تاثیر ویدئو در سئو سایت + 6 دلیل مهم


افرادی که این مقاله را می خوانند به احتمال زیاد با سئو آشنایی دارند و می خواهند مهارت های سئوی خود را بهبود بخشند. تولید محتوا به روش های مختلفی انجام می شود و سئوی ویدیو یکی از راه های ایجاد محتوای وب سایت است. ویدئو باعث می شود محتوای شما در گوگل بیشتر دیده شود و رتبه شما را افزایش دهد. ویدئو نوعی محتوا است که دنبال کنندگان زیادی دارد و باید به عنوان صفحات محصول یا پست های وبلاگ نشان داده شود سئو در شیراز جزئیات در مورد تاثیر ویدئو بر سئو سایت توضیح دادیم اما در این مقاله با ما همراه باشید تا پس از توضیح مختصری در مورد اهمیت و مفهوم محتوای ویدیویی برای سئو، با راهکارهای بهینه سازی ویدیو در وب سایت ها به زبان ساده آشنا شوید.

تاثیر ویدئو بر سئو سایت

آنچه در این مقاله می خوانیم

آیا ویدئو روی سئو سایت تاثیر می گذارد؟ شما محتوای خود را در قالب های مختلف مانند متن، تصویر، ویدئو و صدا منتشر می کنید تا ببینید کدام یک از این روش ها تاثیر بیشتری در بهینه سازی سئوی شما دارد. استفاده از ویدئو عنصر مهمی از استراتژی تبلیغاتی شرکت ها محسوب می شود و به آنها اجازه می دهد تا با سرعت بسیار بیشتری به اهداف و نتایج مورد نظر خود دست یابند. آمارها نشان می دهد کسب و کارهایی که از محتوای ویدئویی در استراتژی تبلیغاتی خود استفاده کرده اند، نتایج چشمگیرتری نسبت به سایر روش ها داشته اند. سئوی ویدیو تمرین افزایش دید و کیفیت محتوای ویدیویی شما از طریق نتایج موتورهای جستجوی ارگانیک است. برای افزایش تاثیر ویدئو بر سئو سایت، بهتر است به جای آپارات یا یوتیوب ویدیوها را در هاست فایل خود آپلود کنید (برای ارسال در سایت خود) زیرا کاربران با اطمینان بیشتری از اینکه ویدیوها در سایت شما هستند از آنها بازدید می کنند.

دلایلی که چرا ویدئو روی سئو سایت تاثیر می گذارد

همانطور که مشاهده کردید، در پاسخ به اینکه آیا ویدئو در سئو سایت تاثیر دارد؟ تا حدودی به تاثیر ویدیو بر سئوی وب سایت پی برده ایم. حالا دلایل را می خواهیم تاثیر ویدئو بر سئو سایت بیایید نگاه دقیق تری بیندازیم. دلایل به شرح زیر است:

 • گوگل بیشتر از سایر فرمت ها به فیلم ها توجه می کند

در واقع الگوریتم گوگل بر اساس جلب اعتماد کار می کند. از آنجایی که ویدیوها زمان صرف بازدیدکنندگان در وب سایت را افزایش می دهد، قرار گرفتن در معرض طولانی مدت باعث افزایش اعتماد کاربران می شود. بنابراین، اعتماد پایه و اساس تجارت و فروش است و کل مفهوم بازاریابی محتوا بر پایه اعتماد و روابط بلندمدت بنا شده است.

 • ویدیو سایت را جذاب می کند

استفاده از ویدئو و گرافیک متحرک باعث می شود کاربران مدت بیشتری در سایت شما بمانند. از آنجایی که کاربران برای خواندن مطالب طولانی بی تاب هستند، ترجیح می دهند توضیحات لازم را در قالب ویدئو مشاهده کنند. بنابراین تاثیر ویدئو در سئوی سایت بیشتر از تاثیر آن بر متن، عکس یا صدا است.

 • ویدیو کاربران موبایل را جذب می کند

ایجاد محتوای ویدیویی برای وب سایت شما می تواند به کاربران تلفن همراه کمک کند تا مدت بیشتری در سایت شما بمانند و در نتیجه زمان اقامت خود را افزایش دهند. تعداد افرادی که تلفن همراه دارند بیشتر از افرادی است که لپ تاپ یا کامپیوتر دارند. در نتیجه، طبق آمار، 90 درصد از بازدیدکنندگان ویدیو را افرادی با تلفن همراه تشکیل می دهند.

 • ویدئو باعث فروش می شود

یکی از دلایل تاثیر ویدئو بر سئو سایت، افزایش فروش برای صاحبان مشاغل. افزودن یک ویدیو به صفحه محصول یا خدمات می تواند فروش را تا 80 درصد افزایش دهد. تصاویر و ویدئوها مصرف کنندگان را تشویق می کنند تا از محصولات و خدمات یک شرکت یا کسب و کار بیش از هر چیز دیگری استفاده کنند. خدمات و مشاوره طراحی سایت در شیرازاز نظر تاثیر ویدئو بر سئو، می تواند به شما در افزایش فروش کمک کند.

 • به اشتراک گذاری اجتماعی را تشویق کنید

تمامی شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیسبوک، یوتیوب، توییتر و لینکدین قابلیت اشتراک گذاری ویدئو برای کاربران را دارند. وب سایت های رایگان زیادی در ایران مانند تماشا، آپارات و نماشا وجود دارد که می توانید از آنها برای پخش ویدیو استفاده کنید. اشتراک گذاری ویدیوها در شبکه های اجتماعی هویت برند شما را تقویت می کند.

 • ویدیو تبدیل وب سایت را افزایش می دهد

با استفاده از ویدئوها، می توانید کاربری را که از وب سایت شما بازدید کرده است را وادار به ثبت نام در خبرنامه، دنبال کردن یک شبکه اجتماعی، نظر دادن در مورد محصول و در نهایت استفاده از خدمات وب سایت خود کنید. مطالعات نشان می دهد که 74 درصد از مصرف کنندگانی که توضیحات ویدیویی یک محصول را تماشا می کنند، مطمئناً آن را خریداری می کنند.

راه حل های بهینه سازی ویدیوی وب سایت

برای بهینه سازی سئو، تنها ایجاد و اشتراک گذاری ویدیوها کافی نیست، بلکه باید روی سئو کار کنید و وضعیت ویدیوهای خود را در موتور جستجوی گوگل بهبود بخشید. در اینجا ما راه حل های بهینه سازی ویدیو را به شما ارائه می دهیم.

 • بهینه سازی محتوا، جذابیت و کیفیت ویدیو
 • ابتدا کاربران موبایل
 • جذابیت کاور ویدیوی اصلی
 • بهینه سازی امکان مشاهده تصاویر کوچک (THUMBNAIL) یا فایل های عکس و ویدئو
 • ایجاد بستر مناسب برای انتشار ویدئو
 • آپلود ویدیو در چندین پلتفرم
 • یک نقشه سایت ویدیویی ایجاد کنید
 • ارتباط برچسب عنوان محتوا با ویدیو
 • یک توضیح یا توضیح به ویدیو اضافه کنید
 • ویدیوها را در هاست خود آپلود نکنید
 • انواع محتوای متنی در پلتفرم های مختلف
 • با توجه به طولانی بودن ویدیو
 • کاربران را تشویق کنید که ویدیوهای شما را لایک کنند و در مورد آنها نظر بدهند
 • رونویسی ویدیوی خود
 • بازخورد بینندگان ویدیو را در اولویت قرار دهید
 • اگر ویدیوی خود را ندارید، از ویدیوی دیگران استفاده کنید

آخرین کلمه

به طور کلی برای بهینه سازی سایت می توانید با استفاده از ویدئو تعداد بازدیدکنندگان وب سایت خود را افزایش دهید. آیا ویدئو روی سئو سایت تاثیر می گذارد؟ بله همانطور که در متن مقاله مشاهده می کنید “تاثیر ویدئو در سئو سایت” بیشتر از فرمت های دیگر مانند صدا، متن یا عکس است. بهتر است از ویدیو در تمام صفحات محصول و خدمات استفاده کنید، اما چند نکته وجود دارد که باید برای به دست آوردن بهترین نتیجه رعایت کنید. آمارها در دنیای اینترنت نشان می دهد که حدود 55 درصد از کاربرانی که نیازهای خود را در گوگل جستجو می کنند به سمت محتوای ویدیویی می روند. امیدواریم با مطالعه این مقاله نحوه استفاده صحیح از ویدئو در وب سایت و تاثیر آن در افزایش سود و فروش در کسب و کار خود را یاد گرفته باشید.

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای

آیا شما این مقاله را دوست دارید؟


دیدگاهتان را بنویسید