نحوه ثبت نقشه سایت در کنسول جستجوی گوگل – ثبت سایت در گوگل


نقشه سایت فهرستی از صفحات سایت شما است که به صورت متنی یا بصری سازماندهی شده اند تا به گوگل یا سایر موتورهای جستجو اجازه دهند ساختار سایت شما را بررسی کنند. با ثبت نقشه سایت در کنسول جستجوی گوگل می توانید سایت خود را چند قدم به رتبه بهتر در گوگل نزدیک کنید.

تاثیر نقشه سایت بر سئو

آنچه در این مقاله می خوانیم

از نظر سئو، نقشه سایت یک مزیت مستقیم دارد زیرا به موتورهای جستجو کمک می کند تا وب سایت شما را پیدا کنند و صفحات شما را بهتر ایندکس کنند. این به آنها اجازه می دهد تا محتوای وب سایت شما را بهتر درک کنند و صفحات شما را برای مرتبط ترین سؤالات جستجو رتبه بندی کنند.

پس از انجام پروژه های طراحی سایت در شیراز، همیشه ابتدا سایت ها را در سرچ کنسول ثبت می کنیم و سپس اقدام به ثبت نقشه سایت در سرچ کنسول می کنیم.

هرچه موتورهای جستجو بهتر صفحات شما را درک کرده و فهرست بندی کنند، رتبه جستجوی شما برای جستجوهای مرتبط بالاتر خواهد بود.
نقشه های سایت به ویژه برای وب سایت های بزرگ یا آنهایی که صفحات زیادی بدون پیوند دارند مفید است. در این موارد، نقشه سایت به نشان دادن پیوندهای بین صفحات کمک می کند و به موتورهای جستجو کمک می کند تا سایت شما را بهتر درک کنند. یکی از موتورهای جستجو که وظیفه بررسی متون و صفحات سایت شما را بر عهده دارد گوگل است.

ثبت نقشه سایت در کنسول جستجوی گوگل این عملکرد بازدیدهای شما را بهبود می بخشد، اگرچه این تنها کاری نیست که باید برای بهبود سئو سایت خود انجام دهید.
در ادامه مقاله به بررسی اجمالی کنسول گوگل و آموزش نحوه ثبت نقشه سایت در این بخش حیاتی اشاره خواهیم کرد.لازم به ذکر است که ابزارهای سئوی دیگری به جز کنسول گوگل وجود دارد که می تواند به شما کمک کند. سئوی سایت شما

ارسال سایت در کنسول جستجوی گوگل

Google Search Console یک سرویس رایگان ارائه شده توسط Google است که به شما کمک می کند حضور سایت خود را در نتایج جستجوی گوگل نظارت، نگهداری و عیب یابی کنید. برای حضور در نتایج جستجوی گوگل، نیازی به ثبت نام در کنسول جستجو ندارید، اما کنسول جستجو به شما کمک می کند تا نحوه مشاهده سایت شما توسط گوگل را درک کرده و بهبود بخشید.

در واقع، کنسول جستجوی گوگل ابزاری از گوگل است که به توسعه دهندگان، صاحبان وب سایت و متخصصان سئو کمک می کند تا درک کنند که سایت آنها چگونه در موتور جستجوی گوگل کار می کند. اگر بتوانید با ریزه کاری های کنسول گوگل آشنا شوید، بدون شک به خودتان کمک زیادی کرده اید تا کار ایجاد کنید و سایتتان بهتر دیده شود. ما اطلاعاتی به دست می آوریم.

آموزش ثبت نقشه سایت در گوگل

ثبت نقشه سایت در کنسول جستجوی گوگل یک کار آسان و راحت است که می توانید تنها در چند دقیقه انجام دهید.

1. ابتدا برای ثبت نقشه سایت در کنسول جستجوی گوگل شما باید یک نقشه سایت برای وب سایت خود ایجاد کنید. اگر قبلا این کار را انجام نداده اید، به جلسه قبل بروید ( چگونه نقشه سایت بسازیم؟) به عقب برگردید و نقشه سایت خود را با استفاده از این مقاله ایجاد کنید.

معمولا آدرس وب سایت های وردپرسی مانند آدرس های زیر است. لازم به ذکر است که باید نام دامنه سایت خود را در قسمت example.com وارد کنید.

https://example.com/sitemap_index.xml

2- پس از دریافت آدرس نقشه سایت خود، وارد سرچ کنسول گوگل شوید تا آن را ثبت کنید.

توجه داشته باشید که برای ثبت نقشه سایت در کنسول جستجوی گوگل ابتدا باید وب سایت خود را در کنسول جستجو ثبت کنید. اگر تا به حال این کار را انجام نداده اید به مقاله ( آموزش ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول ) بروید و طبق دستورالعمل سایت خود را در کنسول جستجوی گوگل ثبت کنید.

3- حال پس از ورود به کنسول جستجو از منوی سمت چپ به قسمت indexing و سپس sitemaps بروید.

اکنون فقط آدرس نقشه سایت خود را در قسمت افزودن نقشه سایت جدید و فیلد ورودی آدرس نقشه سایت وارد کنید. سپس بر روی دکمه SEND کلیک کنید.

لطفا توجه داشته باشید که برای وارد کردن آدرس نقشه سایت کافی است آدرس را بعد از / وارد کنید. به عنوان مثال، اگر آدرس نقشه سایت شما باشد. فقط باید sitemap.xml را وارد کنید.

اگر همه چیز خوب پیش برود، پیام «نقشه سایت با موفقیت ارسال شد» را مشاهده خواهید کرد :)) ثبت نقشه سایت در کنسول جستجوی گوگل یکی از قوانین حیاتی سئو است که توسعه دهندگان و متخصصان سئو باید از آن پیروی کنند.


برخی از ویژگی هایی که کنسول گوگل در نسخه جدید خود برای سایت شما انجام می دهد.

– مشاهده پست های سازماندهی مجدد:

– افزایش سرعت، عملکرد و تغییرات UI:
به‌روزرسانی‌ها شامل جعبه‌های نوشتاری قابل تغییر اندازه، اعلان‌های خوانده نشده در دستگاه‌های تلفن همراه برای استفاده مؤثر از فضاها است.

– مشاهده پست های جدید:
این صفحه به شما اجازه می دهد تا ببینید چه تغییراتی در حال بررسی هستند.

مدیریت زمان انتشار تغییرات تایید شده:
این ویژگی جدید به شما امکان می دهد تصمیم بگیرید که چه زمانی تغییرات تایید شده واقعا منتشر می شوند.

– جستجو و ناوبری آسان تر:
اکنون می توانید در کنسول گوگل جستجو کنید و پیدا کردن سریع صفحات آسان تر است.

– دسترسی ایمن تر:
همچنین در سال 2020 اعلام کردیم که همه کاربران کنسول Play باید از تأیید صحت 2 مرحله‌ای استفاده کنند.

ثبت نقشه سایت در کنسول جستجوی گوگل همواره یکی از اولویت های گوگل برای توسعه سایت بوده است و به همین دلیل گوگل همواره روی این قسمت از سئو مانور زیادی داده است.

نتیجه

«ثبت نقشه سایت کنسول جستجوی گوگل» می تواند یکی از راه حل هایی باشد که به طور غیرمستقیم بر سئوی سایت شما تأثیر می گذارد. لازمه استفاده از این ویژگی گوگل انجام چند مرحله ساده است که در مقاله مورد بحث قرار گرفت. ممکن است کنسول گوگل بهترین ابزار سئو برای سایت شما نباشد، اما همچنان یکی از 5 ابزار برتر سئو است، نقشه سایت شما اگر آن را در گوگل باز کنید می تواند به سئو سایت شما کمک زیادی کند.

علاوه بر این ابزار خوب و رایگان می توانید از خرید اکانت Maz Pro و یا خرید اکانت سامراش برای سئوی بهتر استفاده و بهره مند شوید، بدون شک این ابزارها می توانند به شما کمک زیادی کنند.

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای

آیا شما این مقاله را دوست دارید؟


دیدگاهتان را بنویسید