رئیسی: هزینه در ورزش یک سرمایه گذاری است


به گزارش اینوست دایرکت، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی در مراسم تجلیل از مدال آوران و قهرمانان ورزش ایران در سال 1402 که صبح امروز سه شنبه 28 اردیبهشت ماه در سالن اجتماعات برگزار شد، گفت: خوشحالم که در بین قهرمانان حضور دارم. مربیان و ورزشکاران و مدال آورانی که برای کشور افتخارآفرینی کردند عزیزم. من واقعاً از همه شما تشکر و قدردانی می کنم.

وی ادامه داد: ورزش ضروری است و توسعه ورزش، توسعه سلامت، امید، نشاط اجتماعی و انسجام ملی در جامعه است. به راستی قهرمانی که روی سکو می ایستد و پرچم ایران را به اهتزاز در می آورد باعث خوشحالی مردم می شود و این شادی بسیار ارزشمند و قیمتی است.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود گفت: وقتی عزیزی بر روی تریبون قرار می گیرد مردم خوشحال می شوند. از اینجاست که باید روی گسترش ورزش قهرمانی تمرکز کنیم و زیرساخت های لازم برای توسعه ورزش قهرمانی را فراهم کنیم تا قهرمانان ما دغدغه حضور در میدان و قهرمان شدن را نداشته باشند. تمام خواسته ها و الزامات ورزش قهرمانی باید تامین شود.

ابراهیم رئیسی بر اهمیت سایر حوزه های ورزش تاکید کرد و گفت: ورزش همگانی و ورزش حرفه ای بسیار حائز اهمیت است. ورزش بانوان که در این سالها تمایزات زیادی ایجاد کرده و حضورش مایه مباهات است باید ادامه یابد. ورزش روستایی نیز باید برای رفع بسیاری از مشکلات روحی و روانی جامعه و تامین سلامت مردم اهمیت داده شود.

وی ادامه داد: مزیت ورزش ما این است که با مردانگی و مردانگی همراه است و در بین قهرمانان با ارزش های دینی و ارزش های الهی همراه است. این زیبایی وصف ناپذیری به شخصیت می بخشد. احساس مسئولیت برای یک قهرمان و یک ورزشکار بسیار مهم است. این احساس مسئولیت در قبال جامعه مسلمانان و مستضعفان همان روحیه ای است که عرش و شهدا با فضیلت ورزش به ما آموختند.

رئیسی ادامه داد: بالاترین سکوی قهرمانی متعلق به کسی است که در مقابل رژیم صهیونیستی ایستاده و آمادگی رقابت با این رژیم کودک کش را ندارد. این بالاترین سکوی مسابقات قهرمانی است، حضوری الهام بخش برای قرن ها و نسل ها. قهرمانی و ورزش ما با محتوای ایدئولوژیک و فریادهای ظالم و ستمگر همراه است. آنها به ورزش و قهرمانی معنا می دهند که بسیار مهم است.

رئیس جمهور ادامه داد: مهم این است که شما مظهر «ما می توانیم» هستید. کسانی که به هر دلیلی از جمله معلولیت جسمی و نداشتن برخی امکانات مشکل دارند، با قاطعیت می آیند و قهرمان ملی می شوند. اینها اثرات فرصت است و به این معنی است که ما می توانیم. همانطور که شهدای جبهه ها به ما آموختند، ما می توانیم. شما توانایی های خود را در زمینه های مختلف ثابت کرده اید.

وی افزود: عبادت باید مستمر و همیشه باشد. این توجه همیشه مورد تاکید است و نباید به این جلسه محدود شود. امروز در وزارت ورزش آقای وزیر و معاونان و مدیرانش تلاش می کنند از ورزش حمایت کنند. حمایت از ورزش نیز در دستور کار دولت قرار دارد. در ابتدای کارم به قهرمانان تاکید کردم که در ورزش باید نگاه مدیریتی وجود داشته باشد و در ورزش افرادی باشند که این رشته را به خوبی بشناسند. هم سجادی و هم هاشمی از این گروه هستند و این ورزش را می شناسند. دوستانم از من خواستند که یک مقام سیاسی را در این ورزش قرار ندهم که برای آشنایی با این ورزش وقت بگذارد. خوشحالیم که آقای هاشمی شناخت کاملی از این ورزش داشته و گام های موثری برای رفع مشکلات برداشته است.

وی ادامه داد: یکی از نکات مهمی که باید به آن اشاره کنم باشگاه هایی است که به دست ورزشکاران، پیشکسوتان و قهرمانان سپرده می شود. این یکی از رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب است که پروژه های ورزشی را خود قهرمانان به سرانجام برسانند و دولت نیز از آنها حمایت کند. من همیشه در جلسات بر این موضوع تاکید کرده ام. وظیفه دولت هدایت، پشتیبانی و نظارت است.

ابراهیم رئیسی ادامه داد: عدالت در همه جا و در همه زمان ها لازم است. بر اساس طرح سرزمینی، توسعه تجهیزات در دستور کار است و باید پهنه های مختلفی تعریف شود. مردم باید احساس کنند که توزیع امکانات عادلانه انجام شده است. کشف استعدادها و توجه به حفظ و پرورش آنها بسیار مهم است. این رویداد به جامعه امیدواری می دهد که بدانند از آنها مراقبت می شود. تمام زیرساخت ها برای ورزشکاران است. کاری که در فدراسیون ها و وزارت ورزش، کمیته المپیک و همه ادارات انجام می شود این است که ورزشکاران با اشتیاق و انگیزه وارد کار شوند و گام های موثری در عرصه ورزش بردارند.

وی افزود: تولید ورزش و اقتصاد ورزش باید در کنار همه مسائل مورد توجه قرار گیرد. این اقتصاد باید در خدمت ورزش باشد. منفعت شخصی و زیاده خواهی باید محکوم شود. همه این موارد باید در خدمت ورزشکاران باشد. محصولات ورزشی نباید در حیطه سودجویی و احتکار باشد. من نمی گویم سودی نبرده اند، اما باید از نظر ارتقای کیفیت به آن نگاه کرد.

حجت الاسلام رئیسی ادامه داد: افتخار می کنیم که در سال گذشته بیش از 1000 مدال رنگی کسب کردند و باعث افتخار ما شدند. نقش مربیان و معلمان برای این موفقیت بزرگ است و باید صمیمانه از آنها تشکر و قدردانی کنم. پیشکسوتان را در ورزش نباید دست کم گرفت. این توجه ورزشکاران را به آینده امیدوار می کند. ما به نام آنها احترام می گذاریم.

وی تاکید کرد: امیدوارم چهره های ورزشی بتوانند امید و نشاط را به جامعه بیافزایند و سرمایه اجتماعی را افزایش دهند و با کسب مدال و قهرمانی دل مردم و رهبری فرزانه انقلاب و خانواده های معظم شهدا را شاد کنند.

ابراهیم رئیسی در پایان گفت: آقای وزیر به افزایش اعتبارات ورزش اشاره کردند و من هم بر این موضوع تاکید دارم. خرج کردن برای ورزش هزینه نیست، سرمایه گذاری است. بنابراین هر چقدر هم که هزینه‌های ورزشی افزایش یابد و دولتمردان به درستی هزینه شود، وظیفه‌ای ملی است که بر عهده دولت است که نشاط و نشاط کشور را افزایش دهد.


منبع:


چاپ

دیدگاهتان را بنویسید