دوربین های برنامه ریزی ترافیک در تهران گنجانده شد


من گزارش میدم «اخبار خودرو» به گزارش ایرنا، با پایان تعطیلات نوروزی، دوربین های نظارتی و ثبت ورود و خروج خودروها در برابر محدودیت های ترافیکی و طرح کنترل آلودگی هوا از امروز سه شنبه با سرعتی جدید فعال شد.

افرادی که به صورت روزانه قصد ورود به طرح ترافیک را دارند می توانند به صورت هفتگی، از چهارشنبه هفته قبل و یا به صورت روزانه از طریق سامانه ها، طرح خود را رزرو کنند.

همچنین همانند سال های گذشته هر شهروند تهرانی دارای پلاک 20 روز در محدوده کنترل آلودگی هوا سهمیه تردد فصلی رایگان دارد. همچنین، تنها طرح کنترل آلودگی هوا (زوج و مجرد) در روزهای پنجشنبه هر هفته وجود دارد. در آن روز، تردد از سهمیه 20 روزه خودرو در هر فصل کاهش می‌یابد و به ساکنان طرح ترافیک یک خروج آزاد قبل از ساعت 9 صبح و یک بار ورود رایگان به منطقه بعدی اجازه می‌دهد. .از ساعت 16:00

پیش از این دوربین ها ضبط طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا از 8 اسفند به دلیل تعطیلات نوروزی خاموش شده بود.

همچنین براساس مصوبه شورای شهر تهران نرخ پایه طرح ترافیک از 52 هزار و 500 تومان در سال 1402 به 75 هزار تومان در سال جاری افزایش یافت.

معمولاً 2 طرح «ترافیک» و «کنترل آلودگی هوا» در محدوده مرکزی شهر تهران اجرا می‌شود. زوج سابق و مجرد و رینگ دوم طرح ترافیک و شرط ورود به این محدوده ها و اجتناب از جریمه مالکان خودرو، ثبت نام مالک و مشخصات خودرو در سامانه «تهران من» و شارژ حساب است. از شهروند

محدوده طرح ترافیک شمالی به خیابان مطهری، جنوبی به خیابان شوش، غربی به خیابان کارگر و شرقی به خیابان شریعتی و 17 شهریور و از طرف دیگر طرح کنترل آلودگی هوا نیز از شمال به بزرگراه همت، از شرق به امام (ره) است. بزرگراه علی (ع) از جنوب به بزرگراه بعث و از غرب به بزرگراه نواب و چمران محدود می شود.

زمان شروع طرح همه روزهای هفته به جز پنجشنبه، جمعه و تعطیلات رسمی از ساعت 6:30 صبح و تا ساعت 18 عصر ادامه دارد.

به این پست امتیاز دهید

بازدید: 39 بار
دسته بندی: اخبار خودرو
تاریخ: 3 آوریل 2024
به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید