طراحی سایت اینترنتی چه اصولی دارد؟

در این مقاله قصد داریم نکات طلایی و کاربردی در مورد اصول طراحی فروشگاه اینترنتی یا طراحی سایت فروشگاهی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، پس افتخار کنید و با ما همراه باشید.
در این مقاله بخوانید

سفارش طراحی فروشگاه اینترنتی

ابتدا فایل صوتی را با نکات اولیه برای طراحی سایت فروشگاهی گوش دهید و از پادکست لذت ببرید.

اصول فروش اینترنتی

در این مقاله قصد داریم نکات طلایی و کاربردی در مورد اصول طراحی فروشگاه اینترنتی یا طراحی سایت فروشگاهی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، پس افتخار کنید و با ما همراه باشید.

1- طراحی فروشگاه اینترنتی باید به گونه ای باشد که در شرایطی که سرعت اینترنت به اصطلاح پایین و کند است، وب سایت بارگذاری شود و صفحه فروشگاه اینترنتی شما بارگیری شود و کاربران بتوانند به آن دسترسی داشته باشند.

یعنی سرعت سایت شما بسیار مهم است و هم از نظر سئوی سایت شما و هم در جذب کاربران و تبدیل آنها به مشتری فروشگاه ما حائز اهمیت است. برای درک اهمیت سرعت فروشگاه اینترنتی به این مثال نگاه کنید.

فرض کنید به دنبال محصولی برای خرید از یک فروشگاه اینترنتی هستید، اولین کاری که انجام می دهید این است که نام محصول یا عبارات مرتبط با آن را جستجو کنید.

پس از جستجوی گوگل، صفحه اول گوگل 10 لینک سایت را به شما نشان می دهد و کاری که انجام می دهید این است که 3 یا 4 یا بیشتر از آن 10 سایت را در یک پنجره جدید باز کنید.

اتفاقی که می افتد این است که شما منتظر می مانید تا این سایت ها باز شوند و به محض اینکه اولین سایت بارگذاری شد و صفحه آن ظاهر شد وارد آن سایت یا فروشگاه اینترنتی می شوید پس وب سایت حتی برای 1 ثانیه برنده شده است.

زودتر ظاهر شد و صفحه بارگذاری شد، بنابراین سرعت فروشگاه آنلاین شما حتی 1 ثانیه ارزش دارد. معرفی ابزارهای تست سرعت وب سایت

تست سرعت سایت فروشگاهی

2- یکی از راه های داشتن یک وب سایت موفق که به فکر مشتریان خود باشد، استفاده از تصاویر کوچک محصولات 10 تا 20 کیلوبایتی است که اگر در کمترین زمان ممکن بارگذاری نشود، نتیجه آن رها شدن بازدیدکنندگان و افت خواهد بود. در ترافیک وب سایت

3-همیشه سعی کنید از تصاویر مناسب برای سایت خود استفاده کنید، زیرا استفاده از تصاویر نزدیک به محتوای سایت و موضوع فعالیت آن باعث کاربرپسندتر و ارزشمندتر شدن سایت شما برای گوگل می شود.

4- در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی همیشه سعی کنید از رنگ های گرم و دلنشین استفاده کنید که حس اعتماد را به کاربر القا کرده و کاربر را جذب کند هرگز استفاده نکنید. موضوع UX و تجربه کاربری را جدی بگیرید.

تعریف تجربه کاربری UX

5- بهتر است در طراحی سایت فروشگاهی خود برای سربرگ سایت از فونت های مناسب مانند سرف و برای متون سایت از فونت های sans serif استفاده کنید زیرا این گونه فونت ها خواندن را برای کاربران شما نیز آسان می کند.

جذاب است در طراحی یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای بهتر است از 2 تا 3 فونت برای نوشتن مطالب سایت استفاده کنید که به جذابیت سایت شما می افزاید و باعث می شود کاربران شما در تعامل با وب سایت احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

10 نکته طلایی درباره ما که باید بخوانید

6- برای استفاده از تبلیغات در سایت فروشگاهی خود دقت کنید زیرا زیاده روی در آن منجر به افت بازدیدکنندگان سایت می شود. چرا؟

از آنجایی که کاربران برای دیدن تبلیغات به سایت شما نیامده اند و هدف آنها کسب اطلاعات مفید از محتوای وب سایت شما است، بنابراین اگر تبلیغات شما آنها را آزار می دهد، باید انتظار خروج آنها از سایت را داشته باشید، در این صورت شانس جذب خود را افزایش خواهید داد. بیشتر و سود شما درآمد بیشتری را از دست می دهید.

توصیه دیگر این است که هرگز از تبلیغات پاپ آپ استفاده نکنید، زیرا چنین تبلیغاتی بیشترین آسیب را به سایت فروشگاهی شما وارد می کند و مبلغی که با قرار دادن آنها در سایت خود دریافت می کنید با ضرر کاربران شما مقایسه می شود. ارزش آنچه را که از سر گذرانده ای ندارد.

7- بهترین کاری که می توانید برای تبلیغ سایت فروشگاه خود انجام دهید این است که از یک بنر ساده و بدون چشمک زدن در اندازه های کوچک و با بیشترین ارتباط با صنعت خود استفاده کنید زیرا فقط تبلیغات مفید دیده می شود.

8- فروشگاه اینترنتی خود را برای همه مرورگرها ایجاد کنید نه برای دو مدل از مرورگرهای فعلی، به این ترتیب بازدیدکنندگان را آزار خواهید داد و تعداد بازدید سایت خود را به میزان قابل توجهی کاهش خواهید داد.

طراحی سایت ریسپانسیو

9- صفحه فروشگاه اینترنتی خود را به گونه ای طراحی کنید که با صفحه دستگاهی که کاربر از آن استفاده می کند تطبیق یابد.

به این می گویند برنامه نویسی وب سایت واکنش گرا. با پیاده سازی طراحی ریسپانسیو در طراحی وب سایت یا فروشگاه اینترنتی خود حتی می توانید کاربرانی را جذب کنید که

مفید و پر محتوا و قابل استفاده است هر چه محتوای سایت مفیدتر باشد بازدید از وب سایت شما بیشتر می شود.

مقاله آموزشی ایجاد محتوای با کیفیت به شما کمک می کند تا بهترین محتوا را برای فروشگاه اینترنتی خود ایجاد کنید.

محتوای با کیفیت ایجاد کنید

11- یکی از ملزومات یک فروشگاه اینترنتی خوب این است که بدانید از چه نرم افزاری و چه نوع زبان برنامه نویسی استفاده کنید.

12- پیشنهاد مناسب را انتخاب کنید. یکی از بزرگترین مشکلات کارفرمایان این است که نمی دانند دقیقا به چه نوع وب سایتی با چه گرافیکی نیاز دارند. کاند.

پروپوزال: در لغت به معنای پروپوزال است و در واقع می توان از آن برای ارائه ماکت و اسکلت کار اصلی استفاده کرد، همچنین برای تایید طرح تحقیق و اطمینان از اعتبار آن لازم است محقق در پروپوزال طرح تحقیق قصد پژوهشی خود را اعلام نماید.(پیشنهاد) مراتب را به اطلاع افراد ذیربط و تامین کنندگان اعتبار مالی پروژه برساند.

با پیشنهاد طراحی سایت فروشگاهی، کارفرما می تواند بهترین انتخاب را در بین شرکت های طراحی سایت داشته باشد.

13- مهمترین نکته در طراحی فروشگاه اینترنتی این است که محصولات باید دسته بندی شوند تا کاربران بتوانند به راحتی محصول مورد نظر خود را پیدا کنند.

14- همیشه به یاد داشته باشید که هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی مشخصات کامل محصول و همچنین محصولات مشابه در توضیحات کامل محصول درج شود.

15- طراحی سایت فروشگاهی به گونه ای باشد که دارای قسمت پرداخت الکترونیکی باشد و برای مشتریانی که خرید کرده اند فاکتور خرید صادر شود.

16- یکی دیگر از عوامل مهم در طراحی وب سایت فروشگاهی این است که نحوه ارسال محصول به مشتری مشخص باشد. و وب سایت شما باید پشتیبانی 24 ساعته داشته باشد تا بتوانید در هر زمان به مشتریان خود پاسخ دهید.

طراحی وب سایت

نتیجه

در حال حاضر خرید اینترنتی بسیار گسترش یافته و توسعه یافته است و هر روز مشتریان بیشتری جذب این نوع خرید می شوند. تنها نکته مهم در اینجا این است که اصول و قوانین ساخت فروشگاه اینترنتی باید رعایت شود.

قیمت و تعرفه ساخت وب سایت چگونه محاسبه می شود؟

پادایار سامانه به عنوان یک شرکت طراحی سایت در تهران آماده ارائه خدمات حرفه ای طراحی وب سایت برای کلیه مشاغل، سئو، تولید محتوا، فروش هاست و سرور، تولید نرم افزار حسابداری مالی می باشد.