راه های افزایش ترافیک وب سایت


افزایش ترافیک وب سایت یکی از مهمترین اهدافی است که تمامی صاحبان کسب و کار یا بهتر است بگوییم افرادی که قصد انجام بازاریابی سئو را دارند از آن پیروی می کنند. در این مقاله سئو تولو به معرفی روش هایی می پردازیم که به شما در افزایش بازدید سایت کمک می کند.

افزایش ترافیک وب سایت یکی از مهمترین عوامل رتبه بندی در گوگل است. این عمل می تواند فروش شما را نیز چند برابر کند.

ارجاعات طبیعی را دریافت یا خریداری کنید

بک لینک ها عوامل موثری هستند که نقش های زیادی در کسب رتبه و ترافیک دارند. بدون استفاده از بک لینک نمی توانید از رقبای خود پیشی بگیرید. بنابراین ارجاع دادن نیاز به دقت و دقت بیشتری دارد. اگرچه راه های زیادی برای ساخت بک لینک وجود دارد، اما حساسیت بالای این قسمت باعث می شود توصیه کنیم اگر در این زمینه حرفه ای نیستید، بک لینک سازی را به متخصصان این حوزه بسپارید. در صورت نیاز به خرید بک لینک طبیعی و دائمی می توانید از سئو طلوع سفارش دهید.

ترافیک را از طریق محتوا افزایش دهید

محتوای سایت شما در واقع زبانی است که با مشتریان و بازدیدکنندگان خود صحبت می کنید. همین امر باعث می شود گوگل به این بخش اهمیت زیادی بدهد و آن را یکی از مهمترین معیارهای رتبه بندی بداند. اگر بتوانید محتوایی ایجاد کنید که ترافیک وب سایت شما را چند برابر کند، قطعاً می توانید فروش خود را بهبود ببخشید و به اهدافی که قبل از ایجاد سایت در ذهن داشتید برسید.

برای افزایش ترافیک از طریق محتوا، فقط به نکات زیر توجه کنید:

ساخت وبلاگ تجاری

فرقی نمی کند سایت شما یک فروشگاه باشد یا یک سرویس، در هر صورت، ساختن یک وبلاگ تجاری می تواند به رشد شما در دنیای پیچیده سئو کمک کند. مطالعه ای که در زمینه سئو انجام شده است نشان می دهد که وب سایت هایی که دارای بخش وبلاگ منظم هستند 50 درصد بیشتر از سایر وب سایت هایی که این بخش را ندارند دیده می شوند.

با داشتن یک وبلاگ منظم و مفید می توانید بازدیدکنندگان بیشتری را جذب کنید. به عبارت دیگر، از این طریق می توانید حس اعتماد را به بازدیدکنندگان خود القا کنید.

ایجاد محتوای همیشه سبز

محتوای همیشه سبز محتوایی است که در طول زمان ارزش خود را از دست نمی دهد. اگر بخواهیم بیشتر توضیح دهیم باید بگوییم که مطالب به دو دسته تقسیم می شوند.

دسته اول محتوا، محتوایی است که فقط برای مدت معینی می تواند بازدیدکنندگان سایت شما را افزایش دهد. اخبار فوری یکی از این مطالب است. از طرفی محتوای دسته دوم هیچ گاه ارزش خود را از دست نمی دهد و مدام مورد تقاضای کاربران است.

از تیترهای جذاب استفاده کنید

اگر بخواهیم یکی از مهم ترین قسمت های مطالب را معرفی کنیم حتما عنوان آن را ذکر می کنیم. عنوان محتوا در واقع اولین بخش بازاریابی شماست. اگر نتوانید این مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارید، نمی توانید ترافیک خود را از طریق محتوا افزایش دهید.

اگر می خواهید ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید، باید از تکنیک هایی مانند استفاده از اعداد، تاریخ و غیره استفاده کنید.

تولید محتوای ویدیویی

افزایش ترافیک سایت تنها زمانی امکان پذیر است که تمام جنبه های تولید محتوا را در نظر بگیرید. شما نمی توانید انتظار داشته باشید که کاربر زمان زیادی را صرف مطالعه و ماندن در سایت با محتوای متنی ساده کند. در چنین شرایطی بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که از تصاویر در صفحه محتوای متنی خود استفاده کنید.

سعی کنید تصاویر زیبا و جذاب را در متن مطالب خود بگنجانید.

تولید محتوای ویدیویی

اگر قصد دارید به گونه ای عمل کنید که ترافیک وب سایت شما به میزان قابل توجهی افزایش یابد، توصیه می کنیم محتوای ویدیویی ایجاد کنید. بسیاری از مردم نمی توانند منتظر خواندن متن وبلاگ باشند. به همین دلیل تصمیم می گیرند ویدیوهایی در این زمینه تماشا کنند. همچنین می توانید با تولید محتوای ویدیویی این مخاطب را شگفت زده کنید.

دیگران را به وبلاگ مهمان خود دعوت کنید

یکی دیگر از استراتژی هایی که می توانید برای افزایش ترافیک وب سایت خود در نظر بگیرید، دعوت دیگران به وبلاگ مهمان خود است. به عبارت دیگر، می‌توانید از دیگر صاحبان وب‌سایت بخواهید که در وب‌سایت شما محتوا ایجاد کنند. به این ترتیب جدا از افزایش ترافیک و بازدید، می توانید به لینک های خارجی نیز کمک کنید.

تولید محتوای مختلف

فقط روی تولید محتوای متنی و بصری تمرکز نکنید. سایت شما باید همه چیزهایی را که کاربران نیاز دارند در اختیار آنها قرار دهد. برای رسیدن به این هدف می توانید از کنفرانس ها، اینفوگرافیک ها و وبینارها نیز کمک بگیرید. به طور خلاصه، سعی کنید با ایجاد محتوای چند رسانه ای، مخاطبان بیشتری را به جامعه هدف خود تبدیل کنید.

افزایش ترافیک وب سایت از طریق سئو

تاکنون تمامی روش هایی که برای افزایش بازدید وب سایت معرفی کرده ایم مربوط به تولید محتوا بوده است. تولید محتوا بخشی از فرآیند سئو است. در واقع می توان گفت همانطور که سئو بدون تولید محتوا ناقص است، تولید محتوا بدون سئو نیز ناقص است.

فرض کنید محتوای طلایی و فوق العاده ای نیز ایجاد کرده اید. آنچه را که باید انجام دهید آیا ایجاد محتوای ضروری می تواند شما را بدون اینکه توسط کاربران دیده شود به اهداف کسب و کارتان نزدیکتر کند؟ قطعا نه.

سئو فرآیندی است که توسط آن وب سایت شما می تواند در نتایج جستجوی گوگل ظاهر شود. اگر اقدامات لازم در این راستا به درستی انجام نشود، تلاش شما در بخش محتوا نیز کاملا بیهوده خواهد بود. یکی از مهم ترین نکاتی که برای افزایش بازدید سایت از طریق سئو باید به آن توجه کرد موارد زیر است:

تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی یکی از مهمترین و اساسی ترین اقدامات سئو است. در طی این فرآیند متوجه خواهید شد که کاربران چه چیزی را بیشتر در گوگل جستجو می کنند. بیشترین جستجوی کلمات مرتبط با حوزه کاری شما چیست؟

با یافتن پاسخ این سوالات می توانید یک استراتژی قوی برای ایجاد محتوای خود داشته باشید و ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید.

از کلمات کلیدی دم بلند استفاده کنید

قطعا هر چه کلمه ای بیشتر جستجو شود، ارزش سرمایه گذاری بیشتر می شود. اما سئوی این کلمات قطعا سخت و دشوار است. حتی ممکن است سالها طول بکشد. بنابراین بهترین کار این است که از کلمات کلیدی طولانی استفاده کنید و از این کلمات کلیدی برای نزدیک شدن به رتبه های اول گوگل استفاده کنید.

قرار دادن کلمات کلیدی در جای مناسب

شما باید بتوانید از کلمات کلیدی مشخص شده در مکان های مناسب استفاده کنید. اگر می خواهید وب سایت خود را رتبه بندی کنید و ترافیک را افزایش دهید، باید بگوییم که قرار دادن کلمات کلیدی در مقدمه، نتیجه گیری، ساعت2 و ساعت1. توضیحات متا و متن جایگزین می توانند در این راه به شما کمک کنند.

بهينه سازي SERP یا صفحه نتایج جستجو

فقط استفاده از کلمات کلیدی متا و عنوان متا نمی تواند شما را به بالاترین سطح برساند. این چیزی است که شما نیاز دارید SERP خودتان را بهینه کنید. با این کار می توانید ترافیک ارگانیک خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. به دو نکته توجه کنید:

  • عنوان متای شما باید کمتر از 60 کاراکتر باشد. سعی کنید کلمه کلیدی را در ابتدای عنوان قرار دهید.
  • توضیحات متا شما باید بین 155 تا 165 کاراکتر باشد.

توجه به لینک های داخلی

گام مهم دیگری که برای به دست آوردن ترافیک وب سایت باید برداشته شود، توجه به لینک های داخلی است. شما می توانید یک تا سه لینک داخلی در هر یک از صفحات محتوای خود اجرا کنید. به این ترتیب علاوه بر افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت خود، می توانید ترافیک را نیز به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

افزایش سرعت سایت

کاربر دوست ندارد زمان زیادی را در انتظار باز شدن وب سایت شما صرف کند. بنابراین اگر سایت شما سرعت ایده آلی نداشته باشد، احتمال پرش کاربران بسیار زیاد است. شما باید بتوانید وب سایت خود را به گونه ای بهینه کنید که کاربر آن را ترک نکند.

ناگفته نماند که در آپدیت های اخیر گوگل، افزایش سرعت سایت یکی از مهمترین معیارهای افزایش رتبه و ترافیک در نظر گرفته شده است.

توجه به سئوی موبایل

اگر بگوییم در سال های اخیر بیشتر جستجوهای اینترنتی از طریق تلفن همراه انجام شده است، دروغ نخواهیم گفت. بنابراین اگر نتوانید، وب سایت خود را در مقابل جستجوگران موبایل از دست خواهید داد. از دست دادن بیش از حد کاربران می تواند شما را از رقبای خود عقب نگه دارد.

مطمئن شوید که وب سایت شما هم برای موبایل و هم برای دسکتاپ بهینه شده است. وب‌سایت‌هایی که برای دستگاه‌های تلفن همراه بهینه‌سازی شده‌اند، ۸۰ درصد ترافیک بیشتری نسبت به سایرین دریافت خواهند کرد.

دسته بندی محتوا

مطالب خود را دسته بندی کنید اگرچه این کار نمی تواند به طور مستقیم ترافیک شما را افزایش دهد. اما بی تاثیر هم نیست. اگر یک وب سایت ساده با دسته بندی های خاص داشته باشید، گوگل شما را به عنوان یک سایت خوب می شناسد و رتبه بندی می کند. رتبه بندی می تواند ترافیک و بازدید شما را چند برابر کند.

به روز رسانی محتوا

از دیگر اقداماتی که می توان برای افزایش بازدید و رتبه وب سایت انجام داد، می توان به به روز رسانی محتوا اشاره کرد. حتی محتوای سبز هم روزی ارزش خود را از دست می دهد و منسوخ می شود. بنابراین، حتی اگر در رتبه اول گوگل هستید، باید به‌روزرسانی محتوای خود را جدی بگیرید تا در موقعیت فعلی خود باقی بمانید. محتوا به روش های زیر به روز می شود:

  • افزایش آمار و اطلاعات
  • کلمات کلیدی جدید را به متن اضافه کنید
  • تغییر محتوای عکس ها
  • توضیحات متا را ویرایش و تغییر دهید

افزایش ترافیک وب سایت از طریق شبکه های اجتماعی

برای ایجاد یک برند موفق، باید در رسانه های اجتماعی و بازاریابی در این زمینه فعال باشید. این اقدامات که بازاریابی رسانه های اجتماعی نامیده می شوند، می توانند ترافیک وب سایت شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. در زیر به این خواهیم پرداخت که چگونه فعالیت های رسانه های اجتماعی می تواند ترافیک وب سایت شما را افزایش دهد.

مطالب را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید

همچنین می توانید محتوایی را که در وبلاگ خود ارسال می کنید در شبکه های اجتماعی برای دریافت ارجاع و افزایش ترافیک از طریق شبکه های اجتماعی قرار دهید. شما نمی توانید انتظار داشته باشید که محتوای عالی شما بدون تبلیغات و تنها با یک انتشار ساده تعداد زیادی بازدید داشته باشد.

اینستاگرام، لینکدین و فیسبوک بهترین شبکه های مجازی برای افزایش ترافیک هستند.

فعالیت در شبکه های اجتماعی

فعالیت شبکه مفید شما با استفاده از نام تجاری شما می تواند بسیار موثر باشد. برای معروف شدن در این زمینه می توانید محتوای تصویری و تصویری فوق العاده ای ایجاد کنید و با مصاحبه با متخصصان حوزه خود گام مثبتی در جهت برندسازی بردارید.

به خاطر داشته باشید که محتوایی که ایجاد می کنید باید در زمان های مناسب منتشر شود. ساختن مداوم محتوا را فراموش نکنید. آنقدر راه برو که روزی به عنوان یکی از بهترین ها در رشته خود شناخته شوی.

برای درخشش بیشتر در این مسیر، باید رقبای خود را بررسی کنید. دلایل موفقیت و شکست آنها را بیابید. طوری عمل کنید که موفقیت شما قطعی باشد.

روش های دیگر برای افزایش ترافیک سایت

راه های دیگری نیز وجود دارد که به افزایش چشمگیر ترافیک وب سایت شما کمک می کند. به عنوان مثال، می‌توانید یک اپلیکیشن رایگان با نام تجاری خود راه‌اندازی کنید، یک وبینار را میزبانی کنید یا برای تبلیغات غیر دیجیتالی هزینه کنید.

شرکت در انجمن های آنلاین یا حتی راه اندازی یک انجمن آنلاین می تواند در این مسیر کمک کند.

مهمترین ابزار سئو برای افزایش بازدید سایت

حالا وقتی قصد افزایش ترافیک وب سایت خود را دارید، خوب است از ابزارهای محبوب سئو استفاده کنید که می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

تو استفاده میکنی تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل می توانید مهم ترین معیارهای گوگل را ردیابی کنید. می توانید جستجوهای خود را با استفاده از کنسول جستجو ردیابی کنید. همچنین می توانید با استفاده از برنامه های ارزیابی وب سایت، سایت خود را تست کنید و نقاط قوت و ضعف آن را کشف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید