معرفی 13 سایت ساخت و طراحی لوگو با هوش مصنوعی


یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های بسیاری از افراد به هنگام راه‌اندازی کسب‌و‌کارشان، طراحی یک لوگوی مناسب است؛ چرا که یک لوگوی عالی، علاوه بر نشان‌دادن نام برند، می‌تواند تا حدی، نوع خدمات و محصولاتی که به‌واسطة آن کسب‌و‌کار ارائه می‌شوند را نیز نشان دهد.

به همین جهت بدیهی است که در همان ابتدای کار، طراحی لوگو را به یک گرافیست حرفه‌ای واگذار ‌کنند؛ اما با ورود هوش مصنوعی به جامعه کنونی شرایط بسیار تغییر کرد و ورق جدیدی از تکنولوژی و فناوری نوین را در اختیار عموم قرارداد.

یکی از پرکاربردترین دستاوردهای هوش مصنوعی، طراحی لوگو با استفاده از این ابزار هوشمند است؛ به‌گونه‌ای که بستری فراهم شد تا تمامی افراد، حتی کسانی که تخصصی در طراحی ندارند نیز به‌سادگی، طراحی لوگو با هوش مصنوعی را تجربه کنند.

ابزارهای ساخت لوگو با هوش مصنوعی به دلیل تنوعی که در امکانات دارند، بسیار گسترده‌اند.

به همین جهت پیش از اقدام به استفاده از این ابزارها بهتر است با انواع آن‌ها آشنا شده تا متناسب با تقاضایی که دارید، بهترین آن‌ها را انتخاب کنید.

طراحی لوگو با هوش مصنوعی چیست؟

طراحی لوگو با هوش مصنوعی، در پلتفرم‌های مختلف به کاربران خود این امکان را می‌دهند تا لوگویی مناسب برند و کسب‌و‌کار خود طراحی کنند.

این نوع هوش مصنوعی نیز مانند دیگر ابزار هوشمند، از تکنیک‌های ماشین لرنینگ (Machine Learning) جهت بررسی و تحلیل اشکال، الگوهای متفاوت، رنگ و تایپوگرافی‌های رایج لوگوها، استفاده می‌کنند و پس از ادغام‌کردن آن‌ها بسته به تقاضایی که دارید، یک لوگو به شما تحویل می‌دهند.

طراحی لوگوهای متفاوت باتوجه‌به نام برند و سبکی که انتظار دارید، باعث محبوبیت این ابزار هوشمند شده است؛ به همین دلیل هرساله شاهد رویکردهای نوینی ازاین‌دست ابزار هستیم که به گسترده شدن هرچه‌تمام‌تر آن دامن زده است.

در ادامه برای شناخت بیشتر شما از طراحی لوگو با هوش مصنوعی، برخی از بهترین سایت‌های ارائه‌دهندة این خدمات را معرفی کرده‌ایم.

 

بهترین سایت رایگان ساخت و طراحی لوگو با هوش مصنوعی

برخی از پلتفرم‌های طراحی لوگو با هوش مصنوعی تمامی امکانات خود را به‌صورت رایگان در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند و برخی دیگر به‌صورت پرداخت حق سرویس دلاری.

به همین سبب کاربران ایرانی که در پرداخت هزینه‌های دلاری با چالش همراه هستند، همواره در پی کارکردن با ابزارهای رایگان هستند؛ بنابراین، در این قسمت به معرفی برخی سایت‌های رایگان ساخت لوگو با هوش مصنوعی پرداخته‌ایم.

1. Wix Logo Maker

این ابزار هوشمند، منعطف‌ترین ابزار طراحی لوگو با هوش مصنوعی است؛ چرا که به کاربران خود این فرصت را می‌دهد تا بعد از خروجی گرفتن لوگو، برای طراحی اسم برند خود، ادیت‌های متنوعی روی لوگو پیاده کنند و در 8 فرمت خاکستری، تک‌رنگ و تمام‌رنگ یا در چندین تم، دوباره خروجی بگیرند.

2. DesignEVO

این سایت به‌واسطة داده‌هایی که در تنظیمات خود دارد، شما را در انتخاب الگوها، بسته به سبک برندی که دارید، یاری کرده و این امکان را می‌دهد تا متناسب با اهدافتان، ادیت‌های مختلفی نظیر اضافه‌کردن اشکال و تغییر آیکون‌ها را در لوگوی خود اعمال کنید.

3. Looka Logo Maker

این سایت با پرسیدن پرسش‌هایی در خصوص کسب‌و‌کاری که دارید، سبک‌های رایج در آن حرفه را به شما پیشنهاد می‌کند که شما می‌توانید جهت بیشتر نشان‌دادن اهدافتان به مخاطبان، شعار کاری خود را نیز در این لوگو اضافه کنید؛ همچنین قابلیت دیگری که منجر به محبوبیت بیشتر این سایت شده است، امکان ادیت نامحدود است.

4. Tailor Brands

این سایت با تنظیمات منظم و قابل‌درکی که دارد، طراحی لوگو با هوش مصنوعی را برای همگان آسان کرده است؛ به‌طوری که با ارائه مجموعه متنوعی از آیکون‌ها، فونت‌ها، سبک‌ها و رنگ‌ها، پیشنهادات گسترده‌ای جهت طراحی یک لوگوی مطلوب، به شما ‌می‌دهد.

5. LogoAI

یکی از بارزترین امکاناتی که منجر به برتری این سایت بر دیگر ابزار هوشمند طراحی لوگو شده است، امکان متحرک کردن لوگو است؛ همچنین با در اختیار گذاشتن گزینه‌های متنوع ادیت لوگو، کاربران خود را در طراحی لوگویی منحصربه‌فرد یاری می‌کند.

6. Designs.AI

این سایت با ژنراتورهای متنوعی که دارد امکان طراحی لوگو و کپی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد؛ به‌گونه‌ای که به شما این فرصت را می‌دهد تا لوگوهای گوناگونی بر اساس سبک برند خود بسازید و با تنوع قابلیت‌های ادیت آن، من‌جمله تعویض آیکون‌ها و تغییر بک‌گراند، لوگوها را مطابق نیازی که دارید طراحی کنید.

7. Hatchful Logo Maker  (توسط Shopify)

این سایت برای کسب‌و‌کارهای خرد و ابتدایی مناسب است؛ زیرا در انتخاب رنگ، فونت و آیکون‌های خاصی که مدنظرتان است محدودیت دارد و تنها از ابزار خودش می‌توانید استفاده کنید؛ به همین سبب برای گرفتن ایدة اولیه مناسب است.

8. Logomaster.ai

یکی از عالی‌ترین ابزار طراحی لوگو با هوش مصنوعی است؛ زیرا با دریافت اطلاعات اولیه همچون نام برند، شعار، حوزة فعالیت و سبکی که مدنظرتان است، در کوتاه‌ترین زمان ممکن پیشنهادات متنوعی ارائه می‌کند؛ سپس می‌توانید با سرعتی بالا به ادیت لوگو بپردازید و درنهایت خروجی باکیفیت و متمایزی داشته باشید.

9. Logobean

این سایت با ارائه گزینه‌های متعدد، به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا با تنظیم فاصلة خطوط، تراز متن‌ها و چرخش آیکون‌ها، یک لوگوی اختصاصی در رنگ‌های متنوع خلق کنند.

10. Logo.com

این ابزار طراحی لوگو با هوش مصنوعی، با ارائه امکاناتی نظیر حذف و اضافه‌کردن عناصر لوگو، تغییر سبک فونت و رنگ‌ها، بستری مناسب جهت داشتن لوگویی منحصربه‌فرد را فراهم کرده است.

بهترین هوش مصنوعی برای طراحی لوگو کدام است؟

باتوجه‌به گسترده بودن امکانات ابزار هوشمند طراحی لوگو، می‌توان گفت تمامی آن‌ها قابلیت پاسخگویی به نیاز شما را دارند؛ اما اگر به دنبال ابزار رایگان هستید، باید بدانید که Hatchful و Logo.com تاکنون لقب بهترین را از آن خود کرده‌اند؛ زیرا هر دوی آن‌ها طرح‌های ساده را در زمان کوتاهی به کاربران خود ارائه می‌کنند.

اگر از آن دسته افراد هستید که در پی یادگیری عمیق‌تر بوده و تمایل دارید زمان بیشتری را جهت طراحی لوگو با هوش مصنوعی صرف کنید، توصیه می‌شود از تمامی این پلتفرم‌ها بهره گرفته و با ترکیب طرح‌های خروجی با یکدیگر، لوگویی خاص و منحصربه‌فرد خلق کنید.

هوش مصنوعی طراحی لوگو رایگان فارسی

متأسفانه، سایت‌های خارجی از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کنند؛ به همین سبب تنها ابزار هوشمند فارسی رایگان، سایت logonomy است و امکانات خاص خود را دارا است که مختصراً آن‌ها را ذکر کرده‌ایم:

 • سرعت و سهولت در طراحی لوگو
 • عدم نیاز به مهارت‌های تخصصی ساخت لوگو
 • امکان گرفتن خروجی با فرمت PNG، JPG و SVG

چگونه با هوش مصنوعی لوگو بسازیم؟

همان‌طور که بیان کردیم چندین سایت طراحی لوگو با هوش مصنوعی تاکنون ارائه شده‌اند که هرکدام به نحوی کاربران خود را در ساخت لوگویی باکیفیت یاری می‌کنند.

برخی از این سایت‌ها از تنظیمات اتوماتیک طراحی لوگو پیروی نمی‌کنند؛ بنابراین، برای کار با دیگر سایت‌ها، باید نسبت به چگونگی فرایند ساخت یک لوگوی حرفه‌ای آگاه باشید؛ به همین منظور در این قسمت به معرفی برخی ابزارهای هوشمند طراحی لوگو و نحوة کار با آن‌ها پرداخته‌ایم.

سایت Looka

یکی از بهترین سایت‌های خارجی طراحی لوگو با هوش مصنوعی رایگان است که کارکردن با آن بسیار آسان است؛ به‌طوری‌که برای طراحی یک لوگو با این ابزار هوشمند، کافی است مراحل زیر را طی کنید:

 • روی گزینةLet’s make a logo در صفحة اصلی کلیک کنید.
 • مشخص‌کردن حوزة فعالیتی کسب‌و‌کارتان
 • انتخاب لوگوهای مرتبط با برندتان
 • انتخاب رنگ مدنظرتان
 • تایپ نام کسب‌و‌کار و شعاری که دارید
 • انتخاب آیکون‌های متناسب با اهدافتان

Logonomy

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، این سایت با پشتیبانی از زبان فارسی،  برای افرادی که به زبان انگلیسی مسلط نیستند بسیار کاربردی است. برای طراحی یک لوگوی رایگان از طریق این پلتفرم، باید مراحل زیر را طی کنید:

 • تایپ نام کسب‌و‌کار و شعار مدنظرتان
 • انتخاب حوزة فعالیتی متناسب با برندتان
 • انتخاب رنگ
 • انتخاب یک نمونه برچسب (به دلیل قرارگیری برچسب‌ها روی لوگو، بسیاری از افراد، از کارکردن با این پلتفرم صرف‌نظر می‌کنند.)

نرم‌افزار ArtOut

یک نرم‌افزار اندروید است که با دانلود و ثبت‌نام در آن می‌توانید با طی‌کردن روند زیر به ساخت لوگو با هوش مصنوعی بپردازید:

 • در Prompt متن و توضیحات سفارشی خود را به انگلیسی بنویسید.
 • کلیک روی گزینة Generate

به هنگام طراحی لوگو با این سایت، باید توجه داشته باشید که هر حساب کاربری تنها قادر به تولید 4 الی 6 لوگو است.

نرم‌افزار هوش مصنوعی طراحی لوگو

به هنگام طراحی لوگو، اولین نرم‌افزاری که به ذهن اکثر افراد می‌رسد، Photoshop و سپس Canva  است. فتوشاپ به هوش مصنوعی متصل است و کانوا نیز به‌تازگی این قابلیت را پیدا کرده است.

در این بخش سعی کرده‌ایم جهت آشنایی بیشتر شما، برخی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین نرم‌افزارهای هوش مصنوعی طراحی لوگو را معرفی کرده تا در مواقعی که امکان دسترسی به سایت‌ها وجود ندارد از این نرم‌افزارها برای پیشبرد امورتان بهره بگیرید.

بسیاری از سایت‌ها برای سهولت کار کاربران، ابزارهای هوشمندی که دارند را برای سیستم‌عامل‌های مختلف نظیر اندروید، آیفون و ویندوز توسعه داده‌اند تا در صورت ضعیف‌بودن اینترنت یا به هر دلیل دیگری که مانع ورود و بهره‌مندی شما ازاین‌دست سایت‌ها شد، از طریق نرم‌افزارهای موجود، به طراحی لوگو با هوش مصنوعی بپردازید.

همان‌طور که اشاره شد، Design EVO یکی از معروف‌ترین سایت‌های ساخت لوگو با هوش مصنوعی است که با ارائه نسخة ویندوز و اندروید، سهولت بیشتر و افزایش دسترسی کاربران خود را تضمین کرده است؛ به‌گونه‌ای که با نصب این نرم‌افزار و اتصال به اینترنت، در هر شرایطی می‌توانید به طراحی لوگو با هوش مصنوعی اقدام کنید و خروجی با کیفیتی دریافت کنید.

نرم‌افزار Design EVO رایگان بوده و پس از نصب آن روی موبایل یا سیستم، می‌توانید تعدادی نمونه لوگو را ادیت کنید و یک لوگوی منحصربه‌فرد، متناسب با اهدافی که دارید طراحی کنید؛ اما نکتة حائز اهمیتی که به هنگام کار با این نرم‌افزار ملزم به رعایت آن هستید، تهیة پکیج برای ساخت لوگوی جدید است.

نرم‌افزار ArtOut از دیگر نرم‌افزارهای کاربردی و معروف است که می‌توانید در طراحی لوگو با هوش مصنوعی از آن کمک بگیرید؛ اما پس از ثبت‌نام، تنها قادر به ساخت لوگوی رایگان و ابتدایی هستید.

بهترین برنامه‌های طراحی لوگو با هوش مصنوعی

باتوجه‌به چالش‌های قطع‌و‌وصلی و پایین‌بودن سرعت اینترنت در بعضی مواقع شبانه‌روز، ممکن است همواره دسترسی به سایت‌های هوش مصنوعی امکان‌پذیر نباشد؛ به همین جهت در ادامه، برخی از بهترین و پرطرف‌دارترین برنامه‌های طراحی لوگو با هوش مصنوعی را معرفی کرده‌ایم تا به هنگام مواجهه با این دست مشکل‌ها یا برای مواردی دیگر نظیر کارکردن دائمی با یک ابزار هوشمند ساخت لوگو، از آن‌ها کمک بگیرید.

۱- برنامه کانوا Canva

Canva یکی از معروف‌ترین و پرکاربردترین برنامه‌های گرافیکی مناسب موبایل است که به‌تازگی با مجهز شدن به هوش مصنوعی، بیش‌از‌پیش نظر کاربران را به‌سوی خود جلب کرده است.

یکی از مهم‌ترین کاربردهای این برنامه، طراحی و ساخت لوگو است؛ به‌گونه‌ای که می‌توانید به‌سادگی از ابزار هوشمند این برنامه استفاده کرده و لوگوهایی متنوع خلق کنید.

برای دریافت فایل این برنامه می‌توانید به اپ‌استور (برای کاربران آیفون) و گوگل‌پلی (برای کاربران اندروید) مراجعه کنید و پس از نصب آن روی موبایل، بدون محدودیت‌های زمان و مکان به انجام امور گرافیکی و طراحی لوگو با هوش مصنوعی مشغول شوید.

۲- برنامه Logo maker shop

این برنامة پرطرف‌‌دار برای جفت دسته کاربران اندروید و آیفون موجود است و به‌راحتی می‌توانند روی موبایلشان نصب و از آن استفاده کنند. Log maker shop به‌واسطة هوش مصنوعی‌ای که دارد، مطابق با نیاز و تقاضای شما، لوگو طراحی کرده و با کیفیتی مطلوب تحویل می‌دهد.

۳- برنامه Design Evo

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره شد، Design EVO یک نسخة رایگان ساخت لوگو با هوش مصنوعی است که فایل دانلود آن در گوگل‌پلی و اپ‌استور موجود است. این برنامه با قابلیت‌هایی که دارد یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های طراحی لوگو است که سهولت ویژه‌ای به این امر بخشیده است.

مزایای استفاده از هوش مصنوعی برای طراحی لوگو

ابزارهای هوش مصنوعی با امکاناتی که دارند به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که تمامی افراد را فارغ از مهارت‌های هنری‌شان، در طراحی صفر تا صد لوگو یاری می‌کنند؛ به جهت شناخت بیشتر، در این بخش به بررسی مهم‌ترین مزایای استفاده از آن پرداخته‌ایم:

 • کاهش اتلاف وقت: زمان‌بر بودن طراحی‌های دستی، بسیاری از افراد را به‌سوی طراحی لوگو با هوش مصنوعی هدایت کرد؛ چرا که این ابزار در کمترین زمان ممکن بهترین لوگوهای متنوع را ارائه می‌کنند.
 • کاهش هزینه‌ها: با ارائه خدمات رایگان برخی ابزار هوشمند طراحی لوگو، این امکان فراهم شد تا هر شخص بدون استخدام طراحان حرفه‌ای، اقدام به خلق لوگو کند و بخش قابل‌توجهی از هزینه‌ها را حذف کند.
 • ایده‌پردازی: این ابزار با جمع‌آوری داده‌های صنایع و سلیقة کاربران، می‌توانند متناسب با اهدافی که دارید، به شما ایده‌های متنوعی ببخشند تا لوگویی خاص‌تر و گویاتر طراحی کنید.
 • تمایز لوگوها: ابزارهای هوشمند تاکنون به‌خوبی ثابت کرده‌اند که با اجتناب از الگوهای سنتی، در خلق لوگوهایی منحصربه‌فرد بسیار قوی هستند؛ چرا که همواره با ارائه راهکارهای جدید و ادغام آن‌ها با یکدیگر، منجر به خلق لوگوهایی خاص می‌شوند.
 • تطابق با داده‎‌های ورودی: ابزارهای هوش مصنوعی طراحی لوگو، با داده‌های وسیع و گسترده‌ای که در ساختار خود دارند، قادر به پاسخگویی به صنایع و حوزه‎‌های فعالیتی گوناگون هستند؛ به همین سبب، به کاربران خود این امکان را می‌دهند تا لوگوهایی متنوع با مفاهیم مختلف طراحی و سپس متناسب با ماهیت برند خودشان، آن را متمایز و منحصربه‎‌فرد کنند.
 • عدم نیاز به مهارت‌های تخصصی: برای بهره‌مندی از ابزارهای هوش مصنوعی ساخت لوگو نیاز به داشتن توانایی‌های گرافیکی تخصصی نیست؛ چرا که با امکانات گسترده‌ای که در هریک از این پلتفرم‌ها وجود دارد، می‌توانید علی‌رغم راه‌های پیچیدة طراحی دستی و سنتی، به‌سادگی به طراحی لوگو با هوش مصنوعی پرداخته و در سریع‌ترین حالت ممکن لوگویی باکیفیت، مطابق تقاضایی که داشتید، دریافت کنید.

ژنراتور لوگوی هوش مصنوعی چیست؟

AI Logo Generator با استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی و با حذف طراحی‌های دستی، لوگوها را به‌ شکلی کاملاً حرفه‌ای، در کمترین زمان، به‌صورت خودکار خلق می‌کند.

این ژنراتورها با الگوریتم‌های پیشرفته‌ای که در ساختار خود دارند، به تجزیه‌و‌تحلیل الگوها پرداخته و برای طراحی لوگو، آن‌ها را باهم ترکیب کرده و بسته به اهداف کاربران، در قالب چندین لوگوی باکیفیت پیشنهاد می‌کند.

AI Logo Generator این اطمینان را به کاربران خود می‌دهد تا با ادیت‌ عناصر مختلف نظیر رنگ‌ها، فونت‌ها و همچنین نحوة چیدمان آن‌ها، لوگویی منحصربه‌فرد و متناسب با اهداف برندشان، با صرف کمترین زمان و هزینه طراحی کنند.

سخن نهایی

با ورود تکنولوژی به جوامع کنونی و رشد روزافزون آن، رویکردها و دستاوردهای متنوعی جهت سهولت زندگی و افزایش کیفیت امور شخصی و حرفه‌ای ارائه شد که بسیاری از کارهای بشریت را به خود گره زد.

طراحی لوگو با هوش مصنوعی، یکی از مهم‌ترین این دستاوردها است؛ چرا که امروزه بسیاری از کسب‌و‌کارها، برای بقا ملزم به ارائه خدمات و محصولات خود در بستر اینترنت هستند که لازمة راه‌اندازی آن، داشتن سایت و یک لوگوی عالی است تا در نگاه اول با نشان‌دادن کلیتی از محتوای سایت و اهدافی که پشت آن است، منجر به جذب حداکثری مخاطبان شود.

به‌منظور تحقق این امر، پلتفرم‌های متنوعی جهت طراحی لوگو با هوش مصنوعی، پا به عرصة تکنولوژی و فناوری نهاده تا بسته به تقاضا و هدف مدیران برندهای مختلف و حذف کارهای زمان‌بر طراحی دستی، در کوتاه‌ترین زمان ممکن، لوگویی مناسب طراحی کنند و با بهترین کیفیت در اختیار کاربران خود قرار دهند.

ویژگی دیگری که منجر به افزایش محبوبیت این ابزار هوشمند شد، امکان استفاده از آن توسط تمامی افراد است؛ زیرا با امکانات وسیعی که هرکدام از آن‌ها دارد، بستری فراهم شد تا افراد بدون داشتن ‌سابقة تخصصی در امور گرافیکی و هنری نیز بتوانند از این ابزار هوشمند بهره‌مند شود و به‌سادگی لوگوی دلخواهشان را با صرف کمترین زمان و هزینه طراحی کنند.

باتوجه‌به گسترده بودن این ابزارها متناسب با امکانات و محدودیت‌هایی که دارند، سعی کردیم در این مقاله بهترین و پرکاربردترین آن‌ها را به شما معرفی کنیم تا با محدودکردن گزینه‌های پیشنهادی، بسته به هدف و خواسته‌ای که از ساخت لوگو با هوش مصنوعی دارید، دقیق‌ترین انتخاب را داشته باشید.


سوالات متداول

1. بهترین سایت‌های رایگان طراحی لوگو با هوش مصنوعی کدامند؟

 • Wix Logo Maker
 • DesignEVO
 • Looka Logo Maker
 • Tailor Brands
 • LogoAI
 • Designs.AI
 • Hatchful Logo Maker
 • Logomaster.ai
 • Logobean
 • Logo.com

2. بهترین برنامه‌های طراحی لوگو با هوش مصنوعی کدامند؟

 • برنامه کانوا Canva
 • برنامه Logo maker shop
 • برنامه Design Evo

امتیاز شما به محتوا:

دیدگاهتان را بنویسید