پاریس به پادگان نظامی تبدیل شد/منع آمد و شد در 20 شهر فرانسه! – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، پس از تشدید اعتراضات ملی علیه دولت فرانسه، وزارت کشور دولت مکرون با صدور بیانیه ای از اعزام ۴۵ هزار نیروی پلیس و ضد شورش امشب برای مقابله با معترضان در شهرهای ناآرام خبر داد.

خبرگزاری اسپوتنیک ساعاتی پیش گزارش داد که «جرالد درمانینهمزمان با چهارمین روز از تظاهرات ملی متوالی شهروندان خشمگین فرانسوی علیه قتل یک نوجوان بی گناه 17 ساله توسط پلیس، وزیر کشور فرانسه اعلام کرد که 45000 سرباز از سایر نیروهای نظامی از جمله نیروهای ژاندارمری و نیروهای اضافی یگان هایی برای حفظ امنیت داخلی کشور مستقر می شوند و پلیس از امشب به وقت محلی در شهرهای مختلف این کشور مستقر می شود.

به گزارش رسانه های فرانسوی، منع رفت و آمد در 20 شهر در حومه پاریس اعمال شده است.

همزمان با افزایش اعتراضات در سراسر کشور طی 4 روز متوالی، رسانه های فرانسوی گزارش دادند که پلیس فرانسه به شدت در خیابان ها مستقر شده است. شانزه لیزه برای جلوگیری از هرگونه اعتراض و اغتشاش در آن منطقه در مرکز پاریس واقع شده است.

منابع خبری وضعیت شهرهای فرانسه از جمله مناطق شمالی و مرکزی پاریس و سایر شهرها را با وجود تظاهرات ۴ روز گذشته ناآرام توصیف کردند.

در پی افزایش اعتراضات ملی طی 4 روز گذشته، وزارت کشور فرانسه در بیانیه ای اعلام کرد که در جریان خشونت های اخیر 1311 تظاهرکننده دستگیر شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید