چگونه فروش اینترنتی را افزایش دهیم

اصول دوم جهت افزایش فروش سایت فروشگاه اینترنتی

از آنجا که ادامه فعالیت هر کسب و کاری به میزان فروش آنها بستگی دارد، فعالیت کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین نیز به افزایش فروش سایت فروشگاهی بستگی دارد. مقدار فروش و درآمد یک سایت فروشگاهی در مرحله اول تحت تاثیر تعداد بازدید کننده جذب شده به آن و در وهله بعدی نرخ تبدیل آن است. بعد از هدایت بازدیدکننده به فضای سایت فروشگاهی می‌توان به طرق مختلف مانند تکنیک های بازاریابی این افراد را از یک بازدید کننده معمولی به یک مشتری تبدیل شوند.
حالا برای شرکت ها و کسب و کارهایی که به فکر افزایش فروش سایت خود هستند، ابتدا توصیفی کلی از این موضوع خواهیم داشت و سپس راهکارها را به سه گروه تقسیم می کنیم.

توضیح کلی از افزایش فروش سایت فروشگاه اینترنتی

حتما مشاهده کرده اید که مغازه های سر چهارراه و مغازه های سر نبش همیشه شلوغ هستند وقائدتا آمار فروش بالایی هم دارند. در حقیقت در مورد افزایش فروش یک سایت فروشگاهی نیز به همین شکل خواهد بود؛

 1. درنگاه اول باید کاربران را به سمت آنها بکشانیم.
 2. محصولات و خدمات خود را به آنها نشان دهیم.
 3. از شگردهای مختلف برای تشویق آنها به خرید محصول استفاده کنیم.

حالا اگر همان مثال فروشگاه سرنبش را در نظر بگیرید. طبیعتاً موقعیت مکانی آن نسبت به سایر فروشگاه ها بهتر است. به نظر شما سایر فروشگاه ها در همان راسته باید کسب و کار خود را رها کنند؟!

خیر،این گروه اگرچه در موقعیت ایده‌آل نیستند، اما شگردهای دیگری در اختیار دارند که شامل تکنیک های بازاریابی بوده و مشتریان را به سمت خرید محصول سوق می‌دهند. مثلاً شاید شما به عنوان مشتری وارد مغازه سرنبش بشوید، اما اگر از محصول آن ها رضایت نداشته باشید یا گزینه هایی مانند تخفیف برای شما نداشته باشند، بدون شک به سراغ فروشگاه های بعدی می روید تا بهترین محصول را از طریق بهترین خرید ممکن به دست بیاورید.

حالا برای اینکه برای شما ۴ تکنیک قدرتمند افزایش فروش سایت را به شکل ملموس تر نشان دهیم، آن را در سه مرحله تقسیم کرده‌ایم:

 1. سئو و بهینه سازی سایت نیاز( به تلاش داریم تا به یک موقعیت بهتر برسیم.)
 2. تبلیغات پرداختی (تلاش بیشتر انجام میدهیم که محصول را بهتر با آنها بشناسانیم.)
 3. تبلیغات و بازاریابی اینترنتی (تلاش بیشتری انجام داده تا نسبت به رقبا بهتر دیده شویم.)

هر کدام از این 3 موضوع بحث مفصلی دارند که شامل زیرمجموعه های زیادی می شوند و موفقیت در این حوزه تابع تمام موارد است. حالا به صورت تک به تک نقش هر کدام از آنها را در افزایش فروش سایت معرفی خواهیم کرد.

راهکارهای فنی برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی

طبق نکته ها و اصول گفته شده، قبل از هر چیزی باید تلاش کنیم که در بهترین موقعیت دیده شویم. این یعنی فروشگاه اینترنتی یا وب سایت ما در بهترین موقعیتی که برای جذب کاربران یا اصطلاحاً جذب ترافیک ارگانیک مناسب است قرار دهیم. بنابراین در وهله اول باید مواردی که مربوط به فروشگاه اینترنتی یا خود سایت فروشگاهی است را اصلاح کنیم که تحت عنوان سئو سایت آن را میشناسیم.

سئو و بهینه سازی سایت

سئو یعنی بهینه سازی وب سایت مطابق با استاندارد موتورهای جستجو و الگوریتم های گوگل به منظور گرفتن رتبه بهتر در نتایج موتورهای جستجو. طبق اعلام گوگل، نزدیک به 80 درصد از کاربران تنها روی سه نتیجه اول به دست آمده بابت هر جستجو کلیک می کنند. این یعنی ما برای افزایش فروش سایت خود باید تلاش کنیم که به یکی از این سه رتبه برسیم که طبیعتاً کار سختی است و نیاز به کار فنی زیادی دارد. بحث سئو سایت و بهینه سازی وب سایت بسیار وسیع است که در مطالب قبلی به آن پرداختیم. اما اگر به طور کلی این زمینه را بخواهیم در چند مورد خلاصه کنیم شامل موارد زیر می شود:

نوشتن محتوای جذاب برای کاربران و با توجه به استاندارد موتورهای جستجو

در نظر گرفتن موارد فنی برای بهبود وضعیت سایت از لحاظ سرعت بارگذاری و طراحی گرافیکی

استفاده از لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی جهت گوگل پسند بودن و رضایت موتورهای جستجو

 • جذب کاربر و بازدیدکننده از طریق شبکه‌های اجتماعی و انجمن ها
 • استفاده از کلمات کلیدی هدفمند با توجه به جستجوی کاربران
 • استفاده از تصاویر و چند رسانه ای های جذاب برای جذب کاربر
 • بهبود ساختار فنی سایت تحت عنوان سئو تکنیکال

معمولاً تعداد کسانی که به همه این موارد تسلط داشته باشم بسیار کم است. اما نگران نباشید و ما در گروه نرم افزاری فرکام و خدمات سئو سایت به عنوان یکی از حرفه ای ترین و با سابقه ترین متخصصین خدمات سئو و بهینه سازی سایت در کنار شما هستیم تا مشکلات احتمالی شما را در این مسیر و افزایش فروش سایت برطرف سازیم.

بهبود طراحی سایت

یکی از کلیدی ترین مواردی که در افزایش فروش کسب و کارهای مختلف تاثیر گذار است، طراحی ظاهری و جذاب بودن ساختار فروشگاه یا همان ویترین است. این همان چیزی است که در فروشگاه های بزرگی مانند فروشگاه زنجیره ای اتکا و شهروند می‌بینیم که از لحاظ طراحی گرافیکی و زیبایی در بهترین سطح ممکن هستند.

طبیعی است که بحث فروش کسب و کار های اینترنتی هم از این موضوع مجزا نیست و به عنوان یک نوع کسب و کار باز هم باید بتواند چشم بازدیدکننده را به خود خیره نگه دارد. البته بحث طراحی فروشگاه اینترنتی فقط به موضوع زیبایی مربوط نمی‌شود و در نظر گرفتن طراحی ux یا طراحی تجربه کاربری و سهولت در رسیدن به صفحه خرید هم اهمیت ویژه‌ای دارد. در ضمن باید بپذیریم که سایت ها باید به اندازه کافی سریع باشند تا کاربر مدت زمان زیادی برای بارگذاری صفحات آن منتظر نماند. در بحث طراحی سایت فروشگاه اینترنتی و نقش آن در افزایش فروش سایت سعی کنید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • طراحی خلاقانه و جذاب برای بخش های مختلف و به طور ویژه صفحه فرود تعریف کنید.
 •  طراحی گرافیکی شلوغ با تصاویر متحرک سرعت بارگذاری سایت را به حداقل می رساند.
 • ساده و خلاق باشید تا کاربر راحت‌تر با سایت شما ارتباط برقرار کند.
 • تعداد مراحل ثبت نام و همچنین تعداد مراحل فروش محصول را به حداقل برسانید تا کاربر دردسر چندانی نداشته باشد.

اگر همین الان در اینترنت جستجو کنید احتمالا قالب های فروشگاهی متعددی وجود دارد که با قیمت پایین می توانید آنها را تهیه کنید. اما برای داشتن یک سایت فروشگاهی باید طراحی خاصی را در نظر بگیرید که کاربران به خوبی با آن ارتباط برقرار کند. این یکی از مواردی است که گروه نرم افزاری فرکام با خدمات ویزه و اختصاصی خود با طراحی سایت فروشگاه اینترنتی و خدمات سئو تخصصی برای مخاطبین خود انجام داده و طراحی صورت گرفته برای هر سایت با توجه به برنامه‌های آنها سفارشی سازی شده و هدفمند خواهد بود.

نوشتن محتوای جذاب و یونیک و مفید

احتمالا شما بارها و بارها این جمله رو که محتوا پادشاه است را شنیده باشید باید این جمله را ملکه ذهن خود قرار دهید زیرا که برای شما کسب و کار آنلاین و فروشگاه اینترنتی شما حکم طلا دارد. اما به جز وبسایت های خاصی مانند آپارات و یوتیوب که در زمینه انتشار ویدیو هستند، سایر وب سایت ها باید از محتوای متنی و نوشتاری برای برقراری ارتباط با کاربران خود استفاده کنند.

خیلی از کاربران حوصله خواندن مطالب حوصله سر بررا ندارند ولی باز هم مجبور هستند در سرچ مطالبی در گوگل محتوای متنی را بگونه ای تحمل کنند. حال اگر شما توانایی نوشتن محتوای جذاب و منحصر به فرد را داشته باشید شک نکنید که در جذب کاربر موفق خواهید بود و می توانید آن را به یک مشتری دائم تبدیل کنید.

جهت تولید محتوای بهینه و مفید برای سایت الگوی زیر را انجام دهید:

 • اطلاعات دقیق و دست اول برای کاربر بنویسید.
 • جذاب بنویسید و به سوال کاربران پاسخ دهید.
 • محتوا را به شکلی هدایت کنید که مشتری به سمت محصول برود.
 • از نوشتن محتوای تکراری که در همه وب سایت ها یافت می شود خودداری کنید.
 • از کش دادن محتوا خودداری کنید و بلافاصله پاسخ را به کاربر بدهید.
  متن تبلیغاتی در سایت خود را به حداقل برسانید.

متأسفانه یا خوشبختانه نوشتن محتوای جذاب برای یک سایت بسیار بحث تخصصی است و کمتر کسی تخصص کافی در این زمینه دارد. اگرچه این موضوع کار شما را برای افزایش فروش سایت فروشگاه اینترنتی سخت می‌کند اما خدمات سئو سایت در گروه نرم افزاری و طراحی سایت فروشگاه اینترنتی فرکام این آمادگی را دارد که محتوای سایت شما را به بهترین شکل ممکن آماده سازی نماید.

دیدگاهتان را بنویسید