مواد اولیه صنایع غذایی

صنایع غذایی یکی از مهم ترین و متنوع ترین بخش های صنعت در هر کشوری است. اگرچه امروزه بسیاری از کارخانه‌های تولید مواد غذایی مجهز تأسیس شده‌اند، اما هنوز بسیاری از زیرمجموعه‌های صنایع غذایی کاملاً به کشاورزی و دامپروری محلی وابسته هستند.

محصولات غذایی با استفاده از گیاهان و سایر مواد طبیعی و نگهدارنده های طبیعی در کارخانه های مجهز تولید و بسته بندی می شوند.تقاضای زیاد، مشکلات مربوط به حمل و نقل، نگهداری دشوار و ماندگاری کوتاه مواد غذایی منجر به ایجاد فناوری های جدید در صنایع غذایی می شود.

و پیشرفت سریع، علاوه بر این، فشار ناشی از افزایش و تراکم جمعیت و همچنین توزیع نابرابر منابع کشاورزی در جهان، تولیدکنندگان مواد غذایی را مجبور به بهبود فرآیندهای توزیع و لجستیک کرد.

عامل دیگری که تأثیر بسزایی دارد. در توسعه مستمر صنایع غذایی فشار اقتصادی و بازاریابی است.

زیرا صنایع مختلف غذایی همواره محصولات جدید و متنوع تری را به بازار عرضه می کنند. با توجه به وجود این فضای رقابتی، کارخانه ها و برندهای مختلف مجبورند دائماً برای یافتن مشتریان جدید و بهبود کار خود تلاش کنند و به دلایل فوق، تولید جهانی محصولات غذایی سال به سال در حال رشد است.

بخش قابل توجهی از این افزایش به دلیل افزایش تقاضای مردم برای غذاها و نوشیدنی های فرآوری شده است.

به همین دلیل در این محیط رقابتی برخی از نگهدارنده های طبیعی برای بهبود طعم، رنگ، عطر و ماندگاری مواد غذایی اضافه می شود، نگهدارنده های طبیعی می توانند با مهار فعالیت میکروارگانیسم ها از فساد مواد غذایی و ضایعات جلوگیری کنند.

مواد افزودنی در مواد اولیه صنایع غذایی

ماده ای که در حین تولید یا بسته بندی محصولات صنایع غذایی به منظور بهبود کیفیت، ارزش غذایی و ماندگاری آنها یا به عبارتی راحت تر کردن کیفیت رنگ، طعم، قوام و بافت برای مشتری و افزایش آن اضافه می شود.

حفظ آن، افزودنی غذایی نامیده می شود و شامل رنگ ها، آنتی اکسیدان ها، امولسیون کننده ها، غلیظ کننده ها، افزودنی های غذایی، اسانس ها، اسیدها، سفید کننده ها، بافرها، شیرین کننده های غیر مغذی، قلیایی ها و مواد نگهدارنده است.

تولید و فروش مواد اولیه شیمیایی صنایع غذایی به شدت به شناسایی ذائقه مشتریان وابسته است، لذا تلاش می کنیم تا این مهم را با توجه به نیاز بازار انجام دهیم.

اهمیت سلامت در فروش مواد اولیه صنایع غذایی

یکی از مهم ترین بخش های صنعت کشور، فروش مواد اولیه صنایع غذایی است که ارتباط مستقیمی با امنیت غذایی افراد جامعه دارد، رشد جمعیت و شهرنشینی نیاز سرانه به غذاهای فرآوری شده را افزایش داده است.

بنابراین اهمیت مواد اولیه سالم در صنایع غذایی با اهمیت بهداشت عمومی مرتبط است.

مواد اولیه سالم و تازه صنایع غذایی کیفیت محصولات این حوزه را به میزان قابل توجهی افزایش داده و سطح امنیت غذایی را افزایش می دهد.

همچنین قیمت مناسب در خام فروشی باعث کاهش قیمت تمام شده محصولات غذایی می شود.

حمل و نقل مناسب نیز نقش ویژه ای در ارتقای سلامت و کاهش ضایعات مواد اولیه ارسالی به کارخانه ها دارد.

به همین دلیل سعی کرده ایم با رعایت فاکتورهای بهداشتی و خام فروشی صنایع غذایی سالم نقش خود را در ارتقای امنیت غذایی کشور ایفا کنیم.