تغییر مسیر چیست؟ انواع تغییر مسیر را وارد کنید


کلمه “redirect” در لغت به معنای تغییر مسیر یا هدایت به مکان جدید است. در اینترنت به تغییر آدرس یک سایت به سایت دیگر ریدایرکت می گویند. گاهی اوقات هنگام جستجوی آدرس در گوگل با خطای 404 مواجه می شوید. این خطای 404 به این معنی است که آدرس سایت شما تغییر کرده و این صفحه دیگر وجود ندارد. اگر شما یکی از کاربران صاحب سایت هستید، باید از این اصطلاح استفاده کنید تغییر مسیر چیست؟ با انواع آن و نحوه استفاده از آن آشنا شوید. در این مقاله بررسی خواهیم کرد تغییر مسیر چیست ما پرداخت می کنیم

تغییر مسیر چیست؟ ( تغییر مسیر )

آنچه در این مقاله می خوانیم

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و عصر اینترنت، همه ما با اینترنت سر و کار داریم و روی اینترنت کار می کنیم. یکی از مهمترین اصطلاحات در طراحی سایت در شیراز، اینترنت و به خصوص در سئو، تغییر مسیر می باشد. URL هایی در صفحات وب وجود دارد و زمانی که می خواهید آدرس سایت خود را انتقال دهید، نیاز به تغییر مسیر دارید. وقتی کاربران روی URL قدیمی کلیک می کنند، یک صفحه خطای 404 دیگر برای آنها باز می شود، اما در صورت تغییر مسیر، کاربر مستقیما وارد صفحه جدیدی می شود که به آن ریدایرکت شده است. در سئو، تغییر مسیر روشی است که در آن کاربران و موتورهای جستجو به طور خودکار به یک آدرس یا وب سایت جدید منتقل می شوند. تغییر مسیرها نقش مهمی در تجارت صاحبان سایت، توسعه دهندگان و حتی جستجوگران دارند.

انواع تغییر مسیر را وارد کنید

در تاپیک تغییر مسیر چیست؟ ? ریدایرکت ها به دسته های زیر تقسیم می شوند:

تغییر مسیر 301 برای انتقال دائمی یک URL به URL دیگر انجام می شود. در این ریدایرکت معمولاً اعتبار صفحه قدیمی به صفحه دیگری منتقل می شود و تاثیر خوبی در سئوی وب سایت شما دارد. هنگامی که می خواهید دامنه وب سایت خود را تغییر دهید می توانید از تغییر مسیر 301 استفاده کنید. در این صورت باید تمامی لینک های وب سایت خود را با آدرس های جدید جایگزین کنید. یکی از کاربردهای مهم ریدایرکت 301 تبدیل آدرس http به https است.

ریدایرکت های 302 زمانی استفاده می شود که صفحات وب سایت شما به دلایلی به طور موقت در دسترس نیستند. با انجام این تغییرات کاربر با خطای 404 مواجه نمی شود و بلافاصله به صفحه مورد نظر منتقل می شود. تغییر مسیر 302 به گوگل نشان می دهد که یک انتقال موقت به یک صفحه جدید وجود دارد. برخلاف ریدایرکت 301، این نوع ریدایرکت موقتی است و با توجه به زمان تعیین شده توسط مدیر سایت فعال یا غیرفعال می شود.

ریدایرکت 307 در واقع همان کاری را که ریدایرکت 302 انجام می دهد انجام می دهد. پروتکل اینترنت http دو نسخه 0/1 و 1/1 دارد و کل وب حول پروتکل http می چرخد. تغییر مسیر 302 در هر دو نسخه 0/1 و 1/1 به خوبی کار می کند، اما تغییر مسیر 307 فقط در نسخه 1/1 به خوبی کار می کند. اگر نیاز به تغییر مسیر موقت دارید، از 302 استفاده کنید.

تغییر مسیر 401 زمانی است که محتوای صفحه به طور کامل حذف شود.

ریدایرکت 451 نوعی خطا است که به کاربران اطلاع می دهد که صفحه یا وب سایت مورد نظر به دلایل قانونی حذف شده است.

ریدایرکت 410 برای جلوگیری از بروز خطای 404 استفاده می شود که به کاربران و موتورهای جستجو اطلاع می دهد که این صفحه یا وب سایت حذف شده است. بنابراین ربات های جستجو متوجه حذف این صفحه می شوند و آن را از نتایج جستجو حذف می کنند.

تازه سازی متا در سطح سرور اتفاق نمی افتد، بلکه در سطح صفحه اتفاق می افتد. تغییر مسیر متا رفرش کند است و برای سئو خوب نیست. این ریدایرکت با یک شمارش معکوس 5 ثانیه ای انجام می شود و این متن را نمایش می دهد: «اگر در عرض 5 ثانیه به صفحه هدایت نشدید، روی این تب کلیک کنید.» تغییر مسیر Meta Refresh در روش های سئو سیاه استفاده می شود.

در این نوع ریدایرکت سرور سایت آفلاین است و کاربران نمی توانند به صفحه سایت دسترسی داشته باشند. نمایش تغییر مسیر 503 می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، مانند نیاز به به روز رسانی، پشتیبان گیری یا پیکربندی نادرست، ازدحام وب سایت.

ریدایرکت 308 تقریباً مانند ریدایرکت 307 عمل می کند، اما تغییر مسیر آن به طور مداوم اتفاق می افتد و اعتبار آدرس قبلی به آدرس جدید منتقل می شود. بهتر است از ریدایرکت 301 برای تغییر مسیر و انتقال دائمی استفاده کنید.

Http Redirect چیست؟

در Http، در صورت نیاز به تغییر مسیر، توسط سرور ارسال می شود. که یک پاس ویژه برای تغییر مسیر به یک درخواست ارسال می کند. تغییرمسیرهای پاسخ دارای کدهای وضعیتی هستند که با 3 شروع می‌شوند و یک هدر حاوی مکان URL برای تغییر مسیر است. هنگامی که مرورگرها یک تغییر مسیر دریافت می کنند، URL جدید را در هدر مکان بارگیری می کند و بدون اینکه کاربر متوجه تغییر مسیر شود آنها را به آدرس و سایت جدید هدایت می کند. زمانی می توانید از Http استفاده کنید که بخشی از سایت مورد نظر شما در حال بازسازی است و می خواهید در دسترس نباشد. یا زمانی که مکان وب سایت را تغییر داده اید و می خواهید بازدیدکنندگان از سایت جدید شما بازدید کنند.

استفاده از تغییر مسیرها

اکنون که فهمیدیم “تغییر مسیر” چیست. و با انواع ریدایرکت ها آشنا شدیم، خوب است کاربرد آنها را هم بدانیم.

  • اگر می خواهید آدرس صفحه را تغییر دهید، توصیه می کنیم آدرس قبلی 301 به صفحه جدید هدایت شود.
  • اگر می خواهید دامنه وب سایت خود را تغییر دهید، بهتر است پس از دریافت دامنه جدید، آدرس دامنه فعلی را به دامنه جدید اشاره کنید. به این ترتیب، علاوه بر حفظ کاربران قدیمی شما، برخی از اعتبارات دامنه فعلی شما به دایرکتوری دامنه جدید منتقل می شود.
  • اگر وب سایت شما دارای چندین صفحه با محتوای یکسان اما URL های متفاوت است، باید تگ ها و صفحات تکراری را حذف کرده و URL آنها را به صفحه اصلی هدایت کنید.

دلایل تغییر مسیر URL ها

به آدرس فوروارد URL می توانیم به 5 دلیل اشاره کنیم:

  • تغییر دامنه ها

یکی از اتفاقات مهمی که برای برندها در سایت می افتد، ثبت دامنه با پسوند مشخص است. این امر باعث می شود رقبای آن برند از دامنه مشابه اما با پسوندهای متفاوت استفاده کنند و به ترافیک سایت لطمه می زند.

  • محتوای تکراری را به محتوای اصلی هدایت کنید

یکی از نکات مهم در سئو که رعایت نکردن آن منجر به جریمه شدن سایت می شود، وجود محتوای تکراری است. از طرفی حذف URL باعث خطای 404 می شود و در صورت وجود محتوای تکراری در سایت یکی از آنها را مقاله اصلی در نظر می گیریم و محتوای ثانویه را به آدرس مقاله اصلی هدایت می کنیم.

هدف گذاری مجدد نقش مهمی در سئو و ساختار سایت دارد. مدیر وب سایت می تواند از Direct برای بهبود وضعیت سایت یا تغییر استراتژی مدیریت سایت استفاده کند. اگر می خواهید آدرس وبلاگ را تغییر دهید و می خواهید آن را به عنوان یک زیر دامنه جداگانه تغییر دهید، باید آن را تغییر مسیر دهید.

  • دامنه قدیمی را به دامنه جدید هدایت کنید

گاهی اوقات کاربران دامنه ای را برای سایت خود انتخاب می کنند و ممکن است انتخاب اول آنها نباشد و بعداً آن دامنه را خریداری کنند. هنگام خرید یک دامنه جدید، می توانیم دامنه قدیمی را به دامنه جدید هدایت کنیم. بنابراین کاربران روی آدرس قدیمی کلیک کرده و به آدرس صفحه جدید می روند و نیازی به انتقال فایل از دامنه ای به دامنه دیگر نیست.

  • یک URL را به URL دیگری هدایت کنید

زمانی که می خواهیم URL های قدیمی را به آدرس های جدید هدایت کنیم، اگر ساختار URL را تغییر دهیم، باید از تغییر مسیر استفاده کنیم. در این مورد، ما باید یک تغییر مسیر 301 را از آدرس قدیمی به URL جدید اجرا کنیم. اگر از ریدایرکت 301 استفاده کنید چون دائمی است در موتور جستجوی گوگل ثبت می شود و تاثیر مثبتی بر سئو دارد. بنابراین کاربران می توانند به راحتی به محتوای مورد نظر خود دسترسی داشته باشند.

نکات مهم در مورد تغییر مسیر

برای استفاده از ریدایرکت 302 سعی کنید صفحات یا سایت هایی که به دلایلی کاملا حذف شده اند را با این روش ریدایرکت نکنید. زیرا به این ترتیب اعتبار و ارزش صفحه حذف شده را به آدرس جدید منتقل نمی کنید. با گذشت زمان، این صفحه از پایگاه داده موتور جستجو حذف خواهد شد. در این موارد می توانید از ریدایرکت 301 استفاده کنید و ارزش و اعتبار صفحات خود را به آدرس جدید هدایت کنید. نکته مهم دیگر این است که هدایت تمامی صفحات حذف شده به صفحه اصلی اشتباه بزرگی است و مدیران سایت نباید این کار را انجام دهند.

نتیجه

به طور کلی، استفاده از روش ریدایرکت در سئو نه تنها به کاربران کمک می کند تا محتوای مورد نظر خود را پیدا کنند، بلکه از تکراری شدن محتوای شما نیز جلوگیری می کند. در این مقاله مفهوم تغییر مسیر چیست؟ انواع تغییر مسیر را وارد کنید ما به شما معرفی کردیم. امیدواریم مطالب این بحث مفید بوده باشد. جزئیات بیشتر در مورد موضوع ریدایرکت صفحه سئو را می توانید در سایت شیراز بیابید.

ادامه مطلب

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای

آیا شما این مقاله را دوست دارید؟


دیدگاهتان را بنویسید