سایت های آنلاین حجم تصاویر را کاهش می دهند


عکس ها یکی از بزرگترین تاثیرات را برای زیباسازی مطالب و وبلاگ ها دارند. در برخی از مقالات آموزشی نیز باید از تصاویر برای توضیح به کاربر استفاده شود تا بتواند دانش خود را به درستی منتقل کند. گاهی پیش می‌آید که تعداد عکس‌های یک صفحه افزایش می‌یابد و با افزایش تعداد عکس‌ها، سرعت صفحه شروع به کاهش می‌کند و به کندی لود می‌شود.

سرعت صفحه این یکی از بخش های فنی سئو و یکی از مهم ترین فاکتورهای گوگل در رتبه بندی سئو سایت است و با کاهش سرعت یک صفحه، رتبه آن نیز دچار مشکل می شود. گاهی اوقات می توان با کاهش تعداد عکس ها یا کاهش آن ها این مشکل را حل کرد، اما وقتی نمی توان تعداد عکس ها را کاهش داد و کیفیت آن ها را کاهش نمی داد چه باید کرد؟

در این شرایط باید از سایت هایی استفاده کنید که حجم عکس ها را به صورت آنلاین کاهش می دهند، اما کیفیت عکس را کاهش نمی دهند. این به شما کمک می کند تا زیبایی و وضوح مقالات خود را با کاهش حجم تصاویر آنلاین و افزایش سرعت صفحه سایت خود حفظ کنید.

در زیر لیستی از سایت هایی را ارائه می دهیم که می توانید از آنها برای کاهش حجم عکس های سایت خود به صورت آنلاین استفاده کنید.

5 سایت برتر کاهش سایز عکس آنلاین

Optimizilla

سایت Optimizilla یکی از معروف ترین سایت هایی است که برای کاهش حجم عکس ها استفاده می شود. این سایت از فرمت های JPEG و PNG پشتیبانی می کند و می توانید همزمان 20 عکس را آپلود کرده و فایل نهایی آنها را به صورت فایل فشرده یا تکی دانلود کنید. پس از بهینه سازی عکس، می توانید کیفیت عکس جدید را در زیر فایل خود ببینید و آن را با فایل اصلی مقایسه کنید.

برای استفاده از این سایت، عکس های خود را آپلود کنید یا آنها را بکشید و در صفحه این سایت رها کنید. به محض اینکه عکس های خود را آپلود کردید، به صورت خودکار توسط این سایت بهینه می شوند.

TinyPNG

TinyPNG نیز یکی از سایت های معروف بهینه سازی عکس است که بدون کاهش کیفیت، سایز آنها را کاهش می دهد. این سایت علاوه بر JPEG و PNG از فرمت Webp نیز پشتیبانی می کند. می توانید حداکثر 20 عکس را از طریق کشیدن و رها کردن یا مستقیماً در این سایت آپلود کنید. حجم هر عکس نباید بیشتر از 5 مگابایت باشد.

Compressor.io

compressor.io یکی دیگر از سایت های خوب تغییر اندازه عکس است که از فرمت های PNG، JPEG، Webp، GIF و SVG پشتیبانی می کند. استفاده از این سایت مشابه سایت های دیگر است. یکی از ویژگی هایی که این سایت را از نمونه های مشابه متمایز می کند این است که به شما امکان تصمیم گیری می دهد. شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید هم صدا و هم کیفیت کاهش یابد (LOSSY)، صدا کاهش یابد اما کیفیت ثابت بماند (LOSSLESS)، یا به صورت دستی یکی از این دو را انتخاب کنید (CUSTOM).

اسکووش

به محض اینکه عکس خود را در این سایت آپلود کنید، به طور خودکار شروع به کاهش اندازه آن می کند. استفاده از این سایت ممکن است کمی گیج کننده به نظر برسد، اما یکی از بهترین سایت هایی است که می توانید برای بهینه سازی سایت از آن استفاده کنید. این سایت همه چیز را در دستان شما قرار می دهد و به شما این امکان را می دهد که تصمیم بگیرید تا چه اندازه اندازه و کیفیت عکس را کاهش دهید. یکی از بهترین ویژگی های آن این است که می توانید فرمت را تغییر دهید و در عین حال اندازه عکس را کاهش دهید و عکس نهایی را با فرمت دیگری دریافت کنید.

تغییر اندازه تصاویر

سایت Imageresizer بسیار منعطف است و به شما این امکان را می دهد که علاوه بر بهینه سازی عکس، برش، چرخش، تغییر اندازه و در صورت نیاز با فرمت های مختلف ذخیره کنید. این سایت از فرمت های JPG و PNG پشتیبانی می کند.

نتیجه

عکس‌ها نقش مهمی در وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌ها بازی می‌کنند و گاهی می‌توانند یک موضوع را بهتر از یک مقاله توضیح دهند و روشن کنند. افزایش تعداد عکس ها منجر به کاهش سرعت صفحه و سپس کاهش سرعت بارگذاری سایت می شود. بنابراین بهینه سازی عکس ها در سایت بسیار مهم است. بهینه سازی یک عکس به معنای کاهش اندازه آن بدون کاهش کیفیت آن است. این کار سرعت صفحاتی را که به تعداد زیادی عکس نیاز دارند به طور چشمگیری افزایش می دهد. در این مقاله 5 تا از بهترین سایت ها را به شما معرفی کرده ایم که می توانید از آنها برای کاهش حجم عکس ها استفاده کنید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید