تفاوت آیلتس جنرال و آکادمیک


آزمون آیلتس یکی از این آزمون هاست معتبرترین تست هایی برای ارزیابی مهارت های زبانی آنها دو نسخه آیلتس آکادمیک و جنرال است. تفاوت اصلی بین آیلتس جنرال و آکادمیک هدف اصلی شما از شرکت در آزمون است. در واقع باید از ابتدا مشخص کنید که مدرک آیلتس برای چه کاری نیاز دارید؟ سپس نوع تست یکی را که می خواهید در آن شرکت کنید انتخاب کنید. البته این دو تست در برخی قسمت ها ج چارچوب ساختاری سوالات آنها همچنین تفاوت هایی بین آنها دارند که در ادامه این مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

فهرست عناوین مقاله

درخواست های آیلتس آکادمیک

هدف برگزاری آیلتس آکادمیک، درخواست برای دانشگاه های مختلف و وارد شدن به آنها یا هر دوره انگلیسی محور و.در واقع اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از ایران را دارید، این آزمون محتوای آکادمیک تری دارد و اکثر دانشگاه ها آیلتس آکادمیک را به عنوان پذیرش می کنند. گواهینامه معتبر آنها برای ارزیابی مهارت های زبانی گرفته می شوند. البته سنجش در مراکز آموزشی مختلف پذیرفته می شود ناهمسان و لازم است قبل از اقدام برای اخذ مدرک آیلتس شرایط مراکزی که قصد دارید در آن ها اقدام کنید را بررسی کنید.

برنامه های عمومی آیلتس

نسخه دیگری از آزمون آیلتس، آیلتس جنرال یا آیلتس جنرال این است که محتوای آن مربوط به امتحان دانشگاهی است، به طور کلی و موضوعات علمی را ارزیابی نمی کند بلکه بر موضوعاتی مانند کار کردن، خانواده و هست.بنابراین با توجه به محتوای این آزمون، اثبات آن بیشتر جهت دار است مهاجرت های کاری و غیر تحصیلی در کشورهای انگلیسی زبان استفاده می شود.

تفاوت آیلتس جنرال و آکادمیک

تا حالا با تفاوت بین درخواست آیلتس آکادمیک و جنرال شما ملاقات کرده اید، از جمله مهم ترین تفاوت بین این دو نسخه از آیلتس مورد بحث قرار گرفته است. البته همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد طرح سوالات باید مشابه باشد شباهت ها و تفاوت آنها دارند همانطور که می دانید آزمون آیلتس به طور کلی 4 مهارت نوشتن گوش دادن، خواندن و صحبت کردن ارزیابی می کند اما چگونه سوال بپرسیم در برخی از مقاطع در آیلتس جنرال و آکادمیک با یکدیگر ناهمسان و- در زیر به شباهت ها و تفاوت های آنها خواهیم پرداخت.

بخش ریدینگ آزمون آیلتس

چگونه سوال بپرسیم بخش خواندن در آیلتس آکادمیک و جنرال با یکدیگر ناهمسان و برای پاسخ به سوالات این بخش 60 دقیقه برای هر دو نسخه آیلتس زمان دارید تا این کار را انجام دهید همان خوب.

در آیلتس آکادمیک سه متن نسبتا طولانی با اشیاء آموزشی یا علمی ما این را در مقایسه با آیلتس جنرال داریم پیچیده تر هستند.

ولی در آیلتس جنرال در قسمت اول 2 یا 3 متن کوتاهدر قسمت دوم دو متن و در نهایت متن طولانی ما عمدتاً موضوعات مشترکی مانند به عنوان مثال داریم اخبار، نشریات روزانه و شامل…

بخش رایتینگ آزمون آیلتس

سبک سوال بخش رایتینگ یکی دیگر از تفاوت های آیلتس آکادمیک و جنرال است. برای پاسخ به سوالات این بخش نیز 60 دقیقه برای هر دو نسخه آیلتس زمان دارید تا این کار را انجام دهید همان F. هر یک از تست های موجود دو وظیفه هستند: وظیفه 1 حداقل 150 کلمه و وظیفه 2 حداقل 250 کلمه است.

در نوشتار آیلتس جنرال وظیفه 1 شامل نوشتن نامه و مسئله 2 شامل الف است نوشتن مقاله با اشیاء عمومی پسندیدن هر روز، تبلیغات، کار کردن و بس.

در نوشتار آیلتس آکادمیک وظیفه 1 حاوی متن مرتبط است تجزیه و تحلیل یک نمودار، نمودار یا جدول وظیفه 2 نوشتن یک مقاله با موضوعات است دانشگاهی و علمی است.

بخش شنیداری آزمون آیلتس

بخش Listening در هر دو آزمون مشابه یکدیگر است و تنها تفاوت آنها داخل هستند نوع موضوعات مطرح شده f. به عنوان مثال در آیلتس آکادمیک | بیشتر ▼ سخنرانی های علمی و تخصصی تر زیر سوال می رود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد منابع شنیداری آیلتس و همچنین آموزش کسب نمره بالاتر از 7 در قسمت لیسنینگ مقاله را بخوان “بهترین منابع برای لیسنینگ آیلتس توصیه می کنیم

بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس

چارچوب کلی این بخش مانند قسمت شنیداری در هر دو نسخه آیلتس است همان است و تنها تفاوت در موضوعات مورد بحث است. اون قسمت بین 11 تا 14 دقیقه زمان زیادی می برد. در قسمت اول سوال های شخصی نجیر رشته تحصیلی، سطح تحصیلات، شغل و… قدردانی می شوند.

در قسمت دوم یک نقشه به شما داده می شود یک دقیقه آنها به شما زمان می دهند تا در مورد موضوع بحث کنید من فکر می کنمسپس لازم است دو دقیقه در این مورد صحبت در قسمت آخر در مورد موضوعات سوال پرسیده می شود که باید پاسخ دهید

تفاوت در قسمت ارزیابی آیلتس جنرال و علمی

یکی دیگر از مهم ترین تفاوت آیلتس جنرال و آکادمیک سیستم امتیازدهی این امتحان است. نمرات در بخش ها گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن برای هر دو تست همان خوب اما در بخش خواندن چه 25 درصد این شامل نمره کلی آزمون آیلتس است. تفاوت وجود دارد.

برای مثال فرض کنید در آزمون آیلتس به 30 سوال از 40 سوال به درستی پاسخ داده اید نمره آیلتس جنرال 5 شما و در آیلتس آکادمیک 6 خواهد بود. پس در نظر داشته باشید که بسته به نوع نسخه شما درخواست می کنید، نمره خام شما ممکن است به این معنی باشد ناهمسان آنها دارند

آخرین کلمه

حالا که با تفاوت های این دو تست آشنا شدید شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد کدام نسخه آیلتس سخت تر است؟ مانند آیلتس آکادمیک و جنرال بسیار به یکدیگر شباهت سخت است بگوییم کدام یک سخت تر و از طرفی با توجه به اینکه هر یک از این دو تست برای یک هدف خاص طراحی شده اند، ابتدا باید هدف سپس تصمیم به شرکت در آیلتس بگیرید نوع تست مورد نظر را انتخاب کنید.

اما به طور کلی با توجه به اینکه محتوا آیلتس آکادمیک مباحث علمی را در بر می گیرد و در طول آزمون باید نمودارها و جداول را تحلیل کنیم نسخه آکادمیک پیچیده تر از نسخه عمومی است. برای آشنایی بیشتر با منابع آزمون آیلتس، مقاله “دانلود منابع خودخوان آیلتس با نقشه راهشاید در این زمینه برای شما مفید باشد.

بسته های تحصیلی آیلتس سایت لیموناد این یکی از بهترین انتخاب ها برای آمادگی آزمون آیلتس است نمرات بالای 7 آنها با شما هستند.

آموزش آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید