طراحی سایت با وردپرس چه مزایا و معایبی دارد؟

یکی از عوامل موفقیت یک کسب و کار در شرایط فعلی داشتن وب سایتی است که اساساً بتواند در فضای مجازی کار کند. راه های مختلفی برای ایجاد وب سایت وجود دارد که یکی از ساده ترین آنها طراحی وب سایت با وردپرس است.

به گزارش سایت محمد جانبلاغی، به نقل از کد و سئو، داشتن یک وب سایت موفق پس از طراحی خلاقانه مستلزم تولید محتوای باکیفیت و مطابق با اصول سئو است.

البته برای سئو محتوای وب سایت باید با یک شرکت طراحی سایت حرفه ای که در زمینه سئو نیز فعالیت می کند مشورت کنید. در این مقاله با مزایا و معایب وردپرس و مهارت های مورد نیاز برای طراحی وب سایت وردپرسی آشنا می شویم.

وردپرس چیست؟

وردپرس یک نرم افزار متن باز و سیستم مدیریت محتوای رایگان است که برای طراحی وب سایت استفاده می شود. این سیستم در سال 2003 به صورت محدود منتشر شد اما دو سال بعد این محدودیت ها برداشته شد و به صورت متن باز در اختیار مردم قرار گرفت که باعث تشویق کاربران بیشتری به استفاده از آن شد.

ویژگی متن باز وردپرس امکان دسترسی به کدهای آن را فراهم می کند تا بسیاری از توسعه دهندگان وب سایت بتوانند با تغییر کدهای آن، آن را سفارشی کنند.

برای طراحی سایت وردپرسی چه مهارت هایی لازم است؟

به طور کلی، برای طراحی وب سایت وردپرسی به دانش کدنویسی زیادی نیاز ندارید. دانستن موارد زیر و داشتن مهارت در این زمینه ها برای استفاده از وردپرس کافی است. دانش کافی از اینترنت

انتخاب نام مناسب برای وب سایت تجاری، خرید دامنه و هاست
نصب وردپرس در سایت و آموزش کار با آن
انتخاب یک قالب وردپرس مناسب که با موضوع سایت مرتبط باشد
انتخاب و نصب افزونه های مهم وردپرس
ایجاد صفحات اصلی سایت
تولید محتوا برای سایت و سئوی آن
مزایای طراحی سایت با وردپرس

مزایا و معایب طراحی سایت با وردپرس چیست؟

وردپرس با داشتن بسیاری از امکانات و امکانات مفید می تواند دست کاربران و طراحان سایت را در طراحی خلاقانه سایت باز کند تا سایت خود را به صورت سفارشی طراحی کنند. تاثیر طراحی سایت وب سایت برای کسب و کارها؟ بنابراین یک شرکت طراحی سایت تنها با کمک این سیستم مدیریت محتوا می تواند به راحتی با ارائه نمونه کارهای حرفه ای درآمد خوبی کسب کند.

1. نرم افزار وردپرس رایگان است

رایگان بودن وردپرس یکی از مزایا و ویژگی های اصلی وردپرس است. زیرا صفر تا صد سایت را می توان با وردپرس بدون پرداخت هزینه طراحی کرد. در حالی که برای استفاده از اکثر نرم افزارهای ساخت وب سایت مشابه وردپرس باید هزینه مشخصی را پرداخت کنید.

2. انعطاف پذیری بالای وردپرس

انعطاف پذیری وردپرس یکی از مهمترین مزیت های آن است که به راحتی می توانید از افزونه ها و قالب های مختلف برای طراحی وب سایت وردپرسی استفاده کنید. در این صورت طراحی وب سایت ساده تر و راحت تر می شود و علاوه بر آن مدیریت سایت نیز آسان تر می شود.

3. طراحی وب سایت وردپرس ساده

طراحی وب سایت با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس به قدری آسان و ساده است که هر فردی با دانش اندکی از وردپرس می تواند یک وب سایت برای کسب و کار خود ایجاد کند.

معایب طراحی سایت وردپرسی

مزایا و معایب طراحی سایت با وردپرس چیست؟

در بخشی از مقاله به سه مزیت مهم طراحی سایت با وردپرس اشاره کرده ایم که جدا از این مزایا، وردپرس می تواند معایبی هم داشته باشد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

1. آسیب پذیری بالای وردپرس

وردپرس یک نرم افزار متن باز است و کدهای آن توسط بسیاری از توسعه دهندگان اصلاح شده است. به همین دلیل، باید با استفاده از پوسته های مختلف و پلاگین های منبع یاب سفارشی شود. این افزونه ها و قالب ها توسط افراد مختلفی نوشته شده اند که توسط هیچ شخص یا سازمانی کنترل نمی شوند.

بنابراین افزونه ای که در سایت نصب می شود ممکن است مشکلاتی داشته باشد و با وردپرس نصب شده سازگاری نداشته باشد. علاوه بر این، وردپرس با زبان برنامه نویسی PHP کار می کند و داده های مهم سایت را در پایگاه داده MYSQL ذخیره می کند که در برابر حملات SQL آسیب پذیر است.

یکی از دلایل اصلی عدم استفاده از وردپرس برای طراحی سایت، آسیب پذیری این نرم افزار در برابر حملات هکری است مگر اینکه افزونه ای برای افزایش امنیت سایت در برابر این حملات نصب شده باشد.

2. نیاز به به روز رسانی مداوم

به روز رسانی مداوم وردپرس می تواند باعث ایجاد مشکل در موضوع و افزونه های سایت شود. زیرا با هر به روز رسانی به وردپرس، ویژگی های جدیدی اضافه می شود که ممکن است با نسخه فعلی یا قدیمی برخی از افزونه های نصب شده در سایت ناسازگار باشد.

با هر آپدیت وردپرس باید تغییراتی در چیدمان و افزونه های سایت ایجاد شود که نیاز به طراح یا برنامه نویس دارد و هزینه هم دارد.

3. استفاده از منابع زیاد

برای اینکه وردپرس موثر باشد و بتوانید سایتی با امکانات زیاد و کاربردی طراحی کنید، باید در آن حضور داشته باشید

محتوا یک کپی تکراری از آن محتوا ایجاد می کند و باعث می شود کاربران چندین نسخه از یک محتوا را ببینند. همچنین از نظر گوگل این مشکل عنصری منفی برای سئوی سایت محسوب می شود.

وردپرس با چه زبان برنامه نویسی نوشته شده است؟

وردپرس با استفاده از CSS، HTML و سایر زبان های برنامه نویسی نوشته می شود، اما توسعه آن توسط زبان برنامه نویسی PHP انجام می شود.

بنابراین افرادی که قصد ارائه خدمات حرفه ای طراحی سایت را دارند باید دانش کافی از زبان PHP را داشته باشند. علاوه بر این، این سیستم مدیریت محتوا از پایگاه داده MySQL استفاده می کند.

آخرین کلمه

استفاده از وردپرس بسیار آسان است و حتی افرادی که دانش و مهارت زیادی در زمینه طراحی سایت ندارند می توانند در مدت زمان کوتاهی طراحی سایت وردپرسی را بیاموزند و از آن برای ایجاد وب سایت تجاری خود استفاده کنند.