لینک سازی داخلی چیست؟ چگونه لینک سازی داخلی انجام دهیم؟


اگر با تکنیک های طراحی وب آشنایی دارید، کلماتی مانند لینک سازی داخلی و شما در مورد اتصال خارجی شنیده اید. با ایجاد لینک به سایت می توان آن را به عنوان یک سایت مهم از نظر گوگل دید. گوگل از لینک های ارائه شده به یک صفحه برای تعیین ارزش آن صفحه استفاده می کند. با استفاده از لینک های داخلی و خارجی می توانید به بهینه سازی سایت خود برای موتورهای جستجو کمک کنید. لینک سازی داخلی چیست؟ چگونه لینک سازی داخلی انجام دهیم؟ اگر فکر می کنید به لینک بیلدینگ قوی و با کیفیت نیاز دارید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله شما را با لینک بیلدینگ داخلی و تمامی اصول و قوانین مربوط به آن آشنا می کنیم.

 

لینک سازی داخلی چیست؟

لینک سازی داخلی (Internal Link Building) یکی از اصول مهم در سئو سایت است به این صورت که یک صفحه از یک وب سایت را به صفحه دیگری از همان وب سایت پیوند می دهیم. هنگامی که از یک صفحه در وب سایت خود به صفحه دیگری در سایت خود پیوند می دهید، در واقع یک پیوند داخلی انجام می دهید. آدرس لینک های داخلی همان آدرس اصلی سایت است و مسیر لینک با آدرس اصلی سایت ادامه می یابد و به این ترتیب گوگل می داند که این لینک یک لینک داخلی است. پیوند داخلی را می توان به عنوان راهی برای دستیابی به نتیجه دلخواه در یک صفحه تعریف کرد. در حین خواندن مطالب سایت، ممکن است کلمات زیادی را مشاهده کنید که با کلیک بر روی آنها می توانید به قسمت دیگری از سایت بروید. این لینک سازی داخلی است که ارتباط خوبی بین صفحات لینک شده در سایت های مختلف ایجاد می کند. لینک بیلدینگ تعداد بازدید از صفحه شما را افزایش می دهد و در نتیجه تعداد بازدید سایت شما را افزایش می دهد.

 

چگونه لینک سازی داخلی انجام دهیم؟

چگونه لینک سازی داخلی انجام دهیم؟ ساختار گوگل مانند یک عنکبوت است که تارهای آن به یکدیگر متصل هستند و اگر یکی از تارها شکسته شود، عنکبوت برای عبور از آن دچار مشکل می شود. ربات های گوگل مانند تار عنکبوت از لینک ها برای انتخاب مسیر خود استفاده می کنند. اگر یکی از صفحات لینک داخلی یا خارجی نداشته باشد به بن بست می رسد. بن بست ها نه تنها از نظر گوگل خطرناک هستند، بلکه باعث خروج کاربران از صفحه می شوند و شما به راحتی می توانید یک صفحه فرود برای خود ایجاد کنید. هر چه تعداد صفحات فرود کمتری داشته باشید، گوگل برای وب سایت شما اهمیت بیشتری خواهد داشت.

 

لینک داخلی چیست؟

یک پیوند داخلی یک صفحه در یک دامنه خاص را به صفحه دیگری در همان دامنه متصل می کند. با این کار مقداری از اعتبار صفحه اول به صفحه دوم منتقل شده و بازدیدکنندگان را تشویق به رفتن به صفحه دوم می کند. کاربران و موتورهای جستجو از لینک ها برای یافتن محتوای وب سایت شما استفاده می کنند. اگر لینکی به محتوای جدید وجود نداشته باشد، موتورهای جستجو صفحه را نمی بینند. هر چه یک صفحه لینک های بیشتری دریافت کند، اهمیت آن برای موتورهای جستجو بیشتر است. بنابراین لینک های داخلی برای سئوی شما بسیار مهم هستند.

به عنوان مثال در اینجا اصطلاح (طراحی سایت در شیراز) را به عنوان لینک داخلی به صفحه دیگری در سایت خود قرار داده ایم.

 

اهمیت لینک های داخلی برای سئو

با استفاده از هر مهارت، دلیل و اهمیت آن بررسی می شود. در واقع اهمیت هر کاری دلیل استفاده بیشتر ما از آن است. بنابراین برای استفاده بهتر و در نهایت نتایج بهتر باید اطلاعاتی در مورد اهمیت استفاده از این راه حل داشته باشید. این همچنین در مورد “پیوند داخلی” صدق می کند. اهمیتی که می تواند به رشد و توسعه بهتر سایت شما منجر شود. در زیر دلایل مهم بودن لینک بیلدینگ را بررسی کنید:

 • ارزش صفحات داخلی را افزایش دهید
 • بهبود روند نمایه سازی وب سایت شما
 • تقویت صفحات فرود سایت
 • به ساختار سایت کمک کنید
 • پتانسیل دریافت بک لینک برای صفحات داخلی بیشتر سایت را افزایش دهید
 • شانس بازدید از محتوای سایت های قدیمی را افزایش دهید
 • افزایش زمان ماندگاری کاربران در سایت
 • با پیوند داخلی با متن لنگر، ارزش محتوا را به ارجاع‌ها اضافه کنید
 • شناسایی صفحات سایت در مقابل ربات های گوگل
 • در دسترس بودن صفحات سایت برای کاربران

نکات مهم در آموزش لینک سازی داخلی

به آموزش لینک داخلی باید مراحل زیر را طی کنید. البته در دوره سئو شیراز مبحث لینک سازی داخلی به طور کامل توضیح داده شده است.

 1. مرحله اول: شناخت صفحات اصلی سایت

یکی از مهمترین بخش های پیوند درون صفحه ای ایجاد مسیر مناسب برای موتورهای جستجو برای شناسایی صفحات مهم شما است. صفحات باید بر اساس اهمیت و ارتباط آنها تقسیم و گروه بندی شوند. این کار علاوه بر بهبود رابط کاربری سایت، به موتورهای جستجو کمک می کند تا راه درست فهرست بندی صفحات و پیوند بین آنها را بیابند.

 1. مرحله دوم: انتخاب محتوای مناسب برای لینک سازی داخلی

برای افزایش بازدید از صفحه، باید پیوند داخلی خود را درست انجام دهید. برای انجام این کار، باید محتوای مناسب را برای پیوند انتخاب کنید. پیوند دادن به سایت های دیگر به مخاطبان خود نشان می دهد که علاوه بر این مقاله، محتوای بیشتری برای ارائه دارید. هرگز از محتوای نامناسب برای پیوندهای داخلی استفاده نکنید.

 1. مرحله سوم: استفاده از انکر تکست های مناسب

انکر تکست ها کلماتی هستند که به صفحات دیگر سایت لینک می دهند. کلمات کلیدی با نام هایی مانند متن پیوند یا عنوان پیوند نیز شناخته می شوند. سعی کنید همیشه یک صفحه از سایت خود را با نام (با انکر تکست) صدا بزنید.

 1. از قدرت صفحات مرجع استفاده کنید

در هر وب سایت، صفحات خاصی بسته به تعداد لینک های دریافتی از منابع خارجی و داخلی و سرعت به روز رسانی محتوا، عملکرد بهتری دارند. می توانید از آنها برای پیوند دادن به صفحات مهم استفاده کنید. این باعث می شود قدرت صفحه اول به صفحه دوم منتقل شود.

 1. پیوندهایی از صفحات قدیمی به صفحات جدید ایجاد شده

اگر اخیراً یک صفحه مهم در وب سایت خود ایجاد کرده اید یا یک مقاله کامل در مورد یک موضوع خاص در وبلاگ خود منتشر کرده اید و می خواهید Google آن را در اسرع وقت شناسایی و فهرست کند، از صفحات یا مقالات قدیمی مرتبط به این پیوند. محتوای جدید و کامل برای گوگل بسیار جذاب است و می تواند رتبه صفحه را در نتایج بهبود بخشد.

 1. لینک به کلیدواژه های اصلی سایت

یکی از اساسی ترین کارهایی که در ابتدا می توانید انجام دهید، پیوند دادن با استفاده از کلمات کلیدی در صفحه اصلی سایت است. صفحه اصلی سایت شما دارای اعتبار و قدرت بیشتری است. پربازدیدترین صفحات سایت شما باید حاوی لینک هایی به صفحات دیگر با استفاده از کلمات کلیدی سایت شما باشد.

 

انواع روش های اتصال داخلی

لینک سازی داخلی سایت به روش های مختلفی قابل انجام است. اشکال مختلف، هر کدام مزایای خود را دارند و به روش خاصی دنبال می شوند. در زیر روش های مختلف ساخت لینک های داخلی برای سایت شما را ارائه می دهیم و برای هر کدام نکاتی را در اختیار شما قرار می دهیم.

 • اتصال داخلی خودکار

برخی از پیوندهای داخلی خودکار لینک سازی داخلی که به شما امکان می دهد با استفاده از افزونه Auto SEO Links کلمات را به عنوان کلمات کلیدی در سیستم وردپرس وارد کنید و در صورت استفاده از کلمات کلیدی در متن به صورت خودکار یک لینک داخلی در صفحه فرود ایجاد می شود یا صفحه فرود ایجاد می شود.

 • اتصال داخلی دستی

پیوند درون محتوا یا پیوند داخلی دستی اولین راه حلی است که برای استفاده از پیوند داخلی استفاده می شود. در این راه حل افراد باید به صورت کاملا سنتی و دستی به وب سایت ها لینک دهند. این راه حل مزایای زیادی دارد اما سرعت پایین آن باعث شده تا راه حل های دیگری برای این مشکل ایجاد شود.

 • لینک داخلی عکس ها

استفاده از لینک های تصویری راه حل دیگری است که می تواند به ترافیک وب سایت کمک کند. هنگام استفاده از یک تصویر، پیوند دادن به تصویر با تنظیم نماد Alt انجام می شود. به این ترتیب تگ alt باعث می شود که تصویر و موضوع آن توسط گوگل شناسایی شود و متن آن حتی در صورت باز نبودن تصویر به بیننده نمایش داده شود.

 • پیوند داخلی در منو

کلمات کلیدی سایت خود را بررسی کنید. اگر کلمات کلیدی مهم شما صفحه فرود مخصوص به خود را ندارند، صفحات جداگانه ای برای آن کلمات کلیدی ایجاد کنید. ایجاد لینک در منوی سایت فروشگاه بسیار مهم است. کلماتی که در منو انتخاب می کنید نیز برای سئو بسیار مهم هستند، گوگل بیشتر به این کلمات توجه می کند.

 • لینک دادن از صفحه اصلی سایت

صفحه اصلی مهمترین صفحه در سایت است. نحوه قرار دادن لینک و نحوه قرار دادن لینک به صفحات دیگر در صفحه اول بسیار مهم است. صفحه اصلی سایت باید دسته بندی های سازمان یافته و ساختار یافته داشته باشد. مقالات، محصولات، درباره ما و تماس با ما نیاز به یک صفحه جداگانه دارند، لینک های هر صفحه باید در سربرگ یا فوتر صفحه اصلی سایت قرار گیرد.

 

آخرین کلمه

به طور کلی، لینک داخلی ترافیک از گوگل به وب سایت شما. همانطور که قبلا خواندید، لینک های داخلی وب سایت یکی از مواردی است که می تواند ارزش زیادی برای وب سایت به ارمغان بیاورد. مزایایی مانند دیده شدن بهتر صفحات وب سایت شما و در دسترس بودن صفحات برای خزیدن در موتورهای جستجو از مهمترین این مزایا هستند. در مقاله لینک سازی داخلی چیست؟ معنی و مفهوم لینک سازی داخلی، انواع لینک های داخلی، اهمیت آنها برای سئو و سایر ویژگی های آنها را توضیح داده ایم. با رعایت اصول و قوانین لینک سازی داخلی به راحتی می توانید ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید. آموزش لینک داخلی بهبود رتبه سایت یکی از عناصر ضروری سئو است. امیدواریم مطالعه این مقاله در ارتقای سایت شما موثر بوده باشد.

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید