ثبت بیوگرافی در آموزش حرفه ای گوگل از 0 تا 100


آشنایی با ثبت Google Bio

یکی از خدماتی که گوگل به کاربران خود ارائه می کند، ثبت بیوگرافی در گوگل است. Google ممکن است اطلاعاتی را از کاربران دریافت کند و با دیگران به اشتراک بگذارد. برای اینکه بتوانید بیوگرافی خود را در Google ثبت کنید، باید از حساب Google خود استفاده کنید. گوگل گزینه ای به نام درباره من دارد که به شما امکان می دهد اطلاعات شخصی خود را وارد کنید. این محتوا شامل نام، عکس‌ها، کار، رزومه، مهارت‌ها و اطلاعات دقیق‌تر درباره شما است. این اطلاعات شخصی شما در یوتیوب و گوگل نیز قرار می گیرد. بعد از اینکه آنها را در گوگل نشان دادید، مطالب را مرور کنید و پس از رضایت کامل، می توانید آن را ذخیره کنید و پس از این اقدامات بیوگرافی شما در گوگل ثبت می شود.

چگونه بیو خود را در گوگل ثبت کنیم؟

برای ثبت بیو در گوگل، ابتدا باید هزینه ای پرداخت کنید. این مقدار بستگی به کیفیت کار دارد و هر چه کیفیت بالاتر باشد قیمت نیز بالاتر است. برای این کار باید موارد زیر را انجام دهید.

طراحی وب سایت

طراحی وب سایت شرکتی یا شخصی به شما امکان می دهد هر تصویر یا متنی را که می خواهید در گوگل جستجو کنید. هزینه های طراحی سایت متفاوت است. با هاست و دامنه خود به راحتی می توانید سایت خود را طراحی کنید.

محتوای با کیفیت

ایجاد محتوای بسیار جذاب و قرار دادن آن در صفحه برای فعال نگه داشتن صفحات شما بسیار مهم است. زیرا در این صورت می توانید کاربران بیشتری را به صفحه خود جذب کنید و از نظر موتورهای جستجو رتبه بهتری کسب کنید.

ثبت اطلاعات

برای ثبت بیو خود در گوگل، باید اطلاعات مربوطه را که شامل اطلاعات شخصی، مدارک تحصیلی و رزومه کاری یا عکس ها می شود را دقیقا در قسمت درباره من وارد کنید، در غیر این صورت کاربران دچار اشتباه می شوند.

یک بیوگرافی ویکی پدیا بنویسید

ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا بسیار آسان است و هر کاربری می تواند این کار را انجام دهد. فقط باید مراقب باشید که اگر تجربه کافی ندارید این کار را نکنید زیرا شکست خواهید خورد. قبل از ثبت اطلاعات در ویکی پدیا باید یک حساب کاربری ایجاد کنید و قبل از ثبت اطلاعات به این نکته توجه کنید که آیا این اطلاعات برای عموم مفید است یا خیر.

نوشتن بیوگرافی ویکی پدیا

برای این کار روی گزینه ورود یا ایجاد حساب کاربری کلیک کنید. اگر قبلاً یک حساب کاربری ایجاد کرده اید، می توانید با کلیک برای ویرایش آن وارد قسمت اطلاعات شوید. پس از پر کردن فرمی که این صفحه به شما ارائه می دهد، به راحتی می توانید اطلاعات را وارد کنید. این اطلاعات تا زمانی که محتوا توسط ویرایشگر ویکی‌پدیا ویرایش نشود، نمی‌تواند به کاربر نشان داده شود. برای وارد کردن اطلاعات مراحل زیر را دنبال کنید:

یک صفحه ایجاد کنید

پس از ثبت نام در گوگل، اطلاعات شما در مهمترین صفحات اجتماعی مانند توییتر ثبت می شود. البته امکان استفاده از لینکدین، واتس اپ، تلگرام و فیسبوک برای ایجاد صفحه شخصی نیز وجود دارد.

دستورالعمل های خاص ویکی پدیا را دنبال کنید

ثبت بیو در گوگل نیاز به پیروی از دستورالعمل های خاصی دارد. اگر اطلاعات اشتباه وارد شود، به اعتبار افراد آسیب می رساند و به حریم خصوصی افراد آسیب می رساند. به دستورالعمل های ویکی پدیا برای ضبط اطلاعات توجه کنید:

  • بدون مخاطب، لحن محتوا: برای ثبت اطلاعات در ویکی پدیا، لحن محتوای شما باید کاملاً خنثی باشد. چرا ویکی پدیا خوب نیست و اقدامات کاملا قانونی برای بی احترامی به مردم وجود دارد.
  • اطلاعات مورد نظر قابل تأیید است: ویراستاران ویکی‌پدیا باید اطلاعات را بدون نفی شخصی ویرایش کنند، از سوی دیگر، این اطلاعات باید تأیید شود.

سه مرحله مهم هنگام ثبت بیو گوگل

برای درج بیوگرافی در گوگل، باید سه اقدام مهم را انجام دهید:

اجازه از فرد برای ثبت اطلاعات شخصی

برای درج اطلاعات شخصی یا به اصطلاح بیوگرافی شخص مورد نظر باید خیلی محترمانه از او بپرسید. زیرا در صورت موافقت با این موضوع می تواند اطلاعات مهمی را در اختیار شما قرار دهد. اگر فردی نمی خواهد اطلاعات خود را در گوگل ثبت کند، بهتر است به سراغ شخص دیگری برود.

یافتن منابع اولیه برای سوابق بیوگرافی

توجه داشته باشید که برای ثبت این اطلاعات باید به دنبال منابع معتبر باشید. می توانید تحقیقات خود را از محل سکونت شخص مورد نظر شروع کنید زیرا یکی از معتبرترین منابع هستند. علاوه بر این، کتاب ها، مقالات اینترنتی، خاطرات، فیلم ها و مصاحبه با افراد مشهور می توانند منابع خوبی باشند.

مصاحبه با خود شی

یکی از بهترین اقدامات برای ثبت بیو در گوگل این است که با خود شخص مصاحبه کنید زیرا مستندترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین شرکا، همسر و فرزندان او نیز می توانند اطلاعات موثقی را در اختیار شما قرار دهند.

در صورت نیاز به خدمات بهینه سازی و سئو سایت می توانید از طریق فرم های موجود در صفحه اصلی خدمات سئو یاسئومی سفارش سئو خود را ثبت نمایید.

نکات مهم هنگام ثبت بیوگرافی

قبل از اینکه بخواهید اطلاعاتی در مورد موضوع جمع آوری کنید، باید مراحل زیر را انجام دهید:

ایجاد جدول زمانی از زندگی یک فرد برای ثبت بیوگرافی

هنگام نوشتن بیوگرافی بهتر است جدول زمانی زندگی فرد را در نظر بگیرید و این جدول از بدو تولد او شروع می شود. برای این کار یک خط بلند روی کاغذ بکشید و تمام اتفاقات مهم زندگی فرد را روی آن بنویسید و اتفاقاتی که اهمیت بیشتری دارند را در جدول علامت بزنید.

استفاده از پس زمینه موضوع برای بیوگرافی

برای این کار می توانید از تجربیات زندگی او در دوران دبیرستان یا تحصیل یا حتی از دوران کودکی کمک بگیرید. البته باید خلاق باشید و بخشی از گذشته را بیاورید و سپس به زندگی فعلی او برگردید.

روی رویدادها و نقاط عطف مهم در زندگی سوژه تمرکز کنید

شامل رویدادهایی مانند تولد، مرگ، ازدواج یا حتی یادداشت هایی درباره افراد نزدیک به او باشد. همچنین اتفاقاتی مانند دریافت جایزه، جشنواره یا اجرای موفق در یک فیلم می تواند یکی از این اتفاقات باشد.

ثبت بیو در گوگل

ثبت اطلاعات شخصی افراد مشهور در گوگل بسیار مهم است زیرا اطلاعات نادرست در مورد آنها می تواند اطلاعات نادرستی را به مخاطب منتقل کند. برای کسب اطلاعات دقیق، بهتر است با موضوع مصاحبه کنید، همچنین استفاده از مقالات و کتاب هایی در مورد او می تواند مفید باشد. برای ثبت بیوگرافی در گوگل ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد کنید و وارد قسمت لاگین شوید و پس از پرکردن فرم اطلاعات را ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید