ساخت و خرید ارجاعات PBN (PBN) و 4 نکته ضروری


آیا می خواهید بدانید PBN چیست و چگونه می توانید آن را در وب سایت خود راه اندازی کنید؟ آیا این روش خطرناک است یا خیر؟ اصول استفاده از PBN حرفه ای چیست؟ و … می توانید در این مقاله با ما همراه باشید. همانطور که می دانید یکی از مهم ترین و کلیدی ترین شاخص های افزایش رتبه یک کلمه کلیدی رقابتی بالا و پایین، استفاده از لینک بیلدینگ است، اما این مشکل می تواند منجر به کاهش رتبه و همچنین جریمه شدن سایت شما شود. (البته اگر استفاده از آن را بلد نیستید) به طور کلی تعداد و کیفیت لینک های ورودی به یک سایت یکی از مهم ترین فاکتورهای گوگل در رتبه بندی یک وب سایت است.

اما مدتی است که از مفهوم PBN که مخفف Private Blog Network است که بعدها به Private Backlink Network معروف شد به عنوان یک روش بسیار اصولی و حرفه ای برای افزایش کلمه کلیدی در گوگل یاد می شود، اما این روش به چه معناست؟ به خرید بک لینک pbn با ما بمان.

بک لینک PBN به مجموعه ای از سایت ها و وبلاگ هایی اطلاق می شود که برای تقویت سایت اصلی یا ساخت لینک استفاده شده اند.

pbn pbn چیست؟

همانطور که گفته شد PBN مخفف Private Blog Network است که بعدها به شبکه خصوصی بک لینک معروف شد، اما دلیل این نام چیست؟ لطفا با ما همراه باشید.

شبکه خصوصی وبلاگ نویسی به چه معناست؟

متخصصان سئو از روش های بسیاری برای کسب رتبه اول در نتایج گوگل پیروی می کنند، مانند گزارش خرید، خرید بازخورد edu و موارد دیگر به همین ترتیب، یکی از راه های بسیار موثری که آنها در پیش گرفتند، ساختن وبلاگ های تو در تو بود که همگی به سایت اصلی لینک داده می شدند و به نوعی یکدیگر را تقویت می کردند، زیرا وبلاگ ها رتبه صفحه بالایی دارند. و همچنین از شهرت بسیار بالایی نزد گوگل برخوردار بود. بنابراین، آنها می توانند نتایج بسیار منحصر به فردی به دست آورند. پس از مدت ها گوگل این روش را به خوبی تشخیص داد و ارزش وبلاگ ها را کاهش داد.

شبکه بک لینک خصوصی به چه معناست؟

این بار متخصصان سئو دست ننشستند و پس از کم شدن ارزش این سوال، اقدام به خرید دامنه های ارزان قیمت کردند و به این ترتیب موفق شدند شبکه عظیمی از لینک ها را برای سئو سایت خودت را ایجاد کن

چرا باید PBN داشته باشیم؟ مزایای استفاده از PBN چیست؟

PBN PBN علاوه بر خطرات و مخاطراتی که دارد می تواند بسیار موثر باشد اما چه زمانی می توان از تاثیر مثبت PBN استفاده کرد؟

  • شما می توانید منابع خود را به خوبی کنترل کنید.

اگر از وبلاگ های شخصی برای لینک سازی استفاده می کنید، دیگر نگران نباشید که ممکن است رقبای شما در آنها حضور داشته باشند یا محتوای وبلاگ نقض شود. همچنین اگر برای کلمه ای توسط گوگل جریمه شدید، به راحتی می توانید این موضوع را بررسی کرده و لینک های نامناسب را حذف کنید. برای این کار بهتره مشاوره سئو از افراد متخصص استفاده کنید

  • از دامنه های معتبر و رایگان استفاده کنید.

هر روز دامنه های زیادی رایگان و بلااستفاده می شوند که می توانید از بین آنها مناسب ترین دامنه مرتبط با کسب و کار خود را انتخاب کنید.

  • فرآیندها بسیار ساده می شوند.

برای دریافت لینک از بسیاری از سایت های بزرگ باید شرایط بسیار سختی را پشت سر بگذارید، شرط آن این است که مدیر آن وب سایت را پیدا کنید و پس از چانه زنی های زیاد برای مبلغ یا تعداد لینک های دریافت شده به نتیجه صحیح می رسند، اما با استفاده از وبلاگ ها یا وب سایت های شخصی عملا این مشکل را به راحتی برای شما قابل حل می کنند.

چگونه گوگل ارجاعات PBN را شناسایی و جریمه می کند؟

بدون شک ایجاد یک سیستم شبکه و گرفتن لینک از آنها می تواند یک بازی بسیار هیجان انگیز و هیجان انگیز اما خطرناک باشد! چرا؟ زیرا پس از شروع بازی، کارشناسان و الگوریتم های گوگل در یک سمت قرار می گیرند. حال برای گذر از این بازی با افتخار و ایمن باید نکاتی را به خوبی رعایت کنید، اما این نکات چیست؟ در ادامه به ارائه این نکات می پردازیم.

1- دامنه های با یک هویت!

یکی از معیارهای اصلی گوگل برای شناسایی سیستم شبکه، بررسی فضای هوایی دامنه ها است. اگر تمام وب سایت های شبکه ای که با هدف تقویت و ایجاد لینک ایجاد می شوند، مالکیت یکسانی داشته باشند یا توسط یک شرکت واسطه ثبت شده باشند، به راحتی می توان به عمق ماجرا پی برد.

برای رفع این مشکل به شما پیشنهاد می کنیم دامنه های خود را از افراد دیگر ثبت کنید، در این صورت می توانید نتیجه بهتری بگیرید. همچنین می توانید اطلاعات Whois سایت ها را مخفی کنید که هزینه های اضافی نیز برای شما به همراه خواهد داشت که ما توصیه نمی کنیم.

** قرار دادن چندین سایت در یک هاست، استفاده از IP یکسان و داشتن مالکیت فردی یکسان نیز از مهمترین عوامل شناسایی در گوگل هستند.

2- وب سایت های لینک شده بر روی هاست یا سرور قرار دارند

گوگل به راحتی می تواند شرکت میزبان یا IP سایت شما را شناسایی کند. برای حل این مشکل باید از ارائه دهندگان خدمات میزبانی مختلف استفاده کنید یا آدرس های IP اختصاصی را خریداری کنید که در نهایت باعث افزایش هزینه می شود.

3- دامنه هایی که خریداری می کنید با ماهیت و محتوای جدید کار می کنند

پس از تهیه و خرید دامنه سعی کنید شرایط قبلی را از وب سایت archive.org دریافت کرده و شبیه سازی کنید زیرا گوگل به راحتی تشخیص می دهد که این سایت در حال ورود به شبکه لینک بیلدینگ است.

4- اطلاعات تماس یا تغییرات برند.

یکی از رایج ترین مشکلاتی که می تواند در شبکه های وابسته PBN رخ دهد، استفاده از اطلاعات، نام تجاری، محتوا و تصاویر یکسان در همه سایت ها است. در این صورت، به طور کلی از این کار اجتناب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید