معرفی Moz The Best SEO Website ⭐️ آنالیز رایگان سایت


سایت Moz مانند تمامی سایت ها و ابزارهای پشتیبانی وردپرس، امکانات ویژه ای را ارائه می دهد که مدیران سایت وردپرسی می توانند از آن برای بهبود کیفیت سایت شرکتی یا آموزشی خود یا هر سایت دیگری استفاده کنند.

وب سایت Moz در سال 2004 تاسیس شد و بیش از 17 سال است که در این تجارت فعالیت می کند پشتیبانی می کند این توسط سایت های وردپرس پشتیبانی می شود.

این سایت که در بین کاربران وردپرس بسیار محبوب است توانسته طرفداران زیادی پیدا کند. امکانات شگفت انگیز این سایت، مدیران سایت های مختلف را به استفاده از این ابزار قدرتمند ترغیب کرده است.

سایت Moz چه ویژگی هایی دارد؟

اگر از خود می پرسید که سایت Moz چه ویژگی هایی دارد که طرفداران زیادی پیدا کرده است، باید بگوییم که این سایت برای همه طرفداران طراحی شده است و می توانید با استفاده از سایت Moz عملکرد سایر وب سایت ها را بررسی کنید.

وب‌سایت‌های تحت کنترل شما ممکن است سایت‌هایی باشند که با آن‌ها رقابت می‌کنید، یا ممکن است جزو سایت‌هایی باشند که به‌عنوان مدلی برای توسعه خود استفاده کرده‌اید.

سایت Moz به شما این امکان را می دهد تا با استفاده از گزارشات جامع رتبه سایت های دیگر را به دست آورید و مطالعه کنید. علاوه بر این امکان بررسی سئوی سایت های مختلف یکی از امکاناتی است که این سایت در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

با این حال، این تمام چیزی نیست که Moz می تواند برای شما انجام دهد. علاوه بر خدمات ذکر شده، این سایت ممکن است در فرآیند بازاریابی داخلی نیز مشارکت داشته باشد. این سایت بازاریابی داخلی را بر اساس دو معیار کلی انجام می دهد. Domain Authority Factor و Page Authority Factor.

Domain Authority Factor چیست؟

اگر با مسائل فنی سایت آشنا هستید باید با تاریخ انقضای دامنه وب سایت نیز آشنا باشید. این شاخص که بر اساس بازه عددی بین 0 تا 100 تعیین می شود، قدرت سایت و همچنین اعتبار آن را از دید موتورهای جستجو مشخص می کند.

هر چه عدد مورد نظر به 100 نزدیکتر باشد، قدرت و قابلیت اطمینان وب سایت بیشتر می شود. این فاکتور یکی از عوامل اصلی بهینه سازی سایت است.

Page Authority Factor چیست؟

بر خلاف فاکتور قبلی که استاندارد بهینه سازی را بر اساس کل سایت ارزیابی می کند، فاکتور اقتدار صفحه تنها بر اعتبار یک صفحه از سایت تمرکز می کند.

این عامل که می تواند اعتبار و قدرت هر یک از صفحات وب سایت شما را مشخص کند، در بازاریابی داخلی سایت نیز مانند فاکتور قبلی موثر است.

مزایای استفاده از Moz چیست؟

با استفاده از قابلیت ردیابی رتبه، Moz می تواند سایت شما را از جنبه های مختلف بررسی کند و عملکرد آن را در برابر کلمات کلیدی مهم در یک دوره زمانی بررسی کند. این سایت نتایج بررسی ها را برای شما ایمیل می کند تا بتوانید از آنها برای بهبود عملکرد سایت استفاده کنید.

ویژگی جستجوی کلمات کلیدی یکی دیگر از ابزارهای مهم در وب سایت Moz است که می توانید از آن برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط با صنعت خود و استفاده از آن استفاده کنید. این ویژگی همچنین به شما این امکان را می دهد که آمار مستندی از عملکرد کلمات کلیدی در سایت داشته باشید.

ویژگی کاوشگر لینک به شما این امکان را می دهد که تمام لینک های مربوط به سایت خود را پیدا کرده و آنها را مشاهده کنید. این ویژگی می تواند بهترین صفحات سایت شما را با بهترین صفحات سایت های رقیب مقایسه کند و مقایسه آماری دقیقی از عملکرد سایت شما ارائه دهد. با استفاده از این قابلیت قادر خواهید بود لینک های سایت خود را با لینک های سایت های رقیب مقایسه کنید و در نتیجه موقعیت خود را در رابطه با آنها تثبیت کنید.

این ابزار همچنین می تواند ویژگی هایی مانند تعداد جستجوی یک کلمه کلیدی خاص در ماه و دشواری و آسانی خواندن آن را تعیین کند. صدبرای تشکر

این ابزار همچنین می تواند کلیک های طبیعی روی سایت شما را از کلیک های انجام شده توسط ربات ها یا به صورت تبلیغاتی تشخیص دهد و آمار یکپارچه و تمیزی از تعداد بازدید از سایت شما به دست آورد.

با استفاده از این ابزار حتی می توانید آمار سایت هایی که از کلمات کلیدی مشترک با سایت شما استفاده کرده اند را بیابید و از آنها بازدید کنید. مطمئنا بررسی روند موفقیت این سایت ها می تواند دید وسیع تری از مدیریت سایت به شما بدهد.

به طور کلی، سایت Moz عملکرد موتور جستجوی سایت شما را بهبود می بخشد و رتبه سایت شما را افزایش می دهد.

ابزار Mozcast در وب سایت Moz

یکی از جالب ترین ابزارهای سایت Moz استفاده از mozcast یا استفاده از الگوریتم های جستجوی گوگل بر اساس الگوهای آب و هوا است. بر این اساس، اگر تغییرات مربوط به جستجو تغییر کند، گوگل تغییرات آن روز را با استفاده از نمودارهای آب و هوا گزارش می دهد.

  • یک خزنده

استفاده از نسخه حرفه ای یا پولی Moz به شما امکان می دهد یک خزنده وب داشته باشید. آیا از خواندن این جمله تعجب کردید؟

فرض کنید یک کرم خاکی هوشمند دائماً مانند یک نگهبان مراقب وب سایت شما قدم می زند و با مشاهده نقص یا خطا آن را برطرف می کند.

این توضیحات شرح مفصلی از عملکرد ابزارهایی است که Moz در اختیار خزنده ها قرار می دهد تا دائماً سایت شما را خزیده و با یافتن مشکلات نرم افزاری و باگ ها و همچنین بدافزار از سیستم سایت شما محافظت کنند.

به محض اینکه ربات moz Pro متوجه خطا یا نقصی در سایت شما شد، آن را گزارش می کند تا در کمترین زمان ممکن مشکل را برطرف کنید.

این ربات همچنین لینک های سایت شما را بهینه می کند و راه را برای موفقیت در قابلیت های سئو سایت شما هموار می کند.

ربات moz Pro دشمن شماره یک خطاهای وب سایت شما است.

هزینه خرید نسخه Moz Pro چقدر است؟

اگر قصد خرید نسخه پرو سایت ماز را دارید بسته به نوع برنامه ای که انتخاب می کنید متفاوت است و پرداخت به صورت ماهانه یا سالانه انجام می شود.

هزینه تقریبی این خدمات می تواند بین 100 تا 1000 دلار باشد. بنابراین نباید فراموش کنید که اگرچه با نسخه رایگان آن می توانید خدمات قابل توجهی دریافت کنید، اما خرید نسخه Pro امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد.

  • ابزار تجزیه و تحلیل دامنه سئو رایگان

یکی دیگر از ویژگی های هیجان انگیز سایت Maz استفاده از جستجوگر دامنه است. این ابزار به شما کمک می کند تا صفحات خاصی از وب سایت خود را که بیشترین لینک را دریافت کرده اند شناسایی کنید. شما همچنین می توانید برجسته ترین لینک ورودی به وب سایت خود را ببینید و اطلاعات همراه آن را داشته باشید.

این ابزار همچنین می تواند با بررسی کلمات کلیدی استفاده شده در سایت خود، بهترین و ضعیف ترین کلمات کلیدی را رتبه بندی کند، بنابراین می توانید با استفاده از این گزارش، از کلمات کلیدی آگاهانه تری در محتوای جدید استفاده کنید.

جالب است بدانید که لینک های ورودی به سایت شما و به خصوص برجسته ترین لینک های ورودی به سایت شما، اگر از یک وب سایت شناخته شده و دارای رتبه بالا باشند، می توانند رتبه و اعتبار سایت شما را در موتورهای جستجو افزایش دهند.

  • ابزار امتیاز خود را از لیست محلی در moz بررسی کنید

ابزار بعدی که در مورد آن صحبت خواهیم کرد وضعیت شما را در موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی بررسی می کند. این ویژگی در سایت Moz اجازه می دهد تا لیست ها و نقل قول های شما در برنامه هایی مانند فیس بوک، بینگ، نقشه های گوگل و گوگل تایید شوند.

کاری که این ابزار سایت Moz در واقع انجام می دهد تعیین موقعیت شما در سیستم رتبه بندی وب است. این ابزار شما را با موقعیت واقعی خود در دنیای آنلاین روبرو می کند، بنابراین اگر از رتبه خود راضی نیستید، می توانید برای بالا بردن آن تلاش کنید و اگر در جایگاه قابل قبولی ایستادید، می توانید برای حفظ جایگاه خود تلاش کنید.

Moz Local چیست؟

Moz Local یکی از نرم افزارهای اسپین آف Moz است که می توان از آن برای بهینه سازی رتبه بندی سایت های محلی استفاده کرد.

اگر کار یا تجارت خود را در گوگل یا فیس بوک ثبت کرده اید، بدافزار محلی Maz با قرار دادن سایت شما در لیست توزیع موتورهای جستجو، شما را با این ماشین ها آشنا می کند. موتورهای جستجو نیز با فهرست کردن و تطبیق سایت شما با انتخاب های کاربران، سایت شما را به مخاطبان هدف ارائه می کنند. Maz Bokal می تواند دو بسته مختلف برای تجارت شما ارائه دهد:

  • اولین نوع پیچ و خم محلی برای مشاغل کوچک

بسته Maze Local Premium بهینه سازی داده های سایت شما را برای موتورهای جستجو آسان می کند.

این ابزار منحصر به فرد اطلاعات سایت شما را به موتورهای جستجویی ارسال می کند که بیشتر مورد استفاده مخاطبان قرار می گیرند. این ابزار به تعمیر عیوب سایت شما سرعت می بخشد و می تواند با شناسایی خطاها از کار مجدد در آینده جلوگیری کند.

این ابزار در وب سایت Moz به شما کمک می کند تا اهمیت اعتماد مخاطب را به خاطر بسپارید. این باعث می‌شود که در ارسال داده‌ها و اطلاعات مختلف وسواس و سختگیری بیشتری داشته باشید.

این ابزار همچنین شما را با موتورهای جستجو آشنا می کند و با افزایش کیفیت سایت شما اعتماد آنها را جلب می کند. از آنجایی که یکی از موضوعات مورد علاقه موتورهای جستجو، نظرات مخاطبان سایت است، می توانید با استفاده از این نرم افزار به محض دریافت نظرات از آنها مطلع شوید و در کمترین زمان ممکن به آنها پاسخ دهید.

با این فرآیند، موتورهای جستجو همیشه سایت شما را به عنوان یک سایت محلی و معتبر برای مخاطبان می شناسند.

  • پیچ و خم محلی برای تجارت بزرگ

شرکت‌ها و کسب‌وکارهای بزرگ به دلیل حجم کاری و نگرانی‌های خود همواره نیاز به اتوماسیون پیشرفته را احساس کرده‌اند. این ابزار از Moz به صاحبان مشاغل بزرگ اجازه می دهد تا متوجه شوند که چگونه در موتورهای جستجو رتبه بندی می کنند.

این ابزار همچنین به شما کمک می کند عملکرد خود را تجزیه و تحلیل کنید و نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید و لحظات مثبتی را که در آن پیشرفت کرده اید برجسته کنید. با استفاده از این ابزار می توان هرگونه مشکل سایت را به محض بروز به شما گزارش داد تا در اسرع وقت نسبت به رفع آن اقدام کنید.

جالب است بدانید که اگر عملکرد قابل قبولی داشته باشید و سعی کنید شاخص های کیفی سایت خود را افزایش دهید، این ابزار از اعتبار شما در موتورهای جستجو محافظت می کند و این مشکل می تواند منجر به بهبود وضعیت شما شود.

  • مرتبط ترین کلمه کلیدی را پیشنهاد دهید

جالب است بدانید اگر در انتخاب کلمات کلیدی مختلف شک دارید و نمی دانید کدام کلمه کلیدی می تواند تاثیر موثری در سایت شما داشته باشد، می توانید از ابزار Keywordtool استفاده کنید. این ابزار سایت Moz با بررسی کلمات کلیدی استفاده شده در سایت شما و مقایسه آنها با سایر کلمات کلیدی در وب، بهترین کلمه کلیدی را برای شما انتخاب می کند.

  • ابزار گوگل آنالیتیکس

به احتمال زیاد، اگر تجربه مدیریت یک سایت را دارید، همیشه علاقه مند به کنترل ترافیک ورودی سایت بوده اید. این مشکل با استفاده از ابزار Google Analytics قابل حل است.

با استفاده از این سیستم تجزیه و تحلیل می توانید تصویر بسیار کامل تری از رفتار کاربران در سایت خود داشته باشید. علاوه بر این، استفاده از این ابزار به شما این امکان را می دهد که ورود هر کاربر را با کلمه کلیدی که روی آن کلیک کرده است ردیابی کنید و به این ترتیب می توانید کارایی کلمات کلیدی را بسنجید.

استفاده از گوگل آنالیتیکس و دسترسی به کلمات کلیدی پرکاربرد فرآیند بسیار ساده ای است و به راحتی می توانید به این قسمت از سایت خود دسترسی داشته باشید. برای استفاده از این ابزار باید به تب Acquisition رفته و سپس روی گزینه Search Console کلیک کنید.

بعد از این مرحله باید به قسمت Queries or Acquisition رفته و روی گزینه Campaigns کلیک کنید تا وارد قسمت Organic keyword شوید. در این بخش می توانید لیستی از پرکاربردترین کلمات کلیدی را بیابید.

البته بد نیست بدانید که در کنار گوگل آنالیتیکس سایت های دیگری نیز وجود دارند که از ابزارهای مختلفی استفاده می کنند و عملکردی مشابه گوگل آنالیتیکس دارند. علاوه بر استفاده از این سایت می توانید از خدمات سایت هایی مانند ماتومو و کلیکی نیز استفاده کنید.

نتیجه

سایت ماز یکی از بهترین سایت های ممکن برای افزایش کیفیت شاخص هاست که برای موفقیت باید به آن توجه کنید. اگر نگران شناخته شدن سایت یا کسب و کار خود هستید و در وب و شبکه های اجتماعی فعال هستید، خدمات سایت ماز ممکن است شما را شگفت زده کند.

نتیجه را فراموش نکنید

دیدگاهتان را بنویسید