جهان آماده همگام شدن با هوش مصنوعی نیست – راهنمای علم و فناوری


گاردین به نقل از کارشناسان نوشت: «دولت‌ها پیشرفت کافی در تنظیم فناوری هوش مصنوعی نداشته‌اند، زیرا تغییر شرکت‌های فناوری به سمت سیستم‌های خودمختار می‌تواند تأثیر هوش مصنوعی را تا حد زیادی تقویت کند».

به گزارش ایتنا، کارشناسان توضیح دادند که این امر «نیاز دولت‌ها به داشتن سیستم‌های ایمنی را افزایش می‌دهد که در صورت رسیدن محصولات به سطوح ظرفیت معین، منجر به اقدامات نظارتی شود».

در مقاله ای با عنوان “مدیریت خطرات شدید هوش مصنوعی در میان توسعه سریع”، کارشناسان افزایش بودجه برای نهادهای تازه ایجاد شده مانند مؤسسه ایمنی هوش مصنوعی در بریتانیا و ایالات متحده را توصیه می کنند.

آنها همچنین توصیه کردند که شرکت‌های فناوری مجبور به انجام ارزیابی‌های دقیق‌تر ریسک و محدود کردن استفاده از سیستم‌های هوش مصنوعی مستقل در نقش‌های کلیدی در جامعه شوند.

در حالی که سیستم‌های هوش مصنوعی پیشرفته می‌توانند به درمان بیماری‌ها و بهبود استانداردهای زندگی کمک کنند، اما خطر برهم زدن ثبات اجتماعی و امکان جنگ خودکار را نیز به همراه دارند زیرا صنعت فناوری به سمت توسعه سیستم‌های خودمختار حرکت می‌کند که یک تهدید بزرگ است.

این مقاله تحقیقاتی از شرکت‌ها می‌خواهد که تمرکز خود را به سمت توسعه سیستم‌های هوش مصنوعی عمومی که می‌توانند به طور مستقل عمل کرده و به اهداف دست یابند، تغییر دهند، به‌ویژه از آنجایی که افزایش قابلیت‌ها و خودمختاری ممکن است به زودی تأثیر هوش مصنوعی را به شدت افزایش دهد.

این گزارش نشان داد که خطرات بالقوه ای مانند آسیب های اجتماعی گسترده، استفاده های مضر و از دست دادن غیرقابل برگشت کنترل انسان بر سیستم های هوش مصنوعی، انسان ها را تهدید می کند، که توسعه بی رویه این فناوری ها می تواند منجر به به حاشیه رانده شدن یا انقراض بشریت شود.

سخنگوی دولت بریتانیا گفت: ما با ارزیابی مندرج در مقاله تحقیقاتی گروه متخصص هوش مصنوعی موافق نیستیم.

وی افزود: اجلاس این هفته هوش مصنوعی در سئول نقش مهمی در ایجاد میراث اجلاس بلچلی پارک خواهد داشت و طیفی از شرکت‌ها رهبران جهان را در مورد نحوه اجرای تعهدات خود در بلچلی آگاه می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که تعهداتشان انجام می‌شود. “ایمنی مدل های آنها.”

این مقاله تحقیقاتی در اجلاس هوش مصنوعی که سال گذشته در لچلی پارک انگلستان برگزار شد، ارائه شد و خاطرنشان کرد که کارشناسانی مانند یووال نوح هراری، شیلا مک‌الریث، استاد هوش مصنوعی در دانشگاه تورنتو، و داون سانگ، استاد دانشگاه تورنتو دانشگاه تورنتو، این سند را نوشت و به روز شد تا شامل پیشنهادات و اقدامات اولیه مورد توافق کشورها در اجلاس باشد.

این مطلب از سایت ایتنا جمع آوری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید