ویرایشگر متن و ویرایشگر آنلاین برای HTML، CSS، جاوا اسکریپت


اگر از کسی بپرسید که یک توسعه دهنده وب به چه چیزی نیاز دارد، همه چیز در مورد چارچوب های وب است جاوا اسکریپت، پایتون و سایر برنامه های کاربردی وب را توضیح می دهند. با این حال، اساس همه اینها کد و محیط نوشتن آن است (IDE) خوب، شما باید بدانید که چگونه HTML و … چگونه کار می کند. زمانی که برنامه ها ویرایشگر شما مانند Dreamweaver HTML نصب نکرده اید ویراستاران آنلاین کد HTML و … می تواند به شما کمک کند.

اگر یک طراح وب مبتدی هستید، ویرایشگرهای HTML آنلاین می توانند به شما کمک کنند تا کد خود را به صورت آنلاین ردیابی کنید، آن را ویرایش کنید و نتایج را به صورت آنلاین و فوری مشاهده کنید. برای استفاده از برخی از این ویرایشگرها باید ثبت نام کنید. ویرایشگر متن HTML این کدها را خط به خط به شما نشان می دهد.

کسانی که می خواهند کنترل خوبی بر روی کد خود داشته باشند به یک ویرایشگر متن HTML نیاز دارند. اما بهترین ویراستاران آنلاین HTML چیست؟ در ادامه شما را با بهترین ویرایشگرهای HTML آشنا می کنیم.

چرا باید از ویرایشگر HTML آنلاین استفاده کنیم؟

بهترین دلیل برای استفاده از یک ویرایشگر HTML رایگان این است که آنها مستقیماً در مرورگر شما کار می کنند. مرورگر وب شما بهترین و مناسب ترین ابزار برای پردازش و نمایش کدهای HTML است، به این معنی که مرورگر شما بهترین مکان برای مشاهده کدهای HTML در زمان واقعی است.

هنگام نوشتن کدهای HTML در ویرایشگرهایی مانند Notepad یا TextEdit، باید تغییرات را در یک فایل ذخیره کنید. سپس فایل را در مرورگر وب خود بارگذاری کرده و آن را مشاهده کنید. برای تغییرات بیشتر، باید این روند را دوباره تکرار کنید که یک روش زمان بر است.

ویرایشگر کد HTML آنلاین چیست؟

یک ویرایشگر HTML آنلاین می تواند به صورت پویا کدی را که نوشته اید یا کدی را که تغییر داده اید بازخوانی کند. از یک طرف شما کدهای HTML را تغییر می دهید و از طرف دیگر تغییرات به صورت خودکار اعمال می شوند.

تعدادی ویرایشگر وجود دارد که پیش‌نمایش بلادرنگ را ارائه می‌کنند، اما استفاده از آنها چندان راحت نیست، به عنوان مثال، عملکرد پیش‌نمایش زنده در برنامه Brackets یک پنجره جداگانه Chrome باز می‌کند و وقتی تغییرات ایجاد می‌شوند، می‌توانید با ذخیره کردن آن تغییر می کند. اما این برنامه همچنان به یک پنجره فلیپ فلاپ نیاز دارد و شما را مجبور به استفاده از کروم می کند.

اما ویرایشگرهای HTML آنلاین قابل حمل هستند و مهم نیست که چه دستگاهی دارید، هر زمان که به اینترنت دسترسی داشته باشید می توانید به ویرایشگر وب آنلاین دسترسی داشته باشید. برای استفاده از ویرایشگر HTML آنلاین، نیازی به نصب و پیکربندی برنامه خاصی ندارید. در پست امروز انزل، شما را با بهترین ویرایشگرهای متن برای وب سایت های موجود در حال حاضر آشنا می کنیم.

Codepen یک ویرایشگر کد HTML آنلاین است

Codepen Editor یک محیط توسعه اجتماعی برای توسعه دهندگان وب است که به معنای داشتن یک ویرایشگر آنلاین با ویژگی های همکاری و اشتراک گذاری است. ویرایشگر Codepen بسیار ساده است. این ویرایشگر دارای یک پنل HTML، یک پنل CSS، یک پانل جاوا اسکریپت و یک پنل پیش نمایش زنده است. با گرفتن لبه های اطراف هر قسمت می توانید اندازه همه پانل ها را تغییر دهید.

ویرایشگر متن JSFiddle برای وب سایت ها

ویرایشگر JSFiddle تقریباً مانند جعبه شنی است که می توانید کد جاوا اسکریپت را دستکاری و ویرایش کنید. در این ویرایشگر می توانید نحوه عملکرد جاوا اسکریپت با HTML و CSS را مشاهده کنید. همچنین می توانید هر سه رابط ویرایش JSFiddle را ویرایش کرده و جاوا اسکریپت را به طور کامل حذف کنید. مزیت JSFiddle این است که می توانید پرس و جوهای خارجی را به اسلایدر اضافه کنید و به شما امکان می دهد فایل های CSS و جاوا اسکریپت را به کد HTML خود اضافه کنید.

همچنین دارای یک دکمه زیبا به نام Tidy است که به طور خودکار کدهای شما را پاک می کند. دکمه همکاری به شما امکان می دهد با افراد دیگر همکاری کنید و همزمان روی همان کد کار کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی دکمه Run کلیک کنید تا پنل پیش نمایش برای شما به روز شود.

JSBin بهترین ویرایشگر آنلاین HTML، CSS، جاوا اسکریپت است

ویرایشگر JSBin یک جایگزین خوب و آسان برای ویرایشگر JSFiddle است. می توانید کدهای HTML، CSS و جاوا اسکریپت را ترکیب کنید. می توانید به طور انعطاف پذیر پانل نمای کلی و پانل کنسول را تغییر دهید. JSBin کتابخانه های جاوا اسکریپت را از پیش تعریف کرده است که می توانید آنها را وارد کنید. JSBin رایگان است و نیازی به ثبت نام ندارد. اگر می خواهید با Dropbox همگام سازی کنید، به یک حساب کاربری حرفه ای نیاز دارید.

Liveweave بهترین نرم افزار ویرایش HTML آنلاین است

ویرایشگر Liveweave شبیه ویرایشگرهای HTML است که در بالا معرفی کردیم. ویرایشگر Liveweave، مانند JSBin، به شما امکان می دهد به منابع خارجی از پیش تعریف شده مانند jQuery متصل شوید و مانند JSFiddle، به شما امکان می دهد با افراد دیگر در همان کد در زمان واقعی همکاری کنید. CSS Explorer ویرایشگر Liveweave به شما امکان می دهد سبک های CSS ایجاد کنید. Color Explorer به شما این امکان را می دهد که گرافیک های برداری برای سایت خود ایجاد کنید.

HTMLhouse یک ویرایشگر HTML آنلاین ساده و کاربردی است

اگر فقط می خواهید کدهای HTML خود را بدون CSS یا جاوا اسکریپت ویرایش کنید، ویرایشگر HTMLhouse بهترین گزینه برای شما است. در سمت راست باید پنل پیش نمایش زنده و در سمت چپ پنل ویرایش را مشاهده کنید. یکی از ویژگی های قابل توجه این ویرایشگر انتشار و اشتراک گذاری کدهای HTML به صورت خصوصی یا عمومی است.

همین حالا نظر خود را برای ما بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید