نحوه آپدیت دستی وردپرس از کنترل پنل


مهم نیست که با چه عنوانی در فضای وب کار می کنید، غیرممکن است که وردپرس را ندانید. همانطور که می دانید سیستم مدیریت محتوای وردپرس همواره در تلاش است تا علاوه بر رفع نقاط ضعف امنیتی خود با آپدیت های متوالی، امکانات و قابلیت های بیشتری را در اختیار کاربران قرار دهد. دو راه برای به روز رسانی وردپرس وجود دارد:

(tie_list type=”starlist”)

  • بروزرسانی های خودکار این کار با چند کلیک ساده انجام می شود.
  • وردپرس را به صورت دستی به روز کنید در این مقاله مراحل کار را به شما آموزش می دهیم. در صورت بروز مشکل در بروز رسانی خودکار وردپرس، این فرآیند برای شما مفید است.

(/tie_list)

اگر برای به‌روزرسانی خودکار پیشخوان وردپرس نیز مشکل دارید، فقط باید این فرآیند را به صورت دستی انجام دهید. آموزش کامل بروزرسانی دستی وردپرس را در این مقاله با ما بیاموزید.

مراحل کلی به روز رسانی وردپرس به صورت دستی عبارتند از:

(نوع tie_list=”چک لیست”)

  • دانلود آخرین نسخه وردپرس (برای این کار کافیست روی لینک داده شده کلیک کنید.)
  • فایل ها را در هاست بارگذاری یا آپلود کنید
  • آخرین نسخه وردپرس را در “Public-html” دریافت کنید

(/tie_list)

(نوع کادر=”warning” align=”alignright” class=”” width=””)

نکته مهم: پس از دانلود آخرین نسخه وردپرس، باید پوشه “wp-content” را از فایل فشرده حذف کنید. اگر این مرحله را فراموش کنید، تمام اقدامات شما بی اثر خواهد بود. در نهایت مطمئن شوید که پوشه “wp-content” و فایل های “htaccess” و “wp-config.php” در فایل فشرده وجود نداشته و حذف شده اند.

(/جعبه)

وردپرس را در سی پنل به روز کنید

اگر از کنترل پنل سی پنل برای مدیریت سایت خود استفاده می کنید، این قسمت از مقاله برای شما مناسب است. به به روز رسانی دستی وردپرس در سی پنل بعد از آن کافی است وارد هاست سی پنل خود شویداز قسمت “Files” روی “File Manager” کلیک کنید.

روی “مدیر فایل” کلیک کنید.

در پنجره جدید پس از کلیک بر روی مسیر “Public_html” باید مطابق تصویر بر روی “Upload” کلیک کنید.

روی “بارگذاری” کلیک کنید.

پس از اینکه نسخه جدید وردپرس به طور کامل در هاست آپلود شد، برای استخراج فایل از حالت فشرده کلیک راست کرده و گزینه Extaract را انتخاب کنید.

پس از کلیک راست بر روی “extract” کلیک کنید.

با این کار پنجره جدیدی برای انتخاب مسیر مورد نظر برای استخراج فایل از حالت فشرده باز می شود. در این مرحله نیازی به انجام کار خاصی نیست. مسیر به طور خودکار به عنوان “Public_html” انتخاب می شود. فقط روی دکمه “Extract Files” کلیک کنید.

بر روی “extract files” کلیک کنید.

بنابراین، انجام این مجموعه از اقدامات، سایت وردپرس شما را به روز می کند. پس از وارد کردن آدرس /wp-admin/ باید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده و شمارنده به روز شده خود را وارد کنید.

به آموزش ادامه دهید به روز رسانی دستی وردپرس در دایرکت ادمین ما پرداخت خواهیم کرد. توصیه می کنیم اگر از کنترل پنل دایرکت ادمین استفاده می کنید از خواندن ادامه مقاله غافل نشوید.

وردپرس را در دایرکت ادمین به روز کنید

روند به روز رسانی دستی وردپرس در دایرکت ادمین تفاوت چندانی با سی پنل ندارد. همانطور که در کنترل پنل cPanel انجام دادید، سپس وارد هاست دایرکت ادمین شویدبه مدیریت فایل مراجعه کنید.

روی “مدیر فایل” کلیک کنید.

مطابق تصویر در پنجره جدید، پس از ورود به پوشه “Public-html” بر روی گزینه “جدید” کلیک کرده و سپس “آپلود فایل” را انتخاب کنید.

روی “آپلود فایل” کلیک کنید.

پس از اتمام مراحل آپلود آخرین نسخه وردپرس در هاست دایرکت ادمین، روی فایل کلیک راست کرده و بر روی گزینه Extract کلیک کنید تا فایل از حالت فشرده خارج شود.

کلیک راست کرده و سپس Extract را بزنید.

در نهایت در پنجره جدید مسیر آپلود فایل های وردپرس را انتخاب کنید. این مسیر باید مانند پوشه public-html باشد. همچنین قبل از شروع فرآیند به‌روزرسانی دستی وردپرس در دایرکت ادمین، باید فایل‌های «htaccess» و «wp-config.php» را نیز از پوشه وردپرس حذف کنید.

روی “Extract” کلیک کنید.

(نوع کادر=”موفقیت” align=”alignright” class=”” width=””)

در این مقاله چگونه وردپرس را به صورت دستی به روز کنید ما به شما آموزش دادیم که از هر کنترل پنلی که استفاده می کنید (دایرکت ادمین و سی پنل)، این مقاله برای شما کاربرد دارد. گنجه شامل تعداد زیادی هاست با کیفیت بالا با کنترل پنل سی پنل و مدیریت مستقیم است. برای سفارش سرویس مورد نظر در این صفحه نگاه کن توجه داشته باشید که در صورت عدم به روز رسانی منظم وردپرس، علاوه بر عدم دسترسی به امکانات و امکانات جدید سیستم، احتمال خطرات امنیتی سایت خود را افزایش خواهید داد. پس هرگز این مشکل را دست کم نگیرید.

(/جعبه)

دیدگاهتان را بنویسید