لینک سازی داخلی چیست؟ دوره آموزشی لینک سازی داخلی ❤️


این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

این دوره برای متخصصین سئو حرفه ای و متوسط ​​می باشد و حتی برای وب مسترهای مبتدی نیز به شدت توصیه می شود. کسانی که یک وب سایت شخصی یا فروشگاه اینترنتی دارند و می خواهند لینک بیلدینگ و سئوی قوی در آن صفحه داشته باشند و سپس سراغ لینک بیلدینگ خارجی بروند، این دوره می تواند بسیاری از سوالات آنها را حل کند و از مشکلات بعدی سایتشان جلوگیری کند. سئوکاران فوق حرفه ای نیز باید توجه داشته باشند که گاهی حتی برخی از نکات کلیدی یک خطی در این دوره این نیز می تواند راز موفقیت شما در یک سایت برتر در نتایج گوگل باشد.

توجه: فروش این دوره مجددا فعال شد…!

————–

شما را به خواندن نکات بسیار مفید زیر دعوت می کنیم.

لینک سازی داخلی چیست؟ (لینک داخلی چیست)

همانطور که می دانید ایجاد اتصالات یکی از ارکان مهم برای ارائه یک صفحه و حتی شناخت محتوای آن است. شما می توانید به روش های مختلف ایجاد اتصالات مثلا از سایت ها یا وبلاگ ها یا شبکه های اجتماعی دیگر استفاده کنید و برای سایت خود لینک بگیرید. اما در مرحله اول باید اتصالات ساختمان از وب سایت خود شروع کنید که به آن پیوند داخلی می گویند.

برای یادگیری لینک های خارجی می توانید مقاله را مطالعه کنید آموزش لینک های خارجی ادامه مطلب

مزایای لینک بیلدینگ داخلی چیست؟

همانطور که می دانید باک لینک سازی داخلی مزایایی مانند سئو سایت تاثیر زیادی دارد. مزایای دیگر عبارتند از:

  • افزایش زمان حضور کاربر در سایت
  • اگر لینک بیلدینگ به درستی استفاده شود، می تواند تاثیر زیادی بر قدرت صفحه فرود داشته باشد.
  • این روند خزیدن و بازیابی محتوای سایت شما را برای ربات های گوگل بسیار آسان تر و سریع تر می کند.
  • اگه میتونی لینک سازی داخلی درست انجام دهید و اصول و قواعد آن را رعایت کنید، مطمئن باشید که امکان جریمه شدن سایت شما وجود ندارد.

خب همانطور که می دانید همیشه اصول و قوانینی برای لینک سازی وجود دارد و در صورت عدم رعایت آنها می تواند تاثیرات مخربی بر سایت شما بگذارد. اما لازم نیست نگران باشید زیرا ما برخی از آنها را داریم قوانین و اصول پیوند داخلی تا به شما بگویم

اصول و قوانین پیوند داخلی

در این قسمت حرفه ای ترین روشی که می توانید در سایت خود لینک سازی کنید را به شما معرفی می کنیم و تمامی نکات ریز مرتبط با آن را توضیح می دهیم.

1- سعی کنید مطالب مرتبط را به هم پیوند دهید

اولین نکته در ساخت لینک استفاده از محتوای مرتبط برای ساخت لینک است. چنین لینک هایی تاثیر زیادی در بازدید سایت دارند و می توانند بک لینک های خوبی را در اختیار شما قرار دهند. بک لینک در واقع بهترین نوع محتوای مرتبط است که می توانید از همان دسته محتوا ایجاد کنید و آنها را به هم پیوند دهید.

نکته اینجاست که محتوا نباید کاملا شبیه هم باشد. روی یکی تمرکز کنید کلمه کلیدی مهم است، اما هر دو صفحه نباید یک چیز را توضیح دهند.

2- تعداد لینک های خروجی در هر صفحه را مدیریت کنید.

مراقب پیوندهای داخلی اغلب با اصول باشید لینک را دنبال کنید آنها دنبال می شوند، به این معنی که تمام لینک های داخلی باید دنبال شوند. اگر تعداد لینک های خروجی از یک صفحه افزایش یابد، اعتبار و قدرت آن به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. بنابراین همیشه 1 تا 5 توصیه می شود لینک خروجی برای هر صفحه استفاده کنید تا کیفیت خود را از دست ندهد.

3- انکر تکست های خود را متنوع در نظر بگیرید

تجسم یا عنوان کلمه ای که باید لینک های خود را ارائه دهید که تحت آن تاثیر زیادی دارد لینک سازی داخلی آنها به ویژه از آنجایی که گوگل در گذشته الگوریتم های پیشرفته ای به نام پنگوئن را برای بررسی شدید این متن های لنگر ارائه کرده است. در گذشته رویه کار بر اساس ارائه یک کلمه کلیدی در صفحه بود، اما اکنون اینطور نیست.

در واقع می توانید از کلمات و عبارات مختلفی برای ایجاد لینک های بهتر استفاده کنید. این عبارات می توانند حدود 70 درصد از کلیدواژه اصلی و 20 تا 30 درصد از مترادف ها و معانی شما باشند.

4- لینک هایی ایجاد کنید که کاربر روی آنها کلیک کند

بهترین نوع پیوند داخلی استفاده از لینک های مرتبطی است که کاربران می توانند روی آنها کلیک کنند. اما سوالی که مطرح می شود این است که چگونه می توانیم لینک هایی ایجاد کنیم که نرخ کلیک را افزایش دهند؟

– همانطور که گفته شد استفاده از صفحات با لینک های مرتبط می تواند تاثیر بسیار مثبتی داشته باشد چرا که کسانی که به موضوع خاصی علاقه نشان داده اند به مقالات آن حوزه نیز علاقه مند خواهند شد.

– پیشنهاد کلیک بر روی پیوندی به کاربران وب سایت شما. سعی کنید با ارائه یک پیشنهاد خوب نیازهای کاربر را شناسایی کنید و او را در سایت خود نگه دارید.

– از به کار بردن کلماتی مانند اینجا، ادامه مطلب و غیره خودداری کنید. برای پیوند به صفحه دیگر زیرا استفاده از این الگوی صحافی منسوخ شده و تعادل انکر تکست ها را به هم می زند.

– مطمئن رنگ پیوند آنهایی که می گذارید متفاوت هستند.

پیشنهاد ویژه: خرید ارجاع قوی و لایه لایه، قابل اعتماد و زیبا با الگوریتم های گوگل

5- لینک ها را در سراسر محتوا پراکنده کنید

اگر بتوانید لینک های پراکنده در سایت و محتوای خود را قرار دهید، می توانید در لینک سازی داخلی موثرتر باشید. برای اینکه بتوانید به صورت غیر متمرکز در محتوا لینک ایجاد کنید، باید نکاتی را رعایت کنید، از جمله:

  1. لینک های بالای صفحه اهمیت بیشتری دارند.
  2. لینک هایی که بیشتر از دو کلمه هستند بیشتر توسط کاربران کلیک می کنند.
  3. از برچسب ها با هدرهای H3 و H4 مورد استفاده قرار گیرد که می تواند تأثیر خوبی بر پیوند داخلی داشته باشد.

یک استراتژی ساخت لینک داشته باشید

علاوه بر رعایت نکات و اصول مربوط به ساخت لینک های داخلی گفته می شود، اگر می توانید یک استراتژی برای آن پیدا کنید ساخت لینک های داخلی خودتان را تعریف کنید، اینطور می توانید موفق تر باشید.

به عنوان مثال، یکی از استراتژی هایی که می توانید استفاده کنید این است که یک مقاله مفید با موضوع جالب ایجاد کنید و به یک صفحه به عنوان مرجع برای آن نگاه کنید و تمام محتوای تولید شده را به آن صفحه پیوند دهید و سپس از لینک صفحات مرجعی که برای هر موضوع در نظر گرفته اید. به صفحه اصلی سایت یا به مهمترین صفحه.

این یکی از حرفه ای ترین و مؤثرترین راه ها برای دریافت بهترین بازخورد هنگام استفاده از کلمات کلیدی بسیار رقابتی است.

چرا جفت داخلی از نظر علمی مهم است؟

همانطور که می دانید موتورهای جستجوگر گوگل به صورت روزانه و حتی ساعتی صفحات داخلی وب سایت ها را بررسی می کنند و برای گرفتن نتیجه خوب و قابل قبول در این نظارت و رقابت باید از نظر فاکتورهای سئو داخلی در دسته بندی خوبی قرار بگیرید. در واقع باید آپدیت های سریع و جدید داشته باشید و در زمان های معین و مستمر، اصول را به روز کنید سئو روی صفحه آنها را یکی یکی اجرا کنید و ارتباط داخلی خود را بهبود بخشید.

مراقب باشید اگر تصمیم به انتشار پست های روزانه در سایت خود دارید، بهتر است این کار را در ساعت خاصی از روز انجام دهید.

در آن زمان که موتور جستجوی گوگل او از سایت شما بازدید می کند و مطالب مرتبط کامل و مطالب به روز و مرتبط را می بیند. می تواند ساختار سایت شما را درک کند و محتوای شما را سریعتر بررسی کند و نتایج خوبی در مورد سایت شما ارائه دهد.

در واقع با هدایت این جستجوگر به سایت خود باعث می‌شوید ساعت‌های بیشتری را در سایت خود بگذرانند و این باعث می‌شود بیشتر در سایت بخزند و به عبارت دیگر با این کار آنها را مجبور به بررسی سایت می‌کنید. بیشتر شما خودتان آن را انجام می دهید!

حال این جستجوگر را یک بازدیدکننده در نظر بگیرید. در صورت امکان، بازدیدکننده زمانی که محتوای مورد علاقه خود را در سایت شما پیدا می کند، به عنوان جستجوگر عمل می کند لینک سازی داخلی یک لینک خوب ایجاد کنید، می توانید او را به محتوای بیشتری در سایت جذب کنید و در سایت خود قرار دهید.

در واقع این شغل علاوه بر آن است نرخ ترک تحصیل سایت شما را بهبود می بخشد، باعث می شود سایت شما در ذهن کاربر بماند زیرا کاربر بیشتر از سایت شما بازدید می کند و در برندسازی و اعتبار سایت شما بسیار موثر است.

نکته دیگری که باید در مورد پیوندهای داخلی بدانید این است که آنها را پررنگ کنید لینک های داخلی یا نوشتن آنها با رنگی متمایز می تواند تاثیر زیادی در افزایش نرخ کلیک روی لینک های داخلی داشته باشد.

استفاده از لینک های مفید و پرطرفدار مانند دسته ها و گروه های پرطرفدار که بسیاری از کاربران در جستجوی آن هستند، نمایش محتوای تصادفی، نمایش مسیر صفحه فعلی به صورت لینک و ساختار یافته (ناوبر یا نقشه سایت برای کاربر – که کاربر اکنون در کجا این است. این است: صفحه اصلی > آموزش مقدماتی سئو…) و از همه مهمتر، لینک به مطالب مرتبط راه های دیگری برای ایجاد لینک های داخلی در پایین هر مقاله وجود دارد.

انتقال اعتبار به صفحات از طریق پیوندهای داخلی

همانطور که می دانید لینک سازی داخلی مزایایی از جمله انتقال را به همراه دارد اعتبار مراجع. اگر بخواهیم در این زمینه برای شما مثالی بزنیم، می توانید فرض کنید که این صفحه بنا به دلایلی به صفحه ای از سایت دیگری به عنوان یک مقاله مفید لینک شده است. در نتیجه، این صفحه توسط سایت دیگری رتبه/اعتبار داده شده است.

اکنون لینک های داخلی که در یک صفحه هستند، به دلیل بک لینک های موجود در آن صفحه، اهمیت بیشتری پیدا می کنند و در نتیجه اعتباری که از پیوندهایی به این صفحه به این صفحه منتقل شده است، همچنین بین پیوندهای داخلی این صفحه تقسیم شده است.

علاوه بر این، از آنجایی که ربات ها و خزنده ها به دلیل بک لینک های موجود در این صفحه بیشتر وارد این صفحه می شوند، لینک های داخل این صفحه نیز توسط ربات ها بازدید می شود.

اگر رتبه صفحه به روز شود، لینک های داخلی نقش مهمی در رتبه صفحه داخلی و در نتیجه صفحه اصلی دارند. (رتبه صفحه ابتدا از خارج سایت به داخل سایت منتقل می شود و سپس از لینک های داخلی به تمام صفحات منتشر می شود).

چه زمانی نباید لینک داخلی بدهید؟

مراقب باشید کاربر را خسته نکنید. همیشه سعی کنید از لینک های داخلی به صورت کاملا طبیعی استفاده کنید. اگر یک کلمه یا عبارت مرتبط را یک بار پیوند دهید، لازم نیست بار دوم یا سوم در همان پاراگراف پیوند داده شود.

اگر بخواهیم خلاصه ای در مورد تعداد لینک های داخلی داشته باشیم، باید بگوییم که هیچ فرمولی در این رابطه وجود ندارد که به شما بگوید دقیقا چند لینک باید در صفحه داشته باشید.

قاعده کلی برای پیوند داخلی، طبیعی بودن آن است. یعنی باید لینک بیلدینگ را در دستور کار خود قرار دهید که کاملا مرتبط با محتوای نوشته شده است. اگر واقعاً نیاز دارید که عنوانی را در مقاله خود بیش از یک بار پیوند دهید، این کار را انجام دهید.

این را همیشه باید به خاطر بسپارید لینک های داخلی ایجاد کنید اگر اندازه کافی داشته باشد جذابیت بیشتری برای کاربران ایجاد می کند.

طی بررسی هایی که در بسیاری از سایت های ایرانی انجام شد، از کلمه سایت به عنوان لینک داخلی استفاده کردند، هرچند این می تواند تا حدودی موثر باشد، اما به یاد داشته باشید که بسیاری از وب مسترها پا را فراتر از این و این گذاشته اند و کار را در همه جای متن تکرار می کنند و فکر می کنند یک کار اساسی انجام می دهند

این شغل فقط و فقط بیش از بهینه سازی هست و هیچ سودی برای شما نخواهد داشت. به جرات می توان گفت که کلمه سایت اصلا به درد نمی خورد! و این در صفحه اول …

چه عواملی باعث افزایش اثربخشی سئو لینک داخلی می شود؟

همانطور که بارها اشاره کرده ایم یکی از مهم ترین عوامل است لینک سازی داخلی این برای این است که کاربر را تا حد امکان در سایت نگه دارید و از لینک هایی که استفاده می کنید با رنگ های دیگر استفاده کنید زیرا این کار باعث جذب مخاطب می شود. پررنگ این نیز یکی از راه‌های دیگری است که می‌توانید از آن برای تأثیرگذاری بر کاربر و وادار کردن او به کلیک روی پیوند استفاده کنید.

در این دوره می توانید با این موضوعات بیشتر آشنا شوید آموزش خصوصی سئو من ثبت نام می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید