نحوه رد کردن پیوندها با ابزار Google Disavow را بیاموزید


یکی از راه های عالی برای مقابله با سئو منفی (Negative Seo) استفاده از ابزار پیشرفته Disavow گوگل است. در این آموزش با استفاده از ابزار Disavow می توانیم بک لینک های سایت خود را خنثی کنیم. اما چه مراجعی؟

بخش دشوار استفاده از ابزار Disavo انتخاب لینک هایی است که باید غیرفعال شوند.احتمالاً اکثر کارشناسان به شما هشدار می دهند که اگر دانش کافی ندارید از این ابزار استفاده نکنید. حق با آنهاست و استفاده از این ابزار می تواند آسیب جدی به سایت شما وارد کند.

فرض کنید به اشتباه یک گزارش گران قیمت را رها کرده اید، آنگاه تمام پولی که برای آن هزینه کرده اید از بین می رود و دیگر تاثیر مثبتی روی سایت شما نخواهد داشت.

خیلی خلاصه تقریبا کل ماجرا رو گفتم حالا بریم سراغ جزئیات خبر :))

ابزار انصراف برای “کنترل تاثیر لینک های سایت» ارسال شده توسط وب مستر یا متخصص سئو. اگر لینک های نامناسبی داریم و معتقدیم که این لینک ها روی سایت ما تاثیر منفی می گذارند، می توانیم با استفاده از این ابزار این لینک ها را غیرفعال کنیم.

با توجه به تغییر الگوریتم گوگل ممکن است برخی از لینک هایی که ایجاد کرده ایم بر روی سایت ما تاثیر منفی بگذارند و یا رقبای ما با ایجاد لینک های غیر طبیعی و اسپم باعث جریمه شدن وبسایت شوند.

لغو اشتراک و حذف ارجاعات هرزنامه

پس از شناسایی بک لینک های اسپم، باید آن ها را خنثی کنیم و انکار لینک ها کار ساده ای نیست و اگر به اشتباه لینک های با کیفیت بالا را از دامنه های معتبر غیرفعال کنید، ممکن است رتبه خود را از دست بدهید.

مرحله اول (پیوند به صفحه Disavo tools را پیدا کرده و باز کنید)

وارد حساب گوگل خود شوید (منظورمان جیمیلی است که وب سایت خود را با آن در کنسول جستجوی گوگل ثبت کرده اید)، سپس عبارت Disavow را در گوگل جستجو کنید و روی اولین نتیجه کلیک کنید.

یا مستقیماً از طریق لینک زیر وارد صفحه گوگل دیساوو شوید:

دامنه ای را که می خواهید ارجاعات اسپم آن را رد کنید انتخاب کنید و روی گزینه کلیک کنید رد پیوندها کلیک.

مرحله دوم:

سپس وارد چنین صفحه ای می شود. در این بخش، گوگل هشدار می دهد که پس از انصراف، بازگشتی وجود ندارد و ربات های گوگل به طور خودکار لیست بک لینک های انتخابی شما را بررسی کرده و آنها را بی اثر می کنند.

نکته: قبل از اینکه از یک مورد دست بکشید، تلاش کنید مشاور سئو برای رفع این مشکل کمک بگیرید تا مشکلی در رتبه بندی صفحات شما پیش نیاید.

خوب، حالا به گزینه برگردیم رد پیوندها برای باز کردن یک برگه جدید کلیک کنید.

سطح سوم:

در این بخش مجدداً گوگل به شما هشدار می دهد که قبل از تسلیم شدن مطمئن شوید.

برای درک بهتر اصول بک لینک و شناسایی بک لینک های غیر طبیعی می توانید به مقاله مراجعه کنید آموزش سئو خارج از صفحه نگاه کن

اکنون به یک فایل جدید با فرمت txt نیاز دارید. در notepad ایجاد کنید و بک لینک های اسپم را در فایل و در قسمت قرار دهید یک فایل را انتخاب کنید آن را انتخاب کرده و آپلود کنید.

به تصویر بالا نگاه کنید. در قسمت اول اگر قصد دارید فقط یک صفحه خاص را از دامنه مورد نظر غیرفعال کنید، آدرس دقیق صفحه را وارد می کنید.

در قسمت دوم اگر کل دامنه اسپم باشد و لینک شما را در فوتر یا سایدبار قرار دهند می توانید کل دامنه را رد کنید.

اگر تعداد صفحات و دامنه زیاد است، آدرس هر صفحه و دامنه را مطابق تصویر بالا جدا کنید.

مرحله چهارم (نهایی):

در بخش یک فایل را انتخاب کنید فایل خود را انتخاب کرده و در نهایت بر روی گزینه ارسال کلیک کنید.

با این روش آسان فایل شما توسط گوگل بررسی و تایید می شود. دوره تأیید و خنثی سازی مراجع هرزنامه می تواند از یک هفته تا یک ماه طول بکشد.

یادداشت مهم: ممکن است بخواهید دوباره لینک های اسپم دیگر را رد کنید، برای این کار باید فایل قدیمی را دانلود یا در سیستم خود ذخیره کنید و لینک های جدیدی به آن اضافه کنید و سپس مانند قبل آپلود و ثبت کنید. .

نتیجه:

امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید، همانطور که گفتم انکار ارجاع کار آسانی نیست و نیاز به تجربه و دانش دارد. اگر می خواهید سئو را یاد بگیرید، بخش ” را پیشنهاد می کنمآموزش سئو» از وب سایت ما دیدن کنید.

اگر در مورد ابزار Disavo سوالی دارید، می توانید آن را در بخش نظرات این مقاله با من در میان بگذارید.

در کانال یوتیوب عضو شوید و ویدیوهای آموزشی را دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید