تاثیر ssl بر سئو; گواهی امنیتی بزرگ حاکم


نگاهی اجمالی به اسرار تاریخچه گواهینامه های SSL داشته باشید

گواهی SSL یک پروتکل رمزنگاری است که امنیت ارتباطات اینترنتی را تضمین می کند. SSL توسط Netscape در سال 1994 توسعه یافت و اولین نسخه عمومی آن، SSL2.0، در سال 1995 منتشر شد. اما به دلیل مسائل امنیتی، SSL2.0 به زودی جایگزین شد. اما بعداً SSL 3.0 به طور گسترده در برنامه های تجاری مورد استفاده قرار گرفت.

سرانجام در سال 2006 تاثیر SSL بر سئو بیشتر شد و SSL با استاندارد TLS (امنیت لایه حمل و نقل) جایگزین شد. TLS 1.0 بهبودهایی را نسبت به SSL 3.0 ارائه کرد و بهترین روش رمزگذاری و مذاکره کلید را معرفی کرد. پروتکل TLS مبتنی بر پروتکل SSL است و تقریباً در تمام ارتباطات امن وب استفاده می شود.

آیا استاندارد TLS بر سئو سایت تاثیر می گذارد؟

استفاده از استاندارد TLS (Transport Layer Security) در یک وب سایت تاثیر بسزایی در سئوی آن دارد. در واقع، گوگل و سایر موتورهای جستجوی امروز تمایل دارند وب سایت هایی را که از اتصال ایمن از طریق HTTPS استفاده می کنند، بهتر و قابل اعتمادتر در نظر بگیرند.

همچنین در وب سایت گوگل، وب سایت هایی که از HTTPS استفاده می کنند در نتایج جستجو به عنوان «امن» مشخص می شوند که می تواند نرخ کلیک و رتبه وب سایت در نتایج جستجو را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. اگر نمی دانید نرخ کلیک چیست می توانید به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

انواع گواهینامه های SSL؛ کدام SSL برگ برنده سئوی شماست!

سپس تقریبا تاثیر ssl بر سئو ما صحبت کردیم؛ هنگام انتخاب باید این را در نظر داشته باشم گواهی SSL برای سئوباید با نگاهی بالاتر به نوع گواهی و تاثیر آن بر سئو نگاه کنیم. زیرا گواهینامه های SSL به طور کلی در سه نوع کلی استفاده می شوند.

گواهی SSL تأیید دامنه (DV).

این نوع گواهی SSL فقط صحت مالکیت دامنه را تأیید می کند و اطلاعات اضافی درباره مالک دامنه را تأیید نمی کند. برای سئو، این گواهی ممکن است کمی ضعیف‌تر باشد زیرا گوگل امتیاز بیشتری به گواهی‌ها با تأیید هویت کامل (تأیید اعتبار گسترده و اعتبار سازمانی) می‌دهد.

گواهینامه SSL نوع اعتبار سازمانی (OV).

گواهی تأیید سازمان همچنین صحت مالکیت دامنه را تأیید می کند، علاوه بر تأیید اطلاعات اضافی در مورد مالک دامنه. این گواهی می تواند تاثیر ssl را در SEO بیشتر نشان دهد، اما نه به اندازه گواهی اعتبار سنجی توسعه یافته.

گواهینامه SSL اعتبار سنجی توسعه یافته (EV).

نوع گواهی SSL (EV) بالاترین سطح احراز هویت را فراهم می کند. برای صاحب دامنه، فرآیند احراز هویت بسیار دقیق و زمان بر است. گوگل به این گواهی ها امتیاز بالاتری می دهد و می تواند بهبود قابل توجهی در سئو داشته باشد.

تاثیر ssl بر سئو; چرا باید از گواهی امنیتی استفاده کنیم؟

پس از طی مراحل طراحی سایت، نباید تاثیر SSL بر سئوی سایت و اخذ گواهینامه امنیتی (SSL Certificate) را نادیده بگیرم. در زیر به برخی از دلایل اصلی استفاده از گواهینامه SSL و تأثیر آن بر سئوی وب سایت می پردازیم.

گواهی SSL در سئو; راهی برای ورود به قلب کاربران

گواهی SSL یک لایه امنیتی به وب سایت شما اضافه می کند و ارتباط بین کاربر و سرور را رمزگذاری می کند. این باعث افزایش اعتماد کاربران به سایت شما می شود، زیرا آنها می توانند با اطمینان بیشتری اطلاعات حساس مانند اطلاعات کارت اعتباری یا رمز عبور را وارد کنند.

موتور Google Jet را با خرید SSL هدایت کنید

موتورهای جستجو مانند گوگل توصیه می کنند که وب سایت ها از اتصالات SSL ایمن استفاده کنند. از سال 2014، گوگل SSL را یک عامل مهم سئو در نظر گرفته است. بنابراین، استفاده از گواهی SSL ممکن است بهبود رتبه سایت در نتایج جستجو به شما کمک کند.

تاثیر SSL بر سئو نشانه فرمانروای بزرگ میتی کومان

هنگامی که از گواهی SSL استفاده می کنید، مرورگرها شاخص های امنیتی خاصی مانند نماد غول پیکر Mitty Koeman مانند قفل کردن آدرس وب سایت را نشان می دهند. این علائم به کاربران نشان می دهد که لینک سایت شما امن است و از خطرات حملات هکرها و سرقت اطلاعات محافظت می شوند. این نشانه ها می توانند کاربران را تشویق به بازدید و تعامل بیشتر با سایت شما کنند.

مزایای پروتکل SSL چیست؟

 • رمزگذاری داده ها
 • شناسایی و اثبات هویت
 • اتصال ایمن را اعمال کنید
 • محافظت در برابر حملات MITM
 • تاثیر SSL بر سئو و رتبه صفحه

تاثیر ssl بر سئو و استفاده از HTTPS (نسخه امن پروتکل انتقال ابرمتن) تاثیر مثبتی بر سئو سایت و رتبه بندی صفحات در موتورهای جستجو دارد. در واقع، موتورهای جستجو مانند گوگل ترجیح می دهند صفحاتی را که از اتصال امن HTTPS استفاده می کنند در نتایج جستجو بالاتر رتبه بندی کنند.

در خرید SSL به چه نکاتی توجه کنیم؟

 • به نوع گواهی SSL توجه کنید
 • مدت اعتبار گواهی امنیتی SSL
 • یک تامین کننده انتخاب کنید
 • سازگاری با مرورگر
 • پشتیبانی فنی قوی

چگونه SSL را در وردپرس فعال کنیم، امنیت بی نهایت!

در مورد تاثیر SSL بر سئو و اینکه پروتکل SSL چیست صحبت کردیم. اکنون زمان آن رسیده است که با دنبال کردن مراحل زیر یاد بگیرید که چگونه SSL را در وردپرس فعال کنید:

1. ابتدا باید گواهی SSL را از یک مرجع معتبر دریافت کنید. می توانید این گواهی را از یک مرجع تجاری SSL یا از سرویس های رایگانی مانند Let’s Encrypt دریافت کنید.

2. پس از دریافت گواهی SSL، آن را روی سرور خود نصب کنید. این کار را می توان از طریق کنترل پنل هاست خود مانند سی پنل یا پلسک یا با استفاده از دستورات مناسب در خط فرمان انجام داد.

3. اکنون باید تنظیمات وردپرس خود را برای استفاده از SSL تغییر دهید. برای انجام این کار، وارد داشبورد وردپرس خود شوید و به بخش «تنظیمات عمومی» بروید. در بخش «آدرس وردپرس» و «آدرس سایت»، پیوندها را به «:https//» تغییر دهید.

با انجام این مراحل، SSL در وب سایت وردپرس شما فعال می شود و اطلاعات ارسال شده بین کاربران و سرور شما رمزگذاری می شود.

آیا فعال کردن HTTPS سرعت سایت را افزایش می دهد؟

فعال کردن HTTPS به تنهایی تاثیر مستقیمی بر افزایش سرعت سایت ندارد. HTTPS یک پروتکل امنیتی است که ارتباط بین کاربر و وب سایت را رمزگذاری می کند. افزایش سرعت سایت به بهینه سازی صفحات وب، بهبود عملکرد سرور و انتخاب بهترین شرایط اتصال به شبکه بستگی دارد. برخی از اقدامات برای بهبود سرعت سایت عبارتند از:

 • بهینه سازی تصویر
 • کاهش حجم فایل
 • از فشرده سازی مناسب استفاده کنید
 • استفاده از سیستم های با پهنای باند بالا
 • بهبود عملکرد کد سمت سرور

ssl چیست و چه نقشی در جلب اعتماد مشتریان دارد؟

همانطور که اشاره شد، SSL کوتاه برای “لایه سوکت های امنیک پروتکل امنیتی است که برای برقراری ارتباط امن بین مرورگر کاربر و وب سرور استفاده می شود. SSL با رمزگذاری اطلاعات ارسال شده از دسترسی افراد غیرمجاز به اطلاعات حساس جلوگیری می کند.

تاثیر ssl بر سئو سایت و اعتماد مشتری معیار مهمی است. هنگامی که یک وب سایت از SSL استفاده می کند، ارتباط بین مرورگر کاربر و وب سرور امن است و اطلاعات رد و بدل شده بین آنها امن است. این به مشتریان اطمینان می دهد که اطلاعات حساسی که به وب سایت ارسال می کنند (مانند اطلاعات شخصی، رمز عبور و اطلاعات مالی) امن است و افراد ناشناس نمی توانند به آنها دسترسی پیدا کنند.

گواهی امنیتی SSL چه ربطی به Google Chrome دارد؟

از جمله مرورگرهای اصلی که با گواهینامه های SSL/TLS کار می کنند، گوگل کروم است. Google Chrome از فهرست سازمان‌های معتبر برای تأیید صحت گواهی‌های امنیتی وب‌سایت‌ها استفاده می‌کند. اگر گواهی SSL/TLS وب سایت توسط یک سازمان معتبر صادر نشده باشد، یا گواهی منقضی شده باشد یا با خطاهای دیگری مواجه شود، ممکن است Google Chrome در مورد یک خطر امنیتی هشدار داده و کاربران را تشویق به عدم دسترسی به سایت کند.

راه حل امنیتی گواهی SSL برای دریافت نماد اعتماد دو ستاره

برای دریافت گواهی امنیتی SSL با نماد اعتماد دو ستاره می توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

انتخاب سرور یا نرم افزار SSL

ابتدا باید یک نرم افزار یا سرور SSL را انتخاب کنید که گواهینامه SSL را برای شما صادر کند. می توانید از ارائه دهندگان معروف و قابل اعتماد مانند Comodo، Symantec، GlobalSign و Let’s Encrypt استفاده کنید.

الزامات دو ستاره را بررسی کنید

بررسی کنید که آیا وب سایت یا خدمات شما الزامات نماد اعتماد دو ستاره را برآورده می کند یا خیر. این شامل استانداردهای احراز هویت سازمانی، احراز هویت دامنه و افزونه‌های امنیتی مرتبط است. به طور معمول، تأیید سازمان و تأیید دامنه شامل ارائه مدرک هویت شرکت، اسکن آدرس و اثبات مالکیت دامنه است.

مدارک مورد نیاز برای گواهی امنیتی SSL را ارائه دهید

معمولا برای درخواست گواهی امنیتی SSL دو ستاره باید مدارک لازم را ارائه دهید. این شامل اسناد شرکتی مانند کپی گذرنامه، اسناد هویت تجاری و اسنادی است که تأیید هویت شرکت را ارائه می دهد.

احراز هویت پس از ارائه اسناد گواهی SSL

پس از ارسال مدارک، ارائه دهنده SSL مدارک را بررسی کرده و هویت شما را تایید می کند. این فرآیند ممکن است شامل تماس تلفنی، ایمیل یا بررسی سند باشد.

درخواست گواهی و نصب

پس از احراز هویت، می توانید یک گواهی امنیتی SSL دو ستاره از ارائه دهنده SSL مورد نظر خود درخواست کنید. برای این منظور باید اطلاعاتی در مورد دامنه ها و سازمان خود به همراه CSR (درخواست امضای گواهینامه) ارائه دهید. CSR شامل یک کلید عمومی و اطلاعات هویتی است.

مطالعه و تایید CSR

ارائه دهنده SSL تأیید می کند که CSR شما صحیح است و مطابقت بین اطلاعات درخواستی و CSR را تأیید می کند.

صدور گواهی SSL، رسیدن به ایستگاه پایانی

پس از تأیید CSR و اطلاعات، ارائه دهنده SSL گواهی امنیتی SSL را صادر می کند. این گواهی شامل اطلاعات، نام دامنه، کلید عمومی و امضای دیجیتال شماست.

نتیجه

استفاده از SSL به عنوان یک پروتکل امنیتی برای وب سایت ها تاثیر بسزایی در بهبود سئو دارد. نقش کلیدی نفوذ SSL در سئو به طور مستقیم اعتماد و امنیت را برای کاربران ایجاد می کند و به آنها اطمینان می دهد که ارتباط با سایت از طریق یک اتصال رمزگذاری شده انجام می شود. با در نظر گرفتن این موضوع، پیاده سازی گواهی SSL برای امنیت وب سایت می تواند به طور قابل توجهی رتبه بندی سئو و گوگل را بهبود بخشد. برای این منظور در صورت داشتن سوال در مورد خرید گواهینامه SSL می توانید با تیم فنی یاسومی تماس بگیرید. 1793766996677 خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید