لزوم تسلط دختران و پسران ایرانی به یک مهارت


به گزارش خبرگزاری مردان آتش، انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در مراسم اول مهر در هنرستان دخترانه سپیده کاشانی اظهار کرد: دانش آموزان عزیز در سال ۵۹ زمانی که من در شرایط سنی شما بودم وقتی شنیدم بخشی از خاک ما به تصرف دشمن درآمده دیگر قدرت ایستادن در مرکز نداشتم و با گروهی از دختران خواستار شدیم ما را به مرزها بفرستند.

وی افزود: آن زمان مرز جنوب برای حضور خانم‌ها مساعد نبود و ما را به مرز غرب فرستادند. شاید در دو سالی که در مرز غرب بودم بهترین روزهای زندگی‌ام رقم خورد که با هدف بود؛ برای ایستادگی و حفط حریم کشور انجام می‌گرفت. لحظه لحظه آن با وجود همه سختی‌ها و بمباران‌ها و استقبال از شهدا و مجروحان و دیدن درد و رنج، به دلیل هدفمند بودن و مردان آتشم داشتن، شیرین بود.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور ادامه داد: بهترین موضوع برای شما در این سنی که هستید داشتن مردان آتشمه مناسب برای زندگی و مردان آتشمه ریزی خوب برای رسیدن به اهداف است. حتماً شما هدف دارید و علم را با عمل همراه کردید که این امر از بهترین انتخاب‌ها است.

خزعلی با بیان اینکه شما می‌توانید از دستاورد آموخته‌های خود استفاده کنید و به خانواده و جامعه خدمت رسانی کنید، افزود: شما پایه و بنای اصلی عزت و اقتدار و آینده کشور هستید. ما به شما افتخار می‌کنیم‌. امیدواریم با همتی که در جوان‌ها و نوجوان‌های ما است این کشور همیشه استوار و قوی بماند و همیشه بدرخشد و بتواند الگویی برای همه جهان باشد.

خزعلی با بیان اینکه الگویی که زنان ما ارائه دادند نه شرقی و نه غربی است، توضیح داد: این الگو نه وا دادگی و نه تحجر است و نشان می‌دهد زن مسلمان برای خودش مردان آتشمه دارد و از یک سو در اجتماع می‌درخشد و از سوی دیگر بنیان خانواده را قوی و محکم نگه می‌دارد.

وی ادامه داد: شما در هر نقشی اعم از مادر، دختر و همسر که باشید نقش تکیه گاهی و محوریت بودن و هستی در همه وجود شما تلالو دارد. حقیقت زن انتخاب خداست برای اینکه هستی را در او تجلی بخشد لذا نماد مهر و عطوفت است. خداوند به رحمت و مهر همه هستی را آفریده است و این مهر را مضاعف در وجود زن به ودیعه گذاشته است. زن در عین حال می‌تواند خلاق بوده و ایده داشته باشد وجهان را تغییر دهد. باید از این توانمندی‌ها به خوبی استفاده کرد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور تاکید کرد: لازم است هر دختر و پسر ایرانی حداقل به یک مهارت به طور کامل تسلط داشته باشد و بخشی از هزینه خود و خانواده را از مسیر آن مهارت تأمین کند.

خزعلی خاطر نشان کرد: از سه ایده برتر شما تقدیر شده و جوایزی اعطا می‌شود. امیدوارم دوستانی که در زمینه کار و کارآفرینی فعال هستند و خلاقیت‌هایی دارند که بتواند منجر به کار جدید شود و بخشی اقتصاد خانواده و جامعه را پوشش دهد، مورد عنایت ویژه در آموزش و پرورش قرار گیرد. ما در بخش‌هایی که مرتبط با بازاریابی و صادرات است نیز تلاش می‌کنیم.

انتهای پیام/آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

دیدگاهتان را بنویسید