کتاب راهنمای QA چیست؟


گوگل همیشه در حال کار بر روی راه هایی برای بهبود تجربه جستجوی کاربران خود است.

به همین دلیل است که گوگل دائماً در حال آزمایش ایده هایی برای بهبود نتایجی است که می بینیم. یکی از روش‌هایی که گوگل انجام می‌دهد در واقع آزمایش‌هایی است که بر اساس آن رتبه‌بندی می‌شود، که چیزی جز دریافت بازخورد از افراد واقعی که رتبه‌دهنده کیفیت هستند (Quality Raters Guideline یا QRG) نیست. ارزیاب‌های کیفیت Google در سراسر جهان پراکنده شده‌اند و با استفاده از دستورالعمل‌های گسترده و معیارهای تعریف‌شده Google، بسیار آموزش دیده و واجد شرایط هستند. بازخورد موضوع خاص آنها به Google کمک می کند تا بهتر بفهمد کدام تغییرات کیفیت جستجو را برای کاربران بهبود می بخشد.

ارزیاب ها همچنین به گوگل کمک می کنند تا اطلاعات مهم را برای بهبود سیستم های خود دسته بندی کند. به عنوان مثال، گوگل ممکن است از آنها بخواهد که توضیح دهند یک صفحه به چه زبانی نوشته شده است یا چه چیزی در مورد صفحه مهم است.

گوگل از پاسخ های ارزیاب برای ارزیابی تغییرات استفاده می کند، اما توجه داشته باشید که گوگل بارها اعلام کرده است که ارزیابی کننده های کیفیت مستقیماً بر نحوه رتبه بندی نتایج جستجو تأثیر نمی گذارند.

آیا دستورالعمل های QRG یا امتیازدهی کیفیت برای کارشناسان سئو موثر است؟

گوگل اعلام کرد خیر، اما با توجه به نکاتی که در فایل پی دی اف وجود دارد، این مبحث به تعداد زیاد دیده می شود، قسمت Know Intent و … می تواند برای آموزش سئو بسیار خوب باشد.

مشخصات فایل PDF موضوع QRG

فایل راهنمای ارزیابی کیفیت در 175 صفحه بر موضوعات زیر تمرکز دارد:

رهنمودهایی برای ارزیابی کیفیت اسناد

عناوین فوق تنها بخشی از موضوعات این کتاب PDF است.

نحوه دانلود کتاب راهنمای QA

نحوه دانلود کتاب راهنمای سنجش کیفیت به شرح زیر است:

اصطلاح MC یا محتوای اصلی

محتوای اصلی یا MC یکی از اصطلاحاتی است که در سند QRG بسیار تکرار می شود و گوگل از این اصطلاح برای شفاف سازی متن و استفاده از کلمه در متن استفاده می کند.

اصطلاح QP یا صفحه کیفیت

اصطلاح QP به ما کمک می کند امتیازدهی و کیفیت و کمیت محتوا را بهتر درک کنیم.

نتیجه

سند راهنمای ارزیابی کیفیت یکی از مدارک مهم در زمینه نیت و مفهوم نیازهای کاربر با توجه به تقاضا یا درخواست کاربر است، مطالعه این سند درک بهتری از نیازهای کاربر و شناخت آن ها را به دست می دهد.

ارزیابی محتوا

دیدگاهتان را بنویسید