نشانه گذاری اجتماعی چیست؟


نشانک‌گذاری اجتماعی فرآیند نشانه‌گذاری صفحه وب‌سایت با ابزاری مبتنی بر مرورگر است تا بتوانید بعداً به راحتی آن را مرور کنید. به جای ذخیره پست های رسانه های اجتماعی در نشانک های مرورگر خود، می توانید از ویژگی های چند پلتفرمی برای نشانک گذاری پست ها استفاده کنید. از آنجایی که نشانک‌ها آنلاین هستند، می‌توانید از هر کجا و از هر دستگاه متصل به اینترنت به آنها دسترسی داشته باشید.

سایت های نشانه گذاری اجتماعی به عنوان منابع ساده برای رسانه های اجتماعی و بازاریابان محتوا شروع به کار کردند. امروزه، آنها جوامع آنلاین متنوع و پویا هستند که در آن کاربران در مورد روابط بحث می کنند و گروه هایی را بر اساس ارتباط مشترک ایجاد می کنند. صد و سئوی خارج از صفحه نیز موثر است.

نشانک گذاری اجتماعی چگونه کار می کند؟

در سایت‌های نشانک‌گذاری اجتماعی، موضوعات بحث در اتاق‌ها یا موضوعات خاصی سازماندهی می‌شوند که در آن کاربران محتوای مورد علاقه‌شان را دنبال می‌کنند. وقتی محتوایی را دنبال می‌کنید، وقتی اطلاعات جدید ظاهر می‌شود، اعلان‌هایی در فید شخصی‌تان دریافت می‌کنید.

پیوندها در سایت های نشانک گذاری اجتماعی نقطه شروعی برای بحث و تبادل دانش هستند. این باعث می‌شود سایت‌های رسانه‌های اجتماعی مکانی عالی برای یافتن الهام از رسانه‌های اجتماعی، کسب ارجاع (حتی در قالب گزارش‌های جعلی) و شبکه‌سازی با اینفلوئنسرهای بالقوه باشد.

برخی از ابزارهای محبوب شبکه های اجتماعی عبارتند از:

  • پینترست
  • Reddit
  • قابلمه

چرا باید از نشانه گذاری اجتماعی استفاده کنیم؟

با نشانک‌گذاری اجتماعی، شرکت‌ها و مدیران بازاریابی رسانه‌های اجتماعی می‌توانند محتوای ارزشمند را پیدا کرده و ذخیره کنند تا به برنامه انتشار خود اضافه کنند. این یک راه عالی برای ساده کردن محتوا و تسریع رشد رسانه های اجتماعی است. اکثر سایت‌های نشانک‌گذاری اجتماعی به شرکت‌ها و رهبران کسب‌وکار اجازه می‌دهند ببینند که کدام موضوعات محبوب‌ترین، مرتبط‌ترین یا مرتبط‌ترین موضوع با یک موضوع خاص هستند.

همچنین می توانید با جستجوی یک کلمه یا عبارت خاص، نشانک ها را جستجو کنید. این بدان معناست که محتوای خاصی را پیدا می کنید که برای برند و مخاطبان شما مناسب است.
سایت‌های نشانک‌گذاری اجتماعی به مدیران رسانه‌های اجتماعی این امکان را می‌دهند که به طور خاص اطلاعاتی را که می‌خواهند ببینند، سرپرستی و به اشتراک بگذارند، هدف قرار دهند. به جای اینکه در موتور جستجو به دنبال سوزن در انبار کاه بگردید، منبع الهام دقیق تری به دست می آورید.

چگونه از بوکمارک اجتماعی بهترین بهره را ببریم؟

سایت‌های نشانک‌گذاری اجتماعی، دیدن موارد محبوب و مد روز در یک صنعت را آسان می‌کنند. به عنوان مثال، اگر شرکت شما در فضای مد است، می توانید ببینید که مردم در مورد چه چیزی در مد صحبت می کنند و با ارسال محتوای انتخاب شده به مخاطبان خود نشان دهید که چقدر به روز هستید.

سایت‌های نشانک‌گذاری اجتماعی همچنین با کسب ارجاع از طریق سایر محتوای مرتبط و درگیر کردن همتایان یا تأثیرگذاران بالقوه، دسترسی به برند را تسهیل می‌کنند.

مزایای نشانه گذاری اجتماعی عبارتند از:

  • امکان یافتن محتوای انتخاب شده مرتبط که به شما امکان می دهد در صفحات اجتماعی و وبلاگ خود اقتدار ایجاد کنید.
  • به بک لینک های معتبر دامنه برای وب سایت خود دسترسی داشته باشید تا حضور SERP و SEO خود را افزایش دهید
  • برای افزایش موفقیت آنلاین خود، با همسالان و تأثیرگذاران بالقوه درگیر شوید. با این حال، به یاد داشته باشید که سایت های نشانه گذاری اجتماعی اغلب از هرزنامه و تبلیغات مستقیم جلوگیری می کنند. برای پیوستن به یک شبکه، باید تلاش صادقانه ای برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات از منابع مرتبط، نه فقط وب سایت خود، انجام دهید.

می توانید یک نشانک اجتماعی را از منوی سایت و بخش گزینه های پیوند خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید