لینک nofollow چیست؟ | 6 فاکتور مهم سئوی لینک بدون فالو ⭐️


لینک nofollow چیست؟ چه تاثیری بر سئو دارد؟ این ممکن است سوال شما باشد و شاید به همین دلیل است که از این سایت بازدید می کنید. لینک بدون فالو را می توان لینک مهمی دانست که به دلیل کاربردی بودن آن تاثیری در سئوی سایت ندارد. سیستم فعال می شود از آنجایی که دارای تیمی واجد شرایط از کارشناسان سئو است، توصیه می کند سعی کنید از تجربه و تخصص تیم با انگیزه این گروه برای ارتقای رتبه سایت خود استفاده کنید. در هر صورت شما را با اهمیت لینک سازی و استفاده از لینک های نوفالو در سئو بیشتر آشنا می کنیم.

لینک nofollow چیست؟

این کد (یک مثال) این نشان می‌دهد که شما به Google اطلاع می‌دهید که به دلایل خاصی که در ذهن دارید، نمی‌خواهید صفحه پیوند را تأیید کنید.

اساساً تمام ارتباطاتی که در وب وجود دارد، دنبال می کنم البته فرمت پیش فرض هستند. اضافه کردن rel=Nofollow به برچسب این باعث می شود با لینک نوفالو مواجه شوید، به نظر شما لینک نوفالو چیست؟ چه تاثیری بر سئو دارد؟

پیوند nofollow باعث می شود هرزنامه ها محافظت خود را از دست بدهند. می توانید در نظر بگیرید که وقتی از این پیوند استفاده می کنید، گوگل را به عنوان تصمیم گیرنده اصلی قرار می دهید. در این شرایط که گوگل تصمیم می گیرد، لینک های nofollow دیگر نمی توانند تاثیر بدی بر رتبه سایت شما داشته باشند. (به نظر شما این روش هوشمندانه نیست؟)

لینک داخلی و لینک خارجی

لینک داخلی به لینکی گفته می شود که در صفحه مورد نظر سایت قرار می گیرد و خواننده با کلیک روی لینک به صفحه دیگری از همان سایت هدایت می شود همچنین لینک های خارجی نیز باید به گونه ای در نظر گرفته شوند که با کلیک بر روی آن، کاربر به صفحه ای که در سایت دیگری است هدایت می شود.

در واقع، لینک های خارجی را می توان به عنوان لینک های قابل اعتمادتر وارد کرد. صفحاتی پیوندهای خارجی خوبی دریافت می کنند که محتوای هدفمند دارند و سایت هایی با رتبه بالا محسوب می شوند. لینک های داخلی و خارجی را می توان به عنوان دو استراتژی مهم و کلیدی سئو در نظر گرفت.

لینک Nofollow لینک الگوریتم پنگوئن

برخی از سئوهای جدید قبلاً از سئو کلاه سیاه استفاده می کردند و با خرید و فروش بک لینک با رتبه سایت خود بازی می کردند. متأسفانه با سایت هایی با محتوای کم کیفیت مواجه شدیم که بازدیدکنندگان را از نتایج جستجو منصرف می کرد.

اما گوگل هرگز گول نمی خورد و از سال 2012 که الگوریتم پنگوئن را طراحی کرد، این گونه سایت ها را شناسایی و آنها را جریمه کرد. الگوریتم پنگوئن سایت هایی را که در خرید و فروش بک لینک یا لینک صفحات بی کیفیت و بی فایده فعال بوده اند را شناسایی و جریمه می کند. با این حال، به نظر شما آیا امکان تبلیغ در اینترنت وجود داشت؟

در این شرایط است که لینک nofollow وارد عمل می شود. سایت های تبلیغاتی مجبور به استفاده از لینک های nofollow برای جلوگیری از جریمه های گوگل هستند.

برنامه بدون لینک برای دنبال کردن

پس از بررسی های لازم بهتر است بدانید که لینک nofollow چه کاربردی دارد.

  • برخی از سایت ها صفحه ای را برای معرفی سایت های دیگر اختصاص می دهند. در این شرایط او از لینک nofollow استفاده می کند تا گوگل متوجه شود که این سایت فقط به قصد کمک به کاربران این کار را انجام می دهد. این شرایط گاهی برای صاحب سایت این خطر را ایجاد می کند که شهرت پایین سایت مقابل تاثیر منفی بر اعتبار سایت او بگذارد و به همین دلیل از لینک های بدون فالو استفاده می کند.
  • در هنگام تبلیغات نیز از لینک nofollow استفاده می شود. به این ترتیب، اگر سایتی با ترافیک زیاد از بنر سایت دیگری استفاده کند، تنها هدف خود را به عنوان یک تبلیغ نشان می دهد و به گوگل می گوید که قصد فروش بک لینک را ندارد. خود گوگل در چنین شرایطی حمایت مالی شد در مقایسه با NoFollow او پیشنهاد بهتری می داند.
  • محتوای نوشته شده توسط کاربر توسط مالک سایت با یک لینک بدون فالو ارجاع داده می شود. عمدتاً نظرات کاربران را می توان محتوای نوشته شده توسط این افراد در نظر گرفت.
  • یکی دیگر از دلایل استفاده از لینک بدون فالو، اجتناب از لینک های تکراری است.
  • آن دسته از سایت‌هایی که از لینک‌های خارجی زیادی استفاده می‌کنند، لینک‌های بدون فالو را گزینه‌ای ایده‌آل می‌دانند تا ساختار سایت خود را برای گوگل طبیعی جلوه دهند. در این شرایط می توان گفت که الگوریتم پنگوئن قابل دور زدن است.

نظر کارشناسان سئو در مورد لینک های nofollow چیست؟

گوگل معتقد است که سایت ها هنگام دریافت لینک های پولی باید از لینک های nofollow استفاده کنند. برخی از کارشناسان سئو بر این باورند که دلیلی برای استفاده از لینک بدون فالو وجود ندارد. برخی دیگر از متخصصان سئو نیز معتقدند زمانی که قرار است صفحه ای سئو نشود باید از لینک nofollow استفاده شود و یکی از آن صفحات می تواند صفحه تماس ما باشد. اگر واقعاً نیازی به استفاده از تگ Nofollow هنگام پیوند داخلی ندارید و معمولاً اگر صفحه داخلی از برچسب پیوند داده شده است Noindex در دسترس نیست، از لینک nofollow استفاده شده است. سایر کارشناسان سئو نیز بر این باورند که صفحاتی که اخیراً در سایت ایندکس شده اند باید با لینک های بدون فالو تزئین شوند.

تشخیص لینک Nofollow

برای اینکه بتوانید تمام پیوندهای موجود در صفحه را لغو فالو کنید، باید در بخش سر از متا تگ غیر دنبال کننده یعنی

استفاده کنید. با این تفسیر متوجه خواهید شد که تگ nofollow با لینک nofollow یکی نیست. برای اینکه بتوانید لینک nofollow را ببینید، در صفحه سایت مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه را انتخاب کنید منبع صفحه را ببینید از میان دکمه ها انتخاب کنید Ctrl + f همچنین می توانید از If در تگی که جلوی چشمتان است با عبارت استفاده کنید “REL=”NOFOLLOW بدون چهره به معنای عدم وجود پیوند برای دنبال کردن است. اگر می خواهید یک لینک بدون فالو ایجاد کنید، باید به سیستم مدیریت محتوای خود مراجعه کنید. پلاگین هایی مانند Yoast SEO یا رتبه ریاضی در وردپرس از آنها برای ایجاد لینک های بدون فالو استفاده می شود.

تاثیر لینک های nofollow بر سئو

ممکن است تاثیر لینک نوفالو مستقیم بر سئو نباشد و باید از تاثیرات غیرمستقیم این لینک بر سئو آگاه باشید. برای افزایش اعتبار سایت، دریافت لینک های نوفالو از سایت های مهم و مرجع بسیار مهم است.

هنگامی که به دنبال ترافیک هدفمند هستید، می توانید لینک های nofollow را در انجمن های پر ترافیک قرار دهید. این باعث افزایش ترافیک سایت و پرش بسیار کم می شود. همانطور که گفته شد لینک های نوفالو ساختار سایت مورد نظر شما را بسیار طبیعی و معمولی نشان می دهد. همچنین به یاد داشته باشید که برخی از سایت های معتبر با ترافیک بالا ممکن است استفاده از لینک های nofollow را در سایت خود بسیار کم در نظر بگیرند.

می توان گفت مهمترین تفاوت بین لینک های بدون فالو و فالو به میزان اعتباری است که آنها به صفحه مورد نظر در سایت منتقل می کنند. مهمتر از همه، برای جلوگیری از جریمه گوگل، لینک nofollow بهترین گزینه است.

کاربران متوجه لینک های بدون فالو نمی شوند و تنها روبات های گوگل عملکرد خود را با این لینک مطابقت می دهند. یکی از مهم ترین معیارهایی که بر رتبه سایت تاثیر می گذارد لینک سازی است. اگر در فرآیند لینک بیلدینگ اشتباه کنید، قطعا تاثیری بر سئو سایت مورد نظر نخواهد داشت.

آخرین کلمه

به طور خلاصه و مفید و به گونه ای که بررسی پاسخ این سوالات خارج از علاقه کاربر نباشد، لینک nofollow چیست؟ چه تاثیری بر سئو دارد؟ پرداخت کرده اند. اکنون متوجه شدید که اگر سئو توسط افراد مجرب و متخصص انجام شود، چگونه می تواند از فرآیند لینک سازی برای افزایش بازدید و بازدید سایت استفاده کند. مجموعه سیستم فعال می شود یکی از بهترین مجموعه ها در منطقه توسعه انواع سایت او سابقه ای ثابت دارد و قطعا به شما کمک می کند تا متخصصان سئو واجد شرایط و با تجربه را پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید