سئو خارجی چیست؟ | بهترین نکات تخصصی سئو سایت ⭐️ بهبود Seo


در فضای مجازی و دیجیتال نمی توان فردی را پیدا کرد که در این حوزه فعالیت داشته باشد؛ اما از مزایای سئو اطلاع نداشته باشد. سئو تاثیر بسزایی در بالا بردن میزان فروش وب سایت شما دارد. البته سئو دامنه بسیار گسترده ای دارد که ما قصد داریم شما را با سئو خارجی آشنا کنیم. اگر شما بتوانید سئو خارجی را به خوبی در وب سایت خود پیاده سازی کنید قطعا نسبت به رقبا جلوتر هستید. اگر علاقمند هستید که در کسب و کار خود پیشرفت کنید این مقاله را با دقت تا انتها مطالعه کنید.

معرفی سئو خارجی

قبل از هر چیزی باید بدانید که سئو خارجی چیست؟ نام دیگر این سئو به است. سئو مجموعه اقداماتی است، که منجر به بهبود وضعیت سایت شما در موتور های جست و جو می شود. اگر این اقدامات در خارج از وب سایت صورت بگیرند، به آن ها سئو خارجی می گویند. این اقدامات در رتبه بندی صفحات وب سایت شما نقش قابل توجهی دارند. البته این امر زمانی ممکن است که شما بتوانید سئو را به صورت درست اجرا کنید. بعضی فاکتورها و عوامل نیز وجود دارند که سئو خارجی را قدرتمندتر می سازند.

مزایای سئو خارجی

بررسی مزایای سئو خارجی می تواند شما را به درک کاملی از آن برساند. البته شما با بررسی این مزایا به اهمیت اجرای صحیح و خارجی در وب سایت خود پی خواهید برد. با توجه به اینکه مزایای این نوع سئو بسیار گسترده و متنوع هستند. برای آشنایی بیشتر شما به مهمترین آن ها اشاره می کنیم.

  • ارتقاء رتبه سایت در موتورهای جستجو

اگر شما در فضای دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارید، به خوبی می دانید که حیات وب سایت شما به رتبه آن در موتورهای جستجو بستگی دارد.‌ موتورهای جستجو و گوگل تمام اقدامات وب سایت ها را به طور کامل بررسی می ‌کنند. اگر این اقدامات قابل قبول و خوب باشند بر اساس آن ها به شما جایگاه خواهند داد. سئو خارجی از جمله اقداماتی است که از چشم موتورهای جستجو پنهان نمی ماند. شما با بهره گیری از آن می‌ توانید رتبه وب سایت خود را به میزان چشم گیری ارتقا دهید.

  • بالا بردن ترافیک وب سایت 

بالا بردن ترافیک سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد، بسیاری از کسب و کارهای بزرگ هزینه های فراوانی می پردازند تا بتوانند میزان ترافیک وب سایت خود را بالا ببرد؛ اما به راحتی و با کمک سئو خارجی می توان ترافیک وب سایت را بالا برد، البته این ترافیک مزایای زیادی به ارمغان دارد. برای مثال هنگامی که گوگل متوجه این ترافیک شود، جایگاه شما را بهبود می بخشد. به علاوه سایت هایی که ترافیک بالایی دارند از میزان فروش بیشتری نیز برخوردار هستند.

نیاز است که حتماً برای کسب و کار و وبسایت خود علاوه بر حفظ مشتری های قدیمی مشتری جدید جذب کنید. با سئو خارجی می توان مشتری های جدید جذب کرد؛ البته اگر شما این سئو را به خوبی پیاده سازی کنید. می توانید حتی از شبکه های اجتماعی مختلف نیز کاربر به سمت وب سایت خود هدایت کنید. این کاربران اگر از خدمات شما راضی باشند، وب سایت شما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک خواهند گذاشت. طبیعتاً این امر بالا بردن میزان فروش و همچنین دیده شدن را به همراه دارد.

اعتبار فقط برای کسب و کارهای سنتی مهم نیست، بلکه شما در فضای مجازی نیز باید اعتبار زیادی داشته باشید. میزان اعتبار شما حتی برای خود گوگل نیز اهمیت دارد، اگر شما بتوانید اعتماد گوگل را کسب کنید به شما جایگاه بهتری می دهد. همچنین افراد و کسب و کار های مختلف ترغیب می شوند که از اعتبار شما استفاده کنند. بر همین اساس تبلیغات مختلف خود را به شما می سپارند. شما با قرار دادن این تبلیغات درون وب سایت خود می توانید از این راه نیز به درآمد قابل توجهی برسید.

البته به شما توصیه می کنیم که بیش از حد از تبلیغات درون سایت استفاده نکنید؛ زیرا که ارزش سایت را کمی پایین می آورد یا ممکن است برای کاربران حجم زیادی از تبلیغات خوشایند نباشد. البته این اعتبار منجر به سرمایه گذاری افراد در کسب و کار شما نیز خواهد شد. طبیعتاً وقتی یک فرد ببیند شما در گوگل معتبر هستید، سعی می کند خود را با شما شریک کند. از این طریق می توانید برای توسعه کسب و کار خود سرمایه جذب کنید.

عوامل تاثیرگذار بر سئو خارجی

بعضی عوامل وجود دارند که با بهره گیری از آن ها می توان میزان تاثیر سئو خارجی را چندین برابر کرد. البته الزامی است که حتماً این عوامل را به صورت درست اجرا کنید. تا بتوانید از مزایای آن ها بهره مند شوید، هر چقدر در این زمینه وقت بیشتری بگذارید بهتر به نتیجه خواهید رسید. اکنون این عوامل را مورد بررسی قرار می دهیم.

  • تعداد سایت هایی که به شما لینک داده اند

از عواملی که نباید تاثیر آن را بر سئو خارجی نادیده گرفت، می توان به تعداد دامنه هایی که به وب سایت شما لینک داده اند اشاره کرد. گوگل به طور دقیق به بررسی سایت های مختلف می پردازد. بر همین اساس اگر سایت های متنوع به شما لینک بدهند از چشم گوگل پنهان نمی ماند. به عبارتی این لینک ها رتبه شما را جابجا می کنند. دلیل این امر این است که ساختار گوگل بر این اعتقاد بوده که هر چقدر وبسایت های مختلف به سایت شما لینک داده باشد یعنی محتوا سایت شما اعتبار و ارزش بالاتری دارد.

  • تعداد بک لینک ها

تعداد بک لینک ها نیز نقش بسیاری در سئو خارجی دارد اما ابتدا باید بدانید که بک لینک چیست؟ باید بگوییم که بک لینک ها به لینک سایت هایی گفته می شود که درون صفحات مختلف قرار می گیرند. گوگل تمام صفحات مختلف یک وب سایت را بررسی می ‌کند و بک لینک های مختلف را پیدا می کند. هرچه تعداد این بک لینک بیشتر باشد، سایت شما ارزش بالاتری پیدا می کند. البته باید بدانید که فقط تعداد مهم نیست؛ بلکه باید آن ها کیفیت بالایی نیز داشته باشد. بر همین اساس توصیه می‌شود که بک لینک های با کیفیتی بسازید تا بتوانید رتبه سایت خود را ارتقا دهید.

  • اعتبار صفحاتی که لینک داده اند

یکی از فاکتورهای اساسی که گوگل آن را برای بک لینک ها در نظر می گیرد، اعتبار صفحات است. قطعاً هر چقدر این صفحات اعتبار بیشتری داشته باشند گوگل به بک لینک های آن ها نیز اعتبار بیشتری اختصاص می دهد. بر همین اساس برای رسیدن به بازدهی در زمینه سئو خارجی توصیه می شود که در صفحات قدرتمند لینک بسازید تا بتوانید از مزایای بیشتری بهره مند شوید. معمولاً وب سایت هایی که سئو خوبی دارند و نزد گوگل محبوب هستند دارای صفحات بسیار مناسبی برای قرار دادن بک لینک ها به شمار می آید.

  • مرتبط بودن صفحات 

گوگل به عنوان بزرگترین شرکت دنیا فاکتور های مختلفی را برای امتیاز دادن به یک وب سایت در نظر دارد. یکی دیگر از این فاکتورهای اساسی ارتباط بک لینک ها با سایت مورد نظر است.‌ به بیان ساده تر وقتی شما لینک خود را درون یک صفحه قرار می دهید، اگر محتوای آن صفحه با محتوای لینک شما ارتباط بالایی داشته باشد، این امر برای گوگل دارای ارزش بالاتری است. بر همین اساس می توان گفت که سعی کنید صفحاتی برای لینک دادن پیدا کنید که با محتوای شما ارتباط زیادی داشته باشند.

اعتبار وب سایت نیز در سئو خارجی تاثیرگذار است، هر چقدر سایت های بزرگ و شناخته شده به شما لینک دهند گوگل اعتبار شما را به همان اندازه افزایش خواهد داد. البته کاربران نیز بر این اساس علاقمند می شوند که از وب سایت شما دیدن کنند. یعنی وقتی یک کاربر درون یک سایت خیلی مشهور با لینک سایت شما مواجه می شود، توجه آن را جلب می کند که چگونه یک همچنین وب سایتی شما را تبلیغ می کند. پس می توان گفت که اعتبار وب سایت که به شما لینک داده نقش قابل توجهی در ارتقاء رتبه سایت شما دارد.

چگونه در سئو خارجی موفق باشیم؟

چند راهکار وجود دارد که در صورت استفاده از آن ها می توان در سئو خارجی موفق شد. بسیاری از کسب و کارهای بزرگ از این طریق توانسته اند در کسب و کار خود پیشرفت کنند. شما نیز می ‌توانید از این راه ها برای تاثیر بیشتر از سئو خارجی بهره ببرید.‌

  • شبکه های اجتماعی 

بسیاری از افراد در گوگل و موتور های جستجو دیگر زیاد حضور ندارند. اما شبکه های مجازی مختلفی وجود دارد که افراد در آن ها فعالیت گسترده ای دارند. اگر آگاه و زیرک باشید می توانید از این شبکه های اجتماعی نهایت استفاده را ببرید. می توان از این شبکه های اجتماعی مخاطب جذب کنید؛ به عنوان مثال اگر در اینستاگرام فعالیت دارید لینک وب سایت خود را حتماً درون صفحه کسب و کار خود قرار دهید.

به علاوه شما می توانید از روش های جذابی مانند تخفیف ویژه برای جذب مخاطب استفاده کنید؛ به عنوان مثال می توانید یک تخفیف برای خرید اولی ها در سایت قرار دهید و بعد مخاطبین را تشویق کنید که از آن بهره بگیرند. طبیعتاً با این امر کاربران شبکه های اجتماعی Social network مجازی مشتاق می شوند که از خدمات سایت استفاده کنند.

اینگونه می توانید علاوه بر جذب مشتریان جدید ترافیک سایت را نیز بالا ببرید. در این زمینه هر چقدر شما فرد خلاق تری باشید قادر خواهید بود به نتایج درخشان تری برسید. به شما توصیه می کنیم که حتماً در چند شبکه اجتماعی فعالیت داشته باشید. البته فعالیت شما باید مربوط به حیطه کاری شما باشد.

تولید محتوا در هر زمینه ای نقش دارد، البته تولید محتوای بی کیفیت نیز در پایین بردن رتبه وب سایت شما می‌ تواند تاثیرگذار باشد. بر همین اساس توصیه می شود که محتوای با کیفیت و جذاب تولید کنید. البته این محتوا باید مربوط به حوزه فعالیت کاری شما باشند؛ مثلاً اگر در زمینه صنعت ساختمان سازی مشغول به فعالیت است در مورد ساختمان های مختلف و همچنین کارایی آن ها محتوا تولید کنید.

مخاطبان به خواندن محتواهای جدید علاقه بسیاری دارند. البته این محتوا باید به گونه ای باشند که اطلاعات مفیدی را به کاربر انتقال دهد. تولید محتوا فقط مربوط به تولید محتوای متنی نیست بلکه شما باید تصاویر ناب و با کیفیت و همچنین ویدیوهای جذاب تولید کنید. اگر شما در زمینه تولید محتوا دانش کافی را ندارید، می توانید از افراد متخصص و ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

  • فعال کردن قابلیت اشتراک گذاری 

شاید پیش آمده باشد که از محتوایی یک وب سایت خوشتان آمده اما نتوانسته باشید به دلیل طراحی سایت آن محتوا را به اشتراک بگذارید. باید بدانید که قابلیت اشتراک گذاری می تواند نقش قابل توجهی در دیده شدن شما داشته باشد. کاربران معمولاً محتواهای جذاب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می‌ گذارند. شما می توانید از این مزیت نهایت استفاده را ببرید. بر همین اساس برای وب سایت خود قابلیت اشتراک گذاری را فعال کنید.

چه وب سایت هایی می توانند از سئو خارجی استفاده کنند؟

با مطالعه مزایای سئو خارجی هر فردی مشتاق می شود که برای وب سایت خود از آن بهره بگیرد. البته اولین سوالی که با آن مواجه می‌ شود، این است که آیا می تواند از سئو خارجی برای وب سایت خود استفاده کند یا خیر؟ جواب با قاطعیت بله است. فرقی نمی کند که شما چه سایتی داشته باشید و در چه زمینی فعالیت کنید در هر صورت می توانید از سئو خارجی برای پیشرفت و دیده شدن بهره بگیرید.

سخن پایانی

داشتن یک سایت عالی می تواند منجر به کسب درآمد شود اما اگر آن سایت رتبه خوبی در موتورهای جستجو نداشته باشد، نباید انتظار بازدهی از آن داشت. سئو خارجی از جمله اقداماتی است که با آن می توانید نزد موتور های جستجو جایگاه کسب کنید. البته این امر زمانی امکان دارد که شما خدمات سئو خود را به یک مجموعه معتبر بسپارید. مجموعه سامانه فعال شده از جمله مجموعه های فعال در این زمینه است. که علاوه بر تولید محتوا سایت، طراحی سایت و غیره خدمات سئو خارجی نیز را به نحو عالی انجام می دهد. برای دستیابی به تمام مزایای سئو خارجی از خدمات این مجموعه بهره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید