سنگ عجیب «کلاه» که در ته دریا پیدا شد از آب بیرون آمد


کاوشگران غواص در سواحل سیسیل در حال شست و شوی بستر صخره ای بودند که یک سنگ بزرگ و گرد توجه آنها را به خود جلب کرد.

غواصان تحقیقاتی در حال جست و جوی بستر صخره ای در سواحل سیسیل بودند که یک شی بزرگ و گرد با شکلی متفاوت در مقایسه با سنگ های دیگر توجه آنها را به خود جلب کرد. این شی به شکل یک صخره با لبه ای منحصر به فرد در بالا بود. اکنون پس از بررسی، محققان دریافتند که این شی به هیچ وجه یک سنگ نیست، بلکه یک قطعه تجهیزات نظامی باستانی است.

به گزارش فرادید، ماتئو آزارو، بازرس میراث فرهنگی زیر آب، این مکان قرون وسطایی را طی یک غواصی علمی با محققان دانشگاه ناپل کشف کرد.

این کشف در زبان اسپانیایی “Cabaset” به معنای کلاه نامیده می شود و مربوط به اواخر قرن 15 تا 17 است.

کلاه خود یک شکل نیمکره یا بیضی شکل با لبه ای روی آن است که تا لبه پایین امتداد دارد و یک تاج در بالا.

محققان می گویند در این دوره، از اواخر قرون وسطی تا اوایل رنسانس، سربازان پیاده نظام از این کلاه ایمنی استفاده می کردند و احتمالاً کلاه ایمنی مورد بحث متعلق به سربازی در کشتی بوده است.

کلاه خود در ته اقیانوس پیدا شده است، بنابراین مشخص نیست که آیا از یک کشتی غرق شده یا به خودی خود در دریا افتاده است. حفاری و غواصی بیشتر در زیر آب باید انجام شود تا منطقه برای یافتن آثار دیگر کشف شود.

سیسیل بخشی از پادشاهی آراگون شد، سپس در سال 1487 توسط اسپانیایی ها اداره شد و حکومت آنها صدها سال به طول انجامید. کلاه خود در نزدیکی وندیکاری، در سواحل جنوب شرقی سیسیل پیدا شد.

به این پست امتیاز دهید

بازدید: 17 بازدید
دسته: متفرقه
تاریخ: 5 آوریل 2024
به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید