هزینه طراحی سایت وردپرس (Worpress) به صورت حرفه ای


طراحی سایت چیست؟

شاید اکثر کاربران با طراحی وب سایت آشنا هستند اما معنای دقیق آن را نمی دانند. برای آموزش طراحی سایت ابتدا باید فردی خلاق باشید. در غیر این صورت، تمام سایت های شما یکسان خواهند بود. طراحی وب سایت ایجاد صفحه یا صفحاتی است که محتوای سایت در آن نمایش داده می شود. برای طراحی سایت باید مکان اجزای مختلف را برنامه ریزی و تنظیم کنید. طراحی وب سایت بنابراین، هنری است که می تواند تأثیر زیادی روی کاربر شما بگذارد. پس باید طراحی سایت را بیش از پیش در نظر بگیرید و به آن اهمیت دهید.

در مورد نیاز به طراحی سایت چه می دانید؟

در دنیای دیجیتال مارکتینگ، وب سایت یکی از کانال های اصلی درآمدزایی و جذب مخاطب است. اکثر مشاغل بزرگ وب سایت خود را دارند. در بیشتر موارد، حتی اگر از سایت خود کسب درآمد نکنید، باید یک سایت داشته باشید. امروزه سایت به یکی از الزامات برندسازی تبدیل شده است. با طراحی وب سایت شما دسترسی بیشتری به مخاطبان خود می دهید و آنها می توانند شما را بهتر بشناسند و در نتیجه می توانید کاربران و مشتریان بیشتری را جذب کنید.

برای یادگیری طراحی سایت چه چیزی لازم است؟

برای شروع آموزش طراحی وب، باید مراحل اولیه برنامه نویس شدن را بدانید. همچنین اگر قصد دارید تمامی مراحل خدمات طراحی سایت را خودتان انجام دهید، باید با نحوه ایجاد نقشه های اصلی و طرح های گرافیکی نیز آشنا باشید. تنها پس از کسب این پیش نیازها می توانید به صورت اصولی و صحیح آموزش طراحی سایت انجام دهید.

مراحل اولیه طراحی سایت

امروزه بیشتر طراحی سایت توسط برنامه نویسان انجام می شود; به همین دلیل برای آموزش طراحی سایت بهتر است زبان های نشانه گذاری و برنامه نویسی را یاد بگیرید. در ابتدا باید با دو زبان نشانه گذاری HTML و CSS آشنا شوید و نسخه های جدید آنها را یاد بگیرید. برای اینکه سایت شما پویا شود و برنامه های بیشتری پیدا کند، باید زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت را در طول مسیر یاد بگیرید. برای طراحی کلی سایت بهتر است از زبان های بک اند مانند PHP اطلاعات خوبی داشته باشید.

انواع طراحی سایت

به طور کلی دو نوع سایت وجود دارد – ایستا و پویا. طراحی سایت با توجه به نیاز و درخواست کارفرما در قالب یکی از این دو نوع انجام می شود. اکثر وب سایت ها در جهان به صورت پویا طراحی می شوند. در چنین سایت هایی امکان اصلاح و ارسال مطالب در سایت برای کاربران وجود دارد. اگر سایت های استاتیک صفحه به صفحه طراحی می شوند و برای ایجاد تغییرات در آنها نیاز به دانش برنامه نویسی دارید.

مراحل طراحی سایت

طراحی سایت یک شبه امکان پذیر نیست و باید نقشه راه برای آن ایجاد شود. اگر قصد دارید یک کسب و کار موفق داشته باشید، باید مراحل طراحی وب سایت خود را با برنامه ریزی دقیق انجام دهید.

تحقیق اولیه و نیازسنجی

قبل از هر اقدامی باید مشخص شود که موضوع سایت و کسب و کار چیست. در این مرحله باید بدانید چه امکاناتی برای سایت شما لازم است و کاربر باید به چه قسمت هایی دسترسی داشته باشد. ویژگی ها و امکانات سایت باید به طور کامل قبل از ادامه بررسی و تعیین شود طراحی وب سایت دخالت نکن در مرحله بعد بهتر است یک سیستم مدیریت محتوای خصوصی یا عمومی برای سایت خود انتخاب کنید. این به برنامه نویسان کمک می کند تا الگو را بر اساس این سیستم های کنترلی بهتر و سریعتر طراحی کنند.

یک طرح یا قاب سیمی ایجاد کنید

در هر آموزش طراحی سایت باید ذکر شود که این کار مانند ساختن یک ساختمان جدید است. پس باید پلان و نقشه اولیه سایت را تهیه کرد. به همین دلیل تیم های گرافیکی طرح و کروکی اولیه سایت را تهیه می کنند. این طرح بر اساس نیاز و سلیقه مشتری طراحی شده است. البته پیشنهادات طراح نیز باید در این طرح گنجانده شود. تمامی صفحاتی که باید در نسخه نهایی سایت باشند به صورت طرح مفهومی یا وایرفریم ایجاد می شوند. در پایان این مرحله، کارفرما باید قبل از رفتن به مرحله بعدی، وایرفریم را تأیید کند. خدمات طراحی سایت بیایید به آنجا برسیم

طراحی کامل سایت

در این مرحله قالب نهایی سایت برای نمایش در ابزارهای مختلف طراحی می شود. در بیشتر موارد، این طرح گرافیکی است و نزدیک ترین به فرمت نهایی است. در این مرحله کارفرما باید فرم نهایی را تایید کند. ایجاد تغییرات در این بخش محدود است و فقط بخش ها و عملکردهای خاصی را می توان تغییر داد.

برنامه نویسی سایت

بخش اصلی طراحی سایت کدنویسی یا برنامه نویسی است. در این قسمت طرح نهایی به برنامه نویسان سپرده می شود و با استفاده از زبان های مختلف سایت شما را طراحی می کنند. قبل از هر اقدامی، برنامه نویسان حرفه ای و با تجربه، فناوری ها و زبان های برنامه نویسی لازم برای پیاده سازی پلن سایت شما را تعیین می کنند و سپس اقدام به اجرای پروژه می کنند. در این بخش از خدمات طراحی سایتبرنامه نویسان سایت را با استفاده از زبان های HTML، CSS، JS و PHP طراحی خواهند کرد. البته بسته به نیاز کاربران و امکانات موجود در سایت، امکان استفاده از زبان های دیگر نیز وجود دارد.

راه اندازی و تست کنید

پس از تکمیل کدنویسی سایت، سایت بر روی هاست آزمایشی یا اولیه راه اندازی می شود. برای اینکه سایت خالی از محتوا نباشد معمولا متون و مطالب به صورت آزمایشی در سایت آپلود می شوند. در این مرحله تمامی قسمت های سایت در دستگاه های مختلف تست و مشاهده می شود. اگر قسمتی از سایت مشکل داشت کدگذاری آن قسمت باید تغییر کند. توجه داشته باشید که در این مرحله از خدمات طراحی سایتایجاد تغییرات زیاد امکان پذیر نیست و برای ایجاد تغییرات بزرگ باید زمان و هزینه زیادی صرف شود.

تهیه پروژه و آموزش کار با سایت

پس از رفع تمامی مشکلات سایت، قالب یا هر پروژه ای که در ذهن دارید برای آپلود و استفاده نهایی آماده است. در این قسمت با توجه به اینکه کاربران و کارفرمایان تجربه کار با سیستم و قالب جدید را ندارند باید نحوه استفاده از سایت را آموزش ببینند. با در نظر گرفتن چنین چالش هایی، تیم Yaseomi فیلم های آموزشی کار با سایت و فرمت نهایی را با استفاده از ابزارهای مختلف به کاربران ارائه می دهد.

نکاتی که باید قبل از سفارش طراحی سایت در نظر بگیرید

چه طراحی سایت را از Yaseomi سفارش دهید یا از سایت ها و تیم های دیگر، بهتر است ابتدا نمونه هایی از کارهای این تیم را بررسی کنید. بررسی وضعیت سایت و قالب های طراحی شده توسط این تیم ها نشان از کیفیت کار و تخصص دارد. در این مرحله می توانید از نظرات کارفرمایان و سایت های طراحی شده نیز استفاده کنید. در نظر داشته باشید که بهتر است از سایت ها و نمونه کارهای نزدیک به حوزه کاری شما بازدید کنید. در این مورد، ایده بهتری از کیفیت کار تیم ارائه دهنده خدمات طراحی سایت شما پیدا کردید

سیستم مدیریت محتوای مناسب را انتخاب کنید

قبل از ثبت سفارش طراحی سایت، بهتر است اطلاعاتی در مورد سیستم های مختلف مدیریت محتوا داشته باشید. شاید برخی از سیستم های مدیریت محتوا برای سایت شما مناسب نباشند و مجبور شوید سیستم مدیریت محتوای خود را در میانه راه تغییر دهید. یک سیستم مدیریت محتوا بر عوامل مختلفی تأثیر می گذارد و می تواند آینده سایت شما را تغییر دهد. وردپرس یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا است و اکثر وب سایت های داخلی و خارجی از این سیستم طراحی سایت استفاده می کنند. برای صرفه جویی در هزینه بهتر است از طراحی سیستم مدیریت محتوای اختصاصی خودداری کنید.

به اصل بودن قالب و سایت دقت کنید

سپس کیفیت کار و قیمت نهایی برای خدمات طراحی وب سایت مطمئن هستید که وقت آن رسیده است که از معتبر بودن الگوها مطمئن شوید. مطمئن شوید که قالبی که برای شما در نظر گرفته شده است از ابتدا طراحی شده باشد. تعدادی از طراحان وب سایت، قالب های آماده را اصلاح کرده و به مشتری تحویل می دهند. برای اینکه سایت شما به درستی کار کند و روند برندسازی به خوبی پیش برود، بهتر است از قالب های آماده استفاده نکنید، بلکه قالب شما متفاوت باشد.

رعایت اصول سئو را در نظر بگیرید

سعی کنید در قراردادهای طراحی سایت به سهولت فرمت و رعایت اصول سئو اشاره کنید. اگر این موارد در قالب و سایت شما رعایت نشود، می تواند کار و هزینه زیادی را به دنبال داشته باشد. تغییر کدهای قالب و اصلاح آنها فرآیندی زمان بر، دشوار و پرهزینه است. بنابراین بهتر است از ابتدا به فکر سئو و بهینه سازی قالب خود باشید.

ریسپانسیو بودن قالب

امروزه اکثر کاربران با تلفن های همراه وب گردی می کنند. اگر سایت شما برای این گوشی ها بهینه نشده باشد، بیشتر کاربران خود را از دست خواهید داد. ریسپانسیو بودن یکی از ویژگی های اصلی هر سایت و پلتفرم موفقی است. از طریق واکنش‌پذیری، قالب شما در تمامی پلتفرم‌ها قابل مشاهده است و همه کاربران می‌توانند از سایت شما به بهترین شکل استفاده کنند.

سرعت سایت

یکی از عوامل موثر در سرعت سایت، فرمت و طراحی آن است. سرعت سایت نیز یکی از اصلی ترین عواملی است که کاربر را راضی نگه می دارد. به همین دلیل است که گوگل به این عامل اهمیت زیادی می دهد. طبق آمار، اگر سایت شما یک ثانیه طول بکشد تا بارگذاری شود، کاربران زیادی را از دست خواهید داد. پس بهتر است به سرعت و زمان بارگذاری سایت توجه ویژه ای داشته باشید.

تجربه کاربری و رابط کاربری را فراموش نکنید

UI و UX بخش مهمی از هر پلتفرم و رسانه ای است که تأثیر قابل توجهی بر نرخ تبدیل کاربران دارد. با رابط کاربری مناسب می توانید ظاهری زیبا و کاربرپسند ایجاد کنید و کاربران خود را با یک UX خوب راضی نگه دارید. UX نقش مهمی در جلب رضایت کاربران و ایجاد حس خوب در آنها دارد.

طراحی سایت با Yaseomi

Yaseomi به عنوان یک شرکت پیشرو در ارائه خدمات سئو و طراحی سایت با بکارگیری طراحان گرافیک با استعداد و برنامه نویسان مجرب بهترین خدمات طراحی سایت را برای شما ارائه می کند. برای اطمینان از آینده کسب و کارتان، بهتر است قدم های اولیه خود را محکم بردارید. طراحی سایت و معماری آن نیز تاثیر زیادی در آینده سایت شما دارد. ساختار سایت شما نیز می تواند بر سئو و بهینه سازی سایت تاثیر بگذارد. تیم حرفه ای یاسومی نیز سایت شما را با استفاده از آخرین تکنولوژی ها و گرایش ها طراحی خواهد کرد.

سوالات متداول طراحی وب سایت

آیا طراحی سایت در سئو سایت نقشی دارد؟

بله یکی از قسمت های مهم سئو سرعت سایت، تجربه کاربری و طراحی سایت است. هرچه ساختار سایت شما برای کاربران گوگل و خزنده ها بهینه تر باشد، عملکرد شما بهتر خواهد بود.

آیا می توان از سیستم های مدیریت محتوا در طراحی سایت استفاده کرد؟

سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس روند طراحی وب سایت را سرعت می بخشد و آن را آسان می کند. اگر از چنین سیستم هایی استفاده می کنید، طراحی وب سایت شما در کمترین زمان انجام می شود.

برای هر سایتی به طراحی نیاز دارید؟

برای اینکه کاربر سایت شما را بشناسد و آن را به خاطر بسپارد، نیاز به طراحی سایت دارید. از طرفی اگر از قالب های آماده استفاده کنید سایت شما دچار مشکل می شود و کاربران آن را به خوبی دریافت نمی کنند.

بهترین سیستم مدیریت محتوا چیست؟

بهترین و محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای دنیا وردپرس است و امروزه تعداد زیادی از سایت ها در دنیا از این سیستم مدیریت محتوا استفاده می کنند.

اطلاعات تکمیلی در مورد خدمات توسعه وب سایت
اتهامات پاسخگویی، حجم کد و قالب کم
مراحل طراحی سایت تحقیقات اولیه و نیازسنجی، ایجاد طرح اولیه، طراحی کلی وب سایت، تحویل پروژه
نکاتی قبل از سفارش طراحی سایت توجه به سیستم مدیریت محتوا، اصالت قالب و سایت، نکات سئو، ریسپانسیو بودن قالب
هزینه طراحی با توجه به عناصر حجم کار، سفارشی سازی مشتری، حجم پایگاه داده، ابزارهای مورد استفاده و امکانات سایت تعیین می شود.

دیدگاهتان را بنویسید