کارآموزی گوگل – خدمات سئو – محتوای ما


گوگل یکی از بزرگترین موتورهای جستجو در اینترنت است و برای بسیاری از شرکت ها و سازمان ها، رتبه بالا در صفحات نتایج جستجوی گوگل بسیار مهم است. برای رسیدن به این هدف، بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) یکی از راه حل هایی است که بسیاری از شرکت ها به آن نیاز دارند ارائه خدمات سئو می دهند.

ورود به دنیای کار همواره با چالش ها و فراز و نشیب هایی همراه است که به عنوان اولین قدم می توان از آن به عنوان مطالعه موردی نام برد. پذیرش به عنوان کارآموز در شرکت های بزرگ و شناخته شده می تواند یک فرصت طلایی برای تازه واردان به عرصه کار و کسانی که رویاهای بزرگی دارند باشد. تجربه به دست آمده در این دوره به فرد کمک می کند تا پیشرفت و آینده خود را ببیند. اگرچه برخی از افراد خاطرات دوران کارآموزی خود را به عنوان سیاه ترین روزهای زندگی خود به یاد می آورند و ساعات طولانی کار و کارهای ناتمام دیگران را دلیلی برای قدردانی از کار خود ذکر می کنند. اما در این بین شرکت هایی هستند که در استخدام کارآموز بسیار موفق هستند که یکی از معروف ترین آنها گوگل است.

با ما همراه باشید تا با محیط کار گوگل و قوانین آن آشنا شوید، شاید پس از اتمام این مقاله، کارآموز بودن در گوگل به رویای شما تبدیل شود!

آشنایی با گوگل

اگر از کاربران فضای مجازی و از معتادان اینترنتی هستید، شاید نام گوگل را نشنیده باشید. گوگل یک سازمان تجاری است که کارکنان آن از ملیت های مختلف هستند.

وظایف این شرکت عبارتند از:

– توسعه مرورگر و سیستم عامل

– برنامه های کاربردی وب و فناوری های تبلیغاتی

-پردازش ابری

تجزیه و تحلیل اینترنتی

هستند که موتور جستجوی محبوب هسته اصلی این شرکت است.

کارمندان گوگل چه کسانی هستند؟

داشتن مهارت های خاص برای کار در این شرکت بسیار مهم است. اگر در رویاهایتان خود را به عنوان بخشی از تیم بزرگ این شرکت می بینید، به مهارت هایی از جمله؛ نوآوری، توانایی مدیریت، عملی بودن، توانایی سازگاری با تغییر، توانایی به چالش کشیدن و جلوگیری از قوانین، کار تیمی، دقت و غیره. در حال رشد است

قوانین کسب و کار گوگل

در روزهای اول شروع فعالیت، کارآموزان جدای از یادگیری کار باید به تدریج با قوانین و مقررات آشنا شوند، یعنی. چه کارهایی باید و نباید در شرکت انجام شود. هر شرکتی شرایط و ضوابط خاص خود را دارد که همه از رئیس جمهور گرفته تا کارمندان باید آن را رعایت کنند، اما جالب است بدانید که در گوگل اینطور نیست.

هیچ قانونی برای پیروی در گوگل وجود ندارد! آیا می توان از این رویایی تر شد؟ آره

درست شنیدی

هیچ مفهومی از ساعت کاری در گوگل وجود ندارد، کارمندان می توانند هر زمان که بخواهند بیایند و شرکت را ترک کنند. محیط کار خشک و خسته کننده نیست، اتاق های مجزا معنا ندارد و همه با هم در یک محیط کار می کنند. از آنجایی که شما در کار خلاقیت هستید، می توانید هر وسیله ای را برای تزیین محل کار خود به شرکت بیاورید و کلاس هایی برای افزایش خلاقیت شما برگزار می شود و ربطی به حرفه شما ندارد.

برای گوگل، سن و تجربه کاری مهم نیست. فقط باید خلاق باشید و سخت کار کنید! کارآموزان به عنوان عضوی از تیم در نظر گرفته می شوند، نه فردی بدون سابقه و تجربه کاری که فقط برای یادگیری در آنجا حضور دارد.

به گفته کارآموزان، فضای کاری گوگل فوق العاده است.

روایت یکی از کارآموزان از اولین روز خود در آنجا به شرح زیر است: «محیط منحصر به فرد بود. داخل آن تورهای والیبال و چترهای رنگارنگ بود، مردم سگ‌هایشان را راه می‌رفتند. مثل یک زمین بازی بزرگ است.”

چگونه در گوگل استخدام شویم؟

پس از خواندن مطالب بالا، ممکن است از خود بپرسید که برای حضور در این شرکت بزرگ چه مراحلی را باید طی کنید.

مرحله اول فرم درخواست است!

برای پر کردن فرم، باید به سایت مشاغل گوگل بروید. در اینجا موقعیت های شغلی مختلف، عنوان شغلی، موقعیت مکانی، مسئولیت های هر شغل و حداقل مدارک مورد نیاز برای یک شغل فهرست شده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که پس از یافتن شغل مورد نظر خود گزینه درخواست را انتخاب کرده و رزومه خود را ارسال کنید. شما همچنین می توانید نامه ای بنویسید که می تواند شانس پذیرش شما را افزایش دهد.

اگر این مرحله را به خوبی پشت سر گذاشتید و موفق شدید، مانند هر شرکت دیگری، باید برای مصاحبه اقدام کنید. بر خلاف سایر مشاغل، برای شروع در گوگل باید دو مصاحبه تلفنی و مصاحبه حضوری انجام دهید که لازم است مصاحبه تلفنی را قبول کنید. در طول مصاحبه از شما سوالات فنی مرتبط با شغلی که برای آن درخواست داده اید پرسیده می شود تا توانایی های شما را محک بزنند.

نمایه متقاضی دوباره بررسی می شود، این روند ممکن است مدتی طول بکشد. گوگل اطلاعات و سوابق فرد را بررسی می کند و در صورت رضایت، قرارداد رسمی بین دو طرف امضا می شود.

آخرین کلمه

شمارش تعداد رزومه هایی که گوگل در یک سال دریافت می کند دشوار است. هنگام نوشتن رزومه ای که مناسب شغلی است که برای آن درخواست می کنید، مراقب و حساس باشید. مهارت های شخصی و حرفه ای خود را ارتقا دهید و بهترین زمان را برای ارسال درخواست انتخاب کنید. برای کسانی که به فناوری علاقه مند هستند، گوگل مکان مناسبی است، اما به یاد داشته باشید که چیزی که این شرکت را برتر می کند، مهارت ها و خلاقیت شماست.

دیدگاهتان را بنویسید