادگیری، محتوا و تمرین‌های کاربردی را در اختیارشان قرار دهند.

سایت هوش مصنوعی فارسی رایگان و پولی

همان‌طور که اشاره شد ابزار هوشمند متنوعی پا به عرصة فناوری روز دنیا گذاشته‌اند که هرکدام امکانات خاصی را در اختیار مردم می‌گذارند؛ به‌طورکلی سایت‌های هوش مصنوعی را برای کاربران ایرانی، می‌توان  به سه دستة پولی و رایگان و فارسی‌زبان تقسیم کرد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

سخن نهایی

باتوجه‌ به سیر پیشرفتی از سایت‌ هوش مصنوعی که در جامعة کنونی جاری است، تغییر و تحولی جدید زندگی بشریت را دربرگرفته است؛ به‌طوری که این تحول، منجر به‌سهولت بسیاری از امور و انجام آن‌ها با کمترین اتلاف وقت گشته است.

درواقع می‌توان گفت ابزارهای هوش مصنوعی به‌عنوان یک دستیار قدرتمند جهت آسان‌تر و سریع‌تر کردن روند کارها و مسئولیت‌هایی که ممکن است در طول شبانه‌روز با آن‌ها مواجه شویم، عمل می‌کند.

در این مقاله سعی داشتیم با ارائه و معرفی برخی از معروف‌ترین و پرکاربردترین سایت‌های هوش مصنوعی مربوط به رایج‌ترین حوزه‌های کاری، به شما شناختی نسبتاً جامع دربارة دستاوردها و رویکردهای متنوع این ابزار هوشمند داده تا در انجام امور و پروژه‌های شخصی و حرفه‌ای مختلف خود به کار گیرید و کمترین هزینة مالی و زمانی را متحمل شوید.

سوالات متداول

1. بهترین سایت های هوش مصنوعی فارسی کدامند؟

 • Breathhh
 • Divi AI
 • Midjourney

2. بهترین وب‌سایت‌های هوش مصنوعی تولید عکس کدامند؟

 • MidJourney
 • Craiyon
 • Nightcafe

3. بهترین سایت هوش مصنوعی برای ساخت آهنگ کدامند؟

 • SoundDraw
 • Soundful
 • OpenAI MuseNet
 • Ecrett Music

دیدگاهتان را بنویسید