بک لینک بخریم یا نه؟ مزایا و معایب خرید بک لینک


عناوین مطالب

آیا خرید بک لینک می تواند برای سئو سایت مفید باشد؟ چه بک لینکی باید بخریم که خوب باشد؟ ویژگی های بک لینک خوب چیست؟ بک لینک بخریم یا نه؟

در این مقاله می خواهیم در مورد این صحبت کنیم که آیا خرید بک لینک کار خوبی است و می تواند به رشد سایت و دریافت رتبه های بالا در صفحه نتایج گوگل کمک کند یا خیر.

همانطور که می دانید، خرید بک لینک یکی از کارهایی ست که صاحبان کسب و کاری که یک سایت را راه اندازی کرده اند، برای دریافت نتایج خوب در گوگل و انجام کار مفید روی سئو خارجی سایت خود انجام می دهند.

بسیاری از سایت ها، از جمله ویکی دمی، بسته هایی برای خرید بک لینک قوی و دائمی را ارائه می دهند و تضمین می کنند که این روش می تواند به بالا رفتن ارزش سایت شما منجر شود.

در ادامه می خواهیم این مورد را بیشتر بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید.

آیا خرید بک لینک کار درستی است؟

زمانی که شما می خواهید یک سایت را سئو کنید، عوامل مختلفی وجود دارد که باید بررسی کرده و روی تمام آن حوزه ها کار کنید تا در نهایت بتوانید در کلمات کلیدی مختلف، رتبه های بالا دریافت کنید.

اما جواب اینکه بک لینک بخریم یا نه کاملا به این بستگی دارد که شما چه سرویسی و در چه راستایی این بسته ها را تهیه می کنید. متاسفانه سایت های زیادی وجود دارند که با هدف بک لینک سازی ایجاد شده اند و بسته های متنوعی نیز به صاحبان سایت ها ارائه می دهند اما بسیاری از آن ها به نتیجه ای نمی رسند. بنابراین سوال مهمتر در این حوزه این است که از کجا بک لینک بخریم؟

به طور کلی، بک لینک باعث رشد سایت شما می شود اگر روند بک لینک سازی طبیعی بوده و گوگل آن را به دلیل ارزش زیاد محتوای سایت شما بداند.

نکته بسیار مهم: در پاسخ به اینکه “آیا بک لینک بخریم یا نه؟” باید بگوییم زمانی که شما از سایت های معتبر و البته مرتبط، لینک دریافت می کنید، از نگاه گوگل ارزش بسیار زیادی دارد و می تواند برای نتایج عالی در رتبه گرفتن سایت شما کمک کند.

پس مواردی که در این مسیر باید به آن ها توجه کنید تا نتیجه مورد نظر را دریافت کنید، شامل موارد زیر است:

 1. خرید بک لینک از سایت های معتبر
 2. گرفتن لینک از سایت های مرتبط با حوزه کاری شما
 3. توجه به محتوایی که برای آن سایت می نویسید(کپی رایتینگ)
 4. انتخاب انکر تکست مناسب برای لینک دادن به صفحه

بهترین روش خرید بک لینک چیست؟

شاید تاکنون شنیده باشید که “بک لینک سازی” یک روند سئو کلاه سیاه است که در صورت اطلاع ربات های گوگل از این روند، سایت شما را جریمه می کند. پس در حوزه سئو خارجی سایت، بهترین راه “رپورتاژ آگهی” است که می توان گفت بهترین و ایمن ترین روش برای لینک گرفتن و بالا بردن ارزش سایت است.

بالاخره بک لینک بخریم یا خیر؟

خب با توجه به توضیحاتی که در بالا دادیم، باید تا الان به این نتیجه رسیده باشید که بک لینک خریدن باید یک روند درست داشته باشد تا بتواند در نهایت نتیجه خوبی به شما بدهد. اما باید به یک سری نکات در این راستا توجه کنید:

 • ممکن است سایتی که برای دریافت لینک به آن پول پرداخت کرده اید، لینک شما را بعد از گذشت 6 ماه الی 1 سال پاک کند و این باعث افت رتبه سایت شما می شود. بهتر است بک لینک هایی بخرید که دائمی و یا بلند مدت هستند.
 • برای دریافت لینک به سایت هایی هزینه دهید که می دانید در این راستا قوی عمل کرده اند و گوگل آن ها را از سرپ خارج نمی کند. معمولا سایت های قوی در این حوزه، آن هایی هستند که در طول روز محتواهای زیادی را منتشر کرده و سعی می کنند ارزش سایت خود را نیز در نگاه گوگل حفظ کنند.
 • به محتوایی که برای بک لینک می نویسید، توجه ویژه ای داشته باشید. برای آن وقت بگذارید و به تمام نکات لازم توجه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این راستا می توانید نحوه نوشتن محتوای کپی رایتینگ را مطالعه کنید.

خب حالا به نظر شما بک لینک بخریم یا نه؟ مزایا و معایب این کار را در ادامه می توانید بخوانید.

* مزایای خرید بک لینک

 • افزایش رتبه سایت: بک لینک ها یکی از عوامل مهم در رتبه بندی گوگل هستند. خرید بک لینک می تواند به شما کمک کند تا رتبه سایت خود را در نتایج جستجو به طور موقت افزایش دهید. در این زمان باید روی سئو داخلی سایتتان کار کنید تا رتبه ثابت بماند.
 • افزایش ترافیک: بک لینک ها می توانند ترافیک بیشتری را به سایت شما هدایت کنند. این مورد می تواند یکی از بهترین مزایای خرید بک لینک باشد.
 • افزایش اعتبار: بک لینک ها می توانند به افزایش اعتبار سایت شما کمک کنند. در نهایت هم هدف همین است دیگر!

* معایب خرید بک لینک

 • خطر جریمه شدن توسط گوگل: گوگل خرید بک لینک را ممنوع کرده است. اگر گوگل متوجه شود که شما بک لینک خریده اید، ممکن است سایت شما را جریمه کند.
 • کاهش کیفیت بک لینک ها: بسیاری از بک لینک های پولی بی کیفیت هستند و می توانند به رتبه سایت شما آسیب برسانند. باید برای پیدا کردن سایت مناسب، بررسی های لازم را انجام دهید و اگر در این مورد تخصص لازم را ندارید، بهتر است از خدمات مشاوره سئو بهره مند شده و از یک متخصص در این حوزه کمک بگیرید.
 • هزینه: خرید بک لینک می تواند پرهزینه باشد. البته که این مورد به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد اما در کل هزینه نسبتا بالایی را باید پرداخت کنید.

جمع بندی

اگر تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید، پس احتمالا جواب سوال “بک لینک بخریم یا نه” را گرفته اید و می توانید خودتان بهترین تصمیم را در این زمینه بگیرید.

خرید بک لینک می تواند نتایج بسیار خوبی را برای دریافت رتبه به شما ارائه دهد. اگر بخواهید سایتتان رتبه بگیرد، باید توجه ویژه ای به سئو خارجی داشته باشید. در این حوزه می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ویکی دمی تماس بگیرید.

ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید.

دیدگاهتان را بنویسید