حذف بک لینک سایت اسپم و تاثیر آن بر سئو سایت


بک لینک های اسپم معمولا به سئو سایت آسیب می رسانند و مدیر سایت باید این بک لینک ها را به طور مرتب بررسی کند. حذف لینک های مخرب برای حفظ تلاش های سئو وب سایت شما ضروری است. لینک های مخرب لینک های غیر طبیعی هستند که به رتبه وب سایت آسیب می رسانند و می توانند وب سایت شما را توسط گوگل جریمه کنند. بک لینک های بد به دلایل زیادی ایجاد می شوند. در زیر به نحوه حذف ارجاعات اسپم و یادگیری دلایل ایجاد یا خرید ارجاعات pbn می پردازیم.

اسپم بک لینک چیست؟

تقریباً تمام بک لینک هایی که به وب سایت شما مرتبط نیستند به عنوان بک لینک های مخرب طبقه بندی می شوند. همچنین بک لینک هایی وجود دارد که باید تا حد امکان از آنها اجتناب شود:

  • لینک هایی از دامنه های جریمه شده
  • لینک از سایت های جعلی و نامناسب مانند سایت های قمار و …
  • لینک از سایت های خارجی
  • تعداد زیادی لینک از سایت های غیر مرتبط

لینک های مخرب چگونه ایجاد می شوند؟

دلایل زیادی برای ایجاد لینک های مخرب وجود دارد. به عنوان مثال، شرکت SEO که با آن کار می کنید و وب سایت شما را بهینه می کند، می تواند این کار را انجام دهد. گروه‌هایی هستند که لینک‌های مخرب را جمع‌آوری می‌کنند و آن‌ها را برای افزایش رتبه‌بندی فوری به مشتریان خود ارائه می‌کنند. ممکن است با برخی از شرکت های سئو مواجه شوید که از دستورالعمل های وب مستر پیروی نمی کنند. ارتباط با این شرکت ها می تواند به سلامت وب سایت شما آسیب جدی وارد کند.

یکی دیگر از دلایل ایجاد بک لینک های اسپم، رقبای شما هستند. صاحبان وب سایت ها و کارشناسان سئو تمام تلاش خود را برای رتبه بندی وب سایت های خود در صفحه اول گوگل و سایر موتورهای جستجو انجام می دهند. اما متاسفانه برخی از رقبای شما ممکن است از حملات منفی سئو علیه وب سایت شما استفاده کنند.

ایجاد بک لینک های اسپم برای یک وب سایت رایج ترین روشی است که برای از بین بردن و کاهش رتبه وب سایت های برتر استفاده می شود. اما نگران نباشید، می توانید با بررسی مداوم وب سایت خود این لینک ها را حذف کنید. همچنین اگر وب سایت بزرگی دارید می توانید از کارشناسان سئو اصفهان و شرکت های معتبر سئو کمک بگیرید.

چرا حذف بک لینک های اسپم برای سئو مهم است؟

بک لینک های بد می توانند تاثیر منفی بر رتبه وب سایت شما داشته باشند و اگر گوگل متوجه شود که سایتی تعداد زیادی از این بک لینک ها را دارد، حتی ممکن است وب سایت را از نتایج جستجو حذف کند. عدم حذف لینک های هرزنامه می تواند منجر به جریمه سایت از طریق الگوریتم های گوگل شود.

گوگل به طور مرتب وب سایت ها را رصد می کند و همانطور که بک لینک های سالم و طبیعی می توانند رتبه وب سایت شما را افزایش دهند، بک لینک های مضر نیز می توانند به سئو وب سایت شما آسیب بزنند و رتبه وب سایت شما را کاهش دهند.

روش های تشخیص هرزنامه و لینک های مخرب

چندین راه برای شناسایی لینک های مخرب وجود دارد:

  • شما یک هشدار از Google Webmaster در مورد یک بک لینک مخرب به یک وب سایت دریافت می کنید.
  • اگر ترافیک ارگانیک ورودی سایت شما به طور ناگهانی کاهش یافته است، الگوریتم پنگوئن گوگل شما را جریمه کرده است و احتمالاً به این دلیل است که بک لینک های اسپم را حذف نکرده اید.
  • با استفاده از ابزارهایی مانند Moz، Ahrefs، SEMRush می توانید بک لینک های سایت خود را مشاهده کنید. این ابزارها همه لینک ها را بر اساس تعریفشان در گروه بک لینک های بد پرچم گذاری می کنند. هر کدام از این برنامه ها از معیارهای مختلفی استفاده می کنند.

روش های حذف هرزنامه و لینک های سایت مخرب

هنگامی که بتوانید بک لینک های بد را از بک لینک های خوب جدا کنید، باید فورا آنها را حذف کنید. روش های زیادی برای حذف لینک های هرزنامه وجود دارد:

با مالک سایت تماس بگیرید: ممکن است پیوندهای مخربی داشته باشید که خودتان نتوانید آنها را حذف کنید. بهتر است با مدیران این سایت ها تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید.

نادیده گرفتن بک لینک ها: وقتی لیست بزرگی از بک لینک های مخرب وجود دارد، می توانید از گوگل بخواهید که آن بک لینک ها را نادیده بگیرد. البته این باید آخرین راه حل شما باشد و اگر با روش های دیگر نمی توانید لینک های مخرب را حذف کنید از این راه استفاده کنید. توجه داشته باشید که انکار ارجاعات به شما کمکی نمی کند تا از جریمه الگوریتم پنگوئن جلوگیری کنید و نمی توانید رتبه های از دست رفته را به دست آورید. اگر توسط گوگل جریمه شده اید، باید تمام لینک های مخرب را به صورت دستی حذف کنید.

نیازی به حذف همه مراجع تصادفی یا موقت نیست. بسیاری از مردم بر این باورند که باید پیوندهای “اسپم” با کیفیت پایین را شناسایی و حذف کنند. آنها معتقدند که اگر این کار را نکنند، می تواند باعث از دست دادن رتبه سایت شود. اما موتور جستجوی گوگل هرگز این روش را توصیه نمی کند. باید سعی کنید اعتماد گوگل را دوباره به دست آورید و کاری کنید که گوگل دوباره شما را به عنوان یک سایت قدرتمند و آسان ببیند.

پس از حذف لینک های مخرب چه کنیم؟

هنگامی که وب سایت خود را از بک لینک های مخرب پاک کردید، می توانید شکایت خود را با گوگل ارسال کنید. این راهی برای اعتراف به اشتباه، تشریح مراحلی است که برای اصلاح مشکل برداشته اید و قول می دهید در آینده به قوانین و دستورالعمل های سئو پایبند باشید.

با این حال، به خاطر داشته باشید که ممکن است دو تا سه هفته طول بکشد تا Google به درخواست شما پاسخ دهد. حسابرسی بک لینک دشوار و زمان بر است، اما ارزش تلاش را دارد. همچنین می توانید از یک شرکت سئوی معتبر که به کلاه سفید و سئوی اخلاقی پایبند بوده و از بهترین روش های بهینه سازی سایت استفاده می کند کمک بگیرید.

آخرین کلمه

گوگل بسیار هوشمند شده است و اکنون می تواند برخی از لینک های سایت های اسپم را نادیده بگیرد. اگرچه گوگل تمام تلاش خود را برای محدود کردن تأثیر منفی سئو بر روی وب سایت ها انجام می دهد، اما هنوز هم این ایده هوشمندانه و مهم است که هر از گاهی بک لینک های خود را بررسی کنید تا بک لینک های ناخواسته را حذف کنید و خسارت پرداخت کنید.

در نهایت پیشنهاد می کنیم تمام رفتارها و حرکات خود را به صورت طبیعی انجام دهید. هرچه رفتار شما طبیعی تر و بدون ریسک باشد، موتورهای جستجو بیشتر به شما اعتماد خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید