معرفی سایت Ahrefs بهترین ابزار ⭐️ تجزیه و تحلیل بازخورد رقبا


برای داشتن یک سایت قدرتمند و پرطرفدار تنها استفاده از افزونه های مختلف و تمرکز بر سئو سایت کافی نیست. متخصصین حرفه ای سئو علاوه بر استفاده از توابع جانبی وردپرس و استفاده از ابزارهای مختلف، روش های دیگری را نیز در نظر می گیرند.

سایت شما مانند خانه شما همیشه نیاز به مراقبت و گردگیری دارد. باید به بازدیدها توجه کنید، سایت را از حملات مخرب در امان نگه دارید و سعی کنید هر روز کیفیت سایت را ارتقا دهید.

اما یکی از ابزارهایی که توسط مدیران حرفه ای سایت وردپرس استفاده می شود، استفاده از سایت Ahrefs است.

چرا باید از امکانات سایت Ahrefs استفاده کنیم؟

برای اینکه بتوانیم داده ها و اطلاعات سایت خود را به طور موثر و به روز کنیم، به امکانات ارائه شده در سایت Ahrefs نیاز داریم.

خدمات ارائه شده توسط Ahrefs مجموعه ای از بهترین ابزارهای سئو هستند که نمودارهای تحلیلی و دقیق را ارائه می دهند پشتیبانی می کند و خدمات سئو را با تجزیه و تحلیل داده ها و اطلاعات سایت تکمیل می کند.

مدیران سایت سئو می توانند با استفاده از ابزارهای سایت Ahrefs، بک لینک ها یا لینک هایی را که سایت مورد نظر را به سایت خود متصل می کنند، مشاهده کنند.

اهمیت لینک ها برای سایتی که مطالب آن در سایت های دیگر ذکر شده است بسیار بالاست. هر چه تعداد بک لینک ها بیشتر باشد، سایت بیشتر مورد اعتماد گوگل و سایر موتورهای جستجو قرار می گیرد و در نتیجه اهمیت سایت را افزایش می دهند.

سایت های خبری، تحلیلی یا سرگرمی و تخصصی که بر روی پلتفرم وردپرس اجرا می شوند می توانند از ابزارهای تحلیل بصری سایت Ahrefs استفاده کرده و رتبه خود را افزایش دهند.

سایت Ahrefs چه ویژگی هایی را ارائه می دهد؟

سایت Ahrefs دارای بسیاری از ویژگی های مهم است. با استفاده از این سایت می توانید معیارهای مهمی را برای سایت خود مشخص کنید.

برای مثال می توانید از ابزارهای موجود در سایت استفاده کنید اهرفس سرعت جستجوی کلمات کلیدی موتور جستجو را ببینید.

این سایت می تواند در تعیین رتبه سایت شما نیز موثر باشد و اطلاعات بسیار دقیقی در مورد رتبه سایت های وردپرسی در اختیار شما قرار دهد.

این سایت همچنین قابلیت دریافت و تحلیل اطلاعات مربوط به سختی و مفید بودن کلمات کلیدی استفاده شده در سایت شما را دارد. Ahrefs به شما اطلاع می دهد که مشکل کلمه کلیدی خیلی زیاد است و نمی توان به راحتی از آن برای بهبود موقعیت سایت استفاده کرد.

کلمات کلیدی به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای سئو در دنیا نقش مهمی در بهبود عملکرد سایت دارند. در سایت Ahrefs می توانید کلمات کلیدی مورد نظر خود را در کادر جستجو وارد کرده و اطلاعات ارزشمندی را پیش روی خود ببینید.

سایت Ahrefs می تواند میزان جستجو برای کلمه کلیدی مورد نظر، سابقه استفاده از آن کلمه کلیدی و همچنین عملکرد آن را بررسی و گزارش کند.

جستجوی مطالب مختلف در سایت Ahrefs به کاربران این سایت اجازه می دهد تا تمام محتوای ایجاد شده پیرامون آن محتوا و کلمات کلیدی همراه آن را مشاهده و بررسی کنند.

البته نباید فراموش کنید که علاوه بر کلمات کلیدی، می توانید به آنها تگ نیز اضافه کنید. برچسب ها به شما امکان دسته بندی مطالب مختلف را می دهند. با دسته بندی این مواد، مدیریت آنها بسیار راحت تر خواهد بود.

این قابلیت در سایت های خبری و خرید بسیار کاربردی است.

جالب است بدانید که تمامی امکانات ارائه شده در سایت Ahrefs به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد.

سایت Ahrefs شش ابزار مفید، متنوع و قدرتمند را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. شما می توانید با استفاده از این شش ابزار برای بهبود کیفیت سایت خود یک سایت قدرتمند و پرمیوم داشته باشید.

شش ابزار اصلی سایت Ahrefs چیست؟

یکی از اساسی ترین شاخص های برتری یک سایت نسبت به سایت های مشابه، تحلیل مستمر عملکرد خود و سایر سایت های فعال در این زمینه است. ابزار تجزیه و تحلیل رقبای وب شما یکی از ویژگی های موجود در وب سایت Ahrefs است. با استفاده از این قابلیت می توانید عملکرد سایت هایی که فعالیت آنها نزدیک به شماست را بررسی کنید.

تحقیق در مورد وضعیت آنها به شما کمک می کند تا نقاط ضعف و قوت سایت خود را علاوه بر نقاط قوت و ضعف آنها درک کنید.

دومین ابزار ارائه شده توسط Ahrefs ابزاری است که به شما کمک می کند کلمات کلیدی مورد نظر خود را جستجو کرده و آنها را تجزیه و تحلیل کنید.

همانطور که در بخش های قبلی به اختصار اشاره کردیم، کلمات کلیدی به عنوان چراغ هایی عمل می کنند که در نهایت مخاطبان موتورهای جستجو را به سمت سایت شما هدایت می کنند.

در واقع با استفاده حرفه ای از کلمات کلیدی می توانید پلی بین محتوای سایت خود و مخاطبانی که در جستجوی موضوعی خاص هستند ایجاد کنید تا مخاطب به راحتی بتواند اطلاعات مورد نظر خود را در سایت شما پیدا کند.

سایت Ahrefs نیز این امکان را فراهم کرده است تا بتوانید کلمات کلیدی مورد نظر خود را جستجو و آنالیز کنید. در سایت Ahrefs می توانید میزان استفاده از یک کلمه کلیدی را مشاهده کنید، کارایی آن را بسنجید و در نهایت نقاط ضعف آن را بشناسید.

در قسمت های قبل نیز اهمیت بک لینک را توضیح دادیم. ابزار تحقیق بک لینک یکی دیگر از ویژگی های اصلی سایت Ahrefs است که با آن می توانید بک لینک های مربوط به سایت خود را بررسی کرده و اطلاعات لازم را از آن به دست آورید.

علاوه بر استفاده از محتوای سایت شما، سایت های مختلف ممکن است آن را به عنوان منبع محتوا نیز ارائه دهند. گاهی اوقات سایت شما ممکن است در یک منطقه خاص شهرت داشته باشد که سایت های مشابه در همان منطقه آن را به عنوان یک سایت اصلی به مخاطبان خود معرفی کنند.

در هر صورت بررسی بک لینک ها که نقش مهمی در عملکرد سایت شما در موتورهای جستجو دارند، یکی از مهم ترین کارکردهای سایت Ahrefs است.

این ابزار وب سایت Ahrefs به شما کمک می کند محتوای ویژه را در اطراف یک کلمه کلیدی خاص شناسایی کرده و رفتار کاربر را نسبت به آن تجزیه و تحلیل کنید.

ارزش هر محتوایی با این ابزار به سه شاخص میزان بک لینک، تعداد کلیک و تعداد اشتراک گذاری بستگی دارد.

با تجزیه و تحلیل محبوب ترین محتوا در اطراف یک کلمه کلیدی مرتبط، ابزار تحقیق محتوا به شما به عنوان یک مدیر سایت مرتبط کمک می کند تا از وضعیت سایت خود و کلمات کلیدی برتر در یک منطقه خاص مطلع شوید.

با استفاده از این ابزار، طراحان و مدیران سایت می توانند الگوی رفتاری مخاطبان خود را ردیابی و حدس بزنند. مزیت این کار ایجاد محتوایی مشابه محتوایی است که کاربران به آن علاقه و رضایت بیشتری دارند.

Rank Tracker یکی دیگر از ابزارهای سایت Ahrefs است که وظیفه نظارت و بررسی رتبه های مختلف سایت شما را بر عهده دارد.

این ابزار مرتباً رتبه سایت ما را با اندیکاتورهای مختلف گوگل می سنجد و با تجزیه و تحلیل آنها، گزارش های آماری بسیار دقیقی را در اختیار شما قرار می دهد.

این ابزار می تواند رتبه شما را در بین تمامی سایت هایی که از کلمه کلیدی خاصی استفاده کرده اند تعیین کند. اگرچه نتایج این تجزیه و تحلیل ها یک تجزیه و تحلیل یکپارچه است، اما شما حتی می توانید الگوهای جستجو برای یک کلمه کلیدی را بر اساس جستجو از یک دستگاه تلفن همراه یا لپ تاپ تعیین کنید.

ابزار ردیاب رتبه به طور دقیق موقعیت سئو سایت شما را در موتورهای جستجو تعیین می کند. این ابزار مفید حتی می تواند موقعیت صفحات مختلف سایت شما را در گوگل به صورت جداگانه تعیین کند. صفحات مختلف سایت شما بر اساس معیارهایی مانند انتخاب کلمه کلیدی مناسب می توانند موقعیت های موتور جستجوی متفاوتی داشته باشند.

هر چه کلمه کلیدی استفاده شده در مقاله هوشمندانه تر انتخاب شود، جایگاه یا رتبه سایت شما در گوگل بالا می رود.

آخرین ابزاری که در این بخش با آن آشنا خواهید شد، نظارت بر وب است. این ابزار مفید وب سایت Ahrefs وظیفه نظارت بر وب سایت شما را بر عهده می گیرد و به خوبی از آن محافظت می کند.

سایت Ahrefs چه ویژگی های دیگری دارد؟

جالب است بدانید که اگر وب سایت شما دارای نمایشگر خاص یا Featured SERP باشد، می توانید آمار ترافیک سایت خود را نه به روش سنتی، بلکه به صورت کاملاً جامع دریافت کنید.

سایت هایی که این ویژگی را دارند می توانند بر اساس 13 مشخصه تعریف شده آماری از ترافیک خود دریافت کنند. ویژگی هایی مانند لینک سایت و نتایج خرید که می تواند در تعیین استراتژی سایت شما بسیار مهم باشد. استفاده از این ویژگی ها و دریافت گزارش های مختلف در مورد آنها به شما این امکان را می دهد که سایت خود، مخاطبان و رفتار آنها را بهتر بشناسید.

ابزار هشدار سایت Ahrefs

هشدارها در واقع یک محافظ امن برای سایت شما هستند تا در صورت تغییر در لینک های خارجی شما فوراً به شما اطلاع دهند.

بر این اساس مدیران سایت در صورت ایجاد لینک جدید یا خراب شدن لینک های قدیمی توسط Ahrefs هشدار می دهند. امنیت ارسال خواهد شد. این ویژگی به مدیران سایت کمک می کند تا لینک های مرتبط با سایت خود را کنترل کنند تا در صورت خرابی هر یک از لینک ها، مشکلات خود را برطرف کنند.

البته هشدار سایت Ahrefs کاربرد دیگری نیز دارد و آن تعریف آن برای کلمات کلیدی خاصی در سایت یا سایت های رقیب شماست. اگر این ویژگی را فعال کنید، به محض ذکر کلمه کلیدی در سایت یا رقبایتان، یک هشدار ایمیل دریافت خواهید کرد.

استفاده از ابزارهای سایت Ahrefs; ضروری و مهم

اگرچه استفاده از ابزار و امکانات در سایت اهرف نیاز به صرف هزینه دارد و در شرایط فعلی پرداخت هزینه ها به راحتی امکان پذیر نیست، اما بسیاری از مدیران سایت های مختلف ترجیح می دهند استفاده از این ابزارها را محدود کنند.

پیشنهاد ما این است که در هر صورت از ابزارهای موجود در سایت Ahrefs استفاده کنید. دانستن این ابزارها نه تنها باعث افزایش عملکرد سئوی سایت شما می شود، بلکه باعث می شود در کوتاه مدت تاثیرات آن را مشاهده کنید.

شاید فکر کنید که کار با سئو بسیار ساده است که با آن آشنا شوید. حقیقت این است که کار با سئو علیرغم سادگی نیاز به نظم و انضباط خاصی دارد که در اکثر موارد مدیران سایت یا به طور کلی منابع انسانی نمی توانند با آن کنار بیایند.

به همین دلیل برای رعایت تمامی مواردی که در سئو ضروری است نیاز به ابزار و امکانات خاصی داریم تا بتوانیم قوانین مربوط به سئو را در هر شرایطی اعمال کنیم.

علاوه بر نوشتن مطالب غیر تکراری و منحصر به فرد، باید با افراد و سایت هایی که مشکلات مشابه یا نزدیک به شما دارند ارتباط برقرار کنید. یافتن این افراد و سایت ها احتمال اشتراک گذاری محتوای شما را افزایش می دهد و در نهایت رتبه گوگل شما را افزایش می دهد.

آیا ایده آل شما برای مدیریت سایت وردپرسی شما برای قرار گرفتن در لیست ده سایت برتر گوگل است؟ اگرچه این سوال زمان بر است و نیاز به تخصص دارد، اما دور از ذهن نیست.

ابزارهای موجود در سایت Ahrefs نرم افزارهای مبتنی بر وب هستند، بنابراین شما نیازی به نصب این ابزارها بر روی سیستم خود ندارید.

برای استفاده از این ابزارها باید در سایت ثبت نام کرده و اشتراک خود را دریافت کنید.

این سایت با ارائه اطلاعات بسیار دقیق از شبکه های اجتماعی مختلف، سایت شما را به یک سایت موثر و به روز تبدیل می کند.

برای رسیدن به موقعیت ایده آل مورد نظر خود، باید عملکرد سایت های مشابه خود را به دقت زیر نظر داشته باشید. آرشیو اطلاعات ارزشمندی که این سایت با بک لینک در اختیار شما قرار می دهد، امکان نظارت و پیگیری مهم ترین لینک های سایت شما را فراهم می کند.

نتیجه

همانطور که می دانید، موفقیت در وب فقط صرف هزینه زیاد نیست. شما باید بدانید که چگونه با استفاده از ابزارهای موجود سایت خود را موثر کنید.

به همین دلیل استفاده از پلتفرم هایی مانند امکانات سایت Ahrefs علاوه بر اینکه راهی اثبات شده است و راه را برای رسیدن سایت شما به شرایط ایده آل هموار می کند، مسئولیت ارائه استانداردهای سئو را نیز از دوش شما بر می دارد.

ابزارهای موجود در سایت Ahrefs ویژگی های مختلف سایت مانند هوش مصنوعی را اندازه گیری می کند و برای تجزیه و تحلیل مسائل به شما گزارش می دهد.

اگر به فکر رسیدن به ده سایت برتر گوگل هستید، حتما از ابزارهای قدرتمند سایت Ahrefs استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید